Dodaj do ulubionych

Straż Graniczna

25.05.08, 18:23
Witam,
chciałabym zgłosić się do Straży Granicznej, jednak przed tym
chciałabym się dowiedzieć co dyskwalifikuje do wstąpienia do SG
(nigdzie nie moge tego znaleźć). Będe wdzięczna za pomoc.
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • avalon111 Re: Straż Graniczna 02.06.08, 14:02
      Wydaje mi się, że jak do każdej służby mundurowej - znaki samookaleczenia typu
      tatuaże i kolczyki (nie dotyczy kobiecych uszu).
      Oprócz tego niedyspozycja psychiczna, czyli ułomność charakteru.
      Fizycznie także trzeba mieć jako taką formę.
      • kwiat_paproci Re: Straż Graniczna 02.06.08, 15:06
        Nie to, żebym się czepiała, ale google podają to już w pierwszym wyniku ;)
        www.strazgraniczna.pl/wps/portal/tresc?WCM_GLOBAL_CONTEXT=pl/serwis-sg/nabor_do_sluzby/warunki_przyjecia/
            • magda_m86 Re: Straż Graniczna 19.09.08, 23:33
              faceci... az zal czytac, co tam wypisujecie... szczerze to zgadzam sie ze
              wiekszosc kobiet w sg to paszczury i w dodatku puszczaja sie na lewo i prawo,
              ale to ich sprawa... dajcie zyc, niech sobie babki robia co chca, ja tez coraz
              czesciej sie nad tym zastanawiam, ale przeraza mnie ze w mundurze to ja bede jak
              w worku sie czula, a gdzie miejsce na moja potrzebę bycia idealną i oryginalną a
              przede wszystkim kobiecą!!?!! :) haha pozdrawiam szowinistow z tego wątku! :)
              • magda_m86 Re: Straż Graniczna 19.09.08, 23:39
                a tak w ogole to co to za podejscie, ze jesli ladna to moze byc ??? panie
                komandosie???? chociaz na kursie to takie maja luz i wszystko na ladna buzke sie
                zalicza... ehh, chyba znalazlam swoje powołanie :D
                • fshut.fshut Re: Straż Graniczna 20.09.08, 11:17
                  magda_m86 napisała:
                  >
                  >haha pozdrawiam szowinistow z tego wątku! :)
                  To nie jest szowinizm tylko mizoginizm.

Zdaża się i facecikom na początku służby w SG wypowiadać takie zdania:-
                  Nie po to się uczyłem przez pięć lat .....(potrzebne wstawić odpowiedni kierunek studiów) by teraz zapierniczać po tych cholernych błotach !!

Jak rozumiem, panie lubią taką służbę poneważ to darmowe SPA.

Uwagi komandosa w związku z sytuacjami rodzinnymi są też chyba oderwane od rzeczywistości, w służbie nic takiego się nie dzieje.
                  To tylko jakieś fabryczki mogą mieć kłopoty kadrowe kiedy część załogi leci rodzić.

AOT:
                  W Wydziale Ruchu Drogowego pracuje funkcjonariuszka o anielskiej wprost urodzie.
                  Z tego co słyszałem nadzwyczaj "Ęląkfętni" panowie po spotkaniu z nią w sytuacji służbowej wogóle zapominali o przymiotach jej urody.

:>

Pozdrawiam to za mało,
                  Zdrowego rozsądku!
            • modalverb Re: pÓjść, psUć 12.10.08, 18:20
              pracuje w sg. powiem Wam tak. dobra kasa czase mtrzeba sie pomeczyc jezeli dadza zielona, ale ci biurowi to raj maja!!!!!!
              kasa dobra wiedz staraj sie w lubelskim nic lepszego nie znajdziesz!!!
              • magda_m86 Re: pÓjść, psUć 13.10.08, 00:54
                a mnie się wydaje, że to jednak nie jest najlepszy pomysł... jeżeli chodzi o
                kasę to spoko, ale jest wiele aspektów, które mnie zniechęcają, być może dlatego
                że jestem kobietą a poza tym osobą dość kreatywną a na taką cechę nie ma miejsca
                w mundurówkach... chyba jednak będę musiała pomyśleć jeszcze jaką drogę wybrać a
                co do kasy to tez zarobki nie sa jakims fenomenem wielkim szczerze mowiac
                  • magda_m86 Re: pÓjść, psUć 14.10.08, 00:43
                    w strazy tez nie jest tak od reki, postepowanie kwalifikacyjne trwa okolo pol
                    roku, i tez nie ma gwarancji, ze akurat mnie by tam przyjeli, bo roznych rzeczy
                    jak zapewne wiesz drogi modalverb sie czepic potrafia...
                    pozniej na szkolce, na ktora wyrzucaja do Ketrzyna, Koszalina lub pod czeska
                    granie zarabia sie 1500 w sumie za nic, ale tez za wesolo nie jest, mimo
                    wszystko i tak praca w sg wydaje mi sie najlepszym rozwiazaniem, tylko nie chce
                    miec tej samej pracy co mąż, to po pierwsze a po drugie nie wiadomo, gdzie
                    dostane przydzial i tu tez jest problem, bo mam zamiar zyc w normalne rodzinie a
                    nie on tam a ja gdzie indziej...bo przeniesienie sie graniczy z cudem jesli sie
                    nie ma plecow... no i poza tym lubie wygladac kobieco, a te mundury sa...hmm to
                    tak jakbym w worku chodzila :/ chyba bede musiala znalezc inny sposob
                    zarobkowania...
                    • ja.mazi Re: pÓjść, psUć 23.04.09, 00:15
                      >ale tez za wesolo nie jest, mimo
                      > wszystko i tak praca w sg wydaje mi sie najlepszym rozwiazaniem, tylko nie chce
                      > miec tej samej pracy co mąż,

Nie jest tak zle, polecam. Od ponad pol roku pracujemy razem z malzonka w SG.
                      Ona rzucila prace w szkole i bardzo chwali sobie SG. Duza odskocznia od
                      szkolnego mlynku... a mowia, ze praca w szkole jest idealna dla kobiety :-)))

Jedyny minus to niewiadoma gdzie zostanie sie przydzielonym.
    • kurupira Re: Straż Graniczna 14.10.08, 13:11
      Jeśli już przenoszą to z tego co wiem dają mieszkanie żeby mieszkać
      z rodziną, tz. mam na myśli męża i wentualnie dzieci. Oczywiście nie
      na szkółce... Mieszkanie opłaca sg. A jeśli sg nie ma tzw. mieszkań
      służbowych to dają kasę by wynając coś samemu w bliskiej odległości.
      A czy ktoś wie jak to jest w Służbie Celnej? Tz. jak się pracuje nie
      tam gdzie mieszka to dają jakiesz mieszkanie?
      Pozdrawiam i dzięki za wszelkie sugestie i komentarze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka