Dodaj do ulubionych

Groby WP w RFN

IP: *.jeleniag.cvx.ppp.tpnet.pl 07.06.04, 18:18
CO NA TO INSTYTUT PAMIECI NARODOWEJ ?
KOMUNIKAT 02/2004

Maj 2004 - z okazji 59. lecia zwyciestwa " Oreza Polskiego " nad faszyzmem.
Rok 2004 i zolnierze 1. Dywizji Pancernej nadal w grobach Wehrmachtu. Od r.
1993 bezskuteczne meldunki o rozwalonych nagrobkach na cm. w Cloppenburgu.
Mogily WP w RFN, rozrzucone w ok. 600 / SZESCSET/ miejscowosciach. Cmentarze
dla "Zwangsarbeiterow" roznej nacji i plci zastepuja nekropolie WOJSKA
POLSKIEGO.
MOGILY WOJSKA POLSKIEGO W RFN POZA PRAWEM KONWENCJI GENEWSKICH.
SKARGI do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich,1993 i 2000 - patrz strona:
www.cmentarze.org.
Ponad 90 % nagrobkow wymaga dzialan interwencyjnych polskiej administracji.
Dalsze szczegoly : www.cmentarze.org. O skandalu powiadomiono ponad 600
parlamentarzystów III RP patrz: www.cmentarze.org.

Czeslaw Szewczyk Spol. Opiekun Miejsc Pamieci w Niemczech, leg. ROPWiM nr
9141, " Syn Pulku " - ochotnik WP 1944 z Belgii.

MOGILY BEZ ZAPOTRZEBOWANIA POLITYCZNEG I PROPAGANDOWEGO
WE WILL REMEMBER THEM MOGILY BEZ OJCZYZNY GRAVES WITHOUT HOMELAND
www.cmentarze.org.
STOSUNEK DO MOGIL TO WYRAZ KULTURY

Uwaga : dnia 20 czerwca 2004 odbeda sie na cmentarzu 1. Dywizji Pancernej "
Urville - Langannerie " uroczystosci z okazji 60 - lecia walk w Normandii.
Przewidziane jest przybycie licznej Polonii, ok. 50 poczt sztandarowych i
przedstawicieli wielu panstw. Organizatorami sa : departament " Orne " oraz
Kolo " Amicale des Anciens Combattants de la 1-re Division Blindée
Polonaise " z siedziba w Potigny- Francja. Info: Stefan Barylak - 160 rue
Louis Bouillard, 14420 POTIGNY. tel. 0032 (0)2 -31909269
Obserwuj wątek
    • Gość: miki Re: Groby WP w RFN IP: *.dip.t-dialin.net 07.06.04, 23:13
      Za ten stan rzeczy odpowiada Rada Ochrony pomnikow Walk i Meczenstwa z
      p.Przewoznikiem na czele.Instytut Pamieci Narodowej zajmuje sie miedzy innymi
      zbrodniami popelnionymi na obywatelach Polski.Dlatego jest caly czas niszczony
      przez sldowsko-pzprowskich agentow.Miedzy innymi obcieto Instytutowi
      budzet,chcac tenze zmusic do zaniechania sledztw przeciw mordercom np. z
      Kopalni Wojek.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka