Dodaj do ulubionych

Kto odpowiedzialny za opóźnienia offsetu F-16?

IP: *.dip.t-dialin.net 30.08.04, 12:21
BEZNADZIEJA OSIAGNELO DNO
Obserwuj wątek
    • Gość: wasyl Re: Kto odpowiedzialny za opóźnienia offsetu F-16 IP: *.ptf.pl 30.08.04, 12:32
      Idąc za słowami piosenki "Co by tu jeszcze spiep........."
      • Gość: BOLIGLOWA PRAWDOPODOBNIE F-16 OTRZYMAMY ZA FRIKO IP: *.sympatico.ca 30.08.04, 17:43
        To wygladalo juz od poczatku. Ten samolot jest relatywnie tani i znakomity.
        Posida duza uniwersalnosc. To najlepsza rzecz, ktora mogla nas w tej materii
        spotkac. Kraj dzisiaj to pradziwa beczka prochu. Parametry arimii sa bardzo
        wysokie dzieki temy, ze posiadamy ponad 10.000 zolnierzy z doswiadczeniem na
        polu walki. Musimy tylko podkarmic nazsych zolnierzy a wszystko bedzie dobrze.
        • bacu Re: PRAWDOPODOBNIE F-16 OTRZYMAMY ZA FRIKO 30.08.04, 18:29
          Poczytaj trochę! F16 bynajmniej nie jest tani. Jest za to bardzo stary. Zbudowano go jako odpowiedź na miga 21!!! Jest z metalu, nie z kompozytów i ma archaiczną konstrukcję. Teraz nawet Chińczycy go skopiowali i unowocześnili (J10, przy pomocy izraelczyków). W polskich warunkach Grippen z jego możliwościami do używania prowizorycznych pasów i lotnisk byłby znacznie lepszy, podobnie jak modernizacja tego co już mamy. F16 ma bardzo wysokie koszty obsługi. Tylko awionika jest w miarę nowoczesna ale raczej nie bedzie się jej dało dalej modernizować. Nie licz też że spuszczą z ceny. Cos takiego trzeba było załatwić przed wkroczeniem do Iraku, nie teraz!
    • Gość: mijau Amerykanie jak zwykle mają nas gdzieś IP: *.acn.pl 30.08.04, 12:41
      dobre sobie "Lokheed Martin lekceważy w wielu przypadkach zawarte umowy" a
      gdzie sankcje? A gdzie naciski polityczne? Gdzie kary lub zerwanie umowy za
      niewywiązywanie się ze zobowiązań? Jak widzę są równi i równiejsi a nasz Wielki
      Brat jest najrówniejszy. Może Polacy wreszcie się oduczą swojej ślepej miłości
      do USA i zaczną działać zgodnie z własnym a nie cudzym interesem. Amerykanie
      nie wywiązują się z umowy - należy ją zerwać i podpisać umowę z konsorcjum,
      które było drugie w kolejności.
      • Gość: OI Re: Amerykanie jak zwykle mają nas gdzieś IP: 217.17.35.* 30.08.04, 15:18
        >...należy ją zerwać i podpisać umowę z konsorcjum,
        > które było drugie w kolejności.

        Co, chesz żeby Polska była kolejnym stanem USA? Oni potrafią bronić swoich
        interesów.
        Rosja i Francja przejeła kontrolę nad iracką ropą, to siłą odebrali "co cesarskie".

        W ramach offsetu powinni nam dołożyć kilka fabryk wazeliny, żeby się polacy
        gładziej w dupę amerykanów wlizgiwali. Tak to jakieś przecieki do prasy się
        pojawiaja jakoby z offsetam było coś nie tak.
        • Gość: Kmicic19 Re: Amerykanie jak zwykle mają nas gdzieś IP: *.cable.mindspring.com 30.08.04, 15:35
          > W ramach offsetu powinni nam dołożyć kilka fabryk wazeliny, żeby się polacy
          > gładziej w dupę amerykanów wlizgiwali.

          Pewnie, duma narodowa najważniejsza, nawet kiedy cała polska gospodarka się
          powoli po prostu wali.

          Wazeliny, powiadasz? Uhm, ehm, a może Unia Europejska to "wyższy, niezależny
          standard"? Niemcy i Francja podskakiwali za wysosko, Jankesi doszli do wniosku
          że zaczną likwidować bazy wojskowe w Europie i... to był koniec
          niemieckiego "anty-amerykańskiego idealizmu". Od razu zaczął się płacz, że
          niemiecka ekonomia dostanie po głowie.

          Na współpracy z USA możemy tylko zarobić.

          Kmicic19
          • Gość: INSTITUT AMERYKANIE CENIA POLSKA ARMIE.DAJA TEMU DOWODY. IP: *.sympatico.ca 30.08.04, 17:50
            Polska ma statutu uprzywilejowanego pewnego sojusznika. Nie jest to w smak
            Moskwie, ktora judzi lewakow. Profesor Brzezinski popiera nasz statut
            sojusznika i wyraznie przestrzega aby nie zamieniac go na statut platnego
            najemnika. Amerykanie doskonale orientuja sie w naszych bolaczkach armii i duza
            czynia aby poziom armmii szybko sie pondnosil. Specjalisci sa zdania, ze
            modernizacja wojska to fakt zaawansowany i podaza w dobrym kierunku. To jest
            tez pozytywny efekt bycia towarzyszem broni przy boku zolnierz amerykanskich.
            Oficjalnie naszego wojska na swiecie jest okolo 8 tysiecy ze sluzbami
            cywilnymi. To dobrze.
            • bacu Re: AMERYKANIE CENIA POLSKA ARMIE.DAJA TEMU DOWOD 30.08.04, 18:22
              Nie bądź śmieszny! Dla Amerykanów jesteśmy jak Fidżi, mały gówniany kraik na wygwizdowie. Jakie to dowody nam dają - że pozwalają nam wydać kupę forsy na swoje 30-letnie nieloty? Wymień jedną korzyść dla nas z tego sojuszu! Armia prawie nie istnieje. Koszta awantury irackiej spowodowały skasowanie większości programów modernizacyjnych - nie będzie korwet, haubic, modernizacji BWP-ów i helikopterów. Przejmowanie amerykańskiego złomu z demobilu - herkulesów z okresu wojny wietnamskiej i równie starych hummerów nic nie załatwi. Offset jest fikcją, nawet to co jest to w większości operacja księgowa.
            • Gość: mw Re: AMERYKANIE CENIA POLSKA ARMIE.DAJA TEMU DOWOD IP: *.aster.pl 30.08.04, 18:35
              Naucz się chooyu odróżniać statut od statusu, a potem się wez za pouczanie
              rodaków.
    • Gość: peter OSLY TROJANSKIE FOREVER & EVER IP: *.tor.primus.ca 30.08.04, 15:27
      Skala korzysci dla Polski za zakupienie przestazalych (30 letni model)samolotow
      odchodzacych juz do demobilu, wynosi dokladnie ZERO - (0). !!!!

      Z biegiem czasu okaze sie ze jest wrecz ujemny.

      Slepe zapatrzenie Polski w US przypomina sytuacje cmy i swieczki, a naiwność i
      głupota polskich elit i społeczeństwa jest porażająca.
      Dajemy się rolować i kopać po tyłku każdemu, kto tylko ma na to ochotę.
      Co najgorsze, każda taka kolejna lekcja niczego nas nie uczy.
      Przed szkodą i po szkodzie głupi. Zawsze i od wieków.
    • Gość: Kmicic19 ALE ZA TO WAŁĘSA WYWALCZY WIZY 8) IP: *.cable.mindspring.com 30.08.04, 15:29
      > część winy za taką sytuację leży też po stronie polskiego rządu, który w
      > rzeczywistości nawet nie sprecyzował swoich żądań wobec Amerykanów

      Nie mamy się co przejmować, w końcu kogo obchodzą jakieś kontrakty w Iraku,
      miliony dolarów pomocy gospodarczej, współpraca technologiczna, tworzenie
      nowych miejsc pracy w Polsce przez Amerykanów, czy, chociażby, obronność
      naszego kraju.

      Nas, Polaków, interesuje tylko duma narodowa, tak więc wizy do USA.

      Kmicic19
      • Gość: BOLIGLOWA TAK NAPRAWDE TO WIZY DO USA NIE SA NAM POTRZEBNE IP: *.sympatico.ca 30.08.04, 18:00
        Kryteria sa klarowne. Jezeli bedzie 3 % odmow, to beda wizy. Statystyki mowia o
        60 - 75 %. Tak naprawde to wizy nie sa nam potrzebne. Po co ma najlepszy
        element wyjezdzac, aby wykonywac proste serwisowe pracy. Kobiety tez trzeba
        oszczedzac. Niech ta aktownosc rodakow lepiej marnuje sie w kraju. Ilosc
        naszych turystow w Stanach jest praktycznie zerowa, a sprawy rodzinne wzglednie
        sa dobrze traktowane. Pijaczki i podcieracze nigdzie nie sa mile widziani.
    • douglasmclloyd Polish jokes 30.08.04, 15:35
      Nie są bezpodstawne.
    • Gość: baby O co w tym gniocie dziennikarskim chodzi? IP: 194.146.248.* 30.08.04, 18:21
      Offset nie może być realizowany, bo
      "W budżecie nie ma pieniędzy na system ewidencji usług medycznych i system
      łączności antykryzysowej Tetra - powiedział Janas w rozmowie z Radiem Rzeszów.
      Chodzi o kwotę miliarda 700 milionów dolarów."
      Przecież offset ma polegać na tym, że Amerykanie mieli zainwestować w Polsce
      równowartość kosztu zakupu samolotów. To z jakiej racji mamy jeszcze do czegoś
      innego dopłacać 1 700 000 000 $ ?
      Wygląda, to jak w tym starym dowcipie:

      A jestem Ci winny stówe, to pożycz mi jeszcze jedną, to mi potem oddasz dwie.

      Oh te nasze biznesy z USA. Lepiej od razu dać 5 miliardów za samoloty i nic nie
      brać od nich, ani samolotów, ani offsetu.

    • Gość: ja Re: Kto odpowiedzialny za opóźnienia offsetu F-16 IP: *.aster.pl 30.08.04, 18:31
      prinsik, ty sie mie pytaż to ja cie bie odpowiadam, to ja jestam winien, bo
      mnie moje kamienice nie oddali.
    • Gość: jack Re: Kto odpowiedzialny za opóźnienia offsetu F-16 IP: *.proxy.aol.com 30.08.04, 18:39
      Stosunek rzadow polskich do USA jest podobny jak do kk czyli WIERNOPODDANCZY.
      Nalezaloby wiec rozwazyc zakaz robienia ubustronnych "geszeftow"
    • Gość: maruda Re: Kto odpowiedzialny za opóźnienia offsetu F-16 IP: *.gdynia.mm.pl 31.08.04, 11:05

      Skoro jedna ze stron nie realizuje postanowień umowy, to jest to podstawa do
      renegocjowania jej warunków lub rezygnacji z niej. Zarzuty należy sprecyzować i
      uzasadnić. Nad czym tu się zastanawiać?

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka