Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Dom energooszczędny

11.08.07, 20:33
    Witam. Odnalezlismy z mezem informacje nt. budowy domu w systemie
    ERS (energy recycling system). Jest to nowosc na rynku ale jestesmy
    ciekawi czy ktos z Panstwa wybudowal juz taki wlasnie dom i czy jest
    faktycznie posiada tak wiele zalet w porownaniu do domu budowanego
    metoda tradycyjna? Przede wszystkim intereuje nas zagadnienie
    wentylacji budynku przez sciane aktywna i mikroklimatu domu
    z "oddychajacymi scianami".
    Obserwuj wątek
      • orinoko-5 Re: Dom energooszczędny 31.03.16, 22:26
        Ściany nie oddychają :) Oddychają żaby, psy, koty, ludzie i inne zwierzęta. Żeby oddychać trzeba mieć płuca, a ściany domu energooszczędnego płuc nie mają. Dom musi być wybudowany solidnie, a żeby zapewnić świeże powietrze mamy higrowywietrzniki albo full komfortową opcję rekuperację z odzyskiem ciepła. I to polecam, znajomi mają, a ja niedługo też będę miał, dom mojej rodziny już się buduje. Można trafić na uczciwego dewelopera, który pod własną marką dba o jakość. dla wszystkim zainteresowanych tematem domów energooszczędnych polecam kilka słów o zasadach www.idom.info.pl/idea-dom-energooszczedny.html no i ceny wcale nie są wygórowane. Jak za komfort mieszkania we własnym ekonomicznym domu jest w sam raz www.idom.info.pl/oferta-marczenia-deweloper.html
        • nejtaan Re: Dom energooszczędny 03.04.16, 12:58
          Ze względu na nasze częste urlopy i ciągłe służbowe wyjazdy szukamy dostawcy gazu LPG, który bedzie nas obsługiwał kompleksowo, sąsiedzi mają od Amerigas, bo ich dzialka podobnie do naszej nie ma dostępu do gazu ziemnego. Powiedzcie mi, czy takie ogrzewanie jest dobrym rozwiązaniem?
      • maciek.m128 Re: Dom energooszczędny 19.05.16, 11:46
        Mam znajomego, który sobie buduje taki energooszczędny dom właśnie. Tyle co wiem, to to, że on wyposaża swoją chatę w sprzęt Galmetu, podobno to najlepsza opcja na polskim rynku. Ma już pompę, na kolektory się chyba nie zdecyduje, bo w sezonie jesienno-zimowym może być problem. Generalnie to budowa takiego domu to ogromna inwestycja, która czasami się zwraca, a czasami nie.
      • atlantic_grzejniki Re: Dom energooszczędny 23.05.16, 22:34
        Polecam grzejniki Atlantic, które posiadają czujniki ruchu, światła i otwartych okien. Dzięki nim, samoczynnie obniżają temperaturę, gdy nie ma nikogo w domu, jest noc lub podczas wietrzenia. Tym samym oszczędzają energię, która byłaby niepotrzebnie wytwarzana.

www.atlantic-polska.pl/nasze_produkty/
        • alka.34 Re: Dom energooszczędny 29.09.16, 23:38
          Na pewno o najnowszych rozwiązaniach i trendach w tym temacie można się dowiedzieć podczas targów branżowych, np. zbliżających się targów Warsaw Build 2016. Te targi są co prawda dla profesjonalistów z branż budowlanej i wnętrzarskiej, ale mój mąż - laik w temacie - wybiera się :) Zainteresowanym polecam poczytać o tym evencie na warsawbuild.pl
      • maggy84 Re: Dom energooszczędny 26.11.17, 19:52
        Polecam! Sposoby na energooszczędny dom mnożą się i coraz więcej osób z nich korzysta! Może się wydawać, że niektóre rozwiązania są drogie, ale w perspektywie lat okazują sie być tańsze niż standardowe rozwiązania. 14cyfr.pl/proste-sposoby-na-energooszczedny-dom/
      • erzecznikknauftherm Re: Dom energooszczędny 22.01.18, 11:07
        Najlepszą receptą na energooszczędny dom jest termoizolacja  Dzięki dobrze ocieplonym ścianom i podłogom redukujemy ilość energii cieplnej, która przenika do otoczenia zewnętrznego. W praktyce wszystkie nowo budowane domy będą energooszczędne, tu można sprawdzić aktualne wymagania odnośnie termoizolacyjności budynków: www.knauf-industries.pl/faq,najczesciej-zadawane-pytania.html#faq3

• zet_tomek Re: Dom energooszczędny 23.01.18, 08:48
        Witam,
        Właśnie budujemy dom energooszczędny do tego ogrzewany pradem - czyli medium jakie jest określane w Internecie jako najgorsze ;) Ale uważamy że dla domów energooszczędnych domów jest najlepsze.
        Dom jest posadowiony na płycie fundamentowej, dużo przeszkleń na południe, obowiązkowo rekuperator. Dużo piszemy o budowie na naszej stronie www.domnaprad.pl - jest też przewodnik po już istniejących domach domnaprad.pl/oni-juz-mieszkaja/
      • brygida.g Re: Dom energooszczędny 17.06.18, 22:44
        Ja domu oszczędnego nie buduję, ale kupuję! Pod Bydgoszczą, w Żołędowie, powstaje innowacyjna inwestycja www.osiedlesloneczne.pl/, gdzie za dobre pieniądze można dostać piękny dom zeroenergetyczny! W standardzie są m.in. rekuperacja i pompa ciepła. Muszę przyznać, że ogólnie jestem zwolenniczką ekologicznych rozwiązań, ale ostatecznie przekonało mnie, to że rachunki za ogrzewanie i prąd w takim domu będę zdecydowanie niższe niż w tradycyjnym budownictwie. To co dorzuciłabym do opłat miesięcznie, po prostu dodam do wysokości raty kredytu, a ja mam pewność, że żyję w domu z czystym powietrzem i super komfortem termicznym przez całe życie.
      • radziog Re: Dom energooszczędny 20.06.18, 12:08
        Bardzo dobrym pomysłem jest inwestycja w nowoczesne oświetlenie, co bez wątpienia pomoże w zaoszczędzeniu energii eleketrycznej. Przy okazji można pochwalić się bardzo ciekawym wzornictwem i stylistyką lamp www.elektriko.pl/domowe/jovit-led-lampa-wiszaca . Energooszczędne LEDy E27 imitują zwykłe żarowe źródła, tyle, że zamiast 60W żarówki tradycyjnej mamy 4-5W LED
      • jakubtrzmielewski Re: Dom energooszczędny 26.11.21, 12:03
        Jeżeli interesuje Cię dom energooszczędny, świetną opcję ma firma Domy z Natury. Budują w innowacyjnej, autorskiej technologii PROEKO. Domy są pasywne, o niskim zapotrzebowaniu na energię. Super opcja, jeden z niższych współczynników przenikania ciepła przez przegrody. Jeśli budujesz dom od podstaw, warto postawić na kompleksową obsługę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka