Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Sfinks Polska nie płaci pensji - co robic?

02.04.09, 13:18
    Nie bardzo wiem, co robic, poradzcie. Sfinks Polska nie wyplaca mi pensji.
    Jestem w ostatnim trymestrze ciąży i na zwolnieniu. Nie rozumiem czemu, ale na
    zasadzie jakiegos dziwnego ukladu to nie ZUS wyplaca moje wynagrodzenie, ale
    (teoretycznie) ta firemka. Czy to mozliwe? Jak sobie pomysle o tych wszystkich
    cholernych nadgodzinach, jakie natrzaskalam w tym biurze, to mnie szlag trafia
    (pracowalam w centrali, nie w restauracji). W dodatku moja pensja byla (i jest
    zapewne) najnizszym etatowym wynagrodzeniem w tej "firmie". Z tego, co wiem
    dziewczynom zastepujacym mnie na tym samym stanowisku placono znacznie wiecej,
    bo nikt nie chcial pracowac za takie grosze w rozpadajacej sie fimie przy
    zalozeniu, ze TRZEBA siedziec po godzinach.
    Obserwuj wątek
        • Gość: Hej! Idz osobiscie do Panstwowej Inspekcji Pracy -adres IP: 82.113.121.* 02.04.09, 17:04
          PIP w twojej miejscowosci znajdziesz w internecie lub ksiazce telefonicznej. Ale
          nie telefonuj tylko idz z dokumentami wskazujacymi, ze tam pracujesz. PIP MUSI
          zajac sie ta sprawa. Sfinks jest duza firma, wiec jesli jestes na zwolnieniu (i
          to niezaleznie czy z racji ciazy czy zlamania reki) to oni wyplacaja ci zasilek
          chorobowy - w twoim przypadku (ciaza) to 100 % pensji. Potem dopiero ZUS oddaje
          twojej firmie te pieniazki.
          A tak poza tym to straszne swinstwo ci zrobili i ci naprawde wspolczuje. Radze
          ci tez po urodzeniu nie wracac do tej firmy, bo pewnie z takim nastawieniem to
          cie beda mobbingowali. Dobrze, ze masz zwolnienie na czas ciazy, bo chyba nie
          jest to dobra firma dla kobiety w ciazy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka