Dodaj do ulubionych

Podłogi drewniane

31.07.12, 21:02
Który producent paneli drewnianych jest wg Was najlepszy (cena i jakość)? Od którego najlepiej kupić podłogę? Barlinek, Baltic Wood... ?
Obserwuj wątek
  • cyklina-klimkiewicz Re: Podłogi drewniane 31.07.12, 21:41
   I jeden doby i drugi dobry. Mają różne wzornictwo, więc wybierać jest w czym. Ponieważ sporą skalę produkcji mają , to prawie każdy coś dla siebie znajdzie. Ceny , tez przystępne, jakość dobra,powtarzalność produkcji bardzo duża. B.Klimkiewicz.
   • drzazga83 Re: Podłogi drewniane 15.08.12, 10:50
    hm, no ale deska trójwarstwowa to też podłoga drewniana - tylko, że z 3 różnych warstw drewna; oczywiście parkiet czy lita deska to klasyka, ale czasem budżet na nie nie pozwoli, a czasem zastosowanie, np. ogrzewanie podłogowe, prawda?
    • cyklina-klimkiewicz Re: Podłogi drewniane 15.08.12, 18:54
     Ach ten budżet, 70zł/m2 parkiet, dąb, buk, jesion. Przynajmniej 2-3 razy tyle, te tzw deski. Ale to dobre co trzeba stosować z różnych względów. Do nich też to podłogowe ogrzewanie się zalicza. B.Klimkiewicz.
     • drzazga83 Re: Podłogi drewniane 15.08.12, 21:57
      Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam - czyli mogłam położyć parkiet albo litą deskę na ogrzewanie...? hm, w sumie na razie nie narzekam, ale swojego czasu rozważałam opcję parkietu ale wykonawca odradzał, mówiąc że się rozeschnie i że najlepiej deska warstwowa; a decyzję trzeba było szybko podjąć
      • cyklina-klimkiewicz Re: Podłogi drewniane 15.08.12, 23:50
       Nie , nie mogła Pani. Ja tylko napisałem, że ten wybór zależy od tego w jakich warunkach instaluje się podłogę. Na ogrzewaniu podłogowym nie należy instalować parkietu, bo to nie zgodne z zasadami.Wtedy z zasady kłopoty murowane. B.Klimkiewicz.
        • cyklina-klimkiewicz Re: Podłogi drewniane 20.08.12, 20:49
         Drewno na ogrzewanie podłogowe, tylko w bardzo ograniczonym zakresie i tylko niektóre wyroby. Sposób uruchomienia instalacji grzewczej pod podłogą, musi przebiegać wg ściśle określonych zasad, klej tez musi być dopuszczony do tego celu przez producenta podłogi. Ogrzewanie podłogowe jest do grzania, a drewno jest dobrym izolatorem. Trzeba się dobrze zastanowić nad tym co się chce zrobić i nad metodami. Z reguły są one określone w gwarancji dla danego produktu. Trzeba ją stosować i przestrzegać. B,Klimkiewicz.
        • ew28 Re: Podłogi drewniane 01.09.12, 23:21
         podłoga trójwarstwowa po całości jest podłogą z drewna tzn.warstwa wierzchnia z drewna dąb lub inne a pod spodem nie jakiś tam panel tylko sosna i świerk ,a to przecież drewno ,najlepsze na świecie podłogi na ogrzewanie to podłogi Kahrs
    • 2minime Re: Podłogi drewniane 02.09.12, 17:02
     Nie zapominajmy również o względach estetycznych, parkiet to klasyczne rozwiązanie również pod względem wystroju wnętrza, ale też dość często spotykane w starszych domach/mieszkaniach. Dla szukających czegoś "nowego" i innego drewniany panel warstwowy wydaje się być idealnym rozwiązaniem, bo po pierwsze jest tańszy niż lita deska, po drugie to jednak naturalny materiał!
  • Gość: Ignasiak=AmberGold Re: Podłogi drewniane IP: *.home.aster.pl 18.08.12, 23:11
   Odradzam wszystkim współpracę z budowlańcem (remonty i wykończenia) Tomaszem Ignasiakiem lat ok. 40, działający w okolicach Warszawy, telefon 501543519, to naciągacz na zaliczki, pracuje na czarno i bez faktur a prac nie kończy tylko znika z budowy jak dostanie zaliczki. Pewnie uczył się od Plichty z Amber Gold.
    • cyklina-klimkiewicz Re: Podłogi drewniane 21.08.12, 11:40
     No tak , ale pamiętać trzeba,że panele to gotowe podłogi, a to co naprawdę dobre i trwałe wymaga jeszcze pracy i czasu. To natomiast nie zawsze jest możliwe, bo kalendarza się nie rozciągnie. Najtaniej wychodzi deska sosnowa z Castoramy, a 20-25 lat da radę wytrzymać. Temu nie podoła żaden panel. B.Klimkiewicz.
   • cyklina-klimkiewicz Re: Podłogi drewniane 03.09.12, 20:40
    Nie tylko przyglądać się radzę.Przeczytać, też warto. możesz się dowiedzieć,że jak podłoga ma 2,5 mm górnej warstwy, to możesz ją odnawiać 3 razy.Jak producent wydaje tyle kasy na uruchomienie fabryki, a szkłem się podciera gdy ma zatrudnić w marketingu ludi ze znajomością wyrobów, które wytwarza. Tak trwonić kasę, tylko cudzą można. B.Klimkiewicz.
     • cyklina-klimkiewicz Re: Podłogi drewniane 07.09.12, 22:10
      Mnie się podoba prawdziwe dębowe drewno. A taka podłoga zawsze dla mnie będzie synonimem elegancji. To czyste piękno w klasycznym wydaniu, Jest dębu kilka odmian, a każdy piękny. Żaden laminat się do niego nie umywa. Dąb to dąb, i już. B.Klimkiewicz.
      • 2minime Re: Podłogi drewniane 08.09.12, 10:24
       Zgadzam się, że dąb to klasyka i piękno, poza tym dąb jest drzewem występującym w naszym regionie, a że jest również bardzo twardy i wytrzymały, często kładziono go na podłogi. Obecnie jednak mamy dostęp wielu równie pięknych i wytrzymałych gatunków drewna, nawet do takich, które kiedyś stosowano u nas tylko do wyrobu mebli - np. palisander. Jak to mówią "to jest ładne, co się komu podoba" :). Nie każdy musi wybrać akurat dąb, ale na pewno drewniana podłoga jest piękna, elegancka i nigdy nie wychodzi z mody.
       • cyklina-klimkiewicz Re: Podłogi drewniane 08.09.12, 20:49
        Może wybrać tez modrzew, podobnie jak dąb jest tradycyjnym Polskim drewnem. Dlatego w naszym kraju, najłatwiej jest o modrzew syberyjski. Też piękny, bardzo go lubię. Super do kuchni i wilgotnych pomieszczeń, nie gnije, nie pleśnieje, robactwo się nim nie interesuje, a podłogi i , meble z niego śliczne, tak jak i tarasy. B.Klimkiewicz.
        • 2minime Re: Podłogi drewniane 09.09.12, 00:13
         Podłogi z modrzewia syberyjskiego, przez jego liczne sęki i usłojenie, mają rustykalny charakter - we wnętrzach w takim stylu będą wyglądały ok. Do nowoczesnych aranżacji wybrałabym jednak coś innego.
         • cyklina-klimkiewicz Re: Podłogi drewniane 09.09.12, 07:44
          Usłojenie ma piękne typowe dla tego rodzaju, właściwości też bardzo dobre i pożądane. Sęki jak przeszkadzają można usunąć. Jak można jodłę wyselekcjonować tak, by była bez 1 sęka na 50m2 , to można i to samo z modrzewiem. Jak się chce, to można, ale wszystko ma swoją cenę. Najwyższe parametry użytkowe i estetyczne kosztują, a np jodła bez sęków jest dużo droższa od dębu. Ale jest, a wybór należy do inwestora. B.Klimkiewicz.
          • 2minime Re: Podłogi drewniane 09.09.12, 11:48
           Moim zdaniem takie selekcjonowanie to gra nie warta świeczki. Może i znajdzie się taki inwestor, ale nie jest to rozwiązanie typowe i warte polecenia, zwłaszcza, że są tańsze opcje o wysokich walorach użytkowych i estetycznych. Zajmuję się projektowaniem wnętrz i wiem, że obecnie takie rustykalne podłogi (sosnowe, modrzewiowe, niektóre rodzaje dębu i mozaiki parkietowe) trafiają w gusta może 5-10% klientów. A przecież jak układamy podłogę na lata, to powinna nam się podobać...
           • cyklina-klimkiewicz Re: Podłogi drewniane 09.09.12, 14:32
            To prawda gusta się zmieniają. Teraz takie rustykalne są mniej spotykane, tak jak i lakiery super przezroczyste, czyli na tzw wysoki połysk. Najczęściej pół mat , i extra mat. No ale jak ktoś ma podłogę od lat, to ją eksploatuje. Mało jest takich klientów, którzy chcą wymienić podłogę, bo stara przestała im się podobać. Może dla tego,że to spora inwestycja. Dlatego jak coś wymaga naprawy, to nie zawsze się klienci na nią decydują. Np taki rustykalny styl można zmieniać przez bielenie taki o większym kryciu bielą, albo przez postarzanie, w połączeniu z extra matowym lakierem, i białymi cokołami, poprawia się wygląd małym nakładem środków. Zawsze instalując nową podłogę watro się zastanowić, czy gust się człowiekowi radykalnie nie zmieni. A gdy się zmieni, to od tego są kreatywni architekci i projektanci wnętrz, by człowiekowi pomóc. Zresztą bardzo dobrze z tym sobie radzą. Ale zawsze jest ten problem, czy kupując najtaniej, ma się możliwość dostosowania podłogi do nadchodzących trendów wnętrzarskich. Nadmierna oszczędność stwarza ograniczenia. Ale stosują dodatki wiele można zmienić. B.Klimkiewicz.
            • Gość: vvv Re: Podłogi drewniane IP: *.ists.pl 09.09.12, 17:44
             Mnie się wydaje, że łatwiej się zdecydować na zmiany jak się kupi początkowo coś taniego.
             Ja właśnie stoję przed dylematym co położyć na podłogę. Zabieram się za wykończenie mieszkania, które na kilka lat pójdzie zapewne do wynajmu. Chyba się zdecyduję na jakieś panele laminowane, które łatwo będzie samemu położyć a potem zdjąć/wymienić.

             Z zainteresowaniem przeczytałem uwagę o tych białych cokołach. Czy chodzi o białe listwy przypodłogowe? Czy one są na tyle neutralne, że będą pasowały do każdego typu koloru i wzoru posadzki?
             • cyklina-klimkiewicz Re: Podłogi drewniane 09.09.12, 18:21
              Tak jest. One są albo drewniane lakierowane na biało, albo z MDF lakierowanego na biało , albo z NMC, takiego boazeryjnego tworzywa z Belgii, który jest do malowania farbami ściennymi (taki styl wnętrzarski anglosaski), są i z drewna naturalnego litego, lub oklinowane. Taki cokół ma od 7 do 20cm. dobrze i tanio wychodzą takie 7-10cm. Fajne są i takie 17cm lakierowane na biało, matowe.Co do inwestycji w mieszkanie do wynajmowania, mnie się wydaje,że mozaika przemysłowa, jest dobra. Bo tania, znosi różne nawet bardzo mocne obciążenie, łatwa do naprawy, nowocześnie wygląda. Zalet ma dużo. Tani parkiet, też Dąb 50x7 16mm gruby w Castoramie chyba po 99zł widziałem. Deski też tanie. B.Klimkiewicz.
             • 2minime Re: Podłogi drewniane 10.09.12, 08:59
              Białe listwy pasują w zasadzie do każdej podłogi drewnianej, świetnie prezentują się przy białych drzwiach. Są różne kształty i wysokości takich cokołów. Często występują w parze z fasetami. W prostych wnętrzach mogą być niższe i gładkie, można je również zrobić w kolorze ścian.
  • k_atka Re: Podłogi drewniane 20.09.12, 17:52
   Tak, drewno zdecydowanie prezentuje się najlepiej. Niezależnie czy to z salonie, czy w łazience. Co do najlepszej firmy – koniecznie zwróć uwagę na trwałość, bo to jest najważniejsze. Nikt nie chce za kilka lat mieć zniszczonej podłogi. Dlatego czasami lepiej dołożyć na początku bo podłoga będzie się lepiej prezentować i na pewno posłuży dużo dłużej. Nie wiem do jakiego pomieszczenia szukasz tych paneli drewnianych, ale jeśli chodzi o salon i inne pomieszczenia fajnie sprawdza się drewno bambusowe – pomieszczenie od razu staje się cieplejsze i bardziej przytulne, a o trwałość desek nie musisz się martwić. Ja u siebie mam kilka lat, a dalej wyglądają jak nowe. Są naprawdę super trwałe i twarde. Coraz częściej można zobaczyć tez podłogę drewnianą w łazienkach. Żałuję, że nie jestem na etapie remontu łazienki bo pewnie bym się zdecydowała :) Mnie zauroczyły, szczególnie, że są odporne na wilgoć i łatwe w pielęgnacji. W końcu łazienka również może wyglądać klimatycznie i ciepło. U mnie trochę za późno, ale może za kilka lat zdecyduję się na remont :) Chciałabym ,żeby wyglądał właśnie tak ! - sklep.podlogi-kopp.pl/d4243_teak.html .
   • cyklina-klimkiewicz Re: Podłogi drewniane 20.09.12, 21:25
    A dlaczego wszystkie produkty z innej opowieści? Dlaczego klei i filler, i olej do teku nie od Sika, grunt pod ten Sika Flex, tez potrzebny, i parę innych drobiazgów z olejem na czele, też. Zresztą i lakierować, też to można, bardzo dobrze się sprawuje w saunach. Przez skromność tylko zapomniałaś napisać ile czasu trwa ta instalacja, bo krótko to nie jest. Ja nie podam, ale wiem.Dlatego takie instalacje, tylko jak nowa łazienka, albo użytkownicy, na wakacjach, dłuższych , zresztą. Ale przyznać trzeba, taka podłoga , to klasyczne piękno. Warta każdej kasy, B.Klimkiewicz.
   • 2minime Re: Podłogi drewniane 13.01.13, 00:35
    Jesion to twarde drewno, doskonale nadaje się na podłogi. Na walory użytkowe ma wpływ wykończenie danej deski: szczotkowanie, olejowanie, lakierowanie itp. Sama barwa to rzecz drugorzędna.
    • cyklina-klimkiewicz Re: Podłogi drewniane 13.01.13, 10:07
     Dziwne. To nie tylko ma mieć parametry użytkowe wysokie, ale też i ma być przecudnej, niespotykanej urody. Bo co z tego że mocne jak miałoby być paskudne. Skoro może być i mocne i śliczne, za taką samą kasę to dlaczego ma nie być? W wolnej Polsce wolno chcieć to co się komu podoba. I nic do tego CBA ani UB, ani nikomu. B.Klimkiewicz.
     • 2minime Re: Podłogi drewniane 13.01.13, 12:44
      Oczywiście, każdemu podoba się co innego. Ale moim zdaniem drewno jest ogólnie bardzo pięknym i szlachetnym materiałem. Niesamowite jest to ile różnych efektów można wydobyć z jednej deski drewnianej, na pewno każdy może wybrać coś dla siebie, pięknego i trwałego zarazem.
      • cyklina-klimkiewicz Re: Podłogi drewniane 14.01.13, 07:41
       Pewnie,że tak. Można derwnine podłogi poddawać renowacji, cyklinować, lakireować , olejować, barwić woskować , wymieniać uszkodzone pojedyńcze elementy. Drewno na podłodze to tradycja, a ta wynika z doświadzcenia w eksploatacji mieszkań. Drewniane podłogfi się sprawdziły . Mają klimat i najlepsze walory użytkowe. są piękne, trwałe , tanie. B.Klimkiewicz.
  • Gość: paula Re: Podłogi drewniane IP: *.kkibci.pl 19.01.13, 10:44
   Panele podłogowe zawsze będą tylko panelami. Proszę pamiętac ze deska barlinecka to tylko okolo 2-3 mm drewna a reszta to jakas sklejka. Z czasem te dwa rodzaje drewna inaczej pracuja i efekt jest taki ze ten panel po prostu brzydko wygląda. Proponuje zakupic sobie tanszy parkiet ale to będzie drewno i tu nie ma zadnego porównania.
   • cyklina-klimkiewicz Re: Podłogi drewniane 20.01.13, 09:12
    I z tego powodu można wybrać co się chce. Parkiet, około 90zł/m2 i deska parkietowa, koło 120zł/m2, jest co prawda droższa od paneli za 23 zł. Do każdego rozwiązania trzeba doliczyć ałściwy dla tego wyrobu klej. Wa żne ,że jest wybór. B.Klimkiewicz.
  • nita.a87 Re: Podłogi drewniane 20.01.13, 19:53
   Mi projektant zaproponował taką podłogę. Ja się jeszcze zastanawiam nad panelami Egger, ale architekt zdecydowanie mówi, że ta podłoga będzie u mnie lepiej pasowała.
   www.drzwiipodlogi.vox.pl/kategorie/podlogi,podlogi_lite___drewno_krajowe/indeks/podloga_drewniana_dab_krotoszynski_globalwood_20x130x400_1200,532960/
   • Gość: Galeria Parkietu M Re: Podłogi drewniane IP: *.tktelekom.pl 22.01.13, 09:28
    Najtrwalszą podłogą jest klasyczny parkiet dębowy położony zgodnie z zasadami sztuki parkieciarskiej, pokryty kilkoma warstwami lakieru poliuretanowego.
    Powyższe twierdzenie nie wyklucza innych podłóg, każda z nich ma swoją wartość, która decyduje o takim lub innym wyborze.
    W jednym przypadku decyduje cena w innym łatwość w użytkowaniu, jeszcze w innym mniej lub bardziej naturalny wygląd drewna.
    Są też tacy, którzy decydują się na drewno w naturalnym, zarówno w strukturze jak i wyglądzie wydaniu, ponieważ cały budynek czy mieszkanie ma podobny charakter. Tu podłoga drewniana ma swoją wartość odpowiednio do tego co się na niej znadjuje.
    Klasyczne panele to też drewno odpowiednio przetworzone ze sztuczną powierzchnią - pewien rodzaj imitacji.
    Podłoga warstwowa lakierowana fabrycznie to klejonka perfekcyjnie wykończona co w wielu przypadkach upodabnia ją bardziej do paneli niż do klasycznych podłóg z drewna.
    Klasyczna, lita podłoga z drewna to "ręka rzemieślnika" z wszelkimi przypałościami tej pracy a to ma coraz większą wartość, ponieważ jest niepowtarzalne.
    Każdy wybiera według swojej wrażliwości i własnych możliwości. Pozdrawiam...
    • cyklina-klimkiewicz Re: Podłogi drewniane 22.01.13, 09:50
     Ale i podłoga z parkietu przemysłowego i bruk drewniany jest kilka razy trwalszy. W dyskotece przez lata używany jest przez setki tańczących par parkiet przemysłowy, a po bruku drewnianym od ponad 200 lat jeżdżą powozy konne i wózki widłowe. Dotwało to rozwiązanie do dzisjejszych czasów. W Kopenhadze jest browar, w nim podloga z desek sosnowych, ma ponad 100 lat i dalej chodzą po niej tysiące ludzi miesięcznie, mam na tej podłodze zdjęcia. Jest dalej używana. Na warszawskiej Pradze też takie deski są , też używane. To do handlu kiepski produkt, bo tani i bardzo trwały. Głowny problem z poodłogami to konserwacja w okresie użytkowania. Od niej najwięcej zależy. Zależy też od jakości materiałów podłogowych od takiego doboru by były one opracowane do stosownego obciązęnia użytkowego i rodzaju ruchu, by konserwować podłogi planowo. B.Klimkiewicz.
      • cyklina-klimkiewicz Re: Podłogi drewniane 22.01.13, 23:18
       W dyskotece dużo się chodzi i tańczy, w browarze też podłoga do pracy. Wszędzie się sprząta, bo do brudnych pomieszczeń ludzie nie chcą pezychodzić. W galerii handlowej, też musi być czysto, bo chodzą tam tysiące ludzi dzennie. Dobrać trzeba właściwie, bo inaczej więcej reanimacji niż użytkowania. B.Klimkiewicz.
   • 2minime Re: Podłogi drewniane 14.02.13, 19:49
    Jeśli stać Cię na lite drewno (w dodatku dopasowane do wnętrza przez specjalistę) to nie ma sensu szukać niczego innego! Żaden laminat nie przebije drewna. Lite deski możesz wielokrotnie cyklinować, podłoga posłuży przez długie lata. Naturalne drewno to styl i niepowtarzalny klimat, nie do osiągnięcia przy pomocy imitacji.
  • zaprojektujemy Re: Podłogi drewniane 22.01.13, 19:35
   To wszystko jest kwestia złożona. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, zależy jaki masz budżet, jakie przeznaczenie ma być tej podłogi, do jakich pomieszczeń, jakiej kolorystyki szukasz itd. My w pakietach mamy panele Eggera, czy Deskę Barlinecką, ale zdarza się , że z klientami wybierami zupełnie inne materiały, innych firm.
  • 2minime Re: Podłogi drewniane 14.02.13, 19:43
   Laminaty mają wzór drewna nie bez powodu. Drewno jest pięknym i pożądanym materiałem. Ale część tego piękna tkwi w jego naturalności. Laminat nigdy drewnem nie będzie, nie odda tego niepowtarzalnego klimatu i ciepła, niestety to zupełnie inna estetyka...
  • Gość: edek Re: Podłogi drewniane IP: *.ip.netia.com.pl 18.02.13, 14:22
   Ci którzy mieli podłogę z paneli podłogowych chyba drugi raz się na taką nie zdecydują. Wiadomo, że drewniana podłoga jest lepsza, trwalsza i ładniejsza. Wiadomo, że droższa, ale nie można na wszystkim oszczędzać, bo później to i tak kosztuje drożej w eksploatacji.
   Polecam przyjrzeć się podłogom Panmar i Lares .
   Ciekawe wzory, wykończenia. Godne uwagi
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka