IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.05, 10:59
mój 2000+= 133x12,5, o ile można zwiększyć te12,5
Obserwuj wątek
    • tswiercz Re: AMD 19.05.05, 11:15
      raczej podnosz te 133 MHz. pamiętaj o blokadzie PCI/AGP
      • Gość: kaziutek Re: AMD IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.05, 11:19
        a gdzie tą blokade się wyłącza?
        • Gość: Ps Re: AMD IP: *.szczecin.pl 19.05.05, 11:22
          W tym procesorze masz zablokowany mnoznik .zostaje ci tylko podniesc
          fsb.Najlepiej by bylo,o ile plyta na to pozwoli od razu przestawic na 166 mhz.
          • Gość: kaziutek Re: AMD IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.05, 11:27
            czyli zabawa jumperami czy ustawianie w biosie?
          • Gość: ja Re: AMD IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.05, 11:32
            płyta raczej mu pozwoli ale cpu nie wytrzyma

            nie słuchaj takich "hardcorowców" FSB przestawia się o 1-2 MHz
            a twój CPU może chodzić stabilnie na około 2GHz, więcej jeśli masz świetny
            egzemplarz
            Na początek ustaw od razu 1800MHz (1800MHz/12,5=144MHz) czyli FSB=144MHz a potem
            idż w górę o 1-2 MHz. Za każdym razem przetestuj dobrze komputer (kilka godzin
            testów). Jak się nie zawiesi zwiększ znowu FSB i powtórz testy.
            Jak się zawiesi to ustaw FSB o 2-3 MHz mniej niż się zawiesiło i będzie na tym
            chodził stabilnie.
            Jak chcesz ustawić jeszcze więcej to musisz podnieść napięcie procesora i pamięci.

            Cała opisana procedura będzie trwała kilka dni ale zrobisz ją bezpiecznie.
            • Gość: PS Re: AMD IP: *.szczecin.pl 19.05.05, 11:48
              A to masz ciekawe poglady dosyc...a coz jest niebezpiecznego w przestawieniu od
              razu na 166 ?? szczegolnie ze nie wiesz,czy ta plyta ma zabokowany mnoznik pci i
              agp...i czemuz to cpu ma nie wytrzymac ?? wybuchnie czy jak ?
    • cooba75 Re: AMD 19.05.05, 11:54
      Wszystko zalezy od technologii wykonania danego procesora. Jesli masz w technologii 0,18 mikrona to nic nie podkrecisz. Jesli jest to 0,13 to wtedy szanse sa wieksze. Poczatkowe partie mialy odblokowany mnoznik - mozna je regulowac poprzez np. zmniejszenie mnoznika do poziomu 10,5 - 11 podniesieniu na piecia procesora i zwiekszeniu magistrali FSB do poziomu 190 - 200MHz). Pozniejsze egzemplarze mialy juz raczej poblokowanie mnozniki i jedyna mozliwoscia jest zmiana FSB - do okolo 160-170 MHz. Ale pamietaj, ze robisz to tylko na wlasna odpowiedzialnosc i do tego potrzebujesz dobrej plyty dobrego zasilacza i dobrego chlodzenia procesora.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka