Gość: prinsik IP: *.dip.t-dialin.net 30.08.04, 12:21 BEZNADZIEJA OSIAGNELO DNO Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: wasyl Re: Kto odpowiedzialny za opóźnienia offsetu F-16 IP: *.ptf.pl 30.08.04, 12:32 Idąc za słowami piosenki "Co by tu jeszcze spiep........." Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: BOLIGLOWA PRAWDOPODOBNIE F-16 OTRZYMAMY ZA FRIKO IP: *.sympatico.ca 30.08.04, 17:43 To wygladalo juz od poczatku. Ten samolot jest relatywnie tani i znakomity. Posida duza uniwersalnosc. To najlepsza rzecz, ktora mogla nas w tej materii spotkac. Kraj dzisiaj to pradziwa beczka prochu. Parametry arimii sa bardzo wysokie dzieki temy, ze posiadamy ponad 10.000 zolnierzy z doswiadczeniem na polu walki. Musimy tylko podkarmic nazsych zolnierzy a wszystko bedzie dobrze. Odpowiedz Link Zgłoś
bacu Re: PRAWDOPODOBNIE F-16 OTRZYMAMY ZA FRIKO 30.08.04, 18:29 Poczytaj trochę! F16 bynajmniej nie jest tani. Jest za to bardzo stary. Zbudowano go jako odpowiedź na miga 21!!! Jest z metalu, nie z kompozytów i ma archaiczną konstrukcję. Teraz nawet Chińczycy go skopiowali i unowocześnili (J10, przy pomocy izraelczyków). W polskich warunkach Grippen z jego możliwościami do używania prowizorycznych pasów i lotnisk byłby znacznie lepszy, podobnie jak modernizacja tego co już mamy. F16 ma bardzo wysokie koszty obsługi. Tylko awionika jest w miarę nowoczesna ale raczej nie bedzie się jej dało dalej modernizować. Nie licz też że spuszczą z ceny. Cos takiego trzeba było załatwić przed wkroczeniem do Iraku, nie teraz! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mijau Amerykanie jak zwykle mają nas gdzieś IP: *.acn.pl 30.08.04, 12:41 dobre sobie "Lokheed Martin lekceważy w wielu przypadkach zawarte umowy" a gdzie sankcje? A gdzie naciski polityczne? Gdzie kary lub zerwanie umowy za niewywiązywanie się ze zobowiązań? Jak widzę są równi i równiejsi a nasz Wielki Brat jest najrówniejszy. Może Polacy wreszcie się oduczą swojej ślepej miłości do USA i zaczną działać zgodnie z własnym a nie cudzym interesem. Amerykanie nie wywiązują się z umowy - należy ją zerwać i podpisać umowę z konsorcjum, które było drugie w kolejności. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: OI Re: Amerykanie jak zwykle mają nas gdzieś IP: 217.17.35.* 30.08.04, 15:18 >...należy ją zerwać i podpisać umowę z konsorcjum, > które było drugie w kolejności. Co, chesz żeby Polska była kolejnym stanem USA? Oni potrafią bronić swoich interesów. Rosja i Francja przejeła kontrolę nad iracką ropą, to siłą odebrali "co cesarskie". W ramach offsetu powinni nam dołożyć kilka fabryk wazeliny, żeby się polacy gładziej w dupę amerykanów wlizgiwali. Tak to jakieś przecieki do prasy się pojawiaja jakoby z offsetam było coś nie tak. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kmicic19 Re: Amerykanie jak zwykle mają nas gdzieś IP: *.cable.mindspring.com 30.08.04, 15:35 > W ramach offsetu powinni nam dołożyć kilka fabryk wazeliny, żeby się polacy > gładziej w dupę amerykanów wlizgiwali. Pewnie, duma narodowa najważniejsza, nawet kiedy cała polska gospodarka się powoli po prostu wali. Wazeliny, powiadasz? Uhm, ehm, a może Unia Europejska to "wyższy, niezależny standard"? Niemcy i Francja podskakiwali za wysosko, Jankesi doszli do wniosku że zaczną likwidować bazy wojskowe w Europie i... to był koniec niemieckiego "anty-amerykańskiego idealizmu". Od razu zaczął się płacz, że niemiecka ekonomia dostanie po głowie. Na współpracy z USA możemy tylko zarobić. Kmicic19 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: INSTITUT AMERYKANIE CENIA POLSKA ARMIE.DAJA TEMU DOWODY. IP: *.sympatico.ca 30.08.04, 17:50 Polska ma statutu uprzywilejowanego pewnego sojusznika. Nie jest to w smak Moskwie, ktora judzi lewakow. Profesor Brzezinski popiera nasz statut sojusznika i wyraznie przestrzega aby nie zamieniac go na statut platnego najemnika. Amerykanie doskonale orientuja sie w naszych bolaczkach armii i duza czynia aby poziom armmii szybko sie pondnosil. Specjalisci sa zdania, ze modernizacja wojska to fakt zaawansowany i podaza w dobrym kierunku. To jest tez pozytywny efekt bycia towarzyszem broni przy boku zolnierz amerykanskich. Oficjalnie naszego wojska na swiecie jest okolo 8 tysiecy ze sluzbami cywilnymi. To dobrze. Odpowiedz Link Zgłoś
bacu Re: AMERYKANIE CENIA POLSKA ARMIE.DAJA TEMU DOWOD 30.08.04, 18:22 Nie bądź śmieszny! Dla Amerykanów jesteśmy jak Fidżi, mały gówniany kraik na wygwizdowie. Jakie to dowody nam dają - że pozwalają nam wydać kupę forsy na swoje 30-letnie nieloty? Wymień jedną korzyść dla nas z tego sojuszu! Armia prawie nie istnieje. Koszta awantury irackiej spowodowały skasowanie większości programów modernizacyjnych - nie będzie korwet, haubic, modernizacji BWP-ów i helikopterów. Przejmowanie amerykańskiego złomu z demobilu - herkulesów z okresu wojny wietnamskiej i równie starych hummerów nic nie załatwi. Offset jest fikcją, nawet to co jest to w większości operacja księgowa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mw Re: AMERYKANIE CENIA POLSKA ARMIE.DAJA TEMU DOWOD IP: *.aster.pl 30.08.04, 18:35 Naucz się chooyu odróżniać statut od statusu, a potem się wez za pouczanie rodaków. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: peter OSLY TROJANSKIE FOREVER & EVER IP: *.tor.primus.ca 30.08.04, 15:27 Skala korzysci dla Polski za zakupienie przestazalych (30 letni model)samolotow odchodzacych juz do demobilu, wynosi dokladnie ZERO - (0). !!!! Z biegiem czasu okaze sie ze jest wrecz ujemny. Slepe zapatrzenie Polski w US przypomina sytuacje cmy i swieczki, a naiwność i głupota polskich elit i społeczeństwa jest porażająca. Dajemy się rolować i kopać po tyłku każdemu, kto tylko ma na to ochotę. Co najgorsze, każda taka kolejna lekcja niczego nas nie uczy. Przed szkodą i po szkodzie głupi. Zawsze i od wieków. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kmicic19 ALE ZA TO WAŁĘSA WYWALCZY WIZY 8) IP: *.cable.mindspring.com 30.08.04, 15:29 > część winy za taką sytuację leży też po stronie polskiego rządu, który w > rzeczywistości nawet nie sprecyzował swoich żądań wobec Amerykanów Nie mamy się co przejmować, w końcu kogo obchodzą jakieś kontrakty w Iraku, miliony dolarów pomocy gospodarczej, współpraca technologiczna, tworzenie nowych miejsc pracy w Polsce przez Amerykanów, czy, chociażby, obronność naszego kraju. Nas, Polaków, interesuje tylko duma narodowa, tak więc wizy do USA. Kmicic19 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: BOLIGLOWA TAK NAPRAWDE TO WIZY DO USA NIE SA NAM POTRZEBNE IP: *.sympatico.ca 30.08.04, 18:00 Kryteria sa klarowne. Jezeli bedzie 3 % odmow, to beda wizy. Statystyki mowia o 60 - 75 %. Tak naprawde to wizy nie sa nam potrzebne. Po co ma najlepszy element wyjezdzac, aby wykonywac proste serwisowe pracy. Kobiety tez trzeba oszczedzac. Niech ta aktownosc rodakow lepiej marnuje sie w kraju. Ilosc naszych turystow w Stanach jest praktycznie zerowa, a sprawy rodzinne wzglednie sa dobrze traktowane. Pijaczki i podcieracze nigdzie nie sa mile widziani. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: baby O co w tym gniocie dziennikarskim chodzi? IP: 194.146.248.* 30.08.04, 18:21 Offset nie może być realizowany, bo "W budżecie nie ma pieniędzy na system ewidencji usług medycznych i system łączności antykryzysowej Tetra - powiedział Janas w rozmowie z Radiem Rzeszów. Chodzi o kwotę miliarda 700 milionów dolarów." Przecież offset ma polegać na tym, że Amerykanie mieli zainwestować w Polsce równowartość kosztu zakupu samolotów. To z jakiej racji mamy jeszcze do czegoś innego dopłacać 1 700 000 000 $ ? Wygląda, to jak w tym starym dowcipie: A jestem Ci winny stówe, to pożycz mi jeszcze jedną, to mi potem oddasz dwie. Oh te nasze biznesy z USA. Lepiej od razu dać 5 miliardów za samoloty i nic nie brać od nich, ani samolotów, ani offsetu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: Kto odpowiedzialny za opóźnienia offsetu F-16 IP: *.aster.pl 30.08.04, 18:31 prinsik, ty sie mie pytaż to ja cie bie odpowiadam, to ja jestam winien, bo mnie moje kamienice nie oddali. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jack Re: Kto odpowiedzialny za opóźnienia offsetu F-16 IP: *.proxy.aol.com 30.08.04, 18:39 Stosunek rzadow polskich do USA jest podobny jak do kk czyli WIERNOPODDANCZY. Nalezaloby wiec rozwazyc zakaz robienia ubustronnych "geszeftow" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maruda Re: Kto odpowiedzialny za opóźnienia offsetu F-16 IP: *.gdynia.mm.pl 31.08.04, 11:05 Skoro jedna ze stron nie realizuje postanowień umowy, to jest to podstawa do renegocjowania jej warunków lub rezygnacji z niej. Zarzuty należy sprecyzować i uzasadnić. Nad czym tu się zastanawiać? Odpowiedz Link Zgłoś