22.01.12, 12:03
no acta

no acta
Obserwuj wątek
    • playolawa Re: ACTA 22.01.12, 12:12
      no to acta
      • playolawa Re: ACTA 22.01.12, 12:25
        wniosek acta
        • playolawa Re: ACTA 22.01.12, 20:32
          petycja nie dla acta
          • playolawa Re: ACTA 22.01.12, 20:48
            Witam!
            Polski rząd, 26 stycznia planuje podpisać układ ACTA. W ramach protestu można wysłać list do swojego posła:

            "Szanowny Panie,

            Jako aktywny internauta oraz obywatel demokratycznego państwa,
            zdecydowanie sprzeciwiam się przyjęciu porozumienia ACTA przez
            Parlament Europejski.

            ACTA to międzynarodowe porozumienie dotyczące walki z naruszeniami
            praw własności intelektualnej. Pod pretekstem zwalczania piractwa
            proponuje rozwiązania mogące przynieść katastrofalne skutki w wielu
            dziedzinach - od pogwałcenia prawa do prywatności czy wolności słowa,
            po hamowanie konkurencyjności i innowacyjności państw rozwijających
            się.

            Już sam charakter prac nad dokumentem budzi moje oburzenie, ponieważ
            godzi we wszelkie standardy obowiązujące w demokratycznym państwie
            prawnym. Porozumienie negocjowane było za zamkniętymi drzwiami, w
            tajemnicy przed opinią publiczną, a na kształt porozumienia nie mieli
            wpływu parlamentarzyści europejscy czy organizacje społeczne.
            Absolutnie pominięto także Światową Organizację Handlu (WTO),
            obawiając się właśnie sprzeciwu krajów słabiej rozwiniętych.

            Zapisy ACTA są moim zdaniem mocno kontrowersyjne, pozwolę sobie wymienić kilka:

            - ACTA spowoduje, że dostęp do tańszych odpowiedników leków i
            niektórych gatunków nasion zostanie poważnie utrudniony. Uderzy to w
            podstawowe potrzeby człowieka związane z ochroną zdrowia oraz
            żywieniem.

            - Zgodnie z ACTA, właściciele praw autorskich będą mogli uzyskiwać
            dane o użytkownikach od dostawców internetu, bez właściwej decyzji ze
            strony sądu. Uważam, że zapis ten godzi w moją prywatność. Przekazanie
            w prywatne ręce "ścigania i karania" internautów (co już ma miejsce w
            Polsce w postaci wymuszania na użytkownikach internetu zawierania
            prywatnych ugód przez wyspecjalizowane firmy prawnicze) jest
            niedopuszczalne i niezgodne z prawem.

            - Istnieje duże ryzyko, że zgodnie z treścią ACTA, częściowa
            odpowiedzialność za walkę z naruszeniami praw własności intelektualnej
            przeniesiona zostanie na dostawców internetu. Czyni to z dostawcy
            internetu prywatnego nadzorcę mojego życia w sieci.

            Postanowienia ACTA uważam za niebezpieczne, stanowią krok skierowany
            przeciwko naszej wolności wypowiedzi, prywatności, ochronie danych
            osobowych, a także naszemu prawu do informacji. Ponadto, ich
            arbitralność jest aż nadto widoczna - umożliwiają serwisom
            internetowym blokowanie lub usuwanie zamieszczanych przez nas danych w
            trybie natychmiastowym i bez ostrzeżenia, w przypadku wystąpienia
            rzekomych naruszeń praw autorskich. Mają również charakter opresyjny,
            gdyż zmuszają przedsiębiorców internetowych do pełnienia roli policji
            nadzorującej treści zamieszczane przez nas w sieci. Mogą stać się
            skutecznym narzędziem zamykania nam ust i ograniczania naszej
            aktywności w internecie, ponieważ przyznają organom władzy publicznej
            prawo do prowadzenia śledztw nawet w przypadku nieznacznych naruszeń
            praw autorskich.

            ACTA tworzy niebezpieczny precedens otwierający drogę do wprowadzenia
            prywatnej cenzury w internecie. Głos za odrzuceniem porozumienia jest
            głosem na rzecz zapewnienia, że internet pozostanie przestrzenią
            neutralności, wolności i innowacyjności.

            Ponadto, apeluję o wystosowanie interpelacji do Ministra Spraw
            Zagranicznych, ponieważ MSZ w przyszłym tygodniu planuje podpisanie
            układu ACTA w Tokio. Następnie umowa ma zostać ratyfikowana przez Sejm
            Rzeczypospolitej Polskiej.

            Z poważaniem"


            Pozdrawiam
            • playolawa Re: ACTA 22.01.12, 22:38
              Ja wysłałem ten list do posła Kaczora za pośrednictwem facebook.
              • poodzian Re: ACTA 26.01.12, 07:21
                Umowa podpisana. PO i Tusk zrobili kolejny poważny błąd.
    • poodzian Re: ACTA 26.01.12, 07:23
      Cyt.: "Polski rząd kłamie w sprawie ACTA" powiedział szwedzki europarlamentarzysta Christian Engstroem. Wbrew publicznym twierdzeniom ministra Michała Boniego i D. Tuska, jeszcze żaden europejski rząd (oprócz polskiego) nie podpisał tego porozumienia. Polska jest pierwsza z tym podpisem! Dlaczego D. Tusk tak szybko spieszy się? Znowu jak z uznaniem Kosowa bo USA kazały Polsce i polskim namiestnikom?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka