Dodaj do ulubionych

Rokita sugeruje usunięcie prezydenta z urzędu

24.06.06, 16:09
Ten "prezydent" wszystkich Polakow to niezly zart !

Zdaniem lidera PO Jana Rokity, prezydent Lech Kaczyński wsparł posła PiS Jacka
Kurskiego w "prowokacji" wobec PO - chodzi o tzw. aferę billboardową. Rokita
zastanawia się, czy prezydent nie otarł się w tej sprawie o konstytucyjne
przesłanki do impeachmentu, czyli usunięcia z urzędu.

Firmy outdoorowe organizujące kampanię Tuska oświadczyły jednak, że nie
współpracowały z PZU przy kampanii "Stop...". Okazało się, że to firmy
pracujące przy kampanii Lecha Kaczyńskiego pracowały przy kampanii PZU i to
plakaty kandydata PiS wisiały na tablicach wykorzystywanych wcześniej przez PZU.

Rokita stwierdził, że w momencie gdy to wykazano, "do akcji" wkroczyły
najważniejsze osoby w państwie: premier, szef PiS oraz prezydent, który
przyznawał Kurskiemu rację.

- Prezydent, który z niskich pobudek, w swojej i w złej zarazem sprawie,
wspiera prowokację, to jest zjawisko całkowicie nowe w polskiej rzeczywistości
- powiedział Rokita.

Ocenił, że takich zjawisk nie odnotowano nawet w czasach dość niskiej jakości
pod względem standardów prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego.

Według Rokity, po raz pierwszy mamy do czynienia z taką sytuacją, w której
głowa państwa wspierała prowokację i robiła to w złej wierze, bo - jak mówił
Rokita - już po zdemaskowaniu tej prowokacji, a nie przed.

- Tego rodzaju zachowanie - ze znakiem zapytania to powiedzmy, a nie z
wykrzyknikiem - ociera się o ten przepis konstytucji, który powiada, iż
prezydent za złamanie prawa ponosi odpowiedzialność przed odpowiednim
Trybunałem. Jest taki przepis w konstytucji, a ta instytucja nazywa się
impeachment -powiedział Rokita.

(PAP)
Obserwuj wątek
    • jola_z_klewek Knur 24.06.06, 16:16
      >Ten "prezydent" wszystkich Polakow to niezly zart !


      Aleksander Kwasniewski hahahahahahahaha , rzeczywiscie - zart! :-)))
      • puls Re: Knur 24.06.06, 19:16
        jola_z_klewek napisała:

        > >Ten "prezydent" wszystkich Polakow to niezly zart !
        >
        >
        > Aleksander Kwasniewski hahahahahahahaha , rzeczywiscie - zart! :-)))

        Model polskiej rodziny = stary kawaler + kot + o. Rydzyk
    • pan.nikt Re: Rokita sugeruje usunięcie prezydenta z urzędu 24.06.06, 19:18
      a kto to jest Rokita??
      Smieszny diabełek z Krakowa???
      • gienia.gienia Re: Rokita sugeruje usunięcie prezydenta z urzędu 24.06.06, 19:21
        Byłby to krok we właściwym kierunku. Do przywaracania Polskiemu Państwu powagi.
        • pan.nikt Re: Rokita sugeruje usunięcie prezydenta z urzędu 24.06.06, 19:23
          z diabrłkiem w roli głownej??

          Uhahaha, uhahaha, uhahaha
    • frank_drebin Jesli tak uwaza nikt mu nie broni poczynic kroki w 24.06.06, 19:24
      kierunku wszczecia procedury impeachment-u.
    • klarek_i To wypowiedź to wyjątkowy wygłup Rokity, który 24.06.06, 19:27
      można rozpatrywać tylko w kategoriach kampanii wyborczej i budowania
      wizerunku .... No własnie jakiego ? Nigdzie nie jest napisane, że prezydent
      jest prezydentem wszystkich Polaków, czyli najwyraźniej ma być całkowicie
      bezstronny. Lech i jego otoczenie do tego pozwala, popełnia fatalne błędy i
      zgadzam się z tym, że powinien bardziej uważać co mówi i kiedy. Jednak sugestia
      Rokity jest po prostu kretyńska.
    • potodno Re: Rokita sugeruje usunięcie prezydenta z urzędu 24.06.06, 19:29
      glupi ten POkurcz
      ale jedno jest pewne głupi czy idioto
      drugi raz sie nie wywinie
      i imunitet mu niedługo odbiora
      • gienia.gienia Macie rację. Lech Kaczyński musi odejść !!! 24.06.06, 19:37
        I to jak najszybciej !
        • potodno Re: Macie rację. Lech Kaczyński musi odejść ! 24.06.06, 19:41
          odejdzie za 9,5 roku po drugiej kadencji
          potem nastepne 10 lat prezydentem bedzie jego brat
          • gienia.gienia Re: Macie rację. Lech Kaczyński musi odejść ! 24.06.06, 19:42
            To co z tego, że się nie nadaje ?!!!!!
            • eric_theodore_cartman Wybierz sobie takiego co sie nadaje 24.06.06, 19:45
              gienia.gienia napisała:

              > To co z tego, że się nie nadaje ?!!!!!

              i juz nie kwękaj, bidulko:-)
              • potodno Re: Wybierz sobie takiego co sie nadaje 24.06.06, 19:47
                eric_theodore_cartman napisał:

                > gienia.gienia napisała:
                >
                > > To co z tego, że się nie nadaje ?!!!!!
                >
                > i juz nie kwękaj, bidulko:-)

                nie zrozumiałes klezanki nie był TW
                nadaje donośi do UB ,SB itd.
    • leszek.sopot Wygłup 24.06.06, 19:51
      Jak można takie gadanie Rokity brać na poważnie? Ma prawo krytykować prezydenta
      za wyrażenie opini w sprawie Kurskiego, ale grożenie w związku z tym
      czymkolwiek prezydentowi to idiotyzm.
      • gienia.gienia Re: Macie rację. Lech Kaczyński musi odejść ! 24.06.06, 19:55
        Popieram.
        • leszek.sopot A kto ma go zastąpić? 24.06.06, 19:58

          • gienia.gienia Re: A kto ma go zastąpić? 24.06.06, 20:00
            Marian Piłka lub Jarosław Kaczyński.
    • jasny.piorun a my proponujemy zapudlownie pana Rokity 24.06.06, 20:57
      • gienia.gienia Re: Macie rację. Lech Kaczyński musi odejść ! 25.06.06, 08:38
        "Te cholerne klamki w Pałacu ... !!!"
    • kubala11 Re: Rokita sugeruje usunięcie prezydenta z urzędu 25.06.06, 09:51
      Może sobie sugerować co chce, tak samo jak sugerował, że w wypadku zwycięstwa
      Schetyny on opuszcza PO. Cóż, Schetyna wygrał a Marysia dalej w PO ... .
      Rozmienia się niestety na drobne. Szkoda, bo w komisji RywinMichnik wydawał się
      być rozsądnym człowiekiem.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka