IP: *.astercity.net / 10.129.132.* 09.03.02, 16:17
Jakiego firewalla polecacie pod XP ? Rozwazam zainstalowanie 1 z 4:
Tiny Personal Firewall
ZoneAlarm 2.6/3.0 Pro
Norton Internet Security 2002
Sygate Personal Firewall
chodzi mi o to zeby byl pewny i latwy w obsludze.

dzieki za pomoc

pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: Doki Re: Firewall IP: *.adsl.powered-by.skynet.be 09.03.02, 16:26
      A firewall wbudowany w XP nie wystarczy?
      • Gość: rm Re: Firewall IP: *.acn.waw.pl 09.03.02, 17:48

        > A firewall wbudowany w XP nie wystarczy?

        Nie. Po pierwsze jest slaby, po drugie nie ufam MS jesli chodzi o bezpieczenstwo.

        pozd


        • Gość: TomekMX Re: Firewall IP: 148.230.79.* 09.03.02, 17:52
          Gość portalu: rm napisał(a):

          >
          > > A firewall wbudowany w XP nie wystarczy?
          >
          > Nie. Po pierwsze jest slaby, po drugie nie ufam MS
          jesli chodzi o bezpieczenstw
          > o.

          No to po co instalujesz XP... z bezpieczenstwa ma tyle co
          Twoja babcia z lotów kosmicznych...
          > pozd
          >
          >

          • Gość: rm Re: Firewall IP: *.acn.waw.pl 09.03.02, 18:04
            > No to po co instalujesz XP... z bezpieczenstwa ma tyle co
            > Twoja babcia z lotów kosmicznych...

            1) jestem za cienki na Unix'owy system
            2) mam juz XP
            3) znasz bezp system MS niz XP ?
            4) nie znasz mojej babci

            w skrocie - chce miec firewalla pod XP - ktory z tych 4 polecacie i dlaczego

            pozd
            • Gość: TomekMX Re: Firewall IP: 148.230.79.* 09.03.02, 18:45
              Gość portalu: rm napisał(a):

              > > No to po co instalujesz XP... z bezpieczenstwa ma tyle co
              > > Twoja babcia z lotów kosmicznych...
              >
              > 1) jestem za cienki na Unix'owy system

              Od czegos trzeba zaczac... byc moze jest to dobra chwila...

              > 2) mam juz XP

              no juz nic nie poradzimy... a XP nie da sie juz usunac...

              > 3) znasz bezp system MS niz XP ?

              Windows2000 ze wszystkimi swoimi ServicePack'ami i bez
              IIS (najlepiej zupelnie odlaczony od internetu).

              > 4) nie znasz mojej babci

              Szkoda, bo napewno jest wyjatkowa osoba (pozdrów ja ode
              mnie).

              > w skrocie - chce miec firewalla pod XP - ktory z tych 4
              polecacie i dlaczego
              >

              Teraz juz na powaznie.

              Nie znam sie na firewall'ach które wymieniles (po prostu
              nie wierze w bezpieczenstwo MS).

              Jesli masz mozliwosc zdobycia jakiejs starej maszyny 386
              albo 486 (nawet bez twardego dysku), mozesz zmatowac
              wspanialy i bardzo bezpieczny firewall (z PIco - FreeBSD,
              albo z FreeSCO).

              Byc moze nie jest to tak proste jak zainstalowanie
              AlarmZone, etc., ale z cala pewnoscia jest to dobry
              poczatek na rozpoczecie nauki Unix'ów...

              Pozdrawiam, Tomek


              > pozd

            • Gość: android Re: Firewall IP: *.katowice.sdi.tpnet.pl 09.03.02, 19:52
              Gość portalu: rm napisał(a):

              > w skrocie - chce miec firewalla pod XP - ktory z tych 4 polecacie i dlaczego

              Zone Alarm - jest darmowy, banalnie prosty w konfiguracji, posiada możliwość
              dokonywania zapisów w logach, skuteczny o czym świadcza wyniki licznych testów
              oprogramowania do ochrony komputerów w sieci Internet w których ZA uplasował się
              dość wysoko, m.in. przed produktem Symanteca.
              A tak w ogóle to nie instalowałbym nic, ponieważ firewall tkwi juz w XP.Działanie
              jest proste.Wyłączasz wszystkie usługi i uaktywniasz jedynie te które Cię
              interesują i po sprawie.Później jedynie sprawdzasz zabezpiecznia skanując np.
              koputer z innej maszyny i cześć.Ale jak chcesz się bawić w instalowanie dodatków
              to zainstaluj ZA.

              andek
    • Gość: 6ACFF Re: Firewall IP: 210.201.31.* 09.03.02, 19:57
      Wszystkie na raz?
      • Gość: robas raczej Zone Alarm IP: *.chcg3.il.corecomm.net 09.03.02, 20:16
        Zone Alarm jest w porzadku, Pro ma wiekszosc funkcji jakie potrzeba.
        Firewall z winxp nie monitoruje outgoing traffic, moze to nie najwazniejsze, ale
        jesli chcesz sie czuc pewniej, to faktycznie lepiej uzyc osobny program.
        Mozesz tez kupic router z wbudowanym firewall (troche drozsza opcja, ale ma sens
        jesli masz szybkie lacze), i pewnie byloby to najbezpieczniejsze wyjscie.
        • Gość: Doki Re: raczej Zone Alarm IP: *.turboline.skynet.be 10.03.02, 08:22
          Ja tez, po przeczytaniu powyzszego, polecam ZoneAlarm.
          Wersja Pro chyba nie jest konieczna. Od ok miesiaca mam
          tez firewall hardware'owy, wbudowany w router DSL i to
          jeszcze lepsze (liczba alertow znacznie spadla).

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka