Gość: U IP: *.gis.net 12.03.02, 22:41 Po Krakowie,przyszla kolej na Warszawe.Tam skonfiskowano "Judeopolonie" Szczesniaka. Bez komentarzy. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kimmjiki Re: Kali znow w akcji. 12.03.02, 23:00 Jak RM-owcy cenzurowac to dobrze, a jak RM-owcow cenzurowac to zle? W tej sprawie ciekawi mnie jedno - czemu potomkowie Kalego sa biali?;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: U Re: Kali znow w akcji. IP: *.gis.net 12.03.02, 23:32 kimmjiki napisał(a): > Jak RM-owcy cenzurowac to dobrze, a jak RM-owcow cenzurowac to zle? W tej > sprawie ciekawi mnie jedno - czemu potomkowie Kalego sa biali?;-) Kimmjiki,ja nie naleze do paczki RM.Nie mam zamiaru nikogo bronic,ani popierac.Ze stron internetu docieraja do mnie rozne wiadomosci i staram sie na ich temat wypowiedziec."Zydokomuny" nie czytalem jeszcze,a chcialbym,bo staram sie czytac jak najwiecej i jak najbardziej skrajne opinie.Tylko w ten sposob mozesz wyrobic sobie wlasna opinie. Jesli chodzi o ostatni napad na ksiegarnie,to powinno byc wyjasnione-co to jest ta polska demokracja.W demokracji pierwszym prawem narodu jest wolnosc slowa.I tu wlasnie rodzi sie moje pytanie?Jesli w Polsce mozna dostac "Mein Kampf",porno Grossa,zbezczescic w ramach artu przedmioty kultu chrzescijan,to dlaczego konfiskuje sie "Judeopolonie"???.Przeciez to tylko wywola wiekszy popyt. Nie zgadzam sie rowniez z uznaniem dyskusji n/t Holocaustu przestepstwem.Prawda powinna bronic sie sama.Do prawdziwej PRAWDY bloto sie nie klei. Pozdro....... Odpowiedz Link Zgłoś
kimmjiki Re: Kali znow w akcji. 13.03.02, 12:33 Gość portalu: U napisał(a): > Kimmjiki,ja nie naleze do paczki RM.Nie mam zamiaru nikogo bronic,ani popierac. Po czym nieco nizej zaczynasz to robic i udowadniac, ze jednak masz z nimi sporo wspolnego... > Ze stron internetu > docieraja do mnie rozne wiadomosci i staram sie na ich temat wypowiedziec."Zydo > komuny" nie czytalem > jeszcze,a chcialbym,bo staram sie czytac jak najwiecej i jak najbardziej skrajn > e opinie.Tylko w ten sposob mozesz wyrobic sobie wlasna opinie. Wlasna opinie lepiej wyrabiac sobie na podstawie opinii sensownych i majacych cos wspolnego w prawda - brednie roznych fanatykow mozna sobie czasem poczytac, ale raczej nie dla wyrabiania sobie opinii o tym, o czym pisza, tylko po to, zeby se posmiac;-). > Jesli chodzi o ostatni napad na ksiegarnie,to powinno byc wyjasnione-co to jest > ta polska demokracja.W > demokracji pierwszym prawem narodu jest wolnosc slowa.I tu wlasnie rodzi sie mo > je pytanie?Jesli w > Polsce mozna dostac "Mein Kampf",porno Grossa,zbezczescic w ramach artu przedmi > oty kultu > chrzescijan,to dlaczego konfiskuje sie "Judeopolonie"???.Przeciez to tylko wyw > ola wiekszy popyt. > Nie zgadzam sie rowniez z uznaniem dyskusji n/t Holocaustu przestepstwem.Prawda > powinna bronic sie sama.Do prawdziwej PRAWDY bloto sie nie klei. "Mein kampf" tez wg mnie nie powinno byc dostepne w ksiegarniach - nawolywanie do lamania prawa i gloszenie nienawisci na tle rasowym, etnicznym, religijnym itd. jest scigane z urzedu, wiec "tworczosc" Hitlera i RM-owcow teoretycznie powinna byc niedostepna, ale w naszym pieknym kraju egzekwowanie prawa nigdy nie wygladalo za dobrze;-(. Odpowiedz Link Zgłoś
indris Przypominam Woltera 13.03.02, 13:03 Wolter miał powiedzieć: "Nienawidzę tego co mówisz ale zrobię wszystko, żebyś mógł to mówić" Taki jest właśnie mój stosunek do autorów ostatnio sekowanych wydawnictw. Uważam za relikt totalitaryzmu, żeby JAKIEKOLWIEK wydawnictwa były ścigane przez prawo. Na śmietnik z takim "prawem" ! Tak samo występowałbym zresztą w obronie Urbana, gdyby LPR po (uchowaj Boże) dojściu do władzy chciała z kolei sekować jego. Jedną z niewielu rzeczy, gdzie wartoby naśladowac Stany Zjednoczone jest ich uregulowanie spraw wolności słowa. Zapisali ją w Konstytucji krótko jasno i bez wyjątków już ponad 200 lat temu i mają spokój. Sądyy ścigają tam bandziorów a nie publikacje. I tak powinno być. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jaceq Re: Przypominam Woltera IP: *.augustow.sdi.tpnet.pl 13.03.02, 15:12 Masz pewnie rację Indris, choć co do cenzury prewencyjnej - nie powinna istnieć. Ale jakaś odpowiedzialnosc za slowo powinna istniec. Dla jednego Gross to porno (swoja droga ciekawe, jakie dziwne sprawy ludzi podniecają), dla innego taki Nowak czy Pająk na ojców mysli polskiej sie nie nadają, z powodu ograniczonej zdolnosci przyswajania sobie wiedzy.A wręcz - zahaczają o łamanie prawa. Ale próby zamkniecia Leppera czy prałata J. za to co powiedział, czy napisał - to nonsens. Za najgrubsze słowo nie powinno sią siedziec. Swoją drogą ciekawe z jakiego paragr. ich konfiskują? Odpowiedz Link Zgłoś
indris O paragrafach i mentalności Kalego 13.03.02, 16:11 Nie wiem z jakiego paragrafu, ale taki paragraf powinno się zlikwidować. Nota bene: kręgi rydzykowe nie wykazują jakiejś zasadniczej awersji do zamordyzmu. Właśnie słyszałem w RM prof. J.R. Nowaka, który energicznie piętnował konfiskatę książek Szcześniaka ale jednocześnie domagał się zakazu rozpowszechniania Grossa. Dlatego broniąc wolności dla rozpowszechniania poglądów LPR absolutnie nie bronię tych poglądów. Poświęciłem im zresztą na tym forum sporo uwag krytycznych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: snajper Re: Przypominam Woltera IP: 213.134.143.* 13.03.02, 16:16 Gość portalu: Jaceq napisał(a): > Masz pewnie rację Indris, choć co do cenzury prewencyjnej - nie powinna > istnieć. Ale jakaś odpowiedzialnosc za slowo powinna istniec. Dla jednego Gross > to porno (swoja droga ciekawe, jakie dziwne sprawy ludzi podniecają), dla > innego taki Nowak czy Pająk na ojców mysli polskiej sie nie nadają, z powodu > ograniczonej zdolnosci przyswajania sobie wiedzy.A wręcz - zahaczają o łamanie > prawa. > Ale próby zamkniecia Leppera czy prałata J. za to co powiedział, czy napisał - > to nonsens. Za najgrubsze słowo nie powinno sią siedziec. > Swoją drogą ciekawe z jakiego paragr. ich konfiskują? Nie konfiskują. Ponieważ złożono w prokuraturze doniesienie o przestępstwie, polegającym na sianiu nienawiści rasowej, policja miała obowiązek zebrać dowody rzeczowe. Dlatego zabrali za pokwitowaniem pojedyńcze egzemlarze ze wskazanej w doniesieniu księgarni. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
kimmjiki Przypominam Hitlera 14.03.02, 00:17 Nazisci tez zaczynali od slow, a poniewaz byly one tolerowane, przyszly i czyny... Co do wolnosci slowa - owszem, nalezy jej pilnowac, ale nie bezmyslnie. Mamy takze np. wolnosc wyznania, ale nie oznacza ona przeciez przyzwolenia na skladanie ofiar z ludzi - tak samo wolnosc slowa nie oznacza, ze nalezy tolerowac wszystko, co jacys fanatycy powiedza czy napisza. Gdyby ND zaczal zamieszczac wytyczne, gdzie i kogo pobic, a ogolona na lyso holota by je realizowala, to gazeta bylaby bez winy? Nie przesadzajmy! Cenzura prewencyjna to oczywiscie idiotyzm, ale odpowiedzialnosc za slowa byc powinna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: U Re: UB znow w akcji. IP: *.gis.net 14.03.02, 04:17 Mamy nastepne wyniki.Prokuratura Rej.W-wa -Srodmiescie,ktora przeje;a te sprawe od Prokuratury Krakowskiej (A dlaczego przejela?Moze w Krakowie nie bylo "naszych"?...)wniosek oskarzajacy "Maus" o antypolonizm.Uzasadnienie:Fakt przedstawienia Polakow,jako swin,to nie wyraz antypolonizmu autora,a wyrazenie jego artystycznej wizji . Odpowiedz Link Zgłoś
indris No i znowu mentalność Kalego 14.03.02, 10:47 Jak się napuszcza policję na Szcześniaka to żle. Jak się napuszcza na Maus - to dobrze. A możeby tak prokuratura i policja przestały się zajmować tym co ludzie piszą i czytają ? Odpowiedz Link Zgłoś
d_nutka Re: No i znowu mentalność Kalego 14.03.02, 11:08 indris napisał(a): > Jak się napuszcza policję na Szcześniaka to żle. Jak się napuszcza na Maus - to > > dobrze. A możeby tak prokuratura i policja przestały się zajmować tym co ludzie > > piszą i czytają ? EEEEEEEEEEEEEE-czy kali ma wogóle pierwiastek MENTI Odpowiedz Link Zgłoś
kimmjiki Re: Glupota znow w akcji. 14.03.02, 12:49 Ciekawe, kto z wrogow "Mausa" mial okazje go przeczytac? Ide o zaklad, ze nikt. Komentarz chyba zbyteczny. Odpowiedz Link Zgłoś
indris Komentarz jednak się przyda 14.03.02, 13:06 Myślę, że jednak niektórzy wrogowie "MAUS"-a - podobnie jak Szcześniaka, bo te sprawy są analogiczne - jednak zna publikację, której zakazu się domaga. Ale to znaczy, że odmawiają innym praw, które przyznają sobie. Dlatego Wszelkie zakazy rozpowszechniania są sprzeczne z zasadą równości obywateli wobec prawa. Odpowiedz Link Zgłoś