Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

ciepło i osczędnie

02.08.19, 14:19
    Jak ogrzewac dom, żeby nie zbankrutować?
    Obserwuj wątek
      • frytka_dok Re: ciepło i osczędnie 06.08.19, 11:06
        Nie szalec z temepratura w domu. Maks 20 stopni, noc 19. Mieć energetyczny ekogroszek w otlowni. Dobry jest węgiel sztygar. Zdziwilem się jaka ma energie, bardzo równo i długo się spala. Można wyprowac i kupic 2 worki w markecie budowlanym. Ja teraz jestem sprytny i kupuje u nich w sklepie w necie bo maja fajne rabaty na większe zamówienia dodatkowo wpieram akcje sadzenia dębów w nadleśnictwie Rytel – milion drzewek to już coś
        • diegomach Re: ciepło i osczędnie 06.08.19, 11:28
          frytka_dok napisała:

> Nie szalec z temepratura w domu. Maks 20 stopni, noc 19. Mieć energetyczny ekog
          > roszek w otlowni. Dobry jest węgiel sztygar. Zdziwilem się jaka ma energie, bar
          > dzo równo i długo się spala. Można wyprowac i kupic 2 worki w markecie budowlan
          > ym. Ja teraz jestem sprytny i kupuje u nich w sklepie w necie bo maja fajne rab
          > aty na większe zamówienia dodatkowo wpieram akcje sadzenia dębów w nadleśnictwi
          > e Rytel – milion drzewek to już coś

Sztygar klasa. Jako jedyny w zimie nie dymie na osiedlu. Probuje namowic sasiadow na ten ekogroszek i jestem blisko. Kupimy więcej zapłacimy mniej. To sadznie drzew to tez duzy plus bo człowiek ma mniejsze wyrzuty sumienia ze ma cieplo z węgla
      • e-kt Re: ciepło i osczędnie 28.08.19, 12:11
        Żeby zmniejszyć koszty ogrzewania domu, należy skupić się nie na nośniku energii czy urządzeniu grzewczy, ale przede wszystkim zmniejszyć zapotrzebowanie samego budynku na energię cieplną. Można tego dokonać poprzez ocieplenie wszystkich jego przegród zewnętrznych, od fundamentu po dach. Najlepsze efekty daje dobrej jakości styropian grafitowy o współczynniku przewodzenia ciepła 0,031 W/mK. Zachęcam do sprawdzenia materiałów termoizolacyjnych na stronie www.styropianknauf.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka