Dodaj do ulubionych

rekolekcje - msza za zmarłego

IP: 81.15.212.* 16.03.05, 16:27
Uczniowie naszej szkoły poszli do kościoła na rekolekcje w środku dnia
oczywiście. Lekcje zawieszone itd. ... Okazało się, że w kościele odprawiali
mszę pogrzebową. Chyba się ktoś zagalopował w tej "czystej ekonomii".

Wywalić klechów ze szkół! Biorą pensje, a nic nie robią. Poza tym gdzie
tolerancja. Chyba w tym sensie, że trzeba ich niestety tolerować.
Obserwuj wątek
    • user0001 Ojej, ale problem... 16.03.05, 17:12
      W niewielu miejscach jest tak luksusowa sytuacja jak w mojej parafii (nowy
      kościół w którym są odprawiane zwykłe msze, i stary 200 letni kościół, w którym
      są odprawiane msze żałobne, nic nie koliduje).

      Standardowa świątynia to trochę jak kino z jedną salą, kończy się seans, trzeba
      posprzątać i można się brać za następny. Film ma jednak znany czas trwania, a
      msza może się przedłużyć (kościół nie ma własnej lodówki, a ciało dostraczono z
      opóźnieniem; ksiądz jest przyjacielem rodziny i powie coś więcej niż oklepane
      kazanie pogrzebowe; do komuni przystępuje kilkadziesiąt osób, a nie tylko
      najbliźsi krewni zmarłego). Czy przypadkiem młodzież nie weszła na końcówkę
      poprzedniej mszy i zrobiła z tego aferę?
      • Gość: Teresa Re: Ojej, ale problem... IP: *.net-serwis.pl 17.03.05, 17:57
        masz racje user, jak sie chce psa uderzyc, to sie kij zawsze znajdzie
    • arnick_a Re: rekolekcje - msza za zmarłego 16.03.05, 20:45
      Gość portalu: anutka napisał(a):

      > Wywalić klechów ze szkół! Biorą pensje, a nic nie robią. Poza tym gdzie
      > tolerancja. Chyba w tym sensie, że trzeba ich niestety tolerować.
      Wystarczy zostawić księży w pustych salach lekcyjnych, sami je opuszczą.
      Arni
    • Gość: nnnnn Re: rekolekcje - msza za zmarłego IP: *.ip-pluggen.com 18.03.05, 11:52
      Przeciez to byla tylko MSZA ZA DUSZE ZMARLEGO, nie pogrzeb jak ktos to zrozumial!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka