19.07.07, 11:09
Hej Dziewczyny, mam takie pytanie dotyczące ktg. Jestem 2 dni po terminie;
miałam robione ktg w planowanym dniu i dzień później i jutro kolejne. Tyle że
to ktg chyba nie sprawdza skurczy. Trzymam tylko tą jedną diodę (nie wiem jak
to fachowo się nazywa) z boku brzucha - ona odczytuje tętno a w drugim
urządzonku naciskam przycisk przy ruchach. U Was też tak jest? A co
liczy/sprawdza skurcze?
Obserwuj wątek
    • izoola Re: KTG 19.07.07, 11:16
      jak ja mialam robione to byly dwa czujniki-jeden na srodku brzuszka mierzyl
      skurcze a drugi z boku - serduszko malej. nie wciskalam nic przy ruchach, chyab
      ten czujnik to wylapywal
      • bubunia1 Re: KTG 19.07.07, 11:40
        Bo się tak zastanawiam, że może ja mam jakieś skurcze tylko tego nie poznaję
        (nie mam do czego przyrównać bo to pierwsza ciąża) i chciałabym sie jakoś o tym
        przekonać.
    • meniaaa Re: KTG 19.07.07, 11:39
      ja ma dwa czujniki, jeden na srodku, drugi z boczku brzuszka, a do reki dostaje
      taki czujnik z przyciskiem-naciskam gdy czuje ruchy. Wydruk z ktg pokazuje
      dokladnie ilosc ruchow, skurczy, tetno dziecka na minute.
      • bubunia1 Re: KTG 19.07.07, 11:42
        Czyli u mnie brakuje tego czujnika na środku brzucha. Musze jutro o to wypytać
        na badaniu. Dzięki
    • olcia.kaktus Re: KTG 19.07.07, 11:45
      Jeśli drukują się dwa wykresy (górny i dolny) a pomiędzy nimi pokazuje sie
      zaznaczenie o ruchu maleństwa to znaczy, że sprawdza skurcze. Czynność
      skurczowa jest wydoczna właśnie na tym dolnym wykresie.
      Ale ja zawsze miałam dwie "słuchawki" na brzuchu.
      Pozdr.
      Olcia

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka