13.05.06, 14:26
Jak utrwalić rzeczy robione z modeliny?Z czasów szkolnych pamiętam że je się
jakoś gotowało. Powiedzicie jak długo je nalezy gotować - chodzi mi o nieduże
przedmioty wykonane z modeliny.
smile
Obserwuj wątek
    • pyznarka1 Re: Modelina 13.05.06, 16:55
      Zazwyczaj na opakowaniach jest napisane jak trzeba utwardzać modelinę. Są dwa
      sposoby : gotowanie i utwardzanie w piekarniku. Z gotowamniem róznie bywa można
      się nabawiać białego osadu na modelinkach.
      1. Gotowanie : do ciepłej wody i podgrzewać do temp ok 95 stopni (żeby tak
      diablo nie bulgotałasmile ) około 10 -15 minut
      2 Piekarnik : na papierze do pieczenia : w temp 120 -130 stopni przez około 20
      minut , ale są też producenci, którzy zalecają np 10 minut 9jak dla mnie za krótko)
      • olencja86 Re: Modelina 13.05.06, 17:08
        własnie oto chodzi, że ja ją kupowałam w sklepie dla plastyków. Sprzedają ją tam
        na sztuki w różnych kolorach. Ta jest biała wiec że zbieleje nie ma co się
        obawiać. I tak będę ją potem malować, a własciwie dekopażować wink
        Dzięki za rady, spróbuję gotowania chyba bo to powszechniejszy sposób. pozdrawiam
        • corokia Re: Modelina 14.05.06, 19:25
          Śmiało do piekarnika !
          ja tez kupuję w sklepie dla plastyków-piekę około 12-13 minut
          to wystarczy (ale wszystko zalezy od piekarnika )
          Natomiast Fimo pieke dłuzej około 20-25 minut.
          Pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka