Dodaj do ulubionych

Tusk: będę dążył do poznania prawdy o dziadku

    • alkud ### RYDZYK TO SFABRYKOWAŁ ### 14.10.05, 20:15
      to wszystko jego wina :)

      religiapokoju.blox.pl
      • baldrik Pomyślcie!!! 14.10.05, 20:21
        Gdyby Tusk wiedział o tym, że dziadek był w Wehrmachcie, to wiedziałby też, o
        tym, ze Był potem u Aliantów i pewnie by się tym pochwalił w jakichś ksiązakch.
        Ludzieee!!! Tusk niewinny, niewinny, mówię wam:)
        • wiewiorzasta Re: Pomyślcie!!! 14.10.05, 20:56
          Próżny trud.
          "Prawdziwi Polacy", "prawdziwi patrioci" nie myślą. Oni jadą na złych emocjach.
          A to podobno PO robi kampanię nienawiści.

          Smutne to coraz bardziej.
        • koala97 Re: Pomyślcie!!! 14.10.05, 21:02
          Uwierzę, jak przeprosi Kurskiego. Za to, że popełnił pomyłkę.
          • kreet47 Re: Pomyślcie!!! 14.10.05, 21:14
            W kazdym razie dupa z niego nie histroyk. Pisze o swojej rodzinie ksiązki a
            takich rzeczy nie wie?
            To mało profesjonalny jest.
            Kreet
            • wiewiorzasta Re: Pomyślcie!!! 14.10.05, 21:58
              kreet47 napisał:

              > W kazdym razie dupa z niego nie histroyk. Pisze o swojej rodzinie ksiązki a
              > takich rzeczy nie wie?
              > To mało profesjonalny jest.
              > Kreet

              Ale on przecież nie kandyduje na szefa instytutu historycznego :)
      • marekgdan Mamy 2005 rok! nie 1945-1950! 14.10.05, 20:24
        ale jezeli Tusk sklamal ze nie wiedzial ze dziadek byl 3 miesiace w wehrmachcie?
        to niedobrze dla niego-jest klamca!ale dziadek mogl tym sie nie chwalic
        przeciez zdezerterowal z wehrmachtu po 3 miesiacach i trafil do WP na zachodzie!
        myslicie ze w 1945 zdroworozsadkowy Polak by o tym mowil!nawet pobyt u Andersa
        wystarczal zeby trafic w lapy UB!
      • mordzinas Re: ### RYDZYK TO SFABRYKOWAŁ ### 14.10.05, 20:37
        alkud napisał:

        > to wszystko jego wina :)
        >
        > religiapokoju.blox.pl

        No oczywiście że to wina o.Rydzyka. Katerinę na USA też on sprowadził.
        I trzęsienie ziemi w Azji oczywiście również on.
    • broetje Gazetko - daj to na czołówkę!!!!!!!! 14.10.05, 20:20
      • voodeen Re: Gazetko - daj to na czołówkę!!!!!!!! 14.10.05, 20:49
        koniecznie z podtytulem: "to nie Kurski klamal, to Wyborcza klamala" chociaz ta
        ostatnia klamie caly czas wiec to akurat nic nowego.
    • korado9 Re: Tusk: będę dążył do poznania prawdy o dziadku 14.10.05, 20:20
      Podoba mi się jak gazeta podeszła do tego aby artykuł napisać w taki sposób,
      żeby jak najmniej przewijało się słowo wermacht, mówi się o służbach
      pomocniczych itd, sam W. pojawia się dużo dalej (żadnej wzmianki w tytule ani w
      leadzie). Domyślam, się że gdyby chodziło o Kaczora wyglądałoby to mniej więcej
      tak - Dziadek Kaczyńskiego służył w Wer..., albo Są dodowdy że dziadek K.
      służył w W. - w ten deseń.
      Myślę jednak, ze większość czytelników zdołała to już wychwycić.
      • dereks no to co że służył ? 14.10.05, 20:23
        • abyss To To że Tuek kłamał! 14.10.05, 21:37
      • fry-wolny Re: Tusk: będę dążył do poznania prawdy o dziadku 14.10.05, 20:43
        Znam historie calej roidziny z bolesnymi sprawami i tymi chwalebnymi..
        Dziadek to wielka osoba w rodzie. Tusk go nie zna. dziwne.Klamie
        jak z nut. Strraszny kandydat straszny czlowiek bez pamieci.. Boze
        bron.

        • wiewiorzasta Re: Tusk: będę dążył do poznania prawdy o dziadku 14.10.05, 20:59
          fry-wolny napisał:

          > Znam historie calej roidziny z bolesnymi sprawami i tymi chwalebnymi..
          > Dziadek to wielka osoba w rodzie. Tusk go nie zna. dziwne.Klamie
          > jak z nut. Strraszny kandydat straszny czlowiek bez pamieci.. Boze
          > bron.

          A może faktycznie nie wiedział? Napisal o bracie dziadka, to co mu przeszkadzało
          napisać o dziadku? Zwłaszcza, że dość szybko myknął do Polaków.
    • sojowa jak jest taki super to niech go Warszawa zatrzyma 14.10.05, 20:20
      ja bym takiego diamentu nei wypuszczal, a oni chca sie go pozbyc ze stolicy...
      • wiewiorzasta Re: jak jest taki super to niech go Warszawa zatr 14.10.05, 20:24
        sojowa napisał:

        > ja bym takiego diamentu nei wypuszczal, a oni chca sie go pozbyc ze stolicy...

        Nie chcą. Są w stanie sobie wyobrazić sobie ten bajzel w skali makro i sami wolą
        się poświęcić za naród i ojczyznę.
        • bio.mum Re: jak jest taki super to niech go Warszawa zatr 14.10.05, 20:30
          wiewiorzasta napisała:

          > sojowa napisał:
          >
          > > ja bym takiego diamentu nei wypuszczal, a oni chca sie go pozbyc ze stoli
          > cy...Nie chcą. Są w stanie sobie wyobrazić sobie ten bajzel w skali makro i
          sami wolą się poświęcić za naród i ojczyznę.

          Chyba cos w tym jest, ale pisze to z krwawiacym sercem.

          Bio.mum - warszawianka. Niespozywajaca drobiu w obawie przed kacza wscieklizna.
          • wiewiorzasta Re: jak jest taki super to niech go Warszawa zatr 14.10.05, 20:31
            bio.mum napisała:

            > Bio.mum - warszawianka. Niespozywajaca drobiu w obawie przed kacza wscieklizna.

            Mam tak samo :) Dlatego pozostaję przy jarzynkach ostatnio :)
            • bio.mum Re: jak jest taki super to niech go Warszawa zatr 14.10.05, 20:37
              wiewiorzasta napisała:

              > bio.mum napisała:
              >
              > > Bio.mum - warszawianka. Niespozywajaca drobiu w obawie przed kacza wsciek
              > lizna.
              >
              > Mam tak samo :) Dlatego pozostaję przy jarzynkach ostatnio :)

              Jest nas duzo wiecej..niech juz ten Kaczor zostanie w Ratuszu..lepiej miec go
              na krotszej smyczy, inaczej gotow nam do Konstytucji wpisac inwokacje do jego i
              rydzykowego Boga. Pozdrawiam; )
      • abyss Wolę Kaczora niż Tuska. Tusk to leń i głupek. 14.10.05, 21:38
    • mrws Donald Tusk-jesteśmy z Tobą 14.10.05, 20:22
      • broetje co za piękne wyznanie! 14.10.05, 20:25
      • vitek25 Miodowicz i Browchwicz również , heheh 14.10.05, 20:28
        • veglie Re: Miodowicz i Browchwicz również , heheh 14.10.05, 20:43
          :-))))))
          • uchachany No może już rozgrzewają kserografy! 14.10.05, 21:45
      • voodeen Donald Tusk - NIE jesteśmy z Tobą!!!! 14.10.05, 20:43
        Ciekawe kiedy bedzie dazyl do poznania historii swojej rodziny. Po raz kolejny
        okazal sie dyletantem. Historyk z niego jak z koziej wiadomo co traba.
      • papa.leone Re: Donald Tusk-jesteśmy z Tobą 14.10.05, 21:56
        podpisano:

        proniemieckie wnuczęta


        :D
        • wiewiorzasta Re: Donald Tusk-jesteśmy z Tobą 14.10.05, 21:59
          papa.leone napisał:

          > podpisano:
          >
          > proniemieckie wnuczęta
          >
          >
          > :D

          Ależ absolutnie nie będziemy wieszali za dziadka. Boże, widzisz tych głąbów i
          nie grzmisz?
      • 28plk7b Re: Donald Tusk-jesteśmy z Tobą 14.10.05, 23:30
        solidarni w mataczeniu i kłamstwie
    • vitek25 NEWS GŁĘBOKO UKRYTY ;D 14.10.05, 20:27
      ciekawe czemu ;D
      • mordzinas DONALDZIE. DZIADKA TO ZOSTAW W SPOKOJU. 14.10.05, 20:34
        Powiedz lepiej czemu jesteś kłamcą???
        Przecież to oczywiste ,ze cała sprawa z dziadkiem nie ma nic do
        kampani.
        Co mnie obchodzi co robił dziadek Tuska. Co mnie obchodzi pochodzenie
        kandydatów. NIC.

        Obchodzi mnie to ,ze kandydat na prezydenta jest kłamcą.

        Tusk podczas debaty w tvn wyżywał się na Kaczyńskim. Jakie wielkie
        słowa padały z ust Tuska...
        A Kaczyński przepraszał pokornie....chba ze 3 razy.

        I co teraz??? Nic się nie stało???

        TVN już organizuje debaty "autorytetów" podczas których tłumaczy się
        haniebne zachowanie "człowieka z zasadami"...

        Świat liberałów to podłość ,nikczemność i zakłamanie...

        Na wierzchu maska uśmiechów i pustosłowia - a pod nią zakłamanie. Ochyda.

        • wiewiorzasta A ty czytasz, to co inni napisali? 14.10.05, 21:00
          Czy jesteś automatem nastawionym tylko na powtarzanie trzech bredni na krzyż?
    • joeb !!! NO DOBRA byl - ALE JAKI PLAN na LEPSZA POLSKE? 14.10.05, 20:28
      tu dziadek byl niemcem - tu brat pedalem - ALE JAKI jest PLAN NA LEPSZA
      POLSKE??? caly czas tematy zastempcze...

      Zloty za wysoko! tylko import oplacalny - bezrobocie coraz wyzsze bo nic sie w
      Polsce nie oplaca oprucz importu - nawet turystyka lezy gdzie wakacje w Paryzu
      sa owiele tansze niz w Warszawie lub Krakowie... Sluzba zdrowia itp nadal masa
      problemow gdzie rzad nie ma kasy - ale sa plany na podatek liniowy ktory
      zmniejszy podatki (jak narazie to napewno ze tylko tym bogatym)...

      A tu jakies pirdoly o dzidkach jakies lapanie na slowka - obrazania sie
      przepraszania sie - chyli Polska normalka - bicie piany.
    • johnny_p Re: Tusk: Zajmę się PODATKAMI 14.10.05, 20:29
      Panie prezydencie Tusk!
      Dziadek ważna rzecz, ale kraj potrzebuje ekonomii, edukacji, autostrad...
      Zostaw Pan sobie tego dziadka na 2010 (lub 2015) - ja poczekam.

      A oto moje wyznanie:
      Mój dziadek walczył za austriackiego kajzera (miłościwie nam panującego) Franca
      Jozefa przeciwko Włochom i przegrał. MOJA wina, MOJA wina, MOJA bardzo wielka
      wina! Do tego mówił, że za kajzera był porządek.
      • marekgdan Pisalem wyzej-mamy rok 2005 nie 1950!!!!!! 14.10.05, 20:35
      • obrokon Re: Tusk: Zajmę się PODATKAMI 14.10.05, 20:49
        Tu nie chodzi o dziadka.
        Zgadzam się z tym.
        Ale Pan Tusk kłamie i to jest fakt.
        Zresztą kłamie przez cały czas kampanii.
        Jego wywody zmieniają się w zależności od sytuacji.
        Gdy Prezydent Kaczyński mówi o lepszej Polsce, o rozliczeniach, a przedewszystkim o naprawie aparatu sprawiedliwości. Tusk mówi, że to marzenia i o otwartych rękach. Gdy zazcyna tracić w sądażach mówi o spokojnej Polsce, otwartych rękach i marzeniach olepszym jutrze.
        Zapomniał już, że paredni wcześniej marzenia nam odebrał.
        Otwarte ręce jak dotąd miało większość polityków, zamykali je tylko w momencie brania łapówek i gdy trzymali tam kasę.

    • mlodygniewny1 Tusk,historyk,dał dupy i udaje...świętego.Obłuda! 14.10.05, 20:36
      przed chwilą w telewizji publicznej na żywo Tusk udawał świętego.Historyk Tusk
      z wykształcenia pisał książki historyczne nie badając dostępnych archiwów.
      Jakie Tusk ma kwalifikacje? Żadne.Nawet jego książki historyczne są fałszowane.
      Tusk dał dupy na całej linii,nic nie potrafi robić uczciwie i rzetelnie.
      Oto Tusk,który nazwał siebie: "człowiek z zasadami".
      dziękuję za takiego prezydenta jak Tusk.
      • voodeen Amnezja Tuska 14.10.05, 20:40
        juz byl taki jeden co zapomnial czy ma mgr czy nie. Nic dziwnego ze prezydent z
        amnezja popiera kandydata z tym samych schorzeniem
        • mlodygniewny1 Re: Amnezja Tuska 14.10.05, 20:51
          voodeen napisał:

          > juz byl taki jeden co zapomnial czy ma mgr czy nie. Nic dziwnego ze prezydent
          z
          >
          > amnezja popiera kandydata z tym samych schorzeniem

          tak.rzeczywiście magisterium Kwaśniewskiego było kłamstwem.
          ale Tusk łże na żywo w tv,udając zaskoczonego-co to za historyk badający losy
          własnej rodziny i piszący książki,który nie bada archiwów?
          Dla mnie Tusk jest sztuczny,wytwór marketingu politycznego...nawet wziął ślub
          katolicki nawracając się przed wyborami,bo tak mu doradzono...obrzydliwe.
          Tusk jest całkowicie nieprawdziwy.
          Lech Kaczyński nie jest z mojej bajki,ale jest bardzo autentyczny,prawdziwy,
          szczerze wspólczujący odrzuconym rodakom w czasie transformacji ustrojowej i...
          mam mu za złe to i owo z zaściankowością obyczajową włącznie,ale ma mój głos,
      • mordzinas "WOLNE " MEDIA JUŻ TŁUMACZĄ PINOKIA TUSKA 14.10.05, 20:42
        Posłuchajcie TVN . Już tłumaczą z polskiego na nasze.
        Dyżurne "autorytety" już tłumaczą ,już rozmywają całą sprawę kłamstw
        Tuska.
        Ależ to jest żenujące.

        Ciekawe czy Tusk przeprosi Kaczyńskiego za te połajanki które mu
        urządził podczas debaty w TVN???
        W swietle dzisiejszych faktów powinien to uczynić.

        • voodeen Re: "WOLNE " MEDIA JUŻ TŁUMACZĄ PINOKIA TUSKA 14.10.05, 20:45
          Do g-wartej, tvn, dolaczyl newsweek w osobie red naczelnego tuskowdupowlaza
          Wroblewskiego, ktory w programie wybory 2005 innego "neutralnego" Sekielskiego,
          wychodzil z siebie, zeby tlumaczyc Tuska. Ciekawe tylko czemu ten kandydat
          potrzebuje az tylu adwokatow??????


          mordzinas napisał:

          > Posłuchajcie TVN . Już tłumaczą z polskiego na nasze.
          > Dyżurne "autorytety" już tłumaczą ,już rozmywają całą sprawę kłamstw
          > Tuska.
          > Ależ to jest żenujące.
          >
          > Ciekawe czy Tusk przeprosi Kaczyńskiego za te połajanki które mu
          > urządził podczas debaty w TVN???
          > W swietle dzisiejszych faktów powinien to uczynić.
          >
          • mbishop Mordzinas, ile masz od Rydzyka za 1h na forum? 14.10.05, 21:00
            Dobrze chociaż płaci?

            I tak ogólnie to przemyśl swoje życie.
            Czy przypadkiem nie jesteś gnidą jak Kurski?
          • koala97 Re: "WOLNE " MEDIA JUŻ TŁUMACZĄ PINOKIA TUSKA 14.10.05, 21:26
            Teraz to dopiero poczatek. A co sie stanie, jak go naprawdę wybiorą i wszystkie
            media, biznes i słuźby specjalne będą mu ciągle musiały pomagać, podpowiadać i
            go wspierać. Ale niestety to działa tylko w kraju. W końcu taki prezydent musi
            gdzieś pojechać i spotkać się np. z Putinem albi innym Bushem. I co wtedy? Aż
            nie chce się o tym myśleć.
      • veglie Re: Tusk,historyk,dał dupy i udaje...świętego.Obł 14.10.05, 20:46
        mlodygniewny1 napisał:

        > przed chwilą w telewizji publicznej na żywo Tusk udawał świętego.Historyk Tusk
        > z wykształcenia pisał książki historyczne nie badając dostępnych archiwów.
        > Jakie Tusk ma kwalifikacje? Żadne.Nawet jego książki historyczne są fałszowane.
        > Tusk dał dupy na całej linii,nic nie potrafi robić uczciwie i rzetelnie.
        > Oto Tusk,który nazwał siebie: "człowiek z zasadami".
        > dziękuję za takiego prezydenta jak Tusk.
        Może sam swą książkę ocenzurował.
    • ar.co Re: a ja proponuję wznieść toast za Volksdeutschó 14.10.05, 20:37
      Podobnie jak papież całej Hitlerjugend.
    • mcel1 Re: idzie oczywiście o tego idiotyzmy-kacze(donald 14.10.05, 20:39
      owe)
    • bio.mum Re: a ja proponuję wznieść toast za Volksdeutschó 14.10.05, 20:40
      mika68 napisała:

      > Zaśpiewajmy wszyscy razem: Heil..li, heil.lu, heil...la! Nie żyje prezydent
      > wszystkich Niemców!


      Nie pij tyle. Jeden kieliszek wodki to 20.000 szarych komorek mniej. Chron te,
      ktore ci zostały.
    • booroo CZY PRZEPROSIĆ MAJĄ WARSZAWIACY, 14.10.05, 20:41
      CZY PRZEPROSIĆ MAJĄ WARSZAWIACY, KTóRYCH DZIADKOWIE W LIPCU 1944 R. ZOSTALI
      PRZEZ NIEMCóW WCIELENI DO JEDNOSTEK PARAMILITARNYCH, MAJąCYCH KOPAć ROWY
      PRZECIWLOTNICZE I OKOPY - CZYLI ROBILI TO SAMO, CO JEDNOSTKI POMOCNICZE
      WEHRMACHTU W GDAŃSKU?
      Do Wehrmachtu wcielano Polaków na Pomorzu, Śląski, ale też na pograniczy
      wschodnim. Dzisiaj wydaje się to zaskoczeniem. Ale przypomnijcie sobie Gustlika
      z Czterech pancernych - wtedu ludzie pamiętali i nikt nie robił z tego żadnej
      sensacji, bo taka była trudna polska historia i dramat ludz, których ona
      dotknęła.
      Ja też zostałem kiedyś zarejestrowany w Wojskowej Komendzie Uzupełnień, w
      czasach, gdy służyła ona interesom komunistycznym i Układowi Warszawskiemu. Czy
      mam z tego powodu przeprosić kogoś i wstydzić się z tego powodu?
      • mika68 gościu nie zdziw się jutro jak archiwa brytyjskie 14.10.05, 20:45
        podadzą, że Józef Tusk był niem. agentem w Polskich Siłach Zbrojnych na
        Zachodzie!
      • mcel1 warszawiacy od rowów nie kandydują na prezydenta 14.10.05, 20:51
        I kretynie twój poziom wiedzy historycznej jest taki jak Twego Idola.
        warszawiacy w wehrmachcie rowy kopali, i każdy dostał żelazny krzyż
      • r3003 Re: CZY PRZEPROSIĆ MAJĄ WARSZAWIACY, 14.10.05, 21:12
        Nie znasz histirii Warszawy - do kopania rowów w tym ponad milionowym uwcześnie
        mieście zgłosiło się raptem kilkanaście osób!!!!!!! Warszawa to wzór
        patriotyzmu.
        • booroo Re: CZY PRZEPROSIĆ MAJĄ WARSZAWIACY, 14.10.05, 21:42
          Kilkanaście (mówią źródła bardzo patriotyczne)bo wybuchło Powstanie. Polacy
          wcielani do Wehrmachtu mieli wybór: do Wehrmachtu albo do lasu. Nie wszyscy
          mogli iść do lasu, bo mieli żonę i dzieci. Gdyby poszli, żoną i dziećmi
          zaopiekowałoby się Gestapo.
          Nie bronię niewiedzy Tuska. Problemem jest brak wiedzy historycznej Polaków o
          tamtych czasach. Nim więcej się o sobie dowiemy, tym lepiej dla nas. Nie tak
          dawno taki zimny prysznic sprawili sobie Francuzi. Może nadszedł też czas na
          nas.
          • danuta49 Więźniowie KZ nawet takiego wyboru nie mieli!!! 14.10.05, 21:47
            >Polacy wcielani do Wehrmachtu mieli wybór: do Wehrmachtu albo do lasu.<
            Oni już byli w rękach Niemców, a ich wybór był:Wehrmacht lub(raczej bez prawa
            wyboru)szubienica, kula lub topór kata.
      • ws21 Bredzisz. 14.10.05, 21:16
        Kopanie rowów to nie słuzba w armii, to po pierwsze. Tusk nie służył w Gdańsku,
        tylko we Francji, to po drugie. A po trzecie, młody Tusk, geniusz nauk
        historycznych albo kiepsko się nauczył na tych studiach, bo w końcu napisał
        nawet książkę o rodzinie (tak mi się coś o uszy obiło), więc na tej robocie się
        zna, robi z nas - społeczeństwa wała. Podaje to, co mu pasuje do koncepcji
        kampanii wyborczej.
        Oj biedni my wyborcy, jednen kłamczuszek, drugi jakby nie z tego wieku, trąci
        ciemnogrodem. I co tu wybrać? Dżumę czy cholerę?
    • wojtek2784 Re: To ogromnie ważne aby mieć jasny obraz... 14.10.05, 20:42
      Po całej tej aferze z rodziną poprzedniego prezydenta, o której nie
      dowiedzieliśmy się nigdy prawdy, teraz następny kandydat będzie dźwigał
      ten garb. Przeszłość rodziny ma ogromny wpływ na mentalność kandydata do tego
      ważnego stanowiska.
      • miloslaw1 Re: To ogromnie ważne aby mieć jasny obraz... 14.10.05, 20:46
        Nie oszukujmy się. Nie jesteśmy w stanie mieć jasnego obrazu. Zostało kilka
        zdjęć i dokumentów, i ludzkie tragedie. Do którego pokolenia będziemy w IV
        Rzeczypospolitej sprawdzać polskość. W III Rzeszy aryjskość trzeba było
        udawadniać trzy pokolenia wstecz.
      • miloslaw1 Re: To niemożliwe po 60u latach... 14.10.05, 20:51
      • chris12 Teraz rozumiem, że debilizm odziedziczyłeś 14.10.05, 21:13
        I am sorry because of you family!
      • koala97 Re: To ogromnie ważne aby mieć jasny obraz... 14.10.05, 21:39
        Nie wymagałabym, aby potomkowie ponosili odpowiedzialność za swoich przodków.
        Odpowiedzialność zbiorowa źle mi sie kojarzy. Ale od kandydata na prezydenta
        wymagałabym, aby miał świadomość skąd pochodzi i żeby udostępnił wiarygodne
        informacje wyborcom. A oni sami będą już decydować, czy to dla nich jest ważne
        czy nie.
    • marcin120 Re: Tusk: będę dążył do poznania prawdy o dziadku 14.10.05, 20:42
      marcus_crassus napisał:

      > Ciekawe jak sie skonczy cała historia. Jedno jest jednak srednio
      optymistyczne
      > - znow kampanie wygraja drzewa genealogiczne
      >

      No wlasnie kogo obchodzi czy dziadek tuska, kaczynskiego czy innego polityka
      byl w wermachcie, ak, zwz, charcerstwie czy pzpr. Wazne jest to co prezentuja
      ci ludzie jesli ich poglady sa podobne do naszych to na na nich glosujemy.
      Jesli mamy patrzec w przeszlosc to na kazdego znajdziemy "haka" w naszej
      historii chodzby i sprzed 300 lat. Ludzie zyjemy tu i teraz mamy do wyboru tego
      lub innego i to powinno byc dla nas wazne co oni chca zrobic dla kraju a nie to
      co ich przodkowie robili 60, 100 czy iles tam lat temu.
      • mordzinas Re: Tusk: będę dążył do poznania prawdy o dziadku 14.10.05, 20:44
        marcin120 napisał:

        > marcus_crassus napisał:
        >
        > > Ciekawe jak sie skonczy cała historia. Jedno jest jednak srednio
        > optymistyczne
        > > - znow kampanie wygraja drzewa genealogiczne
        > >
        >
        > No wlasnie kogo obchodzi czy dziadek tuska, kaczynskiego czy innego polityka
        > byl w wermachcie, ak, zwz, charcerstwie czy pzpr. Wazne jest to co
        prezentuja
        > ci ludzie jesli ich poglady sa podobne do naszych to na na nich glosujemy.
        > Jesli mamy patrzec w przeszlosc to na kazdego znajdziemy "haka" w naszej
        > historii chodzby i sprzed 300 lat. Ludzie zyjemy tu i teraz mamy do wyboru
        tego
        >
        > lub innego i to powinno byc dla nas wazne co oni chca zrobic dla kraju a nie
        to
        >
        > co ich przodkowie robili 60, 100 czy iles tam lat temu.

        OK. Przeszłosć dziadka , pochodzenie nie mają tu nic do rzeczy.Do
        wyborów prezydenckich.

        Ale Tusk szedł w zaparte. Kłamał z zimną krwią. Tłumaczenie ,ze nie
        wiedział o tych faktach jest śmieszne.
        Prezydent nie powinien być kłamcą.
        • wiewiorzasta Re: Tusk: będę dążył do poznania prawdy o dziadku 14.10.05, 21:06
          mordzinas napisał:

          > OK. Przeszłosć dziadka , pochodzenie nie mają tu nic do rzeczy.Do
          > wyborów prezydenckich.

          Przyznaj się w końcu, że podejrzewasz Tuska o polakożerność w wydaniu niemieckim
          i przestań ściemniać.
          Wstydzisz się, że jesteś polskim szowinistą? Nie ma czego. Jesteś w zacnym gronie.

        • wiewiorzasta Re: Tusk: będę dążył do poznania prawdy o dziadku 14.10.05, 21:07
          Weź przykład z abby. To coś przynajmniej nie ściemnia :)
      • abba15 [...] 14.10.05, 20:51
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • kichnij Re: Tusk: będę dążył do poznania prawdy o dziadku 14.10.05, 20:43
      Ja ja, a mój dziadek służył w partyzantce, nosił partyzantom jedzenie a oni
      mówili szmekt gut danke szein. Partyzanci ci po wojnie mieszkali m NRD.
    • 123rbr Re: Tusk: będę dążył do poznania prawdy o dziadku 14.10.05, 20:43
      Tusk, facet bez jakichkolwiek kwalifikacji. Jako historyk dał plamę, nie
      wiedział gdzie można znaleźć informacje o swim dziadku, kompromitacja!!!
      Kiepska znajomość języków, obrzydliwe zachowanie wobec Cimoszewicza, człowiek
      bez zasad.
    • jacek2216 Re: Tusk: będę dążył do poznania prawdy o dziadku 14.10.05, 20:47
      Dajcie spokój dziadkowi.
      Lepiej pomówmy o tym kogo reprezentuje Tusk. A ma on mianowicie być gwarantem
      interesów niemieckich w Polsce. Swoje partie, w tym PO, Tusk zakładał za
      pieniądze niemieckie i Niemcy go popierają za pośrednictwem swej prasy w Polsce,
      czyli wszystkich lokalnych dzienników, które od dawna są w rękach niemieckich.
      Gdy Tusk zostanie prezydentem, zacznie się silna presja i propaganda na rzecz
      tworzenia euroregionów. Powstanie więc region Pomorze, Śląsk i inne pod
      protektoratem, oczywiście, Niemiec. Rozpocznie się proces depolonizacji i
      germanizacji i w ten sposób już na dobre nastąpi trwały rozbiór Polski. Pomogą w
      tym komuniści, którzy teraz są bogatymi kapitalistami, a którym chce się dobrać
      do tyłka Kaczyński. Głosując na Tuska przykładasz rękę do historycznej zbrodni!
      Ale prezydentem zostanie Tusk, ponieważ przygotowania do sfałszowania wyborów na
      jego korzyść są już zapięte na ostatni guzik.
      • wiewiorzasta Re: Tusk: będę dążył do poznania prawdy o dziadku 14.10.05, 21:11
        jacek2216 napisała:

        > Dajcie spokój dziadkowi.
        > Lepiej pomówmy o tym kogo reprezentuje Tusk. A ma on mianowicie być gwarantem
        > interesów niemieckich w Polsce.

        A co to za interesy? Mnie bardziej przerażają francuskie. Na przykład TPSA i Orange.

        > Swoje partie, w tym PO, Tusk zakładał za
        > pieniądze niemieckie

        Jeśli masz na to jakieś dowody, to masz obowiązek zgłosić to do prokuratury.
        Jeśli tego nie zrobisz, to popełniasz przestępstwo.

        > i Niemcy go popierają za pośrednictwem swej prasy w Polsce,

        A maja popierać szowinistę Kaczyńskiego? Wolne żarty.

        > czyli wszystkich lokalnych dzienników, które od dawna są w rękach niemieckich.

        Tak, tak, prasa polskojęzyczna to straszna plaga. Najobiektywniejsze są te
        "prawdziwie" polskie. Nasiąkasz, jak widzę.

        > Gdy Tusk zostanie prezydentem, zacznie się silna presja i propaganda na rzecz
        > tworzenia euroregionów. Powstanie więc region Pomorze, Śląsk i inne pod
        > protektoratem, oczywiście, Niemiec. Rozpocznie się proces depolonizacji i
        > germanizacji i w ten sposób już na dobre nastąpi trwały rozbiór Polski. Pomogą
        > w
        > tym komuniści, którzy teraz są bogatymi kapitalistami, a którym chce się dobrać
        > do tyłka Kaczyński. Głosując na Tuska przykładasz rękę do historycznej zbrodni!

        To z ND czy z anteny RM? Bo nie wierzę, że sama na to wpadłaś. Co za retoryka :D

        > Ale prezydentem zostanie Tusk, ponieważ przygotowania do sfałszowania wyborów
        > na jego korzyść są już zapięte na ostatni guzik.

        ROFTL :)))
    • ar.co Re: Tusk: będę dążył do poznania prawdy o dziadku 14.10.05, 20:48
      Ciekawe, ilu z tych zacietrzewionych i przekonanych o winie Tuska potrafiłoby
      powiedzieć, co ich dziadek (czy raczej - sądząc po naiwności niektórych
      wypowiedzi - raczej pradziadek, bo prezentują poziom niewiedzy
      charakterystyczny dla ludzi baaardzo młodych) robił w czasie wojny? Poziom
      wiedzy historycznej w Polsce jest bardzo niski, a wiedza o losach własnej
      rodziny w większości wypadków prawie żadna.
      A o znajomości polskiej historii XX w. najlepiej świadczą posty "mędrców"
      pouczających Polaków z terenów należących ptrzed wojną do Rzeszy, jak to mieli
      prawo "wyboru" w przypadku powołania do Wehrmachtu.
      • abba15 [...] 14.10.05, 20:49
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • dzielanski Pozdro dla Dancing Queen 14.10.05, 20:58
          Podoba mi się, Abba, że Ty tak zawsze swoje myśli w rymy pięknie układasz.
          No ale co się dziwić? Przecież „Money, Money, Money”, a i „Waterloo” to też
          Twoje!
          A odpiszże jeszcze jakimś rymem, niechże oko nacieszę! A może i do tańca się
          nada?
      • miloslaw1 Myślę, że każdy z nas mógłby się o swoich dziadkac 14.10.05, 20:57
        dowiedzieć ciekawych rzeczy. Archiwa berlinskie, Yad Vashem itp. zawieraja duzo
        niezweryfikowanych dokumentow. Ciekawe, kto zda wtedy egzamin z polskosci w
        wydaniu PIS
      • abba15 Re: Tusk: będę dążył do poznania prawdy o dziadku 14.10.05, 21:01
        ar.co napisała:

        > Ciekawe, ilu z tych zacietrzewionych i przekonanych o winie Tuska potrafiłoby
        > powiedzieć, co ich dziadek (czy raczej - sądząc po naiwności niektórych
        > wypowiedzi - raczej pradziadek, bo prezentują poziom niewiedzy
        > charakterystyczny dla ludzi baaardzo młodych) robił w czasie wojny? Poziom
        > wiedzy historycznej w Polsce jest bardzo niski, a wiedza o losach własnej
        > rodziny w większości wypadków prawie żadna.
        > A o znajomości polskiej historii XX w. najlepiej świadczą posty "mędrców"
        > pouczających Polaków z terenów należących ptrzed wojną do Rzeszy, jak to mieli
        > prawo "wyboru" w przypadku powołania do Wehrmachtu.


        O wy! foksdojcze, szwabskie syny
        przeproście Kurskiego sku..syny
        • almagus Re: Moja percepcja apelu RM: zatopić PO, zatopić T 14.10.05, 22:51
          Moja percepcja apelu RM: zatopić PO, zatopić Tuska!
          Ja Radio Maryja zrozumiałem następująco:
          PiS da Ci zawsze, PO nie dla ciebie.
          Pomyślałem : obiecanki, cacanki!
      • marek10004 Re: dziadek kontra Tusk 14.10.05, 21:06
        Niestetu, musze stwierdzic ze dziadek chyba byl duzo uczciwszy niz jego wnuk.
        Wszystkim broniacym Tuska pragne przypomniec fakty.
        Po rewelacjach Kurskiego, sztab Tuska zwolal konferencje prasowa na ktorej
        przedstawil dokumenty dotyczace dziadka Tuska. Zatrzymano sie na roku 1942.
        Szczesliwy przypadek, czy swiadome manipulowanie dokumentami dziadka? Odpowiedz
        jest chyba zupelnie jasna. Skoro dotarto do jednych dokumentow, to mozna bylo
        rowniez dotrzec do drugich. Tym bardziej ze Tusk jako historyk doskonale
        powinien wiedziec, jak sie dociera do takich zrodel. Nie wierze w niewiedze
        Tuska, a ten kto bedzie probowal dowodzic inaczej moze sie tylko narazic na
        smiesznosc.
        Po prostu uznano, ze ten epizod w zyciu dziadka, skadinad zapewne bohaterskiego
        czlowieka, moze zadzialac negatywnie. Problem tutaj nie jest w dziadku, tylko w
        Tusku, ktory ponownie sklamal, tak jak to zrobil z hospicjami.
        Nie chce takiego prezydenta.
        • wiewiorzasta Re: dziadek kontra Tusk 14.10.05, 21:17
          marek10004 napisał:

          > Niestetu, musze stwierdzic ze dziadek chyba byl duzo uczciwszy niz jego wnuk.
          > Wszystkim broniacym Tuska pragne przypomniec fakty.
          > Po rewelacjach Kurskiego, sztab Tuska zwolal konferencje prasowa na ktorej
          > przedstawil dokumenty dotyczace dziadka Tuska. Zatrzymano sie na roku 1942.
          > Szczesliwy przypadek, czy swiadome manipulowanie dokumentami dziadka? Odpowiedz
          > jest chyba zupelnie jasna. Skoro dotarto do jednych dokumentow, to mozna bylo
          > rowniez dotrzec do drugich. Tym bardziej ze Tusk jako historyk doskonale
          > powinien wiedziec, jak sie dociera do takich zrodel. Nie wierze w niewiedze
          > Tuska, a ten kto bedzie probowal dowodzic inaczej moze sie tylko narazic na
          > smiesznosc.
          > Po prostu uznano, ze ten epizod w zyciu dziadka, skadinad zapewne bohaterskiego
          > czlowieka, moze zadzialac negatywnie. Problem tutaj nie jest w dziadku, tylko w
          > Tusku, ktory ponownie sklamal,

          Może faktycznie historyk z niego do bani, ale gdyby przyznał, że dziadek służył
          w wermachcie przez kilka (dwa?) miesięcy, a zaraz potem myknął do polskiej
          armii, to by mu lepiej zrobiło. Może _faktycznie_ nie miał tych dokumentów?

          Nie bronię faceta histerycznie, ale coś mi tu nie gra. W tym twoim tłumaczeniu
          też :) Aczkolwiek dobrze przeczytać coś niehisterycznego w tym zalewie szamba.

          > tak jak to zrobil z hospicjami.

          No nie wiem. Z tymi hospicjami to prawda leży jak zwykle po środku.

          > Nie chce takiego prezydenta.

          Ja też nie, ale wolę zrównoważonego jednak Tuska niż oszołomiastego Kaczyńskiego
          z ego większym niż pałac kultury.
          • marek10004 Re: dziadek kontra Tusk 14.10.05, 21:32
            Widzisz, akurat tak sie sklada ze studiowalem historie, a do tego archiwistyke.
            Moge wiec, tak mi sie wydaje, dosc wiarygodnie stwierdzic ze znalezienie
            takiego dokumentu, to fraszka dla historyka.
            Sugerujesz, ze gdyby Tusk przyznal sie do sprawy Wermachtu, jedoczesnie
            uwypuklajac sprawe ucieczki dziadka do polskich sil zbrojnych, to jeszcze mogl
            na tym zyskac. Nie zgadzam sie z taka teoria. Zauwaz, ze Tusk zareagowal
            dopiero wtedy gdy wyszla sprawa przynaleznosci do Wermachtu. Bylo juz za pozno
            na pozytyne przedstawienie casusu dziadka. Mial ograniczone pole manewru i
            doszedl do wniosku, ze najlepiej bedzie twierdzic, ze dziadek wogole nie
            nalezal do Wermachtu. Wpadl we wlasne sidla.
            A jesli chodzi o hospicja to Tusk stosowal swiadoma taktyke polprawd, i tak
            naprawde klamal.
            • wiewiorzasta Re: dziadek kontra Tusk 14.10.05, 22:02
              marek10004 napisał:

              > Widzisz, akurat tak sie sklada ze studiowalem historie, a do tego archiwistyke.
              > Moge wiec, tak mi sie wydaje, dosc wiarygodnie stwierdzic ze znalezienie
              > takiego dokumentu, to fraszka dla historyka.

              Czyli jako historyk dał ciała. Zgoda.

              > Sugerujesz, ze gdyby Tusk przyznal sie do sprawy Wermachtu, jedoczesnie
              > uwypuklajac sprawe ucieczki dziadka do polskich sil zbrojnych, to jeszcze mogl
              > na tym zyskac. Nie zgadzam sie z taka teoria. Zauwaz, ze Tusk zareagowal
              > dopiero wtedy gdy wyszla sprawa przynaleznosci do Wermachtu. Bylo juz za pozno
              > na pozytyne przedstawienie casusu dziadka. Mial ograniczone pole manewru i
              > doszedl do wniosku, ze najlepiej bedzie twierdzic, ze dziadek wogole nie
              > nalezal do Wermachtu. Wpadl we wlasne sidla.

              Tu dał ciała jako polityk, a jego sztab powinien iść na zieloną trawkę.
              Bo przecież od kilku tygodni były pogłoski o hakach Kurskiego. Nawet o
              przygotowywanym klipie była mowa.

              > A jesli chodzi o hospicja to Tusk stosowal swiadoma taktyke polprawd, i tak
              > naprawde klamal.

              Taktyka półprawd to norma. Przypominasz sobie lodóweczkę i kalkulator podatkowy
              PiSu? Też półprawdy, czyli co - kłamstwa?
              • marek10004 Re: dziadek kontra Tusk 14.10.05, 22:19
                W zasadzie tak, ale pomijasz jedna bardzo wazna sprawe. Sprawa hospicji nie
                byla cosem wymierzonym na oslep. Wyborcy mieli to odczytac w sposob nastepujacy:
                "macie swojego solidarnego Kaczynskiego, nie dba o umierajacych nawet we wlasnym
                miescie". Wyjatkowo podla taktyka, podle miejsce, i haniebne robienie
                konferencji pare metrow od umierajacych ludzi. I dlatego znikajaca lodowka nie
                moze by traktowana w tych samych kategoriach.
                • wiewiorzasta Re: dziadek kontra Tusk 14.10.05, 22:56
                  marek10004 napisał:

                  > W zasadzie tak, ale pomijasz jedna bardzo wazna sprawe. Sprawa hospicji nie
                  > byla cosem wymierzonym na oslep. Wyborcy mieli to odczytac w sposob nastepujacy:
                  > "macie swojego solidarnego Kaczynskiego, nie dba o umierajacych nawet we wlasnym
                  > miescie".
                  > Wyjatkowo podla taktyka, podle miejsce, i haniebne robienie
                  > konferencji pare metrow od umierajacych ludzi.

                  Oczywiście, że tak miało być. Zwłaszcza, że Kaczyński się chwali nie dość że
                  solidarnością, to jeszcze pokazuje prezydenturę Warszawy jako niezłomny sukces.
                  Ale - konferencja została zorganizowana nie ot tak sobie - przyszła pani Hania,
                  zaprosiła dzinnikarzy i już. Tę panią Hanię zaprosił dyrektor hospicjum, więc
                  jak już, to do niego żale. A fakt faktem, ze próbował sprawę nagłośnić od kilku
                  miesięcy. No to mu się w końcu udało. Niezły z niego polityk :)

                  > I dlatego znikajaca lodowka nie
                  > moze by traktowana w tych samych kategoriach.

                  Nie wiem, czy przemówiło do ciebie to co wyżej napisałam, ale moim zdaniem może.

                  A Kaczyński powininen:
                  1. odnieść się _od razu_ merytorycznie do zarzutów HGW, co zrobił w kulawy dość
                  sposób dopiero teraz.
                  2. Zażądać przeproszenia umierających ludzi i ich rodziny, a nie siebie. Bo
                  wychodzi na mięczaka, który płacze, bo go po głowie biją.

                  Chyba przy następnych wyborach do jakiegoś sztabu się zatrudnię :)
    • silesius.monachijski Czy kandydaci na perzydenta RP - rodem z Gdanska 14.10.05, 20:51
      .. zawsze musza klamac? Walesa = "Bolek" klamal, ze nigdy sie z SB nie
      kontaktowal.Kwasniewski klamal, ze jest "magistrem". Teraz Tusk klamie, ze
      dziadek byl polskim patriota, mimo, ze byl w Wehrmachcie. Moze juz skonczyc z
      tymi "gdanskimi harcami"? A propos. raz jeszcze podkreslam: nie chodzi o
      skomplikowane losy rodzinne (sam przytoczylem historie swojego ojca). Chodzi o
      iwerutne klamstwo; o to, ze Tusk bezpardonowo skopal Kurskiego, mimo - jestem w
      100% pewny -, ze juz wtedy znal historie dziadka. I to tym klamstwem i
      chamskim "kopaniem" Kurskiego Tusk sie zdyskwalifikowal. Dla wszytskichz,
      ktorzy maja choc resztko zdrowego rozsadku (obojetnie czy z PiS-u czy z PO), to
      swinia jets Tusk, a nie Kurski. Czas najwyzszy skonczyc z moralnoscia Kalego
      • mcel1 Re: Tusk trzeba być kupą gnoja , stwierdzmy 14.10.05, 20:56
        to otwarcie by tak w wała z wyborcami lecieć . I pomyśleć,że tego krętacza
        wczoraj żałowałem ( tylko z powodu dziadka). Teraz wiadomo skąd te rozbiegane
        oczy. On cały czas kręci i oszukuje
    • dawidantyrydzyk Zachlana Mlodziez Wszechpolska mu w tym pomoze 14.10.05, 20:54
    • johnny_p Teraz wszyscy ujawnić dziadków !!! 14.10.05, 20:55
      Teraz wszyscy kandydaci na cokolwiek podają co do miesiąca życiorysy:
      - dziadków
      - wujków
      - szwagrów

      Punkty:
      - przynależność organizacyjna
      - służba wojskowa
      - profil nosa

      Pozwoli to zapomnieć o smutnej rzeczywistości.

      Może nas za to Janas pocieszy... o qqq, kim był jego dziadek?
      A Rasiaka?
      A Fr.. oops! Frankowskiego nie sprawdzać!

      • mlodygniewny1 Re: Teraz wszyscy ujawnić dziadków !!! 14.10.05, 21:02
        johnny_p napisał:

        > Teraz wszyscy kandydaci na cokolwiek podają co do miesiąca życiorysy:
        > - dziadków
        > - wujków
        > - szwagrów
        >
        > Punkty:
        > - przynależność organizacyjna
        > - służba wojskowa
        > - profil nosa
        >
        > Pozwoli to zapomnieć o smutnej rzeczywistości.
        >
        > Może nas za to Janas pocieszy... o qqq, kim był jego dziadek?
        > A Rasiaka?
        > A Fr.. oops! Frankowskiego nie sprawdzać!
        >


        idzie o to,że to Tusk z tego zrobił szum medialny dający mu punkty sondażowe.
        ponadto,sam osobiście Tusk napisał książkę historyczną,gdzie podał,że brat
        owego dziadka Tuska był w Wehrmachcie,a samego dziadka"zapomniał" sprawdzić w
        archiwach.tyle.
      • chris12 Wybór zależy od tego co robił 3 miesiące dziadek 14.10.05, 21:05
        Czytam te głosy patiafianów obok i wiem po raz kolejny dlaczego jesteśmy
        ubogimi kuzynami Europy.
    • langston SZANUJE DONALDA, ALE SA LEPSI!!!!!!!!!!!!!!! 14.10.05, 20:56
      Lech Kaczynski prezydentem Polski!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • mcel1 Re: SZANUJE DONALDA, ALE SA LEPSI!!!!!!!!!!!!!!! 14.10.05, 20:58
        myślałem tak do dzisiaj do 20-tej. Od tamtego czasu nie szanuje to zero
    • adep1 Właśnie w TVP trwa atak na Donalda Tuska 14.10.05, 20:57
      prowadzony przez dwójkę dziennikarzy. Atak oczywiście dotyczy sprawy dziadka.
      Jest to niesmaczne, idiotyczne i zupełnie zbędne. NIC MNIE nie obchodzi, co
      robił dawno zmarły dziadek kandydata - dokąd nie chodzi o obciążenia
      dziedziczne, życie dziadka nie ma żadnego wpływu na życie jego wnuka. Ponadto,
      uważam babranie się w takich sprawach przez PAŃSTWOWĄ telewizję za
      niedopuszczalne! Nie taka powinna być misja telewizji publicznej! Nie po to
      płacę abonament, żeby mi serwowano "magiel na ekranie"!!
      A co do wcześniejszych wypowiedzi D.Tuska - w prawie obowiązuje zasada: jesteś
      niewinny, dokąd prokurator nie udowodni ci winy. Ja tej zasady trzymam się w
      codziennym życiu. "Domniemanie niewinności" każdego "podejrzanego" jest postawą
      właściwą dla normalnego, porządnego człowieka - doszukiwanie się win i kłamstw
      świadczy źle o morale tego, kto ma takie zapędy.
      • langston NIEMOZLIWE??? A WIDZIALES PSA U olejnik??? 14.10.05, 21:00
        Wczoraj jak olejnik w swoim programie uzyla za dekoracje wizerunek psa z glowa
        Kurskiego to tez protestowales???
        Nie sadze.

        JA chce wiedziec z jakiej rodziny pochodzi kondydat na prezydenta Polski.
        Moze miec korzenie zydowskie, niemieckie, chinskie...
        OBYWATEL MA PRAWO TO WIEDZIEC!!!
      • voodeen Re: Właśnie w TVP trwa atak na Donalda Tuska 14.10.05, 21:02
        Chlopcze, a nie przeszkadza Tobie jak publiczbna telewizja promuje tylko
        jednego kandydata? Bo mnie tak, bo robi to za pieniadze z mojego abonamentu a
        ja tego kandydata nie popieram. Poza tym istotna jest postawa kandydata. Ten
        KLAMIE!!!! Wiec ma na co zasluzyl.

        adep1 napisała:

        > prowadzony przez dwójkę dziennikarzy. Atak oczywiście dotyczy sprawy dziadka.
        > Jest to niesmaczne, idiotyczne i zupełnie zbędne. NIC MNIE nie obchodzi, co
        > robił dawno zmarły dziadek kandydata - dokąd nie chodzi o obciążenia
        > dziedziczne, życie dziadka nie ma żadnego wpływu na życie jego wnuka.
        Ponadto,
        > uważam babranie się w takich sprawach przez PAŃSTWOWĄ telewizję za
        > niedopuszczalne! Nie taka powinna być misja telewizji publicznej! Nie po to
        > płacę abonament, żeby mi serwowano "magiel na ekranie"!!
        > A co do wcześniejszych wypowiedzi D.Tuska - w prawie obowiązuje zasada:
        jesteś
        > niewinny, dokąd prokurator nie udowodni ci winy. Ja tej zasady trzymam się w
        > codziennym życiu. "Domniemanie niewinności" każdego "podejrzanego" jest
        postawą
        >
        > właściwą dla normalnego, porządnego człowieka - doszukiwanie się win i
        kłamstw
        > świadczy źle o morale tego, kto ma takie zapędy.
        • voodeen TVN - PSY TUSKA !!! 14.10.05, 21:08
          To co sie dzieje w tej stacji od poznego popoludnia przechodzi wszelkie
          pojecie!!!!!!!!!!!!!!!!!
          • mordzinas Re: TVN - PSY TUSKA !!! 14.10.05, 21:17
            voodeen napisał:

            > To co sie dzieje w tej stacji od poznego popoludnia przechodzi wszelkie
            > pojecie!!!!!!!!!!!!!!!!!

            To są właśnie "niezależne" "wolne " media.
            Od początku niszczą Kaczyńskiego z niewiarygodną zacientością.
            Trzeba być ślepym i głuchym ,zeby nie zauważyć jak liberalne media
            sprzyjają liberałom z PO.
            Taka to są właśnie polskojęzyczne media w Polsce.
            Rzygać się chce na tę obłudę i zakłamanie.
            • aradian Re: TVN - PSY TUSKA !!! 15.10.05, 00:28
              Dlatego nie należy głosować na tego kogo tak natarczywie lansują liberalne
              media. One sobie już wybrały zwycięzcę bez względu na wynik wyborów.
      • mordzinas Re: Właśnie w TVP trwa atak na Donalda Tuska 14.10.05, 21:04
        adep1 napisała:

        > prowadzony przez dwójkę dziennikarzy. Atak oczywiście dotyczy sprawy dziadka.
        > Jest to niesmaczne, idiotyczne i zupełnie zbędne. NIC MNIE nie obchodzi, co
        > robił dawno zmarły dziadek kandydata - dokąd nie chodzi o obciążenia
        > dziedziczne, życie dziadka nie ma żadnego wpływu na życie jego wnuka.
        Ponadto,
        > uważam babranie się w takich sprawach przez PAŃSTWOWĄ telewizję za
        > niedopuszczalne! Nie taka powinna być misja telewizji publicznej! Nie po to
        > płacę abonament, żeby mi serwowano "magiel na ekranie"!!
        > A co do wcześniejszych wypowiedzi D.Tuska - w prawie obowiązuje zasada:
        jesteś
        > niewinny, dokąd prokurator nie udowodni ci winy. Ja tej zasady trzymam się w
        > codziennym życiu. "Domniemanie niewinności" każdego "podejrzanego" jest
        postawą
        >
        > właściwą dla normalnego, porządnego człowieka - doszukiwanie się win i
        kłamstw
        > świadczy źle o morale tego, kto ma takie zapędy.

        Moralność Kalego. Jak Kali kraść to dobrze. Jak Kalego okradać to źle.

        Człowieku co ty wypisujesz za bzdury??
        Przecież tu chodzi o to że kandydat na prezydenta KŁAMAŁ. A nie o
        życiorys czy pochodzenie dziadka.
        Dokonania dziadka Tuska nie mają nic to rzeczy.
        Tu chodzi o zachowanie człowieka ,który siebie nazywa "człowiekiem z
        zasadami"

        Gdyby ta sprawa dotyczyła Kaczyńskiego to zjedlibyście go na surowo
        za kłamstwo.
        Ale że sprawa dotyczy Donalda Tuska to udajecie ,ze nic się nie
        stało.
        Odwracacie kota ogonem ,oburzając się że ktoś grzebie w przeszłosci
        dziadka. A tu nie chodzi o przeszłość tylko o terażniejszość , o
        wiarygodność kandydata na prezydenta.

        No ale jeśli ktoś wyznaje moralność Kalego to pisze takie bzdury jak
        ty.
        • adep1 Re: Właśnie w TVP ... Zamiast się zaperzać, czytać 14.10.05, 23:30
          dokładnie trzeba...
          Powtarzam:
          "co do wcześniejszych wypowiedzi D.Tuska - w prawie obowiązuje zasada: jesteś
          niewinny, dokąd prokurator nie udowodni ci winy."
          Jest to zasada domniemania niewinności, którą należy stosować w każdym wypadku.
          Kandydat Tusk twierdzi, że nie wiedział o tym fragmencie życiorysu dziadka -
          jego wyjaśnienia brzmią wiarygodnie i dokąd ktoś mu nie udowodni kłamstwa, nie
          mam powodu, aby w te wyjaśnienia nie wierzyć.
          A ponadto: WIĘCEJ DYSTANSU!!! Polityka to nie jest coś o co warto tak się
          zaperzać, denerwować, obrzucać spokojnych ludzi inwektywami, itp.
          Wystarczy, że politycy obrzucają się wzajemnie błotem, byłoby fatalnie, gdyby
          się to przeniosło na społeczeństwo!!
      • mcel1 Re: mnie też to nie obchodzi ale Facet kłamał 14.10.05, 21:05
        Tu kłamał gdzie indziej donald prawdomówny co? A w dodatkugłupszy niż ustawa p
        [rzewiduje
    • langston PO WY OSZOLOMY-PRZEPROSIC KURSKIEGO!!!! 14.10.05, 20:57
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka