anton_pl
08.07.14, 08:31
Po tym zwolnieniu w lokalnym środowisku antysemityzm się tylko umocni, ludzie będą mówili: "patrzcie jaką Żydzi mają moc sprawczą". KK umacnia tylko ciemnote i zabobon w Polsce - ale takie obrzydliwe ośmieszanie tej instytucji też mi się nie podoba - mimo iż nie jestem katolikiem pośrednio wali to we mnie. Gdyby FB rozpoczęła promocję tej awangardy od występów pod Ścianą Płaczu a potem Częstochowa - to by była inna sprawa - to by było uczciwe, w tym sensie że ośmieszamy religie jako taką a nie tylko religie kojarzoną z Polakami...
Pozdrawiam z Kołobrzegu.)
Zabrałem głos w dyskusji na Forum Żydów Polskich, sprawa dotyczyła: Zofia Cybulko, zastępczyni wojewódzkiego konserwatora zabytków w województwie podlaskim, która powiedziała o kontrowersyjnym spektaklu "Golgota Picnic" w prywatnej - ale zarejestrowanej na wideo - rozmowie: "to awangarda finansowana z Fundacji Batorego. Czyli żydostwo".
Nie jest to temat militarny, chociaż zwalczanie kościoła to też walka, całe życie jest walką, itd., więc pragnę Was zapytać jak to odbieracie poprzez Wasz światopogląd?
Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji.)