Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

1/4 etatu...urlop????

05.07.09, 18:42
    witam!
    mam pytanie pracuje na 1/4etatu oczywiscie umowa o prace wszystkie skladki odprowadzone itp. mam 21lat.
    ile przysluguje mi dni urlopu wypoczynkowego przy tym wymiarze pracy,oraz jak to sie liczy,czy moge tez wystapic o urlop czy dizen an zadanie(tez ile to jest dni)no i czy to platne??pracuje juz 8miesiecy od 12.12.2008roku do dnia dzisiejszego bierzacego roku.
    pytam sei bo u mnie w firmie ciezko jest o dobra informacje na ten temat...
    z gory dziekuje za szybka pomoc.
    Obserwuj wątek
      • snajper55 Re: 1/4 etatu...urlop???? 05.07.09, 23:16
        sara.paniec napisała:

> mam pytanie pracuje na 1/4etatu oczywiscie umowa o prace wszystkie skladki odpr
        > owadzone itp. mam 21lat.
        > ile przysluguje mi dni urlopu wypoczynkowego przy tym wymiarze pracy
        > oraz jak to sie liczy

Jeśli masz umowę na czas określony lub przynajmniej do końca roku, to masz od 1 stycznia prawo do 5 (ośmiogodzinnych) dni urlopu.

> czy moge tez wystapic o urlop czy dizen an zadanie (tez ile to jest dni)no i czy to platne??

Oczywiście masz prawo w roku do 4 dni urlopu na żądanie. Są to dni w ramach zwykłego urlopu, a więc płatne.

Przyjęło się uważać, iż w przypadku niepełnoetatowców 4 dni urlopu na żądanie to są 4 dni pracy, a nie 4 dni ośmiogodzinne. Choć zgodnie z literą KP można by walczyć o prawo do 4 ośmiogodzinnych dni urlopu na żądanie, niezależnie od wymiaru etatu.

Więcej na ten temat:
        www.e-podatnik.pl/artykul/doradca_podatnika/5331/Urlop_na_zadanie_dla_osoby_zatrudnionej_w_niepelnym_wymiarze_czasu_pracy.html

S.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka