Dodaj do ulubionych

Atak ukraińskich dronow na Moskwę.

18.06.26, 21:41

Spektakularny atak ukraińskich dronow na cele w Moskwie! Czy będzie jakims przełomem w tej wojnie,tak zwanym "czarnym łabędziem"?
Obserwuj wątek
    • j-k nie. 18.06.26, 23:19
      marcowsky napisała:

      >
      > Spektakularny atak ukraińskich dronow na cele w Moskwie!
      Czy będzie jakims przełomem w tej wojnie,tak zwanym "czarnym łabędziem"?


      NIE

      za to spowoduje kolejny odwet i dalsza eskalacje.
      • stasi1 Re: nie. 19.06.26, 20:21
        Jaki to będzie odwet? Jeśli nie zrzucą bomby A to co to za odwet?
        • j-k zobaczymy 19.06.26, 20:28
          stasi1 napisał:

          > Jaki to będzie odwet? Jeśli nie zrzucą bomby A to co to za odwet?


          - to ostatecznosc.

          ale najwazniejsze centra polityczne Ukrainy - moga zniszczyc...
          • odyn06 Re: zobaczymy 19.06.26, 21:14
            Dla mnie najważniejsze jest to, że dla mieszkańców Moskwy ta”specjalna operacja „ to nie jest coś abstrakcyjnego, ale brzęczenie dronów nad głową, huk wybuchów i dym z płonącej niedaleko rafinerii.
            • j-k istotnie. 19.06.26, 21:24
              odyn06 napisał:

              > Dla mnie najważniejsze jest to, że dla mieszkańców Moskwy ta”specjalna operacja
              > „ to nie jest coś abstrakcyjnego, ale brzęczenie dronów nad głową, huk wybuchó
              > w i dym z płonącej niedaleko rafinerii.


              istotnie.
              - nie jestem w stanie ocenic czy to spowoduje wzrost poparcia dla Putina, czy spadek tego poparcia...
              • odyn06 Re: istotnie. 19.06.26, 21:29
                W historii Rosji bylo często tak, że jeżeli władcy nie szła wojna zaborcza, to naród dochodził do wniosku, że gosudar tenże naród oszukał, wymagając od poddnych krwawego poświęcenia, bez osiągnięcia założonych efektów.
              • ignorant11 Re: istotnie. 20.06.26, 00:48
                j-k napisał:

                > odyn06 napisał:
                >
                > > Dla mnie najważniejsze jest to, że dla mieszkańców Moskwy ta”specjalna op
                > eracja
                > > „ to nie jest coś abstrakcyjnego, ale brzęczenie dronów nad głową, huk w
                > ybuchó
                > > w i dym z płonącej niedaleko rafinerii.
                >
                >
                > istotnie.
                > - nie jestem w stanie ocenic czy to spowoduje wzrost poparcia dla Putina, czy s
                > padek tego poparcia...


                To jest niewiadome. Ale wpłynie na spadek morale, że kacapia nie jest wielkim mocarstwem mogacym bezkarnie mordowac wszystkich na swiecie ale nie daje sobie rady z upadła Ukraina...

                Niektórzy niewatpliwie zacznamysle,że wpakował ich w to liliputana inni, że tym bardziej trzeba wspierac.

                Kwestia ilościowych udziałow.
              • odyn06 Re: istotnie. 20.06.26, 08:08
                Chodzi głównie o to, aby Rosjanie, którym Putin zrobił propagandą g….o z mózgu zaczęli się czuć tak, jak Ukraiñcy pod ruskimi bombami.
          • stasi1 Re: zobaczymy 20.06.26, 16:41
            A nie uważasz że gdyby mogli to by już je zniszczyli?
            • j-k nie uwazam. 20.06.26, 17:10
              stasi1 napisał:
              > A nie uważasz że gdyby mogli to by już je zniszczyli?


              wielokrotnie pisalem, ze Rosja sie z Ukraina cackala i nie chciala niszczyc jej infrastruktury, a tylko "sile zywa"

              ale zdaje sie , ze przechodzimy do nastepnego etapu i przyjdzie czas na mosty i elektrownie...
              • ignorant11 Re: nie uwazam. 21.06.26, 07:15
                j-k napisał:

                > stasi1 napisał:
                > > A nie uważasz że gdyby mogli to by już je zniszczyli?
                >
                >
                > wielokrotnie pisalem, ze Rosja sie z Ukraina cackala i nie chciala niszczyc jej
                > infrastruktury, a tylko "sile zywa"
                >
                > ale zdaje sie , ze przechodzimy do nastepnego etapu i przyjdzie czas na mosty i
                > elektrownie...

                Bzdura! Kacapy raczej nie umiały trafiac bo ukrainska rafinerie zniszczyly juz na poczatku.
              • odyn06 Re: nie uwazam. 21.06.26, 10:33
                Rosja metodycznie niszczyła ukraińską infrastrukturę krytyczną związaną z przyjmowaniem pomocy sprzętowej z Zachodu. Najlepszy przykład, to składy na poligonie Rawa Ruska, pobliskie mosty i linie kolejowe.
              • stasi1 Re: nie uwazam. 21.06.26, 12:43
                To strasznie ci Rosjanie humantarni skoro chcą tylko zabijać. I jak już wszystkich Ukraińców zabiją wejdą jak do siebie?
                • j-k oczywiscie , ze tak. 21.06.26, 20:17
                  stasi1 napisał:

                  > To strasznie ci Rosjanie humantarni skoro chcą tylko zabijać. I jak już wszystk
                  > ich Ukraińców zabiją wejdą jak do siebie?


                  oczywiscie, ze tak.(mysleli)

                  ale jesli nawet zej "sily zywej" Ukrainy nie udalo im sia zabic

                  - to powroca do niszczenia ukrainskiej Infrastruktury.
    • kstmrv Re: Atak ukraińskich dronow na Moskwę. 18.06.26, 23:54
      Ten atak pokazał że nawet najbardziej obstawione przez rosyjską OPL miejsca Ukraina może skutecznie zaatakować. Teraz to już tylko kwestia odpowiedniej ilości dronów. Jak Ukraińcy będą ich mieli wystarczająco dużo to praktycznie uniemożliwią pracę rosyjskich rafinerii, bo wszystkie będą w ciągłym remoncie.
      • ignorant11 Re: Atak ukraińskich dronow na Moskwę. 20.06.26, 00:51
        kstmrv napisał:

        > Ten atak pokazał że nawet najbardziej obstawione przez rosyjską OPL miejsca Ukr
        > aina może skutecznie zaatakować. Teraz to już tylko kwestia odpowiedniej ilości
        > dronów. Jak Ukraińcy będą ich mieli wystarczająco dużo to praktycznie uniemożl
        > iwią pracę rosyjskich rafinerii, bo wszystkie będą w ciągłym remoncie.
        >
        >
        >
        >
        Jak widać rafinerie sa wrazliwymi instalacjami znacznie bardziej wdziecznymi do takau niz wiele innych.

        NB wszystkie lotniska wokól Moskwy zamkniete, wiec na prawde duzy chaos
    • ignorant11 Re: Atak ukraińskich dronow na Moskwę. 19.06.26, 00:49
      Piekny atak, piekny widok! Wreszcie kacapy z samej Moskwy doswiadczą czym jest wojna. Ataki na rafinerie sa świetnym pomyslem. Przypomne, ze IIIrzesze powaliła kampania przeciwko paliwu. Braki w zaoptrzeniu, kolejki na stacjach benzynowych powodują niedogodnosci dla samych mieszkańców. No i dienieg w budzecie bedzie mniej.

      Lac kacapów ile wlezie!
    • rambaldi skutecznosc ruskiej obrony p-lot 20.06.26, 14:16
      marcowsky napisała:

      >
      > Spektakularny atak ukraińskich dronow na cele w Moskwie! Czy będzie jakims prze
      > łomem w tej wojnie,tak zwanym "czarnym łabędziem"?
      >


      Juz pojawily sie filmy i analizy z nagran ktore jorl nazywa "made in Hollywood" szczegolnie z ta latajaca pokrywa zbiornika na paliwa
      na nagraniach widac smugi po przelotach rakiet ktore nie trafily w drony, no i pytanie co to za rakiety? Pancyr czy inne?
      Jedna przywalila w zbiornik paliwa i efektownie wywalilo w atmosfere te pokrywe

      Moskale pytaja sie dlaczego zaczeli ich bombardowac....no jak to dlaczego?

      wojna przeniesiona na teren Moskwy czyli tam skad wyszla, tak jak bylo z Berlinem kiedys

      a tak podobno Algieria ktora zawsze kupowala od lat ruski sprzet wojskowy zaczela kupowac od Chinczykow

      czyli zmiany zaczynaja sie i ci co nie tak dawno kupowali ruski sprzet bez opamietania otrzezwieli jak zobaczyli ile to warte no i szukaja innych dostawcow
      • odyn06 Re: skutecznosc ruskiej obrony p-lot 20.06.26, 17:35
        Rosyjscy blogerzy militarni piszą, że ten dekielek na zbiorniku zerwał rosyjski pocisk od Pancyra, , który nie namierzył przelatującego niedaleko ukraińskiego drona.
        Bardzo ciekawe są reakcje mieszkańców Moskwy filmujących ukraińskie drony i skutki ich wybuchów.
        Jest w nich zaskoczenie, niedowierzanie, strach, wściekłość, bezsilność, obawa o rodzinę mieszkającą przy rafinerii, piętrowe wulgaryzmy itp.
        • odyn06 Re: skutecznosc ruskiej obrony p-lot 20.06.26, 22:15
          Doświadczenia z ataku na Iran, odwet na Izrael i obecne ataki dronami na Moskwę pokazują, że nie ma tak szczelnego systemu przeciwlotniczego, przeciwrakietowego i przeciwdronowego, którego nie można pokonać.
          Zdaje się, że ostatnie ataki Ukrainy na Moskwę zabolały statystycznych Rosjan, karmionych dotychczas propagandową papką o pełnej szczelności systemu obrony Moskwę z powietrza.
          Tłuste dymy płonącej ropy w Moskwie tej putinowskiej tezie przeczą.
          • rambaldi Re: skutecznosc ruskiej obrony p-lot 21.06.26, 14:44
            no ale dlaczego rakieto p -lot spadla na ziemie po raczej krotkim locie?
            • odyn06 Re: skutecznosc ruskiej obrony p-lot 21.06.26, 20:39
              Wystrzelona została płaskotorowo i nie rozpoznała celu. Mogła to też być awaria techniczna.
              Dlatego zachowała się jak pocisk przeciwpancerny.
      • ignorant11 Re: skutecznosc ruskiej obrony p-lot 21.06.26, 20:37
        rambaldi napisał:

        > marcowsky napisała:
        >
        > >
        > > Spektakularny atak ukraińskich dronow na cele w Moskwie! Czy będzie jakim
        > s prze
        > > łomem w tej wojnie,tak zwanym "czarnym łabędziem"?
        > >
        >
        >
        > Juz pojawily sie filmy i analizy z nagran ktore jorl nazywa "made in Hollywood"
        > szczegolnie z ta latajaca pokrywa zbiornika na paliwa
        > na nagraniach widac smugi po przelotach rakiet ktore nie trafily w drony, no i
        > pytanie co to za rakiety? Pancyr czy inne?
        > Jedna przywalila w zbiornik paliwa i efektownie wywalilo w atmosfere te pokryw
        > e

        Czyli to samobój?

        Rewelacja, bo kacapskie rakiety sa zagrozenie dla nich samych...

        >
        > Moskale pytaja sie dlaczego zaczeli ich bombardowac....no jak to dlaczego?
        >
        > wojna przeniesiona na teren Moskwy czyli tam skad wyszla, tak jak bylo z Berlin
        > em kiedys
        >
        > a tak podobno Algieria ktora zawsze kupowala od lat ruski sprzet wojskowy zacze
        > la kupowac od Chinczykow
        >
        > czyli zmiany zaczynaja sie i ci co nie tak dawno kupowali ruski sprzet bez opam
        > ietania otrzezwieli jak zobaczyli ile to warte no i szukaja innych dostawcow

        To tez pozytywna jaskólka:)))
    • stasi1 Re: Atak ukraińskich dronow na Moskwę. 22.06.26, 17:29
      Dzisiaj w rocznicę Barbarossy też drony zawitały nad Moskwą, niestety nie tak efektownie
      • odyn06 Re: Atak ukraińskich dronow na Moskwę. 22.06.26, 23:50
        Najlepsze oddziaływanie na morale, to zagrożenie o zmiennym potencjale realizowane w dłuższym czasie.
    • kstmrv Re: Atak ukraińskich dronow na Moskwę. 23.06.26, 00:16
      Władimir Putin nadal publicznie nie odniósł się do uderzenia w moskiewską rafinerię. Według wojskowego eksperta z Ukrainy skala kompromitacji jest tak duża, że na Kremlu trudno wskazać winnego.
      www.o2.pl/informacje/dlaczego-putin-wciaz-milczy-ekspert-mowi-wprost-7299519095949344a
    • kstmrv Re: Atak ukraińskich dronow na Moskwę. 25.06.26, 00:13
      Moskiewska rafineria ropy w Kapotni, jedna z największych w Rosji, pozostanie unieruchomiona co najmniej do końca 2026 roku. Wszystko przez ukraińskie ataki dronami.
      wiadomosci.onet.pl/moskiewska-rafineria-w-kapotni-zatrzymana-po-atakach-dronow-eksperci-alarmuja/hvwfcyj

      Pół roku przerwy. Teraz jeszcze podobne ataki na pozostałe rafinerie (dużo słabiej chronione od moskiewskiej) i putek na pół roku zostaje bez rafinerii.
      • j-k a co z Ukrainski rafineriami ? 25.06.26, 00:36
        kstmrv napisał:

        > Moskiewska rafineria ropy w Kapotni, jedna z największych w Rosji, pozostani
        > e unieruchomiona co najmniej do końca 2026 roku. Wszystko przez ukraińskie atak
        > i dronami.



        a co z ukrainskimi rafineriami ?

        Rosjanie im jeszcze ich nie wylaczyli - czy jada tylko na imporcie z zachodu za pieniadze UE ?
        • odyn06 Re: a co z Ukrainski rafineriami ? 25.06.26, 08:55
          Kreml zwrócił się do Kazachstanu o wsparcie w ropie i benzynie.
      • stasi1 Re: Atak ukraińskich dronow na Moskwę. 25.06.26, 07:15
        Tylko część tych rafinerii jest atakowana po kilka razy do roku, więc większość tych ataków szkód znacznych nie robi. Widocznie w tym przypadku ta rosyjska rakieta dobrze się spisała, jak dla nas
    • wespazjan Re: Atak ukraińskich dronow na Moskwę. 25.06.26, 00:49

      > Spektakularny atak ukraińskich dronow na cele w Moskwie! Czy będzie jakims prze
      > łomem w tej wojnie,tak zwanym "czarnym łabędziem"?
      >

      Takie ograniczone ataki dronòw będą miały podobny efekt jak ograniczone sankcje.
      Przyzwyczają i z czasem uodpornią Rosjan.
      Sowieci może i są nieudolni i głupi, ale trzeba im przyznać, że są uparci i twardzi.
      Raczej z tego powodu nie skapitulują.
      • kstmrv Re: Atak ukraińskich dronow na Moskwę. 26.06.26, 00:12
        wespazjan napisał(a):

        >
        > > Spektakularny atak ukraińskich dronow na cele w Moskwie! Czy będzie jakim
        > s prze
        > > łomem w tej wojnie,tak zwanym "czarnym łabędziem"?
        > >
        >
        > Takie ograniczone ataki dronòw będą miały podobny efekt jak ograniczone sankcje
        > .
        > Przyzwyczają i z czasem uodpornią Rosjan.


        Ruskie już teraz mają ogromne problemy z podażą benzyny. Jak Ukraińcy wyłączą na pół roku choć połowę rosyjskich rafinerii to ten kraj staje.


        > Sowieci może i są nieudolni i głupi, ale trzeba im przyznać, że są uparci i twa
        > rdzi.


        Uparci i twardzi byli przez całą zimną wojnę. Co 35 lat temu skończyło się ich miażdżącą klęską oraz rozpadem Układu Warszawskiego i RWPG.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka