Gość: kaziutek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.05, 10:59 mój 2000+= 133x12,5, o ile można zwiększyć te12,5 Link Zgłoś Obserwuj wątek
Gość: kaziutek Re: AMD IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.05, 11:19 a gdzie tą blokade się wyłącza? Link Zgłoś
Gość: Ps Re: AMD IP: *.szczecin.pl 19.05.05, 11:22 W tym procesorze masz zablokowany mnoznik .zostaje ci tylko podniesc fsb.Najlepiej by bylo,o ile plyta na to pozwoli od razu przestawic na 166 mhz. Link Zgłoś
Gość: kaziutek Re: AMD IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.05, 11:27 czyli zabawa jumperami czy ustawianie w biosie? Link Zgłoś
Gość: ja Re: AMD IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.05, 11:32 płyta raczej mu pozwoli ale cpu nie wytrzyma nie słuchaj takich "hardcorowców" FSB przestawia się o 1-2 MHz a twój CPU może chodzić stabilnie na około 2GHz, więcej jeśli masz świetny egzemplarz Na początek ustaw od razu 1800MHz (1800MHz/12,5=144MHz) czyli FSB=144MHz a potem idż w górę o 1-2 MHz. Za każdym razem przetestuj dobrze komputer (kilka godzin testów). Jak się nie zawiesi zwiększ znowu FSB i powtórz testy. Jak się zawiesi to ustaw FSB o 2-3 MHz mniej niż się zawiesiło i będzie na tym chodził stabilnie. Jak chcesz ustawić jeszcze więcej to musisz podnieść napięcie procesora i pamięci. Cała opisana procedura będzie trwała kilka dni ale zrobisz ją bezpiecznie. Link Zgłoś
Gość: PS Re: AMD IP: *.szczecin.pl 19.05.05, 11:48 A to masz ciekawe poglady dosyc...a coz jest niebezpiecznego w przestawieniu od razu na 166 ?? szczegolnie ze nie wiesz,czy ta plyta ma zabokowany mnoznik pci i agp...i czemuz to cpu ma nie wytrzymac ?? wybuchnie czy jak ? Link Zgłoś
cooba75 Re: AMD 19.05.05, 11:54 Wszystko zalezy od technologii wykonania danego procesora. Jesli masz w technologii 0,18 mikrona to nic nie podkrecisz. Jesli jest to 0,13 to wtedy szanse sa wieksze. Poczatkowe partie mialy odblokowany mnoznik - mozna je regulowac poprzez np. zmniejszenie mnoznika do poziomu 10,5 - 11 podniesieniu na piecia procesora i zwiekszeniu magistrali FSB do poziomu 190 - 200MHz). Pozniejsze egzemplarze mialy juz raczej poblokowanie mnozniki i jedyna mozliwoscia jest zmiana FSB - do okolo 160-170 MHz. Ale pamietaj, ze robisz to tylko na wlasna odpowiedzialnosc i do tego potrzebujesz dobrej plyty dobrego zasilacza i dobrego chlodzenia procesora. Link Zgłoś