Dodaj do ulubionych

100 osób blokuje drogę w Augustowie

    • oksza17 100 osób blokuje drogę w Augustowie 10.12.08, 15:05
      Wieśniaków z Augustowa - do aresztu. Może wreszcie nasuczą się
      szanować własną ziemię!
    • angrusz1 No i co z tą drogą 10.12.08, 15:09
      czas leci a droga się nie buduje ani tu ani tam !!!
      • jaslon Re: No i co z tą drogą 10.12.08, 15:17
        Trzeba było budować 20 lat temu po polach z dala od Raspudy!

        Mieszkańcy Augustowa chcą żeby im zbudować autostradę pod samo
        miasto, co by im przywoziła nadzianych turystów! Autostrada tak, ale
        TIRy mają nią nie jeździć :))) Tylko fury z kasą!
    • olewus1 HaHa dobrze tak CHU...OWI. Wazniejsi sa ludzie niz 10.12.08, 15:14
      gowniana przyroda. I tak ludzie tocza ziemie jak czerw wiec po co spinac sie o
      jedna gowniana dolinke. Lac sarancow z ekoterrorystycznych organizacji.
      • jaslon Re: HaHa dobrze tak CHU...OWI. Wazniejsi sa ludzi 10.12.08, 15:22
        Wiesz ludzi taki jak i przyrody nie wolno zabijać. Ale skoro
        środowisko naturalne ziemi jest ci zbędne, to powinno się ciebie
        jedną rurą przypiąć do karmidła, druga do wychodka i żyj sobie
        wulgarny chamie!
        • olewus1 Re: HaHa dobrze tak CHU...OWI. Wazniejsi sa ludzi 10.12.08, 15:30
          No nie denerwuj sie tak. Nie widze powodu zeby przesadnie zajmowac sie ekologia.
          Im szybciej wykoncza ziemie tym szybciej wyzdychaja tacy jak Ty i ja. Nie ma sie
          czym podniecac. Mala dolinka jak lasy amazonskie gina w zastraszajacym tempie.
          Ja ci nie wrog czlowieku.
          • jaslon Ty nie widzisz powodu! 10.12.08, 16:36
            Ja widzę! Tak jak napisałem, zarówno z powodów egoistycznych (nie
            chcę żyć w betonowej klatce) jak i obiektywnych (Natura, wytwór
            miliardów lat ewolucji ma wartość nie do przecenienia) będę zwalczał
            takie bezmyślne i lekceważące innych wypowiedzi jak twoja!
      • eptesicus ludzie może ważniejsi, ale tu mowa... 11.12.08, 22:47
        ...o augustowskich łyczkach. Takich nasi ojcowie batem przez pysk
        smagali, jak im się nudziło :-) Na konia po ich grzbiecie siadali
    • milo_1 Rozzłoszczony tłum rzucił się na ekologa..... 10.12.08, 15:16
      marzymy o tym....
      www.polityka.pl/_gAllery/68/14/68142/Mleczko32.jpg
      Augustowianie.....przyjedźcie do Warszawy....w Was cała nadzieja....

      --

      ...."Kiedy myślimy, że już osiągnęliśmy dno cały czas ktoś puka od spodu..."
      fotoforum.gazeta.pl/photo/0/sh/ed/fwtw/eLZQVVCynuzPfCVLcX.jpg
    • rojberek Mam nadzieję, że mu nieźle dali w d**ę! 10.12.08, 15:17
      Eko-szołomków należy tłuc aż im te głupoty ze łbów się powybija.
    • xorock 100 osób blokuje drogę w Augustowie 10.12.08, 15:37
      Jeszcze dodam że cały rozwój cywilizacyjny sprowokowany był wyłącznie ochotą
      skuteczniejszej eliminacji innych ludzi.
    • venus99 głupota i bezczelność augustowian jest wielka! 10.12.08, 15:57
      a władze są wyjątkowo tępe i leniwe.połowa skarg mieszkańców
      Augustowa jest wyssana z brudnego politycznego palucha.ale jak się
      ma takich posłów jak Jurgiel,Putra albo Zieliński to mieszkańcy nie
      mogą być inni.kto jest właścicielem działek na trasie niedoszłej
      obwodnicy?
    • sympatyklewicy Re: 100 osób blokuje drogę w Augustowie 10.12.08, 15:59
      to PełO jeszcze nie wybudowało tej obwodnicy i nawet nie zaczeło ?
    • emeryt21 100 osób blokuje drogę w Augustowie 10.12.08, 16:01
      Ciekawe ilu ludzi zostalo rannych lub co gorzej zabitych w
      Augustowie od czasu rozpoczecia sporu o Rozpude?
      Ktorzy z ekologow-podzegaczy odpowiedza za to?
    • carpaccio4 z waszymi władzami to nie pogada 10.12.08, 16:08
      na żadnym szczeblu. niczym w grecji. udają ślepych i głuchych.
    • sasser.g "mordercy Sokratesa"? 10.12.08, 16:08

    • buk-humor-dziczyzna prymitywna polska tłuszcza-może z proboszczem ? 10.12.08, 16:22
      prymitywna polska tłuszcza-może z proboszczem ?
      • lawyer_pl Serio? 10.12.08, 17:02
        Wsrod ekologow byl proboszcz?
      • vitabravo Re: prymitywna GW tłuszcza. może z Michnikiem? 10.12.08, 18:53
        Mamy dosyć prymitywnych manipulacji Gazety Wyborczej.
        Przywrócić Gazetę Wyborczą, zawłaszczoną prez sprytnego
        Michnika, prawowitemu właścicielowi: "Solidarności I".
        • venus99 Re: prymitywna GW tłuszcza. może z Michnikiem? 10.12.08, 21:05
          a na czym te manipulacje polegają?
    • optyk26 100 osób blokuje drogę w Augustowie 10.12.08, 16:29
      i nie mogło zaj..ać ekologa. To są zwierzęta (sami tak twierdzą bo
      utożsamiają się ze zwierzętami) a więc obowiązuje tylko ochrona dla
      rozrodu a później można do nich strzelać.

      Z parchem się nie dyskutuje parcha się likwiduje powiedział sadownik
      do sadownika. Broń dla każdego Polaka. Podatek dochodowy 3% dla
      każdego Polaka i wszystkie wydatki odliczone od podstawy
      opodatkowania a każdy żołnierz i policjant na służbie jeździ
      odpowiednim pojazdem, zlikwidowana szara strefa, zapłacony VAT.



      • vitabravo Re: Ekolog jest na pasku prowadzony 10.12.08, 17:21
        Pytanie tylko komu służy i za ile?
        >
        > Z parchem się nie dyskutuje parcha się likwiduje powiedział
        > sadownik do sadownika.
        > Broń dla każdego Polaka. Podatek dochodowy 3% dla każdego
        > Polaka i wszystkie wydatki odliczone od podstawy opodatkowania.
        >
        To by dopiero nastąpiło ożywienie gospodarcze, gdyby ta armia
        biurokratycznych darmozjadów uwolniona z Urzędów Skarbowych,
        Inspektoratów, Kontrolerów, itd, musiała się imać pożytecznej
        roboty.
    • peosyn wp.... wszystkim ekozłodziejom!! 10.12.08, 17:35
      Gotowi są do każdego świństwa ,jeśli nie zostali właściwie opłaceni.
      Rospuda jest tylko medialnym chwytem na skanalizowanie reakcji
      na "cuda", przykładów jest tysiące.Jakby chcieli to by dawno
      Augustów miał obwodnicę,ale ponieważ to była PISowska
      batalia,to "europejczycy " nie mogą pozwolić na jej pozytywny finał.
    • grubasm 100 osób blokowało drogę w Augustowie 10.12.08, 21:06
      Ludzie! Opamiętajcie się! Mam pytanie do tych wszystkich, którzy nie mieszkają
      w Augustowie. Zapoznaliście się dokładnie z tą sprawą i macie potwierdzenia na
      swoje argumenty? Śmieszy mnie, to co wypisujecie w komentarzach na ten temat.
      Chociaż słowo "śmieszy" jest złą użytą formą. Po przeczytaniu was można już
      tylko płakać. Jakie macie dowody na głupie wręcz (przepraszam za kolokwializm)
      wpisy w stylu: "połowa oskarżeń augustowiaków na tiry jest nieprawdą" lub też
      "trzeba przenieśc tiry na tory". Brawo za erudycję i wiedzę tych pań\panów.
      Chciałbym przypomnieć, że tory w naszym kraju były budowane tylko i wyłącznie
      pod względami wojennymi. W czasach zimnej wojny, aby transport wojskowy i
      militarny z ZSRR do polski mógł się swobodnie rozwijać. Więc gratuluję, jeśli
      szanowny pan przeniesie tam tiry i zrobi z tego dobrze działający transport
      międzynarodowy. A rozbudowa infrastruktury zajmie lata, żeby nie powiedzieć
      wieki.
      Natomiast co do oskarżeń, to niestety prawda. Sam jestem Augustowianinem i
      wiem, co znaczą tiry na drodze. Nic nie jest tu zmyślone. I o ile młodzi
      jeszcze jakoś sobie radzą, to starsi ludzie mają z tymi tirami ogromne
      problemy. Fakt, jestem mieszkańcem tego pięknego miasta, ale to nie wyklucza
      mojej obiektywnego myślenia w tej sprawie. A także jestem uczulony na piękono
      przyrody.
      I na koniec drobna rada do wszystkich "ekspertów" wypowiadających się w tej
      sprawie: Zapraszam serdecznie do dyskusji na ten temat, ale po uprzednim
      ZAPOZNANIU sie ze WSZYSTKIMI dokumentami na ten temat. I podzielę się jeszcze
      małą wiedzą o Rospudzie, po podejrzewam, że większośc piszących tu osób nawet
      nie ma zielonego pojęcia gdzie znajduje się takowa rzeka. Tam już od dawna są
      drogi i odbywa się normalny transport. Więc nie mam pojęcia skąd nagle cały
      ambaras. Gdzie w takim razie byli nasi "wspaniali ekolodzy" kiedy puszczano
      tamtędy transport? Wtedy to nie było ważne, a teraz nagle jest....
      Bardzo ciekawe. Pozdrawiam wszystkich "ekspertów" i ich "bogatą wiedzę" na ten
      temat. Oby więcej takich, a Polska na pewno "ZYSKA".
    • grubasm Zapoznajcie się z tym 10.12.08, 21:10
      Ludzie! Opamiętajcie się! Mam pytanie do tych wszystkich, którzy nie mieszkają
      w Augustowie. Zapoznaliście się dokładnie z tą sprawą i macie potwierdzenia na
      swoje argumenty? Śmieszy mnie, to co wypisujecie w komentarzach na ten temat.
      Chociaż słowo "śmieszy" jest złą użytą formą. Po przeczytaniu was można już
      tylko płakać. Jakie macie dowody na głupie wręcz (przepraszam za kolokwializm)
      wpisy w stylu: "połowa oskarżeń augustowiaków na tiry jest nieprawdą" lub też
      "trzeba przenieśc tiry na tory". Brawo za erudycję i wiedzę tych pań\panów.
      Chciałbym przypomnieć, że tory w naszym kraju były budowane tylko i wyłącznie
      pod względami wojennymi. W czasach zimnej wojny, aby transport wojskowy i
      militarny z ZSRR do polski mógł się swobodnie rozwijać. Więc gratuluję, jeśli
      szanowny pan przeniesie tam tiry i zrobi z tego dobrze działający transport
      międzynarodowy. A rozbudowa infrastruktury zajmie lata, żeby nie powiedzieć
      wieki.
      Natomiast co do oskarżeń, to niestety prawda. Sam jestem Augustowianinem i
      wiem, co znaczą tiry na drodze. Nic nie jest tu zmyślone. I o ile młodzi
      jeszcze jakoś sobie radzą, to starsi ludzie mają z tymi tirami ogromne
      problemy. Fakt, jestem mieszkańcem tego pięknego miasta, ale to nie wyklucza
      mojej obiektywnego myślenia w tej sprawie. A także jestem uczulony na piękono
      przyrody.
      I na koniec drobna rada do wszystkich "ekspertów" wypowiadających się w tej
      sprawie: Zapraszam serdecznie do dyskusji na ten temat, ale po uprzednim
      ZAPOZNANIU sie ze WSZYSTKIMI dokumentami na ten temat. I podzielę się jeszcze
      małą wiedzą o Rospudzie, po podejrzewam, że większośc piszących tu osób nawet
      nie ma zielonego pojęcia gdzie znajduje się takowa rzeka. Tam już od dawna są
      drogi i odbywa się normalny transport. Więc nie mam pojęcia skąd nagle cały
      ambaras. Gdzie w takim razie byli nasi "wspaniali ekolodzy" kiedy puszczano
      tamtędy transport? Wtedy to nie było ważne, a teraz nagle jest....
      Bardzo ciekawe. Pozdrawiam wszystkich "ekspertów" i ich "bogatą wiedzę" na ten
      temat. Oby więcej takich, a Polska na pewno "ZYSKA".
    • j-50 Powinni odpowiednio "podziękować" ekologom 11.12.08, 04:28
      Ta trasa nie powstanie pewnie prędzej niż za 10-15 lat. Bo trzeba od
      nowa robic plany zagospodarowania, wykupywać grunty, chandryczyć się
      z ich właścicielami. A potem okaże się, że na nowej trasie jest
      jakiś robaczek i wszystko od nowa.
      Na pewnej konferencji usłyszałem, że w zasadzie nie ma takiego
      miejsca w Polsce, gdzie nie udałoby się znaleźć jakiegoś robaczka w
      celu zablokowania inwestycji. To jest absurd będący ekoterroryzmem.
      Przez miliony lat różniste gatunki zdychały sobie po cichu, bo
      pseudoekologów przy tym nie było. Dobrze że w Polsce nie hasają
      ostatnie dinozaury - bo bylibyśmy bantustanem. Zasada zrównoważonego
      rozwoju nie polega na BEWZWZGLĘDNEJ ochronie wszystkiego!
      • w.koronkiewicz to nie ekolodzy sa terrorystami 11.12.08, 05:43
        " To jest absurd będący ekoterroryzmem."

        ekoteror. modne słowo. ale co ono znaczy? czy terroryści
        ekologicznie dokonali w Polsce jakiegoś aktu terroru? zniszczyli
        coś? spowodowali straty?
        bynajmniej. oni w majestacie prawa założyli obóz w lesie. rozstawili
        namioty. nikomu nie stała się krzywda.
        i powiem jeszcze jedno. chocby na każdym drzewie siedziało po 10
        ekologów, to obwodnica nadal byłaby budowana. a nie jest, bo była
        budowana niezgodnie z prawem. a to już wina drogowców. którzy teraz
        robią najwięcej szumu i wołają: ekoterror! ekoterror!
        mój przedmówca jest właśnie idealnym przykładem jak odbierana jest
        nagonka medialna na ekologów. otóż na "pewnej konferencji" słyszał,
        ze robaczki przeszkadzają w budowie dróg w całym kraju.
        co jest oczywistym absurdem, bo wystarczy pojechac pod katrynke, by
        zobaczyć, ze drogi są budowane. W Białymstoku wycinane sa drzewa w
        rezerwacie grabów, by poszerzyć Zwierzyniecką. w wielu miejscach
        powstają drogi.
        w Wyszkowie, przebieg obwodnicy ustalono raz dwa. do negocjacji
        usiadły 3 strony: samorząd, drogowcy, ekolodzy. budowa idzie pełną
        parą. tylko u nas zadęcie: ekoterror! ekoterror! a chodzi o brakiw
        wodumentacji (jak w przypadku Wasilkowa) lub łamanie prawa unijnego
        (Augustów).
        tyle w temacie terroru.
        i jeszcze jedno pytanie na koniec. ile strat przyniosło firmom
        transportowym zatrzymanie ruchu w Augustowie? kto za to zapłaci, gdy
        firmy te wystąpią o zwrócenie im pieniędzy wynikłych z przestoju?

    • dareks86 Via Baltica przez Łomżę 11.12.08, 10:38
      Byłem na protestach w Augustowie we wrześniu tego roku. To co wtedy zobaczyłem
      było okropne. Najpierw mieszkańcy protestowali za obwodnicą (nie krzyczeli czy
      ma być przez Rospudę czy nie) potem przyjechali włodarze i okrzyki się nagle
      mocno zmieniły i zradykalizowały. Tych samych ludzi widziałem wczoraj w
      telewizji. Kobieta w okularach twierdzi, że komuś zależy, by ta obwodnica nie
      powstała jednak już na pytanie dlaczego miałoby komuś zależeć odpowiedzi nie
      zna. To niech media takich durnot nie puszczają!! Otóż niech sprawdzą
      właścicieli działek w tamtych regionach. Są działki malutkie, nie wiadomo do
      czego, bo nic konkretnego na nich się uprawiać ani robić nie da i trudno dojść
      właściciela działki. Może sami władze i posłowie z Augustowa więcej wiedzą na
      ten temat! Sama obwodnica augustowska przez Rospudę to byłby argument dla tych
      chciwusów- polityków i grup nacisku (interesu) - dla Via Baltici przez
      Białystok. Tu znowu wchodzą pieniądze i interesy. WSTYD! Najbardziej jednak
      niedobrze mi się robi gdy widzę te płytkie i tępe relacje w mediach.
      Dziennikarze chyba nawet na mapę nie spojrzeli. Pojechał jeden z drugim i lecą
      do baby w okularach co na ekspertów krzyczy. Gdzie niezależni eksperci wczoraj
      byli w tym materiale!? Nie GDDKiA ale eksperci co budują drogi nie w takich
      krajach jak Polska?!

      Podpisuję się za działaniami Łomży w tej sprawie: www.viabaltica.myzlomzy.pl/
    • eptesicus wariant przez Chodorki 11.12.08, 22:44
      to 3 budynki do wyburzenia (a nie 100). I jest znacznie tańszy, bo
      prowadzi przez WĄSKĄ RZECZKĘ i SUCHE POLE Z KARTOFLAMI, zresztą
      znacznie mniej cenne przyrodniczo. Zaś wariant rządowy to wariant
      przez SZEROKĄ BAGIENNĄ DOLINĘ, z pokładami torfu i rozlewiskami.
      Szkodliwy przyrodniczo jak tylko to można sobie wyobrazić i DROGI
      JAK CHOLERA. Ludzie, czy wyście byli w Dolinie ROspudy i w
      Chodorkach? Pojedzcie i zobaczcie, to od razu zrozumiecie, co to za
      przekręt chciał Szyszko z Kurduplem, Polaczkiem i Topczewskim
      wymądzić. Najlepsze, że taka też będzie konkluzja ekspertów,
      zobaczycie. I po co było tak podskakiwać?

      Inna sprawa, że firma Scott & Wilson, robiąca NA ZLECENIE
      POPRZEDNICH RZĄDÓW raport nt. Via Baltica, wskazuje jednoznacznie,
      że wariant przez Białystok i AUgustów w ogóle jest IDIOTYCZNY
      (popatrzcie na mapę!). Via Baltica - a więc i ten cały nieszczęsny
      tranzyt, tak dobijający augustowian - powinna według tego raportu
      iść przez Łomżę i Ełk. Wtedy jest najmniej szkodliwa przyrodniczo i
      najbardziej ekonomiczna.

      No panie Tusk, zobaczymy czy masz Pan jaja, olejesz warchołów
      (ludzie z całej Polski powierzyli ci KASĘ naszego kraju) i zbudujesz
      tę drogę tak, żeby się najbardziej opłacało WIĘKSZOŚCI. Już jednego
      minusa u mnie zaliczyłeś - tymi wizytami po kryjomu w Augustowie,
      gdzie zapewniałeś tych nieszczęsnych ludzi że przeciwnicy wariantu
      rządowego to "pseudoekolodzy". Ale jeszcze jedną szansę daję
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka