olencja86 13.05.06, 14:26 Jak utrwalić rzeczy robione z modeliny?Z czasów szkolnych pamiętam że je się jakoś gotowało. Powiedzicie jak długo je nalezy gotować - chodzi mi o nieduże przedmioty wykonane z modeliny. Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
pyznarka1 Re: Modelina 13.05.06, 16:55 Zazwyczaj na opakowaniach jest napisane jak trzeba utwardzać modelinę. Są dwa sposoby : gotowanie i utwardzanie w piekarniku. Z gotowamniem róznie bywa można się nabawiać białego osadu na modelinkach. 1. Gotowanie : do ciepłej wody i podgrzewać do temp ok 95 stopni (żeby tak diablo nie bulgotała ) około 10 -15 minut 2 Piekarnik : na papierze do pieczenia : w temp 120 -130 stopni przez około 20 minut , ale są też producenci, którzy zalecają np 10 minut 9jak dla mnie za krótko) Odpowiedz Link
olencja86 Re: Modelina 13.05.06, 17:08 własnie oto chodzi, że ja ją kupowałam w sklepie dla plastyków. Sprzedają ją tam na sztuki w różnych kolorach. Ta jest biała wiec że zbieleje nie ma co się obawiać. I tak będę ją potem malować, a własciwie dekopażować Dzięki za rady, spróbuję gotowania chyba bo to powszechniejszy sposób. pozdrawiam Odpowiedz Link
corokia Re: Modelina 14.05.06, 19:25 Śmiało do piekarnika ! ja tez kupuję w sklepie dla plastyków-piekę około 12-13 minut to wystarczy (ale wszystko zalezy od piekarnika ) Natomiast Fimo pieke dłuzej około 20-25 minut. Pozdrawiam Odpowiedz Link