Dodaj do ulubionych

Beatyfikacja Jana Pawła II

13.05.05, 11:44
Przed chwilą ukazała się informacja ,że Benedykt XVI rozpoczyna beatyfikacje
Naszego ukochanego Papieża . Decyzja ta ogłoszona została w 88 rocznicę
Objawień Fatimskich i 24 rocznicę Zamachu na Jana Pawła II. Wyjątkowo
skrócono 5 letni okres jaki powinien upłynąć od śmierci Kandydata na Ołtarze,
a stało się tak ponieważ lud juz uznaje Jana Pawła II za świetego , pamietamy
także napisy i okrzyki podczas pogrzebu Santo Subito! Ta wspaniała informacja
została ogłoszona w tak szczególny dzień to też ma swój niezwykły wymiar.
Obserwuj wątek
    • januszx Re: Beatyfikacja Jana Pawła II 13.05.05, 12:49

A teraz o cudzie jaki miał miejsce 24 lata temu na placu Świętego Piotra, 13
      maja 1981 wieczorem zamachowiec Ali Agca był przekonany ,że Papież nosi
      kamizelkę ochronną i dlatego celował w brzuch, gdyz tam kamizelka wg jego
      informcaji miała się kończyć. Kula przeszła przez organizm Ojca Swiętego "lotem
      tańczącym" , i to dosłownie - zygzakiem !- to są fakty potwierdzone medycznie.
      Kula uderzyła w brzuch Papieża z gromną siłą, On sam stwierdził potem ,że można
      to porównać do wybuchu bomby, przeszyła ciało na wylot a opuściła je
      niczym "ryba wyskakująca z wody" ( niesamowicie wyhamowała!) następnie upadając
      u stóp osób towarzyszących,
      Okazuje się ,że kula o ułamki milimetrów ominęła tętnice główną , jak również
      trzustkę , gdyby trafiła w jedno z tych miejsc nastąpiłaby natychmaistowa
      smierć , po czym "kierowana dłonią Matki Bożej" ( tak twierdził Jana Paweł II)
      znów o ułamki milimetrów ominęła rdzeń kręgowy , gdyby trafiła w rdzeń organizm
      wystąpiłoby natychmaistowe sparaliżowanie.
      Papież upadł w ramiona księza Dziwisza , który natychmiast zarządził by
      samochód jechał do kliniki Gemmelii awaryjną trasą , a nie tą która została
      wcześniej wyznaczona jako "trasa przejazdu karetki w razie takiej konieczności.
      I znów : to był doskonały wybór , na "głownej" drodze bowiem
      zrobiono "sztuczny korek " , który miał opóżniać dotarcie karetki na czas do
      szpitala... trasę pokonano w siedem minut gdy normalnie trwało to najmniej
      minut 15!
      ...
      • andzia311 Re: Beatyfikacja Jana Pawła II 13.05.05, 14:08
        Zaraz, zaraz jak to?
        To nie byl zamach tylko cud?

Piszesz ze kula byla kierowana "dlonia Matki Bozej" - tego tez nie rozumie to
        Matka Boza byla wspolniczka zamachu?
        Troche jak na moj gust niesmaczne no ale czasami w zyciu zdarza sie.
        No i pieknie napisales ze "opadl w ramiona ks.dziwisza"¨
        Teraz juz sie nie dziwie ze Dziwisz ma zaklepana posadke do smierci.
        Jesli jesli wymysli kilka nastepnych historii o cudownym uzdrowieniu Zydow
        ktorzy brali komunie z rak papieza. Ktos w koncu musi bo jeden cud na mszy w
        warszawie nie wystarczy do wyswiecenia.

A teraz takie moje wolne mysli. Niektorzy to maja poprostu szczescie opadna tak
        zwyczajnie w ramiona jakiegos przystojnego i mlodszego chlopa.
        Tez bym tak chciala:-)
        Kiedys nawet sprowokowalam taka sytuacje jak zobaczylem przystojnego chlopa w
        mercedesie. Natychmiast upuscilam siatke z zakupami i jablka wysypaly sie na
        cala szerokosc drogi. No i co myslicie nawet sie cham nie zatrzymal, tylko
        dodal gazu i przejechal przez te jablka a po nim zostal tylko odurzajacy zapach
        ruskiej benzyny.
        Chyba tez cud ze do dzis zyje.
        A tu czlowiek nawet jak sprowokuje taka sytuacje
      • zamoscianin Re: Beatyfikacja Jana Pawła II 02.06.05, 16:26
        januszx napisał:

> Okazuje się ,że kula o ułamki milimetrów ominęła tętnice główną , jak również
        > trzustkę , gdyby trafiła w jedno z tych miejsc nastąpiłaby natychmaistowa
        > smierć , po czym "kierowana dłonią Matki Bożej" ( tak twierdził Jana Paweł II)
        > znów o ułamki milimetrów ominęła rdzeń kręgowy , gdyby trafiła w rdzeń

Porozmawiaj z ludźmi którzy przezyli wojnę, szczególnie tymi co byli na froncie
        - takich 'cudów' znajdziesz tysiące. Jakoś nikogo z nich nie beatyfikowano.
        • januszx Re: Beatyfikacja Jana Pawła II 02.06.05, 16:41
          Mylisz się Zamościanienie;-) beatyfikowano wielu męczników

a o nienaturalnym torze kuli wypowiadali się przede wszystkim lekarze
          dla mnie gdy kula idzie "zygzakiem"! to jest cud - inaczej nie da się tego
          wytłumaczyć...
          Ale nie to spowoduje ,że Jan Paweł II zostanie wyniesiony na ołtarze:-)jest
          wiele innych przyczyn
          Pozdrawiam
    • januszx Re: Beatyfikacja Jana Pawła II 13.05.05, 14:32
      Andziu muszę CI powiedzieć ,że b. poważnie zastanawiałem się czy usunąć ten
      Twój wpis , gdyż dla CIebie nie ma żadnych świętości !, ale trudno zostawiłem.
      Tak w chwili zamachu miał miejse CUD, jeśli masz wątpliwości poczytaj na ten
      temat , choćiażby raporty lekarzy po operacji - Kula przez organizm przeszła W
      NIEZWYKLY, NIENATURALNY sposób ale Ty w tej kwestii się nie wypowiesz , bo
      argumentów brak ,jak biedna Andzia będzie drwić z opini lekarzy.
      O tym ,że "kulą kierwała Matka Boża " powiedział Jan Paweł II i co mam CI
      tłumaczyć? w żadnym wypadku nie "współdziałała" prowokatorko a chroniła
      kierując tak kulą po wystrzeleniu ,że ta ominęła wszystkie ważne punkty
      organizmu jak trzustka ,rdzeń kręgowy , także pęcherz .
      Tak wielka jest zasługa ksiedza Dziwisza! w ratowaniu Jana Pawła , jak
      pisałem On przytrzymał upadającego Papieża a następnie wybrał drogę przejazdu
      do kliniki co jest nie zrozumiałe gdyż przewidywano inną trasę
      Może choć raz wypowiedziałbyś się pozytywnie i na temat , tu jest mowa o
      rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego naszego Papieża
      • andzia311 Re: Beatyfikacja Jana Pawła II 13.05.05, 14:44
        Moze bez przesady dlaczego mam rozbierac na czesci pierwsze wszystkie twoje
        posty.
        Skoro jednak sie domagasz - to powiedz mi jak sie ma do cudu niezwykle
        nienaturalne przechodzenie kuli.
        Czy na takiej samej zasadzie jak wirujace peterdy?
        Bardzo to petyckie i wzniosle.
        Jesli chodzi o to ze Dziwisz wbral najkrotsza droge do kliniki to w to wierze.
        On byl wtedy tak dlugo w Watykanie ze znal lepiej wszystkie drogi od kazdege
        byle jakiego kierowcy karetki pogotowia.
        Januszku pisz dalej wszystkie babcie pod figura na majowce beda zachwycone.
        • januszx Re: Beatyfikacja Jana Pawła II 13.05.05, 15:25
          Andziu Cud to właśnie przejście tej kuli , która z potężną prędkością wbiła się
          w brzuch Papieża a następnie przechodziła przez organizm w niezwykły
          sposób "zygzakiem" omijając ważne organy , takie rzeczy nie dzieją się
          naturalnie to jest porostu zupełnie niemożliwe w normalny sposób! , trudno mi
          to wytłumaczyć ale Papież uznał ,że kulą kierowała Matka Boża - słybne Jego
          słowa "KTo inny strzelał , kto inny kule nosił" a ja wierzę ,że tak było.więc
          ja wierzę ,że to był CUD.

Przygotowana była inna droga a ksiądz Dziwisz sam nie wie dlaczego ( Coś go
          tknęło) wybrał trase wcale nie na skróty, tylko porostu zupełnie inną a chodzi
          tu o to ,że na drodze przygotownanej wspólnicy Agcy tworzyli sztuczny
          tłok ,wieć jest to jakieś niezwykłe zdarzenie ,że samochód pojechał inną trasą
          i ominął korki - normalnie własnie tą trasą z "korkami" ( a tam ich nie ma
          zwykle - jak mówie były sztuczne, zaplanowane) dojechać można szybciej!

Liczyła się każda chwila , Ojciec Swięty dopiero pod szpitalem stracił
          przytomność , okazało sie ,że akurat była przyszykowana sala do operacji - znów
          niezwykłe zdarzenie a droga juz była każda sekunda . Chirurg , który nie miał
          tego dnia dyzuru nie mógł usiedzieć w domu , coś go "wzywało do szpitala " jak
          potem opowiadał. Gdy pojawił sie przed salą operacyjną , personel zdarł z niego
          marynarkę , ktoś inny zakładał fartuch , wkładał buty , gdy doktor pojawił sie
          na sali słyszał głos lekarza asystującego - cisniienie spada 80, ...70...60 , w
          jednej chwili przeciął brzuch a tam zgroadziło sie te 3 litry krwi ,
          natychmiast oczyszczono organizm i zaczęła sie walka o życie ,ja wszyscy wiemy
          wygrana .
      • zamoscianin Re: Beatyfikacja Jana Pawła II 02.06.05, 16:29
        januszx napisał:

> temat , choćiażby raporty lekarzy po operacji - Kula przez organizm przeszła W
        >
        > NIEZWYKLY, NIENATURALNY
        jasne :-) Wystarczy że była źle odlana i koniec, lata jak chce. Jak się bzdurę
        wypowie odpowiednią ilośc razy to można ją uwiarygonić. Tak własnie się dziejw
        Polsce przy okazji śmierci papieża.
      • januszx Re: Beatyfikacja Jana Pawła II 13.05.05, 17:21
        I Obajwienie fatimskie miało miejsce 13 maja 1917 roku dwadzieścia kilka minut
        po godzinie 17 , zamach na Jana Pawła II również miał miejsce w tym czasie
        dokładnie 64 lata później.

a to słowa Ojca Swiętego:
        "To był prawdziwy cud i wiem, komu go zawdzięczam. Jedna ręka trzymała
        pistolet, a inna prowadziła kulę"

Dobrze się stało ,że ogłoszenie rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego miało
        miejsce dzisiaj - 13 maja 2005 roku
        Czyż nie jest to wyraźne zwrócenie uwagi jak ważne jest przesłanie Matki Bożej
        z Fatimy a obecnie chodzi szczególnie o treść jednego z przesłań Niepokalanej
        Matki o konieczności odprawiania pierwszych sobót miesiąca.

Poczekajmy...do czerwca...

"Non abbiate paura !"
        Jan Paweł II
        • zamoscianin Re: Beatyfikacja Jana Pawła II 02.06.05, 16:47
          januszx napisał:

> I Obajwienie fatimskie miało miejsce 13 maja 1917 roku dwadzieścia kilka minut
          > po godzinie 17 , zamach na Jana Pawła II również miał miejsce w tym czasie
          > dokładnie 64 lata później.

Kościół katolicki jest najlepszą agencją reklamową na świecie:-)
          Lubi takie 'mistyczne' przesłania, porównania, zbiegi 'okoliczności'

Takie robienie wody z mózgu wiernym dobrze robi watykańskiej kasie - która de
          facto jest w dużych tarapatach.
    • januszx Re: Beatyfikacja Jana Pawła II 13.05.05, 21:07
      I pytanie na wieczór trzynastego , jak można wytłumaczyć bieg kuli ? jak to się
      stało ,że kula uderzyla w ciało z ogromną prędkością i przeszła w "nienaturalny
      sposób przez organizm? od lat ta sprawa mnie b. zastanawiała
      Pozdrawiam wieczorową porą
      J
      • ubott.1 Re: Beatyfikacja Jana Pawła II 14.05.05, 17:11
        Czasami wydaje mi sie, ze jakiekolwiek słowa do Andzi są daremne. Ja jednak z
        uporem maniaka cos napisze. Gdyby słowa, które tym razem wypowiedział Janusz
        były nie zrozumiałe dla czytającego mogłbym Cie zrozumiec, ale czytało to przy
        mnie dziecko 15 letnie i zrozumiało o czym mowa. Wiec Twoje nie zrozumienie
        cudu czy jak zamach czy jako przeżycie to jest bardzo dziwne. Wiem, ze robisz
        to celowo i są to roznego rodzaju prowokacje ale sądze, ze mało kto juz daje
        sie w nie wciągnąć. A czepianie sie slowo za slowo to dla mnie dziecinada.
        Rozumiem, ze mozesz nie wierzyc ale czy to oznacza, ze tego mozesz pozbawiac
        kogos innego ? Widzę, ze koscioł i wiara to Twoj drugi ulubiony temat po
        zydach. Ale tu sie chyba juz konczą tematy na które możesz sie wypowiadać.
        Czyżby jakis mężczyzna Twego zycia wybrał droge kapłanstwa zamiast byc z Tobą ?
        Zas co do pana z mercedesa coz może nie zauważył Cie, za mało bylas prowokująca
        wiec moze jakis pan z mniejszego, mniej luksusowego auta zauwazy Cie. Zycze
        tego serdecznie. Co zas do spoldzielni zamojskiego zadzwon do nich napewno Ci
        odpowiedzą. Moze nawet poprowadzisz jakies forum z ciekawostkami z osiedli,
        miast i panstw.
        • andzia311 Re: Beatyfikacja Jana Pawła II 17.05.05, 09:03
          Myslalam ze przez Zielone Swiatki - forum zamosc zdazylo oglosic jakis nowy cud
          a tu nic!
          Jestem rozczarowana:-)
          Tym bardziej ze jak sie czyta Wasze posty to normalnie myslacy czlowiek
          dochodzi do wniosku ze osmieszacie tymi cudami nie tylko siebie ale i PAPIEZA.

Mily Ubocie moja faza na samochody minela mi w wieku 13 lat.
          Obecnie przerzucilam sie na wlascicieli jachtow powyzej ale 21 metrow...
      • zamoscianin Re: Beatyfikacja Jana Pawła II 02.06.05, 16:49
        januszx napisał:

> I pytanie na wieczór trzynastego , jak można wytłumaczyć bieg kuli ? jak to się
        >
        > stało ,że kula uderzyla w ciało z ogromną prędkością
        Skoro strzelano z pistoletu a nie z procy to z jaką prędkością miała uderzyć?
        Kule nie mają światopoglądu - zabijają wszystkich bez względu na stanowisko.
    • januszx 85 rocznica urodzin Jana Pawłą II 18.05.05, 17:11
      85 lat temu, po godzinie 17 tej przyszedł na świat nasz wielki Rodak ,który
      wpłynąl na historie świata . W Watykanie Banedykt XVI po raz kolejny przemówił
      w naszym języku wspominając swego wielkiego poprzednika , arcybiskup Dziwisz
      odprawił msze swiętą przy grobie naszego papieża a kardynał Macharski w
      Wadowicach, to tylko niektóre z wydarzeń związanych z dzisiejszą rocznicą.
      Pozdrawiam
    • januszx Re: Beatyfikacja Jana Pawła II 31.05.05, 10:32
      Wczoraj Zostal wydany edykt na mocy którego wikariat Rzymu wezwał wszystkich
      wiernych do przedstawienia wszelkich informacji, dokumentów , które będa mogły
      przemawiać za lub przeciw opinii świetości Jana Pawła II , a zatem sprawa
      nabiera tempa , Ksiądz Sławomir Oder ,postulator procesu beatyfikacyjnego ma
      pełne ręce roboty...
      Pozdrawiam wiosennie
      J
    • januszx pół roku temu odszedł Jan Paweł II Synod Biskupów 02.10.05, 19:25
      Tak, dokładnie za dwie godziny minie (pół)rocznica śmierci naszego ukochanego
      papieża Jana Pawła II , pamiętamy te niezwykłe chwile sprzed sześciu miesięcy ,
      chwile uniesienia , zadumy , przypomnijmy sobie ten czas refleksji nad swoim
      życiem i nad sobą .
      Dziś także rozpoczeło się zgomadzenie Synodu Biskupów w Rzymie , które zwołał
      jeszcze "nasz" papież , tematem jest oczywiście kończący się rok Eucharystii i
      jej roli w zyciu Kościoła i człowieka...
    • januszx Re: Beatyfikacja Jana Pawła II 17.10.05, 11:21
      Wczorajszy dzień papieski wyjatkowo uroczyście obchodzilismy w całej Polsce ,
      główna msza święta w krakowskich Łagiewnikach ...o jakże przykładnie zachowali
      sie obaj kandydaci do fotela prezydenta , zajeli miejsca w pierwszym szeregu a
      nastepnie obaj zgodnie przyjęli komunie świetą - czy tylko nie był to element
      gry wyborczej?
      Wieczorem wywiad papieża Benedykta XVI dla TVP i zapowiedź przyjazdu w czerwcu
      2006 , z innych źródeł wiemy ,że jest niewielka szansa na beatyfikację Jana
      Pawła II własnie podczas wizyty w przyszłym roku w naszym kraju. Wieczorem
      koncert w Warszawie , tak sobie myślę ,że we wspólczesnej Europie raczej nie
      możliwe byłyby tak uroczyste świętwoanie i celebrowanie wydarzeń katolickich
      (czy chrześijańskich), jakoś trudno misobie wyobrazić koncert na taką skale jak
      wczorajszy w Warszawie , czy tez poranna msza świeta w Krakowie z prezydentem i
      dwoma kandydatami w innej europejskiej stolicy np w Paryżu , Brukseli ,
      Berlinie ,Pradze, Londynie??? . Czyz nie ejst tak ,że to własnie Polska jest
      ostatnim takim miejsce w Europie gdzie wartości chrześcijańskie można w takim
      stopniu "eksponować" a w Zamościu na Rynku miały miejsce jakieś wydarzenia ?
      Pozdrwiam
    • januszx Re: Beatyfikacja Jana Pawła II 10.01.06, 16:19
      Czytałem także niedawno wywiad księdzem Oderem , który jest postulatorem
      procesu Beatyfikacyjnego Ojca Swiętego Jasna Pawła II , wszystko jest na dobrej
      drodze , trwają przesłuchania świadków ale trudno jeszcze mówić o datach
      Pozdrawiam
      J
    • januszx Re: Beatyfikacja Jana Pawła II 30.03.06, 15:50
      Nie wiem w zasadzie czy proces beatyfikacyjny został połoćzony z
      kanonizacyjnym ? ale wydaje mi się ,że nie w każdym razie w najbliższą sobote (
      pierwszą sobote miesiąca :-) , w przeddzień smierci naszego papieża zakończy
      się w Krakowie polska "część" tego procesu czyli naszego , polskiego trybunału
      przesłuchującego polskich świadków , mszy swietej będzie porzewodniczył nasz
      nowy kardynał Stanisław Dziwisz
      Warto też dodać, że w Warszawie tego dnia tj 1 kwietnia ruszy Centrum Mysli
      Jana Pawła II , jakże ważna inicjatywa , gdyz jak wiemy b. często odbiór
      naszego wielkiego Rodaka sprowadzany jest do "kremówek i wyjazdów na kajaki" co
      oczywiście jest także ważne ale trktujmy to jako sympatyczny dodatek swiadczący
      o wielkości Jana Pawła II .
      W Centru Mysli Jana Pawła II bedziemy mogli sie zapoznać z tym wszystkim co
      pisał i mówił Papież w wiele sprowadza się do przewodniego hasła , o którym w
      podpisie z tym ,że warto dokończyć w tym miejscu ta wypowiedż po raz pierwszy
      usłyszaną podczas inaugracji pontyfikatu Jan Pawła II 22 października 1978 roku
      i pomyśleć ,że pamietam to wielkie wydarzenie , ktoś jeszcze z nas pamięta?
      "Nie lękajcie się , Otwórzcie drzwi Chrystusowi"
    • januszx relacja z Krakowa ? a może Kanonizacja ? 01.04.06, 14:59
      Warto dodac ,że msza święta , która zakończy polską część procesu
      beatyfikacyjnego odbędzsie się dokładnie dziś o godz 17. a o ile pamiętam jest
      ktoś wśród nas mieszkający w Krakowie także czekamy na relację:-)

Okazuje się ,że jednak jest możliwość pominięcia beatyfikacji i ogłoszenia od
      razu Jana Pawła Swiętym ..to bardzo interesujące ...co myślicie o takim
      rozwiązaniu?
      choć wiadomo ,że w takiej kwestii roztrzyga Papież , może jeszcze po
      konsultacji z kardynałami...

Pozdrawiam
      Janusz
    • januszx Re: Beatyfikacja Jana Pawła II 03.04.06, 11:29
      A kto ogladał uroczystości w Watykanie ?, chętnie bym, poczytał ...
      A dziś wspólnie nabożeńśtwo w Rzymie odprawią nasz metropolita Krakowski i
      papież Benedykt XVI , zdecydowana wiekszość pielgrzymów Polaków postanowiła
      pozostać przynajmniej na te uroczystości...
      Pozdrawiam
      Janusz
    • januszx Beatyfikacja Jana PawłaII ipaździernikowy różaniec 30.09.06, 16:38

Już juto rozpoczyna się miesiąc Pażdziernik , jakże w polskiej tradycji maryjny
      miesiąc , czyż wielu spośród nas nie pamięta z przeszłości jak właśnie w tym
      miesiącu nasze kochane mamy i najdroższe babcie odmawiały w domach czy w
      kościołach bardzo nabożnie swięty różaniec ?

Warto w tym miejscu wspomnieć jak Jan PAweł II prawie na każdym spotkaniu
      ofiarowywał
      na pamiątke ten maryjny psałterz!( gdyż taką również nosi nawzę)
      swoim gościom i
      jak gorąco zachęcał do odmawiania z wiarą!, czyż nie w NIM wskazywał
      d r o g ę ? , której przecież wszyscy szukamy? pozostawiając oczywiście nam
      prawo wyboru ...
      A zatem jutro Październik a dokładnie w Jego połowie dzień -16 -ty jakże
      pamietny
      dzień sprzed lat 28 ...
      Zbliżając się do Beatyfikacji warto przypomnieć sobie słowa Jana Pawła
      Wielkiego:
        • januszx różaniec Jana PawłaI I 03.10.06, 18:18
          Wspominam te piekne paźdiernikowe wieczory sprzed lat bardzo milo
          różaniec tylko na początku może wydawać sie "nudny" po pewnej praktyce staje
          się Wiolu piękną kontenplancyją modlitwą , wspomnę słowa tego , który ukochał
          różaniec święty:
          „Odmawiajcie różaniec. Niech ta modlitwa stanie się fundamentem waszej
          jedności.” […] „Odmawiając różaniec rozmawiamy z Maryją, powierzamy Jej ufnie
          wszystkie nasze troski i smutki, radości i nadzieje. Prosimy o to, by pomagała
          nam podejmować Boże plany i by wypraszała u Syna łaskę potrzebną do wiernego
          ich wypełniania. Ona – radosna i bolejąca, i chwalebna, zawsze u boku Syna –
          jest równocześnie obecna pośród naszych codziennych spraw.”
          Jan Paweł II 1997
      • stach40 Re: Beatyfikacja Jana PawłaII ipaździernikowy róż 03.10.06, 15:20

Wszystko co tu Wasz adninista(nt)tor wypisuje na tematy religine to dogmaty,
        posty nietrafione i nie na czasie, nieprofesjonalnie przekazywane. młodych
        czytelników zniechecaja do religii i wiary.
        Modlitwa jest dla mnie ...członka kośioła. Nie musi mnie nikt zachęcać do
        modlitwy i instruować, przypominać o świętych i rocznicach koscielnych.
        Jako ludzie Kościoła (w tym kapłani) powinniśmy wzorować się na kapłanach
        - ludziach z powołania - którzy są na codzień wśród wiernych ( w miejscach ich
        zamieszkania), zajmują się wychowaniem młodego pokolenia w duchu wiary ,
        organizujących pomoc i opieke dla pokrzywdzonych przez los.
        To jest ważna misja Kościoła, także Waszych moderatorów i mentorów.
        Trzeba wiecej takich księży (z powołania) w Polsce , jakimi są księża pracujący
        na Ukrainie i w na Wschodzie .
        Podam to na przykładzie jednej parafii w Przemyślanach na Ukrainie.
        Adres: przemyslany@wp.pl
        ----------------------------------------------------------
        januszx napisał:

>
        > Już juto rozpoczyna się miesiąc Pażdziernik , jakże w polskiej tradycji maryjny
        >
        > miesiąc , czyż wielu spośród nas nie pamięta z przeszłości jak właśnie w tym
        > miesiącu nasze kochane mamy i najdroższe babcie odmawiały w domach czy w
        > kościołach bardzo nabożnie swięty różaniec ?
        >
        > Warto w tym miejscu wspomnieć jak Jan PAweł II prawie na każdym spotkaniu
        > ofiarowywał
        > na pamiątke ten maryjny psałterz!( gdyż taką również nosi nawzę)
        > swoim gościom i
        > jak gorąco zachęcał do odmawiania z wiarą!, czyż nie w NIM wskazywał
        > d r o g ę ? , której przecież wszyscy szukamy? pozostawiając oczywiście nam
        > prawo wyboru ...
        > A zatem jutro Październik a dokładnie w Jego połowie dzień -16 -ty jakże
        > pamietny
        > dzień sprzed lat 28 ...
        > Zbliżając się do Beatyfikacji warto przypomnieć sobie słowa Jana Pawła
        > Wielkiego:
          • januszx Stachu warto cytować autorytety 03.10.06, 17:50
            rzeczywiście cóż tam moje slowa Stachu :-)
            zacytujmy zatem słowa Swiętej siostry Faustyny (dziś przypada 101 rocznica
            urodzin świętej), która kochala modlitwe rózańcową:
            "Wrzesień. Pierwszy piątek. Wieczorem ujrzałam Matkę Bożą, z zatkniętym
            mieczem, rzewnymi łzami płaczącą. Zasłaniała nas przed straszną karą Bożą. Bóg
            chce nas dotknąć straszną karą, ale nie może, bo nas zasłania Matka Boża. Modlę
            się nieustannie za Polskę, drogą mi Polskę, która jest tak mało wdzięczna Matce
            Bożej. Gdyby nie Matka Boża, na mało by się przydały nasze zabiegi. Pomnożyłam
            swoje wysiłki modlitw i ofiar za drogą Ojczyznę, ale widzę, że jestem kroplą
            wobec fali zła. Jak kropla może powstrzymać falę? O, tak. Sama z siebie kropla
            jest niczym, ale z Tobą, Jezu, śmiało stawię czoło całej fali zła i nawet
            piekłu całemu. Twoja wszechmoc wszystko może" (Dzienniczek, n. 686)."

Chyba rzeczywiście warto Cię posłuchać i w odpowiednim czasie wstawiać cytaty
            wielkich świętych Kościoła.
            Pozdrawiam
            J
            ACH I NA
            PRZEWIDYWANY Z GÓRY ZARZUT: ZE - ZNOW O RELIGII !
            - SKORO SĄ WĄTPLIWOŚCI - ODPOWIADAM:-)TYM POSTEM PEWNIE JESZCZE BYM NIE PISAŁ

• stach40 Stachu warto cytować autorytety 03.10.06, 18:44
              Samymi cytatami autorytetów Kościoła i przypomnieniami, apelami o wiarę i
              patriotyzm młode pokolenie nie zostanie wychowane na porządnych ludzi !!! Młodzi
              nie lubią moralizowania, apeli, nawoływań i skostniałych schematów przekazywania
              wiedzy o życiu i Bogu.
              W tych że Przemyślanach obok pracy w chórze koscielnym i usługiwaniu do mszy
              świętej, młodzież przy kościele ma boisko do gry w siatkowkę w pingponga, , ma w
              sali katechetycznej dyskoteki , ma mozliwość dostępu do internetu. Młodzi są w
              stałym, uczuciowym , prawie ojcowskim oddziaływaniu księży.
              Na tym polega wspólnota Kościoła. I nie kazał im nikt aby zacytowali credo
              życiowe o.Bosko., w formie graffiti na murze przykościelnym. które brzmi , coś
              tak: "Wystarczy żebyście byli młodymi by Was kochać". I księża to stosują na
              codzień. Ich praca z wiernymi (też starszymi wiekiem) to nie msze i kazania ale
              głównie codzienna praca misyjna i wychowawcza w duchu wiary.
              I tak możesz Bracie Polaku , w tym duchu, działać skutecznie (w sprawach wiary)
              i tu .. na forum. Tylko bez propagandy i w duchu tolerancji dla inaczej myślących.

• januszx Re: Stachu warto cytować autorytety 03.10.06, 19:30
                Zdecydowanie się z Tobą zgadzam Stachu ,
                to piękny przykład jak zainteresować młodzież religią, wiarą
                terazx w kosciele jest tak pieknie sa piekne spiewy, jest nawet taniec
                mądre, przemyślane homilie

tlko warto pamiętać ,żeby przy tym nie zapomnieć opodstawowym ewangelicznym
                przesłaniu dobrej Nawinie
                a tu cóż jest forum słowa , wymiany myśli i trudno tu tańczyć:-)Masz rację
                bardzo ważna jest tolerancja !
                dlatego cieszę się gdy piszemy tu na wieleinnych tematów TAK DLA urozmaicenia
                :-)), jakże czesto pisaliśmy o żydach , także tych z Zamościa nie wiem czy
                ppamietasz np temat wielkigo pisarza Icchoka Pereca? czy Morisa z Komarowa ??,
                piękne jest także to gdy piszą tu wierzacy z innych Kościołów np nasz znajomy
                diakon Piotr
                przypomniałem sobie ten temat myśle zatem ze warto podnieść watek o Morisie ,
                wspominałem tam ,ze rozmawiałem z rezyserem filmu o tym wielkim komarowskim
                Zydzie a teraz nie miałem kontaktu z rezysrerm a być może film już jest? ktś
                coś wie ?

Pozdrawiam
                • czuk1 Warto dyskutować ....ale na ten sam temat 04.10.06, 13:48
                  Pozwalam sobie dodać do Waszej dyskusji taką uwagę.
                  Jest płaszczyzna dyskusji - owszem. Ale każdy pisze o czym innym.
                  Jeden daje przykłady z terenu Ukrainy , gdzie misją tych księzy
                  jest umocnienie katolicyzmu ( bądź powrót do niego) a drugi trwa
                  przy dogmatach, dogmatykach, modlitwach traktując jako formę
                  udziału wiernych (Polaków) w życiu kościoła.
    • januszx Beatyfikacja Jana Pawła II - papieskie dni 14.10.06, 07:55
      Przed jutrzejszym wielkim dniem podziele się z Wami moi drodzy informacją ,że
      obecnie po zakończeniu procesu częściowego w Krakowie( zostalo przesłuchanych
      około 100 świadków) trwa jego dalsza część w Rzymie , gdzie jeszcze
      przesłuchanych będzie około 150 osób.
      Jak mówi ksiądz prowadzący proces Beatyfikacyjny - Sławomir Oder ,aby ten
      proces szczęśliwie się zakończył powinniśmy (już szególnie w te dni
      pamięci:-) ) nie zapominać w modliwie za Jana Pawła II
      Z tego co zdąrzyłem się dowiedzieć w każdym z zamojskich kościołów odbędą się
      specjalne nabożeństwa jutro i pojutrze...
      • januszx U świętego Michała Koncert 18 maja 2008r 18.05.08, 13:11

Dziś w w kościele świętego Michała koncert z okazji 88 rocznicy
        urodzin Jana Pawła II , koncert zaczyna się juz o godzinie 19 ,
        ten Wielki Polak , pozostawił nam tyle pięknych słów , które wciąż
        możemy czytac , słuchać , uczył nas jak żyć , na koniec jak umierać
        -
    • januszx 30 lat później ...16 października... 16.10.08, 17:00
      Dziś godz. 18 w Katedrze mszę św. będzie celebrował i kazanie
      wygłosi ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej, ks. biskup dr
      Wacław Depo.
      O godz. 19 zostanie odprawiona msza z okazji Dnia Edukacji
      Narodowej. Będzie też spektakl „A w miejscu spotkania zakwitnie
      ogród”, w wykonaniu aktorów z Krakowa: Lidii i Mariusza Marczyków. O
      godz. 21 rozpocznie się Apel Jasnogórski, który poprowadzi ks. bp.
      Wacław Depo, w apelu i mszy świetej będziemy modlili się o
      beatyfikacje naszego wielkiego rodaka ...
      A do Rzymu wciąż napływają świadectwa , odmiany życia , przemiany
      duszy , uzdrowień , o tym mówił postulator procesu beatyfikacyjnego
      ksiąd Oder...to że beatyfikacja jeszcze przed nami ma tez swoje
      dobre strony:-)
      Pozdrawiam
      J
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka