Dodaj do ulubionych

Stare bajki

06.02.11, 08:04
Jacek i Agatka, Piesek w kratkę, Miś Uszatek, Miś Kolargol, Bolek i Lolek, Reksio..
Czy współczesne dzieciaki byłyby tym zainteresowane?
Obserwuj wątek
    • quba Re: Stare bajki 21.02.11, 13:13
      A czy ktoś pamięta czeską dobranockę "Daszeńka"?

Wszyscy mamy jakieś swoje przywary i niekoniecznie to znaczy, że trzeba
      pielęgnować w sercu dawne urazy i odświeżać je bez końca.
        • jarkoni Re: Stare bajki 21.02.11, 18:05
          A, i jeszcze NRD-owski Piaskowy Dziadek:

"Dziadku, drogi Dziadku,
          Nie chcemy jeszcze spać!
          Chodź tu zabawić nas, przecież wiesz,
          Na dobranoc bajka musi być,
          Naszym gościem bądź, gościem bądź..."
          • czekolada72 Re: Stare bajki 03.03.11, 10:52
            jarkoni napisał:

> A, i jeszcze NRD-owski Piaskowy Dziadek:
            >
            > "Dziadku, drogi Dziadku,
            > Nie chcemy jeszcze spać!
            > Chodź tu zabawić nas, przecież wiesz,
            > Na dobranoc bajka musi być,
            > Naszym gościem bądź, gościem bądź..."

Do dziś w mojej szafie siedzi Piaskowy Dziadek!!
      • mamalgosia Re: Stare bajki 09.03.11, 08:45
        kontik_71 napisał:

> A bialy delfin UM?.. uwielbialem ta bajke :)

aaaa, była :)
        Śpiewali tam na początku tak: "Olapelum ludufe iży słardum lapłatik"...:))
    • masandra6 Re: Stare bajki 22.02.11, 17:07
      Niestety jednej z pierwszych bajek jaką przyszlo mi ogladać nie znam tytułu. Bohaterami jej było dwoje dzieci Piotr i Ola, ogrodnik podajże ich dziadek oraz Łaciaty Kot Bazyli. Pamiętam jednak melodię i słowa piosenki, które brzmiały mniej więcej tak:
      ogrodnik ciepłych mądrych rąk, grzał każdy lisyek, każdy pąk
      wdzięczne kwiaty slały mu uśmiechy pełne barw mała Ola Dzielny Piotr od lat
      razem z nim troszczyli się o...
      to dla ciebie kawa
      Oczywiscie mogłam coś pokiełbasić
      Jnformacji o tej bajce szukałam nawet w necie. Niestety bez echa.
      Z sentymentem wspominam
      -klub chrup-chrup. Pieczarka lulu, malinka i jego kumpel robiącyjaja, cebulka Oli...
      -Fred postrach kotów. biala sabina i czarna Lukrecja, babcia irma i Dziadek karol, wreszcie groźny Fred
      Ech bylo trochę tego więcej
      • letalin Re: Stare bajki 01.03.11, 16:28
        Barbapapa był moim ówczesnym zdaniem najgorszy.
        Pszczółkę Maję, oglądałem z przyjemnością jeszcze w liceum...:)
        Najgłębiej pamięcią sięgając, to jeszcze "Misia z okienka", "Jacka i Agatkę" i "Ptysia i Balbinę" wspomnę, ale z czasów, gdy były to bajki powyżej mojego wieku rozwojowego.
      • kkokos Re: Stare bajki 28.03.11, 00:30
        ogrodnik ciepłych mądrych rąk, grzał każdy lisyek, każdy pąk
        > wdzięczne kwiaty slały mu uśmiechy pełne barw mała Ola Dzielny Piotr od lat
        > razem z nim troszczyli się o...

razem z nim troszczyli się, by miał co pić każdy kwiat!
        wiedzieć chcesz, co szepcze kwiatu kwiat - słuchaj moich ballad kolorowych.
        wejdź w zaczarowany ogrodu świat - to dla ciebie ta baśń!

kurczę, w ogóle tej bajki nie pamiętam ani początku tej piosenki, chociaż ją samą jak najbardziej - strrrrasznie mi się ta melodia podobała, taka wyrafinowana wydawała :) sądząc po akcentach, to bajka francuska była, ale oczywiście zgaduję

będzie mnie teraz męczyć, co to było :) :)
        • izyda.e Re: Stare bajki 08.01.16, 15:46
          Pośród wzgórz, pośród skał
          był raz ogród, pałac stał,
          Elfów Król z żoną swą mieszkał w nim.
          Ogrodnik... (cd)

I jak dobrze pamiętam, to był Zaczarowany Ogród.
          Pozdrawiam wszystkich, którzy pamiętają tę bajkę.
      • weroluka Re: Stare bajki 30.05.11, 01:51
        witam. wlasnie w tej chwili probowalem znalesc ta bajke i natknalem sie na Twoj artykul. Tez mam w glowie muzyke z tej bajki. pamietam, ze w piosence byla tez mowa o krolu elfow ktory mieszkal w tym ogrodzie. Nie jestem pewny ale chodzi tu chyba o bajke " Tajemniczy Ogrod " niestety nie znalazlem tej wersji na necie. Tez by sie zgadzalo ze to bajka francuska, bo zrobiono ja na podstawie ksiazki francuskiej autorki. Wiem ze duzo nie pomoglem ale jak tylko cos wiecej znajde dam znac. Mariusz
      • virazka Re: Stare bajki 09.07.11, 07:45
        witam, ja mam te bajke nagrana na kasete magnetofonowa. Nie ogladalam jej nigdy, moj starszy brat ogladal. Zawsze bylam ciekawa jak wygladala. Tekst piosenki:
        "Pośród wzgórz, pośród skał, był raz ogród, pałac stał. Elfów król z żoną swą mieszkał w nim. Ogrodnik ciepłem mądrych rąk, grzał każdy listek, każdy pąk. Wdzięczne kwiaty słały mu, usmiechy pełne barw. Mała Pola, dzielny Piotr od lat, razem z nim troszczyli się by miał co pic każdy kwiat. Wiedzieć chcesz co szepcze kwiatu kwiat, słuchaj moich ballad kolorowych. Pójdz w zaczarowany ogrodu świat. To dla ciebie ta baśń."
          • aga-kosa Re: Stare bajki 05.02.17, 18:34
            Seniorzy w ramach "Nici pokoleń" zapragnęli wystawić dzieciom bajkę:J Brzechwy "Szachrajstwa Lisa Witalisa". Kiedy wszyscy zapoznali się z tekstem doszli do wniosku, ze dzieciom tego wystawić nie można bo bajka jest bardzo polityczna. Myślałam, że przesadzają, ale już przed wyborami W Jaruzelskiego cenzura we Wrocławiu nie pozwoliła wystawić. Teraz....może dla dorosłych ;) aga
      • jarkoni Re: Stare bajki 04.03.11, 20:39
        Kacperek, ja z Plastusiowym pamietnikiem mam same horrorowe wspomnienia, czytałem i potem się bałem. A to Plastuś gdzieś wylazł z piórnika i się zgubił, a to go ktoś odwiedził, a to gumka myszka czy inny ołówek mieli o coś pretensje..
        Dla mnie to było brrr..
        • zawszekacperek Re: Stare bajki 04.03.11, 21:10
          U mnie akurat na odwrót. Zazdrościłem Plastusiowi. Zazdrościłem mu ... przyjaźni z Tosią. :)

jarkoni napisał:

> Kacperek, ja z Plastusiowym pamietnikiem mam same horrorowe wspomnienia, czytał
          > em i potem się bałem. A to Plastuś gdzieś wylazł z piórnika i się zgubił, a to
          > go ktoś odwiedził, a to gumka myszka czy inny ołówek mieli o coś pretensje..
          > Dla mnie to było brrr..

• momas Re: Stare bajki 13.04.11, 09:01
          dla mnie takim horrorem byl Ferdynand....
          przygoda z winda - to koszmar mojego dziecinstwa. wolalam chodzic po schodach. do dzisiaj jakos niepewnie w windzie sie czuje...
          :D
    • kaskakielbaska Re: Stare bajki 26.03.11, 21:28
      jarkoni napisał:

> Czy współczesne dzieciaki byłyby tym zainteresowane?

Bardzo. Moja czterolatka uwielbia większość starych bajek. Słucha starych nagrań: www.bajki-grajki.pl/ , a ja razem z nią. Czyta Gąskę Balbinkę.
      Teraz bajki i słuchowiska dla dzieci są atrakcyjniejsze wizualnie, kładą nacisk na psychologię dziecka, ale nie zwraca się w nich takiej uwagi na język, muzykę. A dzieci są jednak na to wrażliwe.
    • melmire Re: Stare bajki 10.04.11, 22:57
      Nie bardzo wiem kogo pytac, a moze wy wiecie o co mi chodzi :)
      Dawno dawno temu, ale juz chyba bardziej w latach 90-tych mialam dwa sluchowiska na kasetach. Nie bajki-grajki (mam jeszcze stare winyle,mam!) ale nagrania z przedstawien-musicali. Troche tekstu, duzo piosenek, piosenkarze raczej dorosli (chociaz wystepowaly tez dzieci)
      Jedno bylo na pewno o tematyce dzikozachodowej , drugi chyba bardziej piracko(?)-ogolonoprzygodowy. Za Chiny ludowe nie moge sobie przypomniec nazwisk wykonawcow (na pewno nie Fronczewski, Jezowska czy Rodowicz, ale chyba tez nie anonimowi, glownie mezczyzni), ani tytulu, a wzbiera we mnie tesknota. Moze wy mozecie powiedziec mi co to bylo?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka