Dodaj do ulubionych

Ratunku! Bluetooth nie działa :-((

IP: *.adsl.inetia.pl 12.10.11, 15:12
Komputer: Samsung NP-SF510-S03PL - bluetooth wbudowany
System: Windows 7

Bluetooth w komputerze na pewno jest włączony (telefon widzi komputer), ale przy próbie przesłania zdjęć na telefonie pojawia się komunikat: "Błąd wysyłania".

W menedżerze urządzeń widnieją "Inne urządzenia - Zewnętrzne urządzenia Bluetooth", obok nich wykrzyknik. Aktualizacja oprogramowania sterownika nie działa - System Windows nie może znaleźć oprogramowania sterownika dla tego urządzenia.
Próbowałam aktualizować sterowniki. Ściągnęłam ze strony Samsunga, ale nie chcą się zainstalować - wyskakuje komunikat: "Błąd 1935. Wystąpił błąd podczas instalowania zestawu policy.8.0.(...)"

Już nie mam pomysłu co zrobić?
Nawet nie wiem od kiedy pojawia się ten błąd - pamiętam jedynie, że w zeszłym tygodniu wszystko idealnie działało. :-(((

Z góry dziękuję za pomoc! :-))
Obserwuj wątek
    • serenita123 Re: Ratunku! Bluetooth nie działa :-(( 12.10.11, 18:14
      mam nadzieję, że za bardzo nie nakaszaniłaś...

jeśli problem jest w wysyłaniu zdjęć Z komórki na kompa:
      W KOMÓRCE w menedżerze urządzeń Bluetooth - USUŃ wszystkie urządzenia
      wszystkie, włącznie z kompem
      dopiero potem włącz kompa
      powinno zadziałać
      • Gość: Ania Re: Ratunku! Bluetooth nie działa :-(( IP: *.adsl.inetia.pl 12.10.11, 23:55
        Ups... chyba nakaszaniło się. I to na dodatek samo! :-)))) Siostra przysięga, że nie dotykała mojego komputera, a mnie trzy dni w domu nie było.
        W każdym razie odinstalowałam z tego telefonu z którego chciałam przesłać zdjęcia wszystkie urządzenia, reset komputera i... i teraz już telefon komputera nie widzi.
        Ale za to na ekranie drugiego telefonu (który też ma włączony bluetooth) pojawiło się pytanie, czy połączyć komputer z telefonem siecią DUN. ;-/

Jakby tego było mało, chciałam rozwiązać problem korzystając z Samsung Recovery Solutions - zaznaczyłam, aby przywrócił pliki sytemowe komputera do wcześniejszego stanu bez modyfikowania plików osobistych i... teraz to się dopiero podziało.
        W Internet Explorerze wyskakuje białe tło (pasek adresu jest kompletny - tak jakby strona faktycznie była załadowana, tylko "coś" ją blokuje i stąd to białe tło). Opera włącza się bez problemu, ale jakaś masakra z czcionkami się dzieje. Na niektórych stronach są większe niż tradycyjnie, a na innych jakby nadpisane. /-: Generalnie nie da się z przeglądarek internetowych korzystać (teraz podkradłam komputer siostrze).

Mało tego - przy próbie instalacji niektórych programów (typu Noton Internet Security) w tym okienku gdzie tradycyjnie pojawia się umowa licencyjna, a na dole są "guziki" w stylu akceptuj, odrzuć też jest... białe tło. Tekstów na guzikach też nie ma (jedynie samo obramowanie). :-/

No i jakby tego było mało, to padł też Microsoft Outlook. Klikając w nową wiadomość nie da się wpisać adresu nadawcy. Kiedy zaś klikam w pole "Do", żeby adresata wybrać z książki adresowej, to pojawia się puste (białe) okno. /-:

Da się to jakoś uratować, czy format jedynym ratunkiem? )-:

Bardzo dziękuję za pomoc!
        • serenita123 Re: Ratunku! Bluetooth nie działa :-(( 13.10.11, 08:28
          Aniu, jesteś na dobrej drodze by stać się ekspertem w sprawach komputerowych
          ekspertem-samoukiem :))
          a ta "ścieżka edukacji" usłana jest FORMATAMI :))

Nie masz obaw przed samodzielnym korzystaniem z dostępnych funkcji systemu i oprogramowania. To dobrze, ale warto się wcześniej zastanowić nad potencjalnymi skutkami, tj. czy zbliży to Cię do oczekiwanego rezultatu.
          Już po 1. poście czułem, że sporo namieszałaś, a teraz widać że jeszcze bardziej :))
          Format to nic złego.
          Skopiuj ważne dane (dokumenty) i ustawienia (np. poczta) na jakiś zewnętrzny nośnik (nie kopiuj ich na inne partycje!)
          i użyj Recovery jeśli kupiłaś kompa z preinstalowanym systemem

ważne: funkcja recovery przywraca dysk do pierwotnego stanu fabrycznego, tj. usuwa m.in. wszystkie potworzone partycje dysku

i nie bój się eksperymentowania tylko dbaj o kopie ważnych danych
          pozdrawiam
          [też samouk ;))]
          • Gość: Ania Re: Ratunku! Bluetooth nie działa :-(( IP: *.adsl.inetia.pl 13.10.11, 09:03
            O tak, nie mam obaw przed samodzielnym korzystaniem z różnych funkcji - mój nauczyciel informatyki z liceum zawsze powtarzał, że "komputer można zepsuć tylko wtedy, jeśli się nim zacznie o ścianę walić; większość innych działań jest w miarę do odkręcenia."
            Widać brakuje mi jeszcze wiedzy odnośnie zakresu określenia większość. ;->

Skopiowałam już wszystkie ważne dane na dysk przenośny, teraz herbatka i akcja: format.

Jeszcze raz dziękuję za rady! :-))
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka