Dodaj do ulubionych

Poślizgi na torach

IP: 209.130.141.* 11.05.06, 19:25
Gdzie tu jest problem? Wg dziennikarki w fakcie, ze pociag bedzie jechal
dluzej przez kilka tygodni. Wiec jak ona sobie wyobraza skrocenie czasu
podrozy? Jak maja wymieniac tory na odcinku Wolomin-Tluszcz i jednoczesnie
puszczac tam pociagi? Moze niech zaproponuje jakies rozwiazanie.

Jesli owa dziennikarka przejechalaby sie pociagiem z Warszawy, to zaraz by
pewnie pisala artykul, ze pociag na tym odcinku jedzie za wolno. Jak wzieli
sie za naprawe, to oczywiscie pisze, ze zle, ze jest remont i pociag jedzie
dluzej.

TYLKO 10-15 minut? A ile by Pani chciala zrobic w niecale dwa miesiace? 30
minut:) Fajne, pociag pospieszny jedzie caly ten odcinek okolo 25 minut, a
mila Pani chcialaby, aby jego remont skrocil podroz o 30 minut. Czyli
musialby jechac z Wolomina do Tluszcza -5 minut.

I dodam jeszcze, bo w artykule nie jest to jasno powiedziane, ze remontowany
jest jedynie tor z Warszawy. Czas podrozy do Warszawy raczej sie nie zmieni.

Wypadaloby raczej napisac, jak to mozliwe, ze nie dotrzymano 7 dniowego,
ustawowego obowiazku informowania o zmianach w rozkladzie jazdy. Ale coz, ten
problem, ktory moze dotknac wszystkich dojezdzajacych codziennie do
Bialegostoku do pracy, jakos przemilczano. Akurat w tym przypadku ewidentna
wina jest w Warszawie....
Obserwuj wątek
    • Gość: dora Re: Poślizgi na torach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.06, 19:56
      a wogóle taki sam artykuł widziałam w czwartkowym porannym. Nie wstyd tak
      zżynać? Fe!
    • Gość: kzi Nie narzekajmy na PKP IP: *.chello.pl 11.05.06, 22:38
      Nie narzekajmy juz na PKP...czy w jakimkolwiek innym kraju tzw starej unii (tam
      gdzie sa lepsze koleje) mozna przejechac 200 km za 21 zlotych (bilet
      studencki)... Za tyle to mozna sie przejechac 10 minut z lotniska do centrum
      miasta... co innego ze wszyscy i tak doplacimy do tych tanich biletow z
      podatkow...splacajac dlug pkp...
      • koczisss Re: Nie narzekajmy na PKP 12.05.06, 09:30
        A gdzie w krajach starej unii tak mało się zarabia i tylu jest bezrobotnych?
        Pomyśl zanim napiszesz!
        • andrzej.sawa Re: Nie narzekajmy na PKP 12.05.06, 12:53
          Więcej niż w Polsce jest bezrobotnych w b.enerdowii.
          • koczisss Re: Nie narzekajmy na PKP 12.05.06, 14:05
            Ale w skali kraju już nie. Była enerdownia to nie oddzielny kraj, a zaledwie
            kilka landów.
            U nas też są województwa z takim bezrobociem jak tam, a są z mniejszym. Nie
            zmienia to faktu, że w tej enerdowii więcej się zarabia, a zasiłki są takie, że
            wyżyć się da, nie to co tu, gdzie przez pół roku 300 zł, a później kopa w dupę i
            rób co chcesz, a roboty nie ma!
      • olecky Re: Nie narzekajmy na PKP 12.05.06, 23:11
        Gość portalu: kzi napisał(a):

        > Nie narzekajmy juz na PKP...czy w jakimkolwiek innym kraju
        > tzw starej unii (tam gdzie sa lepsze koleje)

        lepsze koleje sa tez np. w Czechach, na Slowacji, nawet na Wegrzech. To tzw.
        stara unia?

        > mozna przejechac 200 km za 21 zlotych (bilet studencki)

        w Niemczech za +/- 30 zlotych mozna dojechac znacznie dalej (np. Wochenende Ticket).

        pozdrawiam, olek
    • Gość: Goran Typowe IP: *.koba.pl / *.koba.pl 12.05.06, 09:08
      Pani Emilio ja wiem, ze cieżko znaleźc pracę w dzisiejszych czasach, ale zeby
      praca polegałana wynajdywaniu tanich sensacyjek??!! Żenujace...
      Prezentuje Pani postawę typowego "Polaczka" - jak nic władza nie robi to
      narzekacie, a jak już się weźmie do roboty to narzekacie, że są w zwiazku z tym
      niedogodości..
      A ja powiem, ze się bardzo cieszę, że remontują.
      Teraz będzie miesiąc troszke gorzej, ale później bedzie 10 minut szybciej,
      Jeszcze 3-4 takie remonty na całej trasie (OBY) i czas podróży skróci się z
      2.20 do 1.30. A to już coś Pani Emilio.

      Tak samo zaskakuje mnie postawa Białostoczan - nie było remontów dróg to
      wszyscy narzekali, ze dziury na każdym kroku. A teraz gdy wzieli się za
      naprawianie dróg w centrum to wszyscy narzekają, ze nie można przejechać...
      Ojj ludziska...
      Trochę pokory i pomyślunku :)

      Pozdrawiam
      • gain1974 zgadzam się całkowicie 12.05.06, 09:51
        zgadzam się z Goranem, a po za tym Pani Emilio na stronach www.pkp.pl w
        rozkładach jazdy od początku przyszłego tygodnia uwzględniono opóźnienie w
        przejazdach pociągów więc nie ma się czym podniecać. NIECH remontują bo odcinek
        od Wołomin i Tłuszcz był zdecydowanie najgorszy (niedawno nawet wiedziałem jak
        roweżysta szybciej jechał niż pociąg pośpieszny którym ja jechałem). DO DZIEŁA
        PKP !! przynajmniej z mojej strony macie ZIELONE ŚWIATŁO (pociagiem do wawy
        jeżdzę parę razy w miesiącu)
        • koczisss Re: zgadzam się całkowicie 12.05.06, 14:06
          Ale nie ciesz się tak mocno, bo tylko jeden tor wymieniają:)
          Przyjedziesz szybciej, ale dojedziesz tam tak jak teraz:)
      • Gość: MJ Re: Typowe IP: 194.146.128.* 12.05.06, 22:36
        Zgadzam się również.Tylko drogi to zły przykład,bo je to można było remontować
        stopniowo.Jednak taka jest prawda,że my jako naród tak mamy.Nie robią nic.ŹLe!
        Jak zaczną robić i są utrudnienia.Jeszcze gorzej.NIe wiem do ilu podniosą tam
        prędkość,ale jak już robią to przynajmniej 100km/h mogli by zrobić.Robic raz a
        porządnie
    • Gość: Jacek Re: Poślizgi na torach IP: *.bsk.vectranet.pl 12.05.06, 21:57
      Jeździjcie autobusami, np. PolskiExpres i po sprawie.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka