Dodaj do ulubionych

Mozilla czy firefox ???

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.11.05, 19:36
co jest lepsze?
właśnie zaistalowałem mozille i jest taka sobie - na razie wyglada obco :)
W porównainiu do FF jest wiecej opcji i sa one umieszczone w mało intuicyjnych
miejscach. Rozszerzenia i wtyczki jakieś sa. profile jeszcze nie sprawdzałam.
Jest kompozer ale na pierwszy rzut oka nędzny. Klienta poczty jeszcze nie użyłem
O dziwo Mozilla wzięła na czysto minimalnie mniej zasobów od ff !
ciekawe czy mozna tu zrobic jeden profil dla dwóch użytkowników. W FF nie
wyszło ale to dlatego że zainstalowalem go tak jak napisali w helpie - czyli w
różnych kartotekach.
Obserwuj wątek
      • neder Re: Mozilla czy firefox ??? 17.11.05, 20:18
        avekamil1 napisał:

> Przecież FireFox to też mozilla?!? Nawet ma nazwę mozilla FF ??? wiec nie wiem
        > co tutaj porównywac ...

Pakiet Mozilla
        Najnowsze technologie Mozilli w jednym pakiecie. Zawiera doskonałą przeglądarkę
        stron www, klienta poczty i grup dyskusyjnych, książkę adresową, edytor HTML
        oraz moduł pogawędek sieciowych IRC. Wszystko czego trzeba do korzystania z
        Internetu.

Mozilla Firefox
        Mozilla Firefox to zdobywająca nagrody przeglądarką następnej generacji. Firefox
        pozwala na szybsze, bezpieczniejsze i efektywniejsze korzystanie z sieci niż
        przy użyciu jakiejkolwiek innej przeglądarki.

www.mozillapl.org/pzdr
        >
          • neder Re: Mozilla czy firefox ??? 17.11.05, 22:27
            > > tak byłem juz na tej stronie nie muszisz czytować. Powinni ci wywalić ten post
            > bo on jest niezgodny z netykietą.

dlaczego? nie zacytowałam wszystkiego, więc nienadinterpretuj. To po pierwsze. A
            po drugie, dałam tego linka, żeby pokazać że mozilla i mozilla firefox to
            niekoniecznie to samo (aczkolwiek jedno zawiera drugie ;P)
      • Gość: ja Re: Mozilla czy firefox ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.11.05, 20:22
        avekamil1 napisał:
        > Przecież FireFox to też mozilla?!? Nawet ma nazwę mozilla FF ??? wiec nie wiem
        > co tutaj porównywac ...

Różnice są i to bardzo duze różnice.
        Wlaśnie porownuje to w ten sposób że uruchomiłem i mozille i FF i załadowalem te
        same strony. Porgramy dzaiłaja z takimi samymi obcjami przeglądania. Na zadnym
        z klientów nie ma włączonego adblocka i wyniki są takie :
        mozilla i ff alokują podobną ilość pamięci , ale ff zajmuje 2-3 razy wiecej
        zasobów procesora !!!

wiec to jednak nie jerst to samo
        • Gość: ??? co to za bzdury??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.11.05, 20:40
          cos kręcisz według mnie bo Mozilla to 'suite' - podobnie jak w Netscape -
          Firefox to tylko przegladarka - bez dodatków. Ale to jedno i to samo.

A przynajmniej wydaje mi się to absolutnie niemożliwe by ta sama firma
          wypuszczała 2 różne przeglądarki (tym bardziej by inaczej funkcjonowały)

Może chodzi o różne wersje?
          • Gość: ja Ok sprawdziłem jeszcze raz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.11.05, 00:07
            No i poprzednie wyniki są niewiarygodne.
            z alokacją zasobów bywa różnie. alokowana jest podoban pamiec a to ile zasobów
            procesora jest zuzywane to zależy od strony.
            dziwna sprawa testowałem to na tych samych stronach w tym samym czasie a
            zdarzało sie że serwer nie chciał prztsłać flasha na którąś z przeglądarek. nie
            pomagało odświerzanie - tak jakby sie serwer zawzioł i nie przysyłal flashów :)

a kompozer w mozilli to poprostu nvu, a moze nvu to kompozer ?
            • darekkr1 Re: Ok sprawdziłem jeszcze raz 20.11.05, 15:42
              Po kolei :)
              Mozilla to nazwa fundacji ktora zajmuje sie wydawaniem programow
              Mozilla Firefox(przegladarka), Mozilla Thunderbird(klient poczty)
              NVU(edytor html typu WYSIWYG) czy Sunbird(Kalendarz)
              Dawniej wydawali Mozilla Suite w której była przegladarka, klient poczty
              edytor html.
              Ale Mozilla suite przestala byc wspierana przez fundacje mozilla i projekt
              został przejety przez grupe fanów tego programu oraz zmienili nazwę na Sea Monkey.
              Poza tym są jeszcze rózne wersje firefoksa oraz kilka innych przeglądarek
              opartych na tej samej bazie np K-Meleon(tylko pod windows) czy Kazehakase(tylko
              na linuksa).
              Composer w Mozilla Suite czy byl prekursorem Nvu,
              podobnie klient poczty w Mozilla Suite byl prekursorem Thunderbirda.
              • mmmmmmnmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm Re: Ok sprawdziłem jeszcze raz 20.11.05, 16:32
                > Mozilla to nazwa fundacji ktora zajmuje sie wydawaniem programow
                > Mozilla Firefox(przegladarka), Mozilla Thunderbird(klient poczty)
                www.mozilla.org/products/
                Firefox
                Thunderbird
                Mozilla Suite

> Ale Mozilla suite przestala byc wspierana przez fundacje mozilla i projekt
                >został przejety przez grupe fanów tego programu oraz zmienili nazwę na SeaMonk
                > ey.

www.mozilla.org/releases/
                Mozilla 1.7.12 - Released September 21, 2005
                nadal to rozwijają

co do nuv to jest to chyba to samo co komposer. już odinstalowałm mozille ale
                zdaje sie że helpy z komposera kierowały na strony nvu

• darekkr1 Re: Ok sprawdziłem jeszcze raz 20.11.05, 21:20
                  > www.mozilla.org/products/
                  > Firefox
                  > Thunderbird
                  > Mozilla Suite

no i?

> www.mozilla.org/releases/
                  > Mozilla 1.7.12 - Released September 21, 2005
                  > nadal to rozwijają
                  nie rozwijaja tylko wydaja juz do tego tylko poprawki bezpieczenstwa
                  rozwijana jest Sea Monkey ktora NIE jest wydawana przez mozilla fundation

Nvu a nie nuv i to jest program ktory powstal Z composera mozilli suite.
                  W mozilla suite byl jedna z czesci a teraz jest osobnym programem.
      • mmmmmmnmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm Re: Mozilla czy firefox ??? 20.11.05, 14:02
        no dobra motywy to nie wszystko
        pl.wikipedia.org/wiki/Mozilla_Firefox#Rozw.C3.B3j
        "Z czasem Firefox stał się najważniejszym projektem tworzonym przez Fundację
        Mozilla i w przyszłości wspólnie z klientem poczty Mozilla Thunderbird stanie
        się częścią pakietu Mozilli zastępując obecny program pocztowy i przeglądarkę."

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka