Gość: olbas IP: *.aster.pl 10.09.04, 22:02 Dlatego w przyszłych wyborach parlamentarnych będę głosował na PiS. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Jo Cały ten sejm na Białoruś... IP: *.81-161.gts.tkb.net.pl 10.09.04, 22:07 No, może z małymi wyjątkami. Ale małymi... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jinx jaki jest sens takiej uchwaly? IP: *.radonc.washington.edu 10.09.04, 22:18 co ona ma na celu? jakies konkrety czy tak sobie chlopaki gadaja? Odpowiedz Link Zgłoś
ukos Dla Ciebie nie ma żadnego 11.09.04, 00:50 Ona przeciez utrudnia odebranie Ci wolności, której tak nienawidzisz, z którą się czujesz tak nieswojo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KATO Re: Łukaszenko dzieli polski Sejm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.09.04, 22:22 Lepper jak zwykle zrobil z siebie na idiote! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: att Re: Łukaszenko dzieli polski Sejm IP: *.3.14.vie.surfer.at 10.09.04, 23:59 banda prostakow rzadzi tym panstwem a co lepperto kukla a i inni tez rzuccie sie w glebokie gowno i konkrety a nie p.....lenie bzdur a polacy jako ludzie sa do bolu lagodni Odpowiedz Link Zgłoś
brow_arek Co to zanczy wolnosc? 10.09.04, 22:31 wolnosc od roboty a moze od chleba? a moze wolnosc podrozowania jesli tak to Polacy sa winni bo zafundowali wizy Bialorusinom. 90 % ludzi w USA nigdy nie wyrabialo sobie paszportu (to tak na marginesie) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: joint Re: Co to zanczy wolnosc? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.09.04, 22:52 To znaczy, że możesz pisać tyle bzdur ile ci przejdzie przez twoje łącze internetowe Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ohyda!!! Re: Łukaszenko dzieli polski Sejm IP: *.aster.pl / *.aster.pl 10.09.04, 22:38 Won, śmiecie, od Białorusi! Jedynym efektem takiej niewykonalnej ustawy jest obrażanie Białorusinów i pogarszanie z nimi stosunków. Polityka polega na osiąganiu celów możliwych, a nasz amatorski sejm co i rusz ładuje Polskę w sytuacje (Irak, powiernictwo pruskie, teraz drażnienie sąsiada), z których nic nie mamy, poza trupami, wystawieniem się na pośmiewisko, robieniem sobie wrogów. Won, śmiecie! Bo jak kogoś naprawdę rozwścieczycie i wybuchnie jakaś wojna, to naród nie stanie w waszej obronie, śmiecie, tylko was ukamienuje! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kastor Re: Łukaszenko dzieli polski Sejm IP: *.toya.net.pl 10.09.04, 22:40 kiedy ostatnio byłeś u psychiatry? Chyba czas na kolejną kurację. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Super DidżeJ Heniu Joanna Senyszyn IP: *.pl / *.enterpol.pl 10.09.04, 22:53 Ja myslalem ze Joanna Senyszyn to ma tylko z aborcja a ona jednak ma z caloksztaltem... ------------------------------------ na na na na dobry DJ dla nas gra Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: BOLINOGA RECE PRECZ OD BIALORUS!!! IP: *.nyc.rr.com 10.09.04, 23:08 Bialorus to bagno doslownie i w przenosni. Doslownie, bo sklada sie glownie z rozlewisk i moczarow. Zamieszkaja je... no wlanie, kto? Ani to narod ani spoleczenstwo. Bialorusini nie maja ani wlasnej tozsamosci narodowej (byli albo poludniowymi Litwinami, albo kresowymi Polakami, albo "bialymi" Rosjanami, a w koncu, beznarodowymi obywatelami radzieckimi), ani potrzeby jej poszukiwania. Trudno tez ich nazwac spoleczenstwem, skoro zawsze ktos z zewnatrz narzucal im reguly zycia politycznego i gospodarczego. Nie mieli nigdy panstwa i nigdy panstwa nie pragneli. O sobie zawsze mowili i nadal mowia, ze sa... lokalni, ot tytaj urodzeni. Ot zdarzyl sie Lukaszenko i zdefiniowal byt panstwowy Bialorusi. Bialorusini nie daza do wolnosci poniewaz nigdy jej nie doswiadczyli, wiec nie maja do czego wracac, ani tez jej nie pozadaja na przyszlosc, bo nie bardzo wiedza na czym ona polega. Na Bialorusi nie istnieja zadne znaczace ruchy wolnosciowe. Uchwala Sejmu to strzal w dziesiatke, a mimo to pudlo. Bo do kogo jest ona skierowana, skoro przecietny Bialy Rusin nie jest w stanie jej zrozumiec, co do piero poprzec. Zajmijmy sie lamaniem praw czlowieka i obywatela przez skorumpowane polskie elity polityczne i nieudolne sady. Odpowiedz Link Zgłoś
wuk4 Re: RECE PRECZ OD BIALORUS!!! 11.09.04, 00:10 Gość portalu: BOLINOGA napisał(a): Bialorusini nie maja ani wlasnej tozsamosci narodowej (byli > albo poludniowymi Litwinami, albo kresowymi Polakami, albo "bialymi" Rosjanami, > a w koncu, beznarodowymi obywatelami radzieckimi), ani potrzeby jej > poszukiwania. Trudno tez ich nazwac spoleczenstwem, skoro zawsze ktos z > zewnatrz narzucal im reguly zycia politycznego i gospodarczego. No nie, takich bzdur nie ścierpię. Tożsamość białoruska wprawdzie zrodziła się późno (w XIX w.), ale nie można jej zanegować! To, że Białorusini mówili o sobie "tutejsi" wynikało z tego, że bali się zarówno rusyfikacji, jak i polonizacji. Ale jak na tak skromny i "nieświadomy" naród to mają piękny dorobek literacki - wystarczy wspomnieć Jakuba Kołasa, Janka Kupałę czy Maksyma Bahdanowicza. Nawet jeśli przed XIX wiekiem nie powstawała literatura wysoka, to powstawał piękny folklor. A jeszcze w XVI wieku Francysk Skaryna, "ojciec piśmiennictwa białoruskiego" (ok 1490 - 1551) otrzymał w Padwie tytuł doktora medycyny, a przebywając w 1517 w Pradze przełożył Biblię z języka starocerkiewnosłowiańskiego na białoruski - i wydał ją (jeszcze przed polską Biblią ks.Wujka - 1589, a nawet przed niemiecką Biblią dra Lutra - 1534!) Nie można więc stawiać Białorusinom tak idiotycznych zarzutów jak brak tożsamości. Jedyny zarzut wobec nich to uległość wobec rozkrzyczanego watażki, jakim jest Łukaszenka. Ale skoro w polskim sejmie aż 99 pań i panów osłów woli system Łukaszenki - to i my nie jesteśmy bez zarzutów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: BOLINOGA DO WUK4 IP: *.nyc.rr.com 11.09.04, 02:25 Postawiles mnie w trudnej sytuacji. Moja wypowiedz to oczywiscie przesadzona prowokacja. Zycze Bialorusinom wolnosci politycznych i gospodarczych. Z pewnoscia mozna mowic o mieszkancach Bialorusi, ze nia sa ani Polakami, ani Litwinami, ani Rosjanami, ani Ukraincami. Sa odrebni, chociaz w trudny do zdefiniowania sposob. Owszem, jesli mowia po bialorusku i identyfikuja sie z uboga literatura w tym jezyku, maja prawo byc kulturowo odrebni. Spoleczenstwo narodowe to jednak cos wiecej niz dialekt czy folklor. Folklor Kurpiow nie czyni z nich odrebnej spolecznosci w sensie prawa do panstwowosci. Slazacy maja swoj dialekt i swoja literature, a daleko im do panstwa slaskiego. Do panstwowosci potrzebne sa pewne aspiracje polityczne, ktorym Bialorusinom brak. Mieli je zawsze np. Ukraincy, chociaz historia nie pozwolila im na wlasna panstwowosc przez wiele setek lat. Jest wsrod Bialorusinow wielu, ktorzy czuja sie Rosjanami, lub przynajmniej nie mieliby nic przeciwko przylaczeniu ich kraju do Rosji. Sa wsrod nich etniczni Polacy, ktorzy z Polska nie maja wiele wspolnego poza krwia. Bialorus jest sztucznym tworem panstwowym. Podobnie jak Izrael. W przeciwienstwie jednak do Bialorusinow, Zydzi posiadali gleboka swiadomosc narodowa i gotowi byli umrzec za panstwo Izrael. Ktorz kiedykolwiek na Bialorusi poswiecil swe zycie za niezalezne panstwo Bialorus? Republika sowiecka Bialorus nagle zaistniala jako niezalezne panstwo, bo tak sie dziwnie potoczyla historia. Litwini, Lotysze, Estonczycy, Ukraincy, czekali tylko na historycznie sprzyjajacy czas by ustanowic swoje panstwowosci. Bialorusini niczego takiego nie oczekiwali, do panstwowosci nie dazyli. Ot wydarzyla im sie, podobnie jak wydarzyl im sie Lukaszenko. W przyszlosci ten zlepek roznych nacji zamieszkujacych obecna Bialorus byc moze przeksztalci sie w odrebny narod o wlasnych aspiracjach wolnosciowych. Poki co Bialorus definiuje przypadek historyczny i rzady Lukaszenki. Z punktu widzenia bialoruskiej panstwowosci, Lukaszenko to postep dla Bialorusinow, bo nie rzadzil nimi nigdy zaden inny Bialorusin. Bialorusini maja prawo do takich wolnosci jakie pragna. A poniewaz nie pragna ich zbyt wiele, to nie jest polska imperialistyczna manka, zeby im peorowac co powinni chciec. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: LMB Bzdura IP: *.icpnet.pl 11.09.04, 08:58 > Zamieszkaja je... no wlanie, kto? Ani to narod ani spoleczenstwo. Nie jest prawdą jakoby. Zgodnie z definicją ONZ jest to naród. Ale to hipokryzja, bo Tajwan to też naród/państwo (zgodnie z tą definicją). > Zajmijmy sie lamaniem praw czlowieka i obywatela przez > skorumpowane polskie elity polityczne i nieudolne sady. Zajmijcie się tym, żeby metro w NY działało ;) Odpowiedz Link Zgłoś
ozero Re: RECE PRECZ OD BIALORUS!!! 11.09.04, 10:14 Zgadzam się całkowicie. Mieszkałem w Białorusi trzy lata, jest toczka w toczkę tak, jak piszesz. Przeciętny Białorusin nie mówi po białorusku, tylko po rosyjsku, lub niezrozumiałą "dieriewieńską" gwarą, taką miesznką rosyjskiego, ukraińskiego i czegoś tam jeszcze i marzy o tym, żeby Białoruś została wchłonięta przez "wieliką Rasiję". Dzieci uczące się białoruskiego w szkołach traktują ten język, jak język obcy. Trochę inaczej jest w Mińsku, ale to ośrodek akademicki, wydorośleją, to im przejdzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Vidi Re: Łukaszenko dzieli polski Sejm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.09.04, 23:17 Ja się Was tylko spytam, ilu z Was było na Białorusi? Bo odnoszę wrazenie, ze ci co najwięcej kłapią nigdy tam nie byli. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jack Re: Łukaszenko dzieli polski Sejm IP: *.proxy.aol.com 10.09.04, 23:36 Nie mozna sugerowac, ze ta zaklamana bande mozna jeszcze bardziej podzielic, bo ona jest wystarczajaco podzielona. Wyglada, ze Lukaszenka to "maz stanu" uprawiajacy wroga nam polityke. A przeciez to zwykly kolchozowy batiuszka i rzecza tylko Bialorusinow jest jego wybor. Ot, znalazlo sejmowe talatajstwo swojego wroga, zastepstwie Chiraca ktorego zdzielic nie potrafia. W kraju "burdel na kolkach"" na kazdym kroku, a polskie polglowki Bialorusia sie zajmuja. Dac im wszystkim szpadelki i grabki i pogonic towarzycho do piaskownicy uprawiac podworkowa polityke. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mee... ZAPOWIADA SIE REFERENDUM W POLSCE...OD ZLOPKA DO IP: *.avenel01.nj.comcast.net 10.09.04, 23:41 NAGROPKA...po bialorusi polska przeprowadzi referendum...pozwalajace magistrowi na trzecia kadencje...czy to nie piekne...sejm tez trzeba zreformowc...mandat posla wygasa dopiero po smierci Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robol zastrzelić kwasa , będzie taniej niż referendum IP: *.ip.pop.e-wro.net.pl 11.09.04, 03:51 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mee... PO CO MAGISTER REMONTOWAL TE PALACE... IP: *.avenel01.nj.comcast.net 10.09.04, 23:47 dla nastepcy nieznajomego...pomyslcie a przyznacie mee...racje...juz niedlugo to zobaczycie...referendum o trzecia kadencje... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: remus polski tupet IP: *.bielsko.dialog.net.pl 10.09.04, 23:52 mając samemu burdel w kraju krytykować innych. Nasz pożal się boże opozycja w takich akcjach się sprawdza najlepiej. Po tym widać jak mają pop......ne w głowach. Esteci się znaleźli. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kr O! znowu nasz agenciak na dyzurze sie odezwal. To IP: *.abhsia.telus.net 11.09.04, 02:54 teraz za ochotnika sie robi? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Szeffer Re: Łukaszenko dzieli polski Sejm IP: *.aster.pl 11.09.04, 00:52 A Birma, Chiny, Rosja ich to sie boimy potepiac, co? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tomek 1 Re: Łukaszenko dzieli polski Sejm IP: 5.5D* / 213.40.3.* 11.09.04, 00:59 Przeciw 99 posłów - cała Samoobrona, większość PSL, część SLD i niezrzeszeni Romana Jagielińskiego, czołówka LPR (w tym Roman Giertych, Robert Strąk, Anna Sobecka, Janusz Dobrosz), wszyscy trzej posłowie Porozumienia Polskiego Jana Łopuszańskiego, i dwie posłanki Domu Ojczystego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robol na Bialoruś za karę a Polsce na pożytek IP: *.ip.pop.e-wro.net.pl 11.09.04, 03:49 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robol A co nas interesuje Białoruś i jej kłopoty? IP: *.ip.pop.e-wro.net.pl 11.09.04, 03:46 czyżbyśmy zbliżali się do poziomu kraju dobrobytu pod względem materialnym? Bo jeśli chodzi o czolowych polityków i ich zwyczajne chamstwo i glupotę to Łukaszenka został już w tyle.Żal dupę ściska jak czytam czym się nasz sejm zajmuje, taki syf że Niemcy nawet ziemi u nas nie kupują a Ruscy boją się przyjeżdżać bo im Polacy kradną samochody. Sejm spod znaku ZCHN to pikuś przy tym obecnym bo radzil o czapce dla orła i czy prezerwatyw można używać w dni parzyste... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pol Re: A co nas interesuje Białoruś i jej kłopoty? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.09.04, 08:56 Ale wlasnie Bialorus powinna bardzo interesowac nasz sejm bo sa w nim ludzie (Lepper, Giertych i inni) ktorym marzy sie bialoruska Polska. A wybory niedlugo. Zapewne wiesz, kogo bedziesz wybierac? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robol Re: A co nas interesuje Białoruś i jej kłopoty? IP: *.ip.pop.e-wro.net.pl 11.09.04, 14:13 zagłosuję ( o ile w ogóle ) na lepera. Bo tylko on jest w stanie rozwalić kraj do fundamentów w ciągu roku. Mam dosyć tej prowizorki opartej o układy mafijne. Inni to albo brak programu, albo w myśl że po staremu ale od nowa. I tego tzw. od-nowa mam już serdecznie dosyć. Najchętniej bym zagłosował na wszystkich naszych rządzących wiązką granatów. Nadzieja że Łukaszenko się wkurzy i zarządzi naloty na polski parlament albo Alkaida nas wybawi od kłopotu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwator Re: Łukaszenko dzieli polski Sejm IP: *.bchsia.telus.net 11.09.04, 05:56 A moze bysmy zaglosowali i dowiedzieli sie jaki procent Polakow jest za istnieniem obecnego Sejmu.Widac poslowie nie maja co robic i wtykaja nos do sasiadow zamiast porzadkowac wlasne podworko.Dosc juz pieniactwa i marnotrawienia pieniedzy polskich podatnikow pierdzac w sejmowe stolki.Do roboty sie wziac a nie za plotki i podjudzanie, panowie ,pozal sie Boze "demokraci". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kuba Re: Łukaszenko dzieli polski Sejm IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.09.04, 08:30 Panowie posłowie, lepiej zainteresujcie się i zróbcie porządek w kraju, a nie zaglądacie sąsiadowi za płot i wtrącacie się do jego spraw.Czy swoimi działaniami napewno polepszycie nasze wzajemne stosunki gospodarcze? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kolo Lepper na prezydenta Giertych na premiera IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.09.04, 08:53 Ten tandem wraz z ministrami z listy jak w artykule, zagwarantuje Polsce szybkie zjednoczenie z Bialorusia. O to im przeciez chodzi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robol A O.Rydzyk na Papieża IP: *.ip.pop.e-wro.net.pl 11.09.04, 17:02 wtedy nasze zjednoczenie z krajem dobrobytu będzie mialo blogosławieństwo kościoła Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: LMB PiS OK, ale co z .... IP: *.icpnet.pl 11.09.04, 08:56 A co z aborcją, prawem do manifestacji, handlem w niedziele i nazywaniem szkół imieniem głowy obcego państwa (Watykan)? Czy w razie wygranej PiSu nie będziemy mieli liberalności na poziomie Szwajcarii, gdzie nawet restauracje są zamknięte, a kobiety mogą głosować dopiero od 1984 roku? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ADAMS DEMOKRACJA? IP: 212.33.66.* 11.09.04, 09:02 UDŁAWCIE SIĘ GŁUPI POLSCY POSŁOWIE SWOJĄ DEMOKRACJĄ. ŁUKASZENKO ŁUKASZENKĄ, ALE WAŻNE JEST TO, ŻE NA BIAŁORUSI LUDZIE W CZŁOWIEKU WIDZĄ CZŁOWIEKA I NIE WPADLI W KOŁOWRÓT KRETYŃSKIEGO KAPITALIZMU I DEMOKRACJI W STYLU ZACHODNIM PROWADZĄCEJ DO ROZPASANIA. POJEDŹCIE NA BIAŁORUŚ, A ZOBACZYCIE LUDZI PRAWDZIWYCH! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maruda Białoruska opozycja IP: *.gdynia.mm.pl 11.09.04, 09:06 W radiu był wywiad z przedstawicielami białuruskiej opozycji. Podziękowali za zainteresowanie, ale bardzo chłodno. I najuprzejmiej, jak mogli, dali do zrozumienia, by sejm RP zajął się własnymi problemami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: michal Re: Białoruska opozycja IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 11.09.04, 09:09 Ten chlod jest calkowicie zrozumialy. Teraz Lukaszenko bedzie mowil, ze opozycja jest popierana przez osrodki zagraniczne. I bedzie mial racje. Nasz sejm wyrzadzil bialoruskiej opozycji niedzwiedzia przysluge. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Czajosi Gospodarka na Białorusi rozwija się szybciej... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.09.04, 09:11 hahaha ten Lepper to juz nie debil lecz kompletny idiota. Bat, jałówke i w pole go zapędzić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jojo Re: Łukaszenko dzieli polski Sejm IP: 62.233.176.* 11.09.04, 09:31 Wcale mnie nie zastanawia dlaczego Samoobrona popiera Łukaszenke w 100%. Partia Leppera z tymi wszystkimi Hojarskimi i Bergerami tylko czeka by z Polski zrobic drugą Białoruś. Lepper najlepiej by się sprawdził w roli Gospodarza, który jezdzi po kraju i rozdaje traktory i lodówki za udane żniwa. Dziwne tylko, że partia Giertycha murem nie stanęła za Wąsatym Wariatem zza Bugu. Czyżby Ojciec Dyrektor zabronił? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: XY Tym co lubią Łukaszenkę IP: *.lubin.dialog.net.pl 11.09.04, 10:12 proponuję wypłacać dietki w rubelkach białoruskich. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marcin Re: Łukaszenko dzieli polski Sejm IP: *.ima.pl / *.ima.pl 11.09.04, 10:16 Dzięki temu głosowaniu doskonale widać na kogo nie należy głosować - ci ludzie zgotowaliby nam taki sam los, jak Łukaszenka swoim rodakom. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wojtek 99 kreatur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.09.04, 11:28 Ot i mamy jak na talerzu 99 zalosnych kreatur w Sejmie. Chcialbym, zeby Wyborcza wydrukowala ich nazwiska, zebym wiedzial, ktorymi politykami pogardzac. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: micron Re: 99 kreatur ! IP: *.tulane.edu 11.09.04, 18:40 Czy tym 99 tez marzy sie wprowadzenie dyktatury i zamordyzmu w Polsce? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oszolom.z.r.maryja 197kreatur politycznej poprawnosci IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.09.04, 16:12 Odpowiedz Link Zgłoś
nowy.oszolom.z.radia.maryja Re: Łukaszenko dzieli polski Sejm 11.09.04, 12:23 nie byłoby Łukaszenjki na Bialorusi gdyby nie Balcerowicz..ogromne koszta jeg reform które ponosi Polska bardzo przeraziły Bialorusinów..wykorzystał to Łukaszenka, który bezbłędnie odczytał obawy swych rodaków.... Coraz bardziej zaczynam szanować tego gościa..zwłaszca od czasu gdy zostal odtrącony przez Putina..z dwoja złego mniejszym złem jest wg mnie Łukaszenka...ten przynajmniej nie angazuje swego kraju w wojny z terrorystami czy z islamską cywilizacją Odpowiedz Link Zgłoś