misza36 12.03.08, 11:50 pl.youtube.com/watch?v=pgUOAVolSlo&feature=related HEHE chyba do krecenia tego filmiki wykorzystali cale swe sily pancerne t-72 moderna cz SME PROFESONALNE Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
matrek Re: ARMADA ceskej republiki 12.03.08, 16:14 misza36 napisał: > pl.youtube.com/watch?v=pgUOAVolSlo&feature=related > HEHE chyba do krecenia tego filmiki wykorzystali cale swe sily > pancerne t-72 moderna cz > SME PROFESONALNE Maja co sa w stanie miec. Chociazby wielka historie, siegajaca grubo ponad tysiac lat, i armie oraz taktyke jej dzialania, przed ktora w pewnym momencie drzala cala Europa. Odpowiedz Link Zgłoś
grogreg Re: ARMADA ceskej republiki 12.03.08, 16:55 Oj, tam cala Europa.... Wegry, Slask, Panstwa Niemieckie.... komu jescze Husyci manto sposcili? Odpowiedz Link Zgłoś
matrek Re: ARMADA ceskej republiki 12.03.08, 16:59 grogreg napisał: > Oj, tam cala Europa.... Wegry, Slask, Panstwa Niemieckie.... komu jescze Husyci > manto sposcili? Nikomu wiecej, a ze sie jej bano na calym kontynencie to inna sprawa. A jak jeszcze odejmiesz od pozostalosci cichych lub glosniejszych sprzymiezencow Husytow - z Jagiellonami i Francuzami na czele, co zostanie? Odpowiedz Link Zgłoś
grogreg Re: ARMADA ceskej republiki 12.03.08, 17:19 Francuzow to przypadkiem nie bylo w skladzie krucjaty antyhusyckiej? Odpowiedz Link Zgłoś
matrek Re: ARMADA ceskej republiki 12.03.08, 17:21 grogreg napisał: > Francuzow to przypadkiem nie bylo w skladzie krucjaty antyhusyckiej? Oficjalnie byli, ale po tym gdy raz dostali w dumpe od Taboru, juz tylko oficjalnie. Odpowiedz Link Zgłoś
grogreg Re: ARMADA ceskej republiki 14.03.08, 00:19 Zawsze zastanawialy mnie sukcjesy Taborowcow...nowa taktyka? No tak, ale ona sie nie zmieniala, a przeciwnik przeciez sie na swoich bledach uczy. Odpowiedz Link Zgłoś
matrek Re: ARMADA ceskej republiki 14.03.08, 09:56 grogreg napisał: > Zawsze zastanawialy mnie sukcjesy Taborowcow...nowa taktyka? No tak, ale ona si > e > nie zmieniala, a przeciwnik przeciez sie na swoich bledach uczy. Fanatyzm religijny? Odpowiedz Link Zgłoś
grogreg Re: ARMADA ceskej republiki 14.03.08, 10:16 Husycyzm nie epatowal meczestwa...w kazdym razie nie bardziej niz katolicyzm. Polskich ochotnikow ciezko by bylo tez posadzac o fanatyzm religijny ;) Tak naprawde to sedno lezalo chyba w haryzmie dowodcow, taki Prokop naprzyklad. Odpowiedz Link Zgłoś
matrek Re: ARMADA ceskej republiki 12.03.08, 18:06 grogreg napisał: > Oj, tam cala Europa.... Wegry, Slask, Panstwa Niemieckie.... komu jescze Husyci > manto sposcili? W fascynujacy sposob opisuje Husytow Sapkowski w trylogii husyckiej. Narrenturm, Bożych bojowników i Lux perpetua czyta sie jednym tchem. Trzy dosc grube tomy polyka sie nie wiadomo kiedy. Odpowiedz Link Zgłoś
grogreg Re: ARMADA ceskej republiki 14.03.08, 00:08 Daj spokoj. Koszmary mozna miec po takiej lekturze. Odpowiedz Link Zgłoś
matrek Re: ARMADA ceskej republiki 14.03.08, 10:01 grogreg napisał: > Daj spokoj. Koszmary mozna miec po takiej lekturze. Jesli ktos zajeczego serca :) Mnie Sapkowski zafacynowal w tej powiesci m.in. znajomoscia sredniowiecznych realiow oraz szczegolow i detali. Ile pracy musial wykonac, aby zebrac i poznac tak drobne historyczne fakty o zamkach, miastach, ludziach i wydarzeniach. W ilu archiwach gmin slaskich musial grzebac aby wyciagnac takie detale. Na jakim poziomi muslal poznac historie Husytow i calego ruchu husyckiego, aby napisac taka powiesc. Gosc musi byc tytanem pracy. Odpowiedz Link Zgłoś
grogreg Re: ARMADA ceskej republiki 14.03.08, 10:17 Bez przesady. W kazdej szahujaqcej sie uniwersyteckiej bibliotece pwenie sie ksiazki uginaja od pozycji na ten tema. Mysle, ze duuuuuzo przeczytal, ale z dostepem do tych materialow nie bylo problemow. Odpowiedz Link Zgłoś
hiperrealizm po bitwie pod Białą Gorą Czesi 12.03.08, 17:42 nie mają już wspaniałej historii. Odpowiedz Link Zgłoś
grogreg Re: po bitwie pod Białą Gorą Czesi 14.03.08, 00:09 Chyba nikt nie ma.... chyba, za pisze ja sam. Odpowiedz Link Zgłoś
wujcio44 Re: ARMADA ceskej republiki 12.03.08, 16:42 misza36 napisał: > HEHE chyba do krecenia tego filmiki wykorzystali cale swe sily > pancerne t-72 moderna cz Pomyliły ci się Czechy ze Słowacją. Odpowiedz Link Zgłoś
niec-nota Re: ARMADA ceskej republiki 12.03.08, 18:58 wujcio44 napisał: > misza36 napisał: > > HEHE chyba do krecenia tego filmiki wykorzystali cale swe sily > > pancerne t-72 moderna cz > > Pomyliły ci się Czechy ze Słowacją. Lenin nie pisał o Słowacji, to jak miał odróżnić? Odpowiedz Link Zgłoś
grogreg Re: ARMADA ceskej republiki 14.03.08, 00:11 Mysle, ze chodzi o Moderne :) Odpowiedz Link Zgłoś
styloplume Re: ARMADA ceskej republiki 13.03.08, 23:19 Oni są po prostu bardziej racjonalni od nas :-) Zobacz- bez strzału poddali się, ale za to mają piękną Pragę i przemysł oraz infrastrukturę, jakiem możemy pozazdrościć A my co- nie oddamy guzika, rejtan, powstania, rzezie i du..a Przez 18 lat wolnych od komunizmu ile oni a ile my km autostrad zbudowalismy ? Jestesmy nieefektywni Odpowiedz Link Zgłoś
grogreg Re: ARMADA ceskej republiki 14.03.08, 00:17 Pragmatyzm to jedno. Oni nie mieli niczego (poza nowoczesna armia), my mielismi gwaracje (pozal sie Boze) sojusznikow. Odpowiedz Link Zgłoś