Dodaj do ulubionych

Kolejny test scramjeta

05.05.13, 00:54
1 maja 2013 u wybrzeży Kalifornii odbył się kolejny lot bezzałogowego samolotu (falowca) X-51, przeznaczonego do testów naddźwiękowego silnika strumieniowego (SCRAMJET). Jak poprzednio, X-51 wystartował z pokładu nosiciela (B-52) który wyniósł go na wysokość ok. 15 km. Pierwszy stopień, silnik rakietowy na paliwo stałe, w ciągu 25 s rozpędził go do prędkości 4,8 Ma, kiedy to uruchomiony został silnik strumieniowy. Pracował on przez niecałe 4 min, rozpędzając X-51 do prędkości 5,1 Ma na wysokości 20 km. Po wyczerpaniu paliwa X-51 który jest stateczkiem jednorazowego użytku (nie jest odzyskiwalny) zakończył lot upadkiem w wody Pacyfiku.

www.tvn24.pl/usa-blizej-broni-przyszlosci-x-51-mknal-z-predkoscia-hipersoniczna,323219,s.html
www.theverge.com/2013/5/4/4298270/x-51a-waverider-hypersonic-missile-successfully-hits-mach-5-1-in
Obserwuj wątek
    • brmtvungernsternberg Re: Kolejny test scramjeta 05.05.13, 21:35
      Dzieki . Bardzo ciekawe .
      • patmate Re: Kolejny test scramjeta 10.05.13, 09:12
        ...i żadnej kontry ze strony naszej czerwonej orkiestry????
        Pzdr

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka