Dodaj do ulubionych

ARMADA ceskej republiki

12.03.08, 11:50
pl.youtube.com/watch?v=pgUOAVolSlo&feature=related
HEHE chyba do krecenia tego filmiki wykorzystali cale swe sily
pancerne t-72 moderna cz
SME PROFESONALNE
Obserwuj wątek
    • matrek Re: ARMADA ceskej republiki 12.03.08, 16:14
      misza36 napisał:

      > pl.youtube.com/watch?v=pgUOAVolSlo&feature=related
      > HEHE chyba do krecenia tego filmiki wykorzystali cale swe sily
      > pancerne t-72 moderna cz
      > SME PROFESONALNE



      Maja co sa w stanie miec. Chociazby wielka historie, siegajaca grubo ponad
      tysiac lat, i armie oraz taktyke jej dzialania, przed ktora w pewnym momencie
      drzala cala Europa.
      • grogreg Re: ARMADA ceskej republiki 12.03.08, 16:55
        Oj, tam cala Europa.... Wegry, Slask, Panstwa Niemieckie.... komu jescze Husyci
        manto sposcili?
        • matrek Re: ARMADA ceskej republiki 12.03.08, 16:59
          grogreg napisał:

          > Oj, tam cala Europa.... Wegry, Slask, Panstwa Niemieckie.... komu jescze Husyci
          > manto sposcili?



          Nikomu wiecej, a ze sie jej bano na calym kontynencie to inna sprawa. A jak
          jeszcze odejmiesz od pozostalosci cichych lub glosniejszych sprzymiezencow
          Husytow - z Jagiellonami i Francuzami na czele, co zostanie?
          • grogreg Re: ARMADA ceskej republiki 12.03.08, 17:19
            Francuzow to przypadkiem nie bylo w skladzie krucjaty antyhusyckiej?
            • matrek Re: ARMADA ceskej republiki 12.03.08, 17:21
              grogreg napisał:

              > Francuzow to przypadkiem nie bylo w skladzie krucjaty antyhusyckiej?


              Oficjalnie byli, ale po tym gdy raz dostali w dumpe od Taboru, juz tylko oficjalnie.
              • grogreg Re: ARMADA ceskej republiki 14.03.08, 00:19
                Zawsze zastanawialy mnie sukcjesy Taborowcow...nowa taktyka? No tak, ale ona sie
                nie zmieniala, a przeciwnik przeciez sie na swoich bledach uczy.
                • matrek Re: ARMADA ceskej republiki 14.03.08, 09:56
                  grogreg napisał:

                  > Zawsze zastanawialy mnie sukcjesy Taborowcow...nowa taktyka? No tak, ale ona si
                  > e
                  > nie zmieniala, a przeciwnik przeciez sie na swoich bledach uczy.



                  Fanatyzm religijny?
                  • grogreg Re: ARMADA ceskej republiki 14.03.08, 10:16
                    Husycyzm nie epatowal meczestwa...w kazdym razie nie bardziej niz katolicyzm.
                    Polskich ochotnikow ciezko by bylo tez posadzac o fanatyzm religijny ;)
                    Tak naprawde to sedno lezalo chyba w haryzmie dowodcow, taki Prokop naprzyklad.
        • matrek Re: ARMADA ceskej republiki 12.03.08, 18:06
          grogreg napisał:

          > Oj, tam cala Europa.... Wegry, Slask, Panstwa Niemieckie.... komu jescze Husyci
          > manto sposcili?



          W fascynujacy sposob opisuje Husytow Sapkowski w trylogii husyckiej.
          Narrenturm, Bożych bojowników i Lux perpetua czyta sie jednym tchem. Trzy dosc
          grube tomy polyka sie nie wiadomo kiedy.
          • grogreg Re: ARMADA ceskej republiki 14.03.08, 00:08
            Daj spokoj. Koszmary mozna miec po takiej lekturze.
            • matrek Re: ARMADA ceskej republiki 14.03.08, 10:01
              grogreg napisał:

              > Daj spokoj. Koszmary mozna miec po takiej lekturze.



              Jesli ktos zajeczego serca :)

              Mnie Sapkowski zafacynowal w tej powiesci m.in. znajomoscia sredniowiecznych
              realiow oraz szczegolow i detali. Ile pracy musial wykonac, aby zebrac i poznac
              tak drobne historyczne fakty o zamkach, miastach, ludziach i wydarzeniach. W ilu
              archiwach gmin slaskich musial grzebac aby wyciagnac takie detale. Na jakim
              poziomi muslal poznac historie Husytow i calego ruchu husyckiego, aby napisac
              taka powiesc. Gosc musi byc tytanem pracy.
              • grogreg Re: ARMADA ceskej republiki 14.03.08, 10:17
                Bez przesady. W kazdej szahujaqcej sie uniwersyteckiej bibliotece pwenie sie
                ksiazki uginaja od pozycji na ten tema. Mysle, ze duuuuuzo przeczytal, ale z
                dostepem do tych materialow nie bylo problemow.
      • hiperrealizm po bitwie pod Białą Gorą Czesi 12.03.08, 17:42
        nie mają już wspaniałej historii.
        • grogreg Re: po bitwie pod Białą Gorą Czesi 14.03.08, 00:09
          Chyba nikt nie ma.... chyba, za pisze ja sam.
    • wujcio44 Re: ARMADA ceskej republiki 12.03.08, 16:42
      misza36 napisał:
      > HEHE chyba do krecenia tego filmiki wykorzystali cale swe sily
      > pancerne t-72 moderna cz

      Pomyliły ci się Czechy ze Słowacją.
      • niec-nota Re: ARMADA ceskej republiki 12.03.08, 18:58
        wujcio44 napisał:

        > misza36 napisał:
        > > HEHE chyba do krecenia tego filmiki wykorzystali cale swe sily
        > > pancerne t-72 moderna cz
        >
        > Pomyliły ci się Czechy ze Słowacją.

        Lenin nie pisał o Słowacji, to jak miał odróżnić?
        • grogreg Re: ARMADA ceskej republiki 14.03.08, 00:11
          Mysle, ze chodzi o Moderne :)
    • styloplume Re: ARMADA ceskej republiki 13.03.08, 23:19
      Oni są po prostu bardziej racjonalni od nas :-)

      Zobacz- bez strzału poddali się, ale za to mają piękną Pragę i
      przemysł oraz infrastrukturę, jakiem możemy pozazdrościć

      A my co- nie oddamy guzika, rejtan, powstania, rzezie i du..a

      Przez 18 lat wolnych od komunizmu ile oni a ile my km autostrad
      zbudowalismy ?

      Jestesmy nieefektywni



      • grogreg Re: ARMADA ceskej republiki 14.03.08, 00:17
        Pragmatyzm to jedno.

        Oni nie mieli niczego (poza nowoczesna armia), my mielismi gwaracje (pozal sie
        Boze) sojusznikow.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka