bz.yk7
06.06.03, 14:02
PAP, Warszawa, 6. czerwca 2009r.
Parlamentarna Komisja Śledcza kontynuuje przesłuchanie Janusza Szypuły,
odpowiedzialnego za konserwację dźwigów osobowych w budynku Agory. Posłanka
Anita Ziobro zadaje kolejne pytania, mające podwazyc twierdzenie Piotra
Niemczyckiego, jakoby windy w budynku Agpry poruszały się w pionie.
Na popołudnie komisja wezwała kolejnego świadka - Waldemara Deszczyńskiego,
odsiadującego wyrok za próbę wymuszenia łapówki za manipulacje dokonywane na
liście leków refundowanych. Zdaniem niektórych członków komisji, istnieje
prawdopodobieństwo, że zeznający przeszło sześć lat temu przed komisją Lech
Nikolski, były szef gabinetu premiera Millera, ukrywający się według zeznań
świadków na Kubie, zasłaniał się często lukami w pamięci, po to, by uzasadnić
znalezienie się na liście leków refundowanych Bilobilu.
Prezydent RP, Edyta Górniak-Kwaśniewska zapowiedziała, że w przypadku
potwierdzenia się tych podejrzeń, polska strona zintensyfikuje starania o
ekstradycję zarówno Nikolskiego, jak i samego Millera, oraz kierującej jakoby
szajką eks-żony byłego prezydenta RP Kwaśniewskiego, Jolanty
Kwaśniewskiej.
PAP, Ożarów, 6. czerwca 2009r.
Do klubów tradycyjnie zainteresowanych Kamilem Kosowskim dołączył Real
Madryt. Po zeszłorocznym, rewelacyjnym występie pomocnika Wisły Ożarów na
Estadio Santiago Bernabeu w Pucharze Intertoto, kiedy to strzelil jedyną
bramkę dla swojej drużyny, kibice Królewskich coraz głośniej domagają się
sprowadzenia go do Hiszpanii. Pytany o zdanie w tej kwestii Kamil Kosowski
stwierdził jednak, że dla niego czas tranferów minął i nie wyobraża sobie
rozstania z przyjaciółmi z podożarowskiego Pruszkowa. Kibice Wisły odetchnęli
zapewne z ulgą, bowiem bardzo liczą na Kamila w meczach eliminacyjnych do
Ligi Mistrzów. Wisła, jako szósty klub naszej ekstraklasy, trafia na
zwycięzce grupy IV rozgrywek przedstępnych, czyli kogoś z grona: Chelsea,
Roma, Deportivo i Szachtar.
Trener Wisły, Jacek Zieliński odmówił, jak zwykle, komentarza.