Dodaj do ulubionych

Skorża: Czekam na transfery

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.07.08, 09:20
Bednarz nie sprawdził się w Legii jako dyrektor sportowy to po co go było do
Wisły brać? A poza tym Cupiał sam nie wie czego chce. Gdyby mu naprawde
zależało na Lidze Mistrzów to raz by sięgnął naprawde głęboko do kieszeni a
potem już by się to samo potoczyło, a moze by nawet zarobił na tym.
Obserwuj wątek
    • belzebub666666 [...] 04.07.08, 10:29
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • Gość: reymann taki wynik jakie pieniądze - oto współczesna p.n. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.07.08, 10:49
      Nie jestem zwolennikiem zaglądania ludziom do kieszeni i decydowania na co
      powinni wydawac swoje pieniądze.
      Dlatego bez sensu wydają mi się rady w rodzaju: "powinien Cupiał dać wiecej
      pieniedzy na transfery".
      Natomiast trudno mi nie wytknąć dziennikarzom i wielu internautom, że z jednej
      strony bardzo naciskają zawodników z polskiej ligi aby wyjeżdżali próbować swych
      sił w mocnych klubach (przypomnijcie sobie nagonkę na Pawła Brożka, ktory przez
      dziennikarzy Gazety Wyborczej został zwyzywany od tchorzy i pozbawionych ambicji
      leserów, bo nie palił się do wyjazdu). A z drugiej strony, ci sami ludzie
      obłudnie biadolą, że polska liga jest cienka, nudna, polskie drużyny nic nie
      znaczą itp.
      Ilustracja tej psychozy są m.in. wypowiedzi prasowe młodego Szczęsnego, ktory
      nic jeszcze nie osiągnął ani w Polsce ani w świecie ale wyraża niezłomne
      przekonanie, że gra w Polsce to bezwartosciowa strata czasu (jakby nie
      dostrzegając, że przykład Boruca i Fabiańskiego przeczy jego twierdzeniom)
      Efektem tego nastawienia sa niezrównoważone decyzje w rodzaju wyjazdu Matusiaka
      czy idiotycznego postępku Kokoszki, który nie potrafił przebić się do składu
      wyjściowego Wisły a teraz jedzie podbijać Turyn...
      Oczywiście, pieniądze jakie dostaje Dudek siedząc na ławce rezerwowych Realu są
      tak wielkie, że z pewnością nie zamieni ich na realną grę w barwach np. Odry
      Wodzisław czy nawet Wisły. W wielu sytuacjach ambicję sportową pakuje się po
      prostu do kieszeni.
      My, jako kibice musimy przyjąć do wiadomości, że polskie drużyny mają raczej
      mniejsze niż większe budżety a ranking siły europejskich klubów jest niemalże
      ścisłym odbiciem wielkości ich budżetów (z minimalnymi wahnięciami
      potwierdzającymi tę regułę). Dlatego nie oczekujmy cudów bo rozczarowanie będzie
      takie jak w przypadku reprezentacji, gdzie dziennikarze napompowali do granic
      możliwości balon nadziei na sukces. Cieszmy się tym co mamy, a jeśli ktoś jest
      niezadowolony - niech przebije hojność Cupiała, sypnie milionami i utworzy
      polski Real za wlasne pieniądze
      • Gość: filip Re: taki wynik jakie pieniądze - oto współczesna IP: *.centertel.pl 04.07.08, 12:33
        Ja się nie dziwię że polscy piłkarze chcą wyjeżdżać za granicę a
        wszystko przez to że jest PRZEPAŚĆ pomiędzy ligą polska a ligami
        kilkudziesięciu państw Europy(bo nie chodzi tu tylko o Zachód). W
        Polsce są pieniądze i bardzo dobrym przykładem na to jest siatkówka
        czy żużel. Niestety w piłke nożną nikt poważnie nie chce inwestować
        bo jest olbrzymia korupcja i wcale bym się nie zdziwił że wszystkie
        kluby I i II ligi są w niej umoczone. Piłkarze wiedzą że w Polsce
        niewiele zarobią (a do emerytury grać nie będą). 35 lat i koniec
        kariery i co dalej żyć jakoś trzeba a wykształcenia brak. Dlatego
        chcą zarobić jak najwięcej i ja im się nie dziwię. Zadaniem PZPN i
        działaczy powinno byc zatrzymanie piłkarzy w klubach ligowych i
        wzmacnianie składu o wartościowych piłkarzy zagranicznych. Niestety
        kluby w Polsce mają zupełnie inny cel - wypchnąć jak najszybciej
        piłkarza który gdzieś błyśnie aby zgarnąć za niego kilka mln
        złotych.Pomijając sprawę Kokoszki pozostałych Cupiał sprzedawał z
        uśmiechem, biorąc mln złotych. Więc ja się pytam : Jaką kwotę ze
        sprzedaży przeznaczy na transfery??
    • Gość: Skog Re: Skorża: Czekam na transfery IP: *.net.autocom.pl 04.07.08, 10:52
      Dla mnie temat Wisła a Liga Mistrzów to pompowanie balona przez
      prasę, na wzór tego przed ME. Kto powiedział, że Polska musi by
      mistrzem Europy , kto powiedział, że Wisła musi grać w LM. Tu mógłby
      sie chyba psycholog wypowiedzieć skąd takie myslenie nie
      uzwględniające realiów. Jakoś pismacy nie biorą pod uwage wariantu,
      ze trzeba mierzyć siły na zamiary i że może o tym wiedza w Wisle.
      Skoro budżet jest taki jaki jest to moze stać ją tylko na mistrza
      polski, gre w pucharze UEFA ale już nie na LM bo to za wysokie progi
      i za duże ryzyko. Jak powyżej napisano jakby Cupiał chciał LM dla
      Wisły na pewnie pieniadze sie sie znalazły a jak się nie znajduja to
      pewnie bój o LM nie jest realnie brany pod uwagę.
      • Gość: filip Re: Skorża: Czekam na transfery IP: *.centertel.pl 04.07.08, 15:53
        A podasz mi poza Wisłą klub który przed europejskimi pucharami się
        osłabia a nie wzmacnia.

        Jak powyżej napisano jakby Cupiał chciał LM dla
        > Wisły na pewnie pieniadze sie sie znalazły a jak się nie znajduja
        to
        > pewnie bój o LM nie jest realnie brany pod uwagę.

        To powiedz mi po co grać w pucharach skoro z góry zakłada się
        porażkę. I po raz kolejny się zapytam co pan Cupiał robi z
        pieniędzmy uzyskanymi ze sprzedaży?? Skoro sprzedaje Dudkę za 2 mln
        to za te pieniądze powinien kupić piłkarza na jego miejsce.
    • Gość: miki dno !!! IP: *.klc.vectranet.pl 04.07.08, 11:33
      i to jest mistrz 40 milinowego kraju..... żenada.... zaorać pzpn...
      zasiać trawę, podlewać, strzyc, szkolić dzisiejszych 5 latków...
    • mlotek_na_kaczki kupcie Poldiego, on chce opuscic Bayern 04.07.08, 12:23
      :)
    • Gość: gdbeny Skorża: Czekam na transfery IP: *.171.186.18.crowley.pl 04.07.08, 12:28
      Odnośnie poprzedniego postu.. Moze "wisełka" kompromituje Polskę w pucharach
      ale dlaczego nikt inny nie zostnie mistrzem kraju i sam nie zagra.... Ja nie
      widzę w tym żadnego problemu, każdy może powlczyć.
      • Gość: KKS Re: Skorża: Czekam na transfery IP: *.icpnet.pl 04.07.08, 15:02
        Spoko spoko, w przyszłym sezonie KKS bedzie miał majstra :)
    • Gość: lelo Skorża: Czekam na transfery! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.08, 16:21
      To gdzie wy się kur.wa pchacie jezeli sracie po gaciach przed jakimś tam
      beitarem? Ludzie przeciez to juz nawet nie jets smioeszne gdy się czyta
      artykuły jak mistrz polski trzesie portkami na mysl o konfrontacji z mistrzem
      izraela!
    • rico58 Skorża: Czekam na transfery! 04.07.08, 22:20
      Polscy piłkarze wola siedziec na ławce brac duza kase niz grac w Polskiej
      lidze i się rozwijac takie czasy i to jest żałosne ale prawdziwe

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka