Dodaj do ulubionych

WIERSZ KU CHWALE ADMINOM PORTALU GAZETA.PL

IP: bierki:* / 192.168.9.* 12.11.02, 16:25
Motto dedykowane portalowi gazeta.pl: "Śpiesz się powoli"

Wiersz, który przed chwilą napisałem osobiście ja - gitman, chciałbym
zadedykować administracji portalu gazeta.pl w podzięce za ich wysiłek w
tworzenie portalu gazety, a przede wszystkim wspaniałego forum, rzekłbym i
nie skłamał - naszego drugiego domu.

Twarda jak kamień jest praca admina
Ale wesoła nad podziw jego mina,
Ilość wątków się mnoży i mnoży,
Ale coraz lepiej jest, nie gorzej!
Bo tebe, dj, maas, to nie kpina,
Bardzo dzielna z nich drużyna
Jak rolnik pole własne orze
Kiedy ranne stają zorze
Każdy tutaj krzyknąć może:
Ale coraz lepiej jest, nie gorzej!
Zapytacie - jaka tego przyczyna?
Jak to co? WYSIŁEK NASZEGO ADMINA!

Obserwuj wątek
    • Gość: gitman Re: WIERSZ KU CHWALE ADMINOM PORTALU GAZETA.PL IP: bierki:* / 192.168.9.* 16.11.02, 14:23
      Co to jest? To ja napisalem wierszyka ladnego i nikt nie odpowiada? Nie mowie,
      ze zaraz w sposob rymowany, ale jakos by mozna.
      • Gość: Niech Jakos IP: 217.197.165.* 16.11.02, 15:03
        • kropka. Re: Jakos 18.11.02, 16:27
          jestem pod wrażeniem. Admini pewnie też, tylko nieśmiali są
          • Gość: gitman Re: Jakos IP: bierki:* / 192.168.9.* 19.11.02, 20:17
            Moja teoria jest taka. Admini sa przyzwyczajeni do wiecznej krytyki i w takim
            wpypadku wiedza co robic. Gdy ktos ich chwali, wesza w tym jakis podstep i na
            wszelki wypadek siedza cicho.
    • Gość: gitman Re: WIERSZ KU CHWALE ADMINOM PORTALU GAZETA.PL IP: debian:* / 192.168.9.* 20.04.03, 20:37
      ech kiedys to bylem zdolny, teraz to pewnie inne wiersze trzeba bedzie
      pisac ... ;)))
      • miltonia Re: WIERSZ KU CHWALE ADMINOM PORTALU GAZETA.PL 20.04.03, 20:40
        Gitman, nim zaczniesz te inne wiersze pisac, dowiedz sie co to jest rym
        czestochowski i lepiej go nie uzywaj.
        • Gość: gitman Re: WIERSZ KU CHWALE ADMINOM PORTALU GAZETA.PL IP: debian:* / 192.168.9.* 20.04.03, 20:42
          wiesz co miltonio, ty naprawde nie doceniasz mnie. ten wiersz mial byc wlasnie
          taki jaki byl, i nic tu nie jest przypadkowe. uwierz mi.
          • miltonia Re: WIERSZ KU CHWALE ADMINOM PORTALU GAZETA.PL 20.04.03, 20:46
            A jesli tak, to mala bystroscia sie wykazalam. Ciekawe jakie beda te nastepne
            wiersze, choc byc moze nie dla wszystkich stana sie lektura.
            • Gość: gitman Re: WIERSZ KU CHWALE ADMINOM PORTALU GAZETA.PL IP: debian:* / 192.168.9.* 20.04.03, 21:03
              ja nie pisze wierszy, o co ty mnie podejrzewasz?
              ale na pocieche masz wierszyk, ktory mi sie spodobal, a ktory napisal zupelnie
              ktos inny. ;))

              Skąd ten lęk, Rybko Złota?,
              Zabrzmiał bas Kota Prota.
              – Spójrz, co robię z twym słojem:
              Z niewzruszonym spokojem
              Umiem go w rytmie polki
              Wziąć na szpic parasolki,
              Stojąc przy tym na piłce,
              I o żadnej omyłce
              Mowy nie ma w tej sprawie,
              Choć zarazem się bawię
              Książką w sztywnej oprawie –
              Zwłaszcza kiedy postawię
              Na cylindrze ze dwie
              Filiżanki z fajansu
              Dla lepszego balansu:
              Nic prostszego, no nie?

              A to jeszcze nie wszystko!
              – rzekł nam słynny Kot Prot.
              – Całe to widowisko
              Zaraz urozmaicą
              Garnek zupy z kopystką,
              Taca, fikus z donicą,
              Druga książka, tort, młot,
              Puszka groszku i szprot:
              Puszczę w ruch wszystko razem,
              Posilając się zrazem,
              Popijając też kefir,
              Tańcząc zwiewnie jak zefir
              I tłumacząc zjawisko
              Zórz polarnych. To wszystko,
              Pomyśleliście? Skąd!
              Taki wniosek to błąd!

              ps ten wierszyk, jest kawalkiem utworu pisanego dla dzieci, stad tlumacz
              (nawiasem mowiac dosc znany) poslugiwal sie SPECJALNIE prostymi rymami, by
              osiagnac PEWIEN cel.
              • miltonia Re: WIERSZ KU CHWALE ADMINOM PORTALU GAZETA.PL 20.04.03, 21:13
                Gość portalu: gitman napisał(a):

                > ja nie pisze wierszy, o co ty mnie podejrzewasz?

                Ale odgrazales sie, ze zamierzasz.

                > ale na pocieche masz wierszyk, ktory mi sie spodobal, a ktory napisal
                zupelnie ktos inny. ;))

                Tez mi sie spodobal :-))
                • Gość: gitman Re: WIERSZ KU CHWALE ADMINOM PORTALU GAZETA.PL IP: debian:* / 192.168.9.* 20.04.03, 21:35
                  a ten? pewnie go znasz, ale mi sie bardzo podoba:

                  Szedł po świecie Bajdała,

                  Co go wiosna zagrzała -

                  Oprócz siebie - wiódł szkapę, oprócz szkapy - wołu,

                  Tyleż tędy, co wszędy, szedł z nimi pospołu.



                  Zachciało się Bajdale,

                  Przespać upał w upale,

                  Wypatrzył zezem ściółkę ze mchu popod lasem,

                  Czy dogodna dla karku - spróbował obcasem.



                  Poległ cielska tobołem

                  Między szkapą a wołem,

                  Skrzywił gębę na bakier i jęzorem mlasnął

                  I ziewnął wniebogłosy i splunął i zasnął.



                  Nie wiadomo dziś wcale,

                  Co się śniło Bajdale?

                  Lecz wiadomo, że szpecąc przystojność przestworza,

                  Wylazł z rowu Dusiołek, jak półbabek z łoża.



                  Pysk miał z żabia ślimaczy -

                  (Że też taki żyć raczy!) -

                  A zad tyli, co kwoka, kiedy znosi jajo.

                  Milcz gębo nieposłuszna, bo dziewki wyłają!



                  Ogon miał ci z rzemyka,

                  Podogonie zaś z łyka.

                  Siadł Bajdale na piersi, jak ten kruk na snopie -

                  Póty dusił i dusił, aż coś warkło w chłopie!



                  Warkło, trzasło, spotniało!

                  Coć się stało, Bajdało?

                  Dmucha w wąsy ze zgrozy, jękiem złemu przeczy -

                  Słuchajta, wszystkie wierzby, jak chłop przez sen beczy!



                  Sterał we śnie Bajdała

                  Pół duszy i pół ciała,

                  Lecz po prawdzie niedługo ze zmorą marudził -

                  Wyparskał ją nozdrzami, zmarszczył się i zbudził.



                  Rzekł Bajdała do szkapy:

                  Czemu zwieszasz swe chrapy?

                  Trzebać było kopytem Dusiołka przetrącić,

                  Zanim zdążył mój spokój w całym polu zmącić!



                  Rzekł Bajdała do wołu:

                  Czemuś skąpił mozołu?

                  Trzebać było rogami Dusiołka postronić,

                  Gdy chciał na mnie swej duszy paskudę wyłonić!



                  Rzekł Bajdała do Boga:

                  O, rety - olaboga!

                  Nie dość ci, żeś potworzył mnie, szkapę i wołka,

                  Jeszcześ musiał takiego zmajstrować Dusiołka?
                  • miltonia Re: WIERSZ KU CHWALE ADMINOM PORTALU GAZETA.PL 21.04.03, 11:49
                    Zabawny jest, to i sie podoba. I gdybys go jeszcze z uczuciem przeczytal, to
                    byloby to!
    • basia Re: WIERSZ KU CHWALE ADMINOM PORTALU GAZETA.PL 20.04.03, 21:05
      Ku chwale gazety
      piszemy niestety...
      • Gość: gitman Re: WIERSZ KU CHWALE ADMINOM PORTALU GAZETA.PL IP: debian:* / 192.168.9.* 20.04.03, 21:11
        basia napisała:

        > Ku chwale gazety
        > piszemy niestety...

        zesmy napisali
        ale oni to olali ...
        • basia Re: WIERSZ KU CHWALE ADMINOM PORTALU GAZETA.PL 20.04.03, 21:15
          Gość portalu: gitman napisał(a):

          > basia napisała:
          >
          > > Ku chwale gazety
          > > piszemy niestety...
          >
          > zesmy napisali
          > ale oni to olali ...

          czy mam wziąć parasol?
          lepiej nerwosol...



          • Gość: gitman Re: WIERSZ KU CHWALE ADMINOM PORTALU GAZETA.PL IP: debian:* / 192.168.9.* 20.04.03, 21:29
            basia napisała:

            > Gość portalu: gitman napisał(a):
            >
            > > basia napisała:
            > >
            > > > Ku chwale gazety
            > > > piszemy niestety...
            > >
            > > zesmy napisali
            > > ale oni to olali ...
            >
            > czy mam wziąć parasol?
            > lepiej nerwosol...
            >

            nie martw sie!

            bedzie wiara w nas
            napiszemy jeszcze raz.

            ;)))
            • basia Re: WIERSZ KU CHWALE ADMINOM PORTALU GAZETA.PL 20.04.03, 21:42
              Gość portalu: gitman napisał(a):

              > > > > Ku chwale gazety
              > > > > piszemy niestety...
              > > >
              > > > zesmy napisali
              > > > ale oni to olali ...
              > >
              > > czy mam wziąć parasol?
              > > lepiej nerwosol...
              > >
              >
              > nie martw sie!
              >
              > bedzie wiara w nas
              > napiszemy jeszcze raz.
              >
              > ;)))
              bezinteresownie
              i wymownie...

    • aniela_ Re: WIERSZ KU CHWALE ADMINOM PORTALU GAZETA.PL 23.04.03, 09:21
      dyplom-sryplom

      ps. bardzo Panstwa przepraszam,a el to jedyny rym ktory przychodzi mi do glowy.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka