Dodaj do ulubionych

pytanie o jajniki

08.09.05, 09:12
Byłam wczoraj na badaniu usg i sie dowiedziałam ze mam za male jajnki,co sie z
tym łączy niedoczynność tego narządu- za malo wytwarzają estrogenów.Wcześniej
robiałam sobie również badanie hormonalne,co potwierdziło ten stan.Ginekolog
przepisał mi Diane 35.Czy jest to dobre rozwiązanie??,aby jajniki zaczęły
prawidlowo funkcjonować i był wyższy poziom estrogenów nad testoteronem??? jak
myślicie ,maiały któreś z Was podobny problem?? Właśnie z tgo powodu ma się za
małe piersi.pozdrawiam
Obserwuj wątek
      • kobieta_jakubowa Re: pytanie o jajniki 08.09.05, 12:21
        Gdy ja miałam usg, ginekolog nie mogła znaleźc jednego jajnika, ale na szczeście
        po kilku próbach jej sie udało.
        Co do problemów hormonalnych, to nie wiem czy mam, nie robiłam zadnych badań
        (oprócz hormonów tarczycy), itp. Wiem tylko, że za późno dostałam okres i że
        strasznie pocą mi sie dłonie. Za jakiś czas wybieram sie do nowego ginekologa i
        planuje mu powiedzieć wszystko co mnie martwi.
        Na razie czekam na okrs, znów mi się strasznie spóźnia...

Była forumowiczka jooza :)
        • bejbefish Re: pytanie o jajniki 09.09.05, 18:17
          Tak sobie myślę, że ja chyba też mam coś nie tak z hormonami. Mały biust,
          pocące się dłonie i za długie cykle (właśnie jestem w 43 dniu, a okresu jak nie
          było tak nie ma).
          serwisy.gazeta.pl/zdrowie/1,51241,75614.html
          Oj, chyba trzeba będzie się wybrać do ginekologa :/.
          • kobieta_jakubowa Re: pytanie o jajniki 09.09.05, 20:11
            bejbefish napisała:

> Tak sobie myślę, że ja chyba też mam coś nie tak z hormonami. Mały biust,
            > pocące się dłonie i za długie cykle (właśnie jestem w 43 dniu, a okresu jak nie
            >
            > było tak nie ma).

Oj, jakie jesteśmy podobne do siebie.
            Dłonie mi się pocą od niepamiętnych czasów. Pierwszy okresik w wieku 17 lat.
            Biust? Zaledwie 8cm różnicy. Dziś mija 38 dzień cyklu. Kiedys było nawet 49 dni :0
            Byłam u ginekolog jakiś czas temu. Przepisała mi pigułki na wyregulowanie cyklu.
            Był to Logest. 4 miesiące pobrałam ale źle się czułam więc przestałam (piersi
            powiększyły sie troche).
            Jednak znów się stresuję i nazywam mojego lubego tatuśkiem.
                • kobieta_jakubowa Bejbefish, przeczytaj! 20.09.05, 16:12
                  Dziś dostałam upragniony okres (po 48 dniach od ost.). Byłam u swojej lekarki
                  rodzinnej. Poszłam gdyż ostatnio mnie przewiało i mam katar i starszny kaszel.
                  Powiedziałam jej też, o tym co mnie martwi. O tym, że nieregularnie
                  miesiączkuję, o nadmiernej potliwości dłoni, a późnym miesiączkowaniu, o mało
                  rozwiniętym biuście, itp. Dostałam skierowanie do poradni
                  endokrynologiczno-położniczej. Powiedziała mi, że pewnie wszystkie badania
                  hormonalne mi zrobią. Dostałam też skierowanie do zbadania krwi, moczu i TSH.
                  Zobaczymy co się okaże.
                  Pozdrawiam Cię serdecznie i biegiem do lekarza.
                  Pozdrowienia też dla wszystkich pięknobiuściastych :)
                    • lauramini Re: Bejbefish, przeczytaj! 20.09.05, 16:48
                      Zastanawiam się, czy też nie pójść z tym problemem do lekarza. Okres miałam
                      kiedyś regularny, ale 8 miesięcy temu coś się "popsuło", i wszystko jest nie
                      tak, jak powinno. Ostatnio dostałam po 43 dniach (a kiedyś miałam co 31 dni).
                      A może wcale nie jest tak źle?
                      • kobieta_jakubowa Re: Bejbefish, przeczytaj! 20.09.05, 17:18
                        Ja miałam rózne cykle- 24, 27, 29, 31, 35, 49-dniowe! Nigdy nie było tak, żeby
                        chociaż dwa cykle pod rząd, były podobne do siebie. Obecny, 48-dniowy cykl
                        spowodował, że strasznie się stresowałam (robiłam nawet testy ciązowe;
                        negatywne). Powiedziałam sobie, że tak nie może być i zobaczymy co wyjdzie w
                        badaniach.
                          • kobieta_jakubowa Re: Bejbefish, przeczytaj! 20.09.05, 23:00
                            Do endokrynologa trzeba mieć skierowanie. Więc może lepiej najpierw do
                            rodzinnego. Szybciej można się doczekać wizyty :) Jeśli masz swojego ginekologa
                            to możesz najpierw do niego. Zna historię, itp.
                            Ja wybrałam najpierw rodzinnego. Tobie również polecam!
                            Pozdrawiam i wszystkiego dobrego życzę!
                            • bejbefish Re: Bejbefish, przeczytaj! 22.09.05, 13:08
                              Jakubowa, dziękuję za porady :). Zrobiłam jak powiedziałaś: własnie dzisiaj
                              wybrałam się do lekarza rodzinnego, powiedziałam jej o moich problemach i
                              podejrzeniach, babka dała mi skierowanie na jakieś badania, żeby zdecydować do
                              ze mną dalej zrobić ;). W międzyczasie mam sobie szukać ginekologa.
                              Pozdrawiam i również życzę wszystkiego dobrego :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka