Dodaj do ulubionych

Wielka wyprzedaż demobilu...

20.06.09, 17:24
Jak w temacie. Panowie, kupujemy coś, zbieramy paru kolegów i zajmujemy jakąś
republikę bananową w Ameryce Łacińskiej lub Afryce? Mając kilkadziesiąt T-72
plus Su-22 możnaby o tym pomyśleć...;). "Psy wojny";)

Link:
www.rp.pl/artykul/2,322706_Czolgi_i_okrety_na_sprzedaz.html
Obserwuj wątek
    • billy.the.kid Re: Wielka wyprzedaż demobilu... 20.06.09, 18:31
      tyle towaru i tylko 209 mln zeta??
      to chyba wszystkow cenie złomu.
      • brigada_di_bandito Re: Wielka wyprzedaż demobilu... 20.06.09, 18:47
        Co się dziwisz Billy,całą gospodarkę za grosze oddali.Teraz k...a my!
        • maxikasek Re: Wielka wyprzedaż demobilu... 20.06.09, 19:06
          Bo większość trafi na złom. Te P-64 to pewnie wkrótce odnajdą się w jakiejś dziwnej pratyzantce, bo wątpię by był aż taki popyt wśród kolekcjonerów na nie. Samoloty, śmigłowce i samochody z demobilu naszej armii nadają się głównie na złom (lub do muzeów)
          • billy.the.kid Re: Wielka wyprzedaż demobilu... 20.06.09, 19:19
            tam stoi napisane ze może do iraq trafi. miały by jakieś zajj...ste
            kontrakty- tu sojusznicy dostyaą złom.
            • maxikasek Re: Wielka wyprzedaż demobilu... 20.06.09, 22:05
              DO Iraku trafią T-72, po zmodernizowaniu przez Amerykanów (bo to oni wygrali kontrakt). Zaś samej modernizacji pewnie dokona Izrael.
              Czyli u nas kupili kadłuby, wywalą wszystko (nie wiem jak z armatą), wsadzą nowe silniki, SKO, pancerz reaktywny itd.
              • marek_boa Re: Wielka wyprzedaż demobilu... 21.06.09, 08:10
                Maxi armaty nie wywalą! Nie bardzo jest ją czym zastąpić( no chyba ,że "nowym"
                Rapidem?)! Po za tym najprawdopodobnie cała modernizacja skończy się
                doprowadzeniem do standardu zakupionych wcześniej T-72M1 na Węgrzech!
                -Pozdrawiam!
                • maxikasek Re: Wielka wyprzedaż demobilu... 21.06.09, 12:04
                  Myślałem o słowackiej 2A46MS. Rapid to jej nazwa handlowa? Nie siedze we współczesnej broni ;-)
                  • marek_boa Re: Wielka wyprzedaż demobilu... 21.06.09, 13:05
                    E no nie! Miałem na myśli nazwę własną tej armaty nadaną jeszcze za ZSRR!:)
                    Czyli 2A46 "Rapid" lub 2A46M/M1 "Super Rapid"!
                    - Myślę Maxi ,że prędzej armaty będą zakupione na Ukrainie niż na Słowacji! Po
                    prostu mniejsza cena!
                    -Pozdrawiam!
          • ignorant11 Wyprzedac ten złom 20.06.09, 20:55
            maxikasek napisał:

            > Bo większość trafi na złom. Te P-64 to pewnie wkrótce odnajdą się
            w jakiejś dzi
            > wnej pratyzantce, bo wątpię by był aż taki popyt wśród
            kolekcjonerów na nie. Sa
            > moloty, śmigłowce i samochody z demobilu naszej armii nadają się
            głównie na zło
            > m (lub do muzeów)


            Sława!

            A kiedy MIG 29 i suki i rzadowe tutki i jaki???

            To chyba tez tylko do muzeum, bo nawet Kuba nawet za darmo nie
            wexmie..
            :))

            Forum Słowiańskie
            gg 1728585
            • conn-x-5 popieram debilka ignoranta , kiedy wrescie pozbada 21.06.09, 08:29
              sie rzadowe ?
              Ale koniecznie tylko i wylacznie razem z panujacymi pajacami w
              komplecie
              • brigada_di_bandito Re: popieram debilka ignoranta 21.06.09, 09:19
                No i co ignorek,chichot historii?
                Montownia im.Balcerka sprzedana twoim ulubionym Rosjanom i teraz przeniosą ją do
                Petersburga a w Gliwicach zwyczajem solidaruchów powinni zaorać fabryczkę tak
                żeby kamień na kamieniu nie pozostał.
                • marek_boa Re: popieram debilka ignoranta 21.06.09, 09:46
                  BdB ale po kiego mają cokolwiek przenosić?! Toż "Siebierbank" ściśle
                  współpracuje z "Grupą GAZ"! Po prostu będzie to kolejny zakład w tym holdingu!
                  Do Niżnego Nowgoroda spływać będą tylko pieniążki i tyli! No i holding do listy
                  produkowanych pojazdów (samochody osobowe/samochody
                  dostawcze/ciężarówki/koparki/autobusy/ładowarki/ drogowy sprzęt
                  specjalistyczny/silniki wysokoprężne/ciągniki siodłowe/przyczepy/naczepy/pojazdy
                  specjalne) doda jeszcze jeden zakład produkujący samochody osobowe!
                  -Pozdrawiam!
                  • brigada_di_bandito Re: popieram debilka ignoranta 21.06.09, 09:54
                    Panie Marku,to trochę przewrotne z mojej strony stwierdzenie skierowane do
                    ignorancika,bo przecież koronnym argumentem niewydolności socjalistycznej
                    gospodarki był brak zysku z produkcji.Otóż Opel w Gliwicach ma wszelkie możliwe
                    zwolnienia podatkowe na 20 lat,czyli zysku nie przynosi,a więc zaorać!
                    • billy.the.kid Re: popieram debilka ignoranta 21.06.09, 10:03
                      jeśli zysku nie miała jakaś poj...na korporacja-nie znaczy że zysku
                      nie było.
                      zysk był taki ze ludkowie sobie pracowali/bądź udawali że pracują/
                      ale podatki od ich pracy wpływały do skarbu państwa.
                      pańtwo to stac było na wojsko, służbę zdrowia, edukację, policję.

                      na dziś zyski płyną doróżnych cwaniaków-ale państwo gwóno z tego ma.
                    • marek_boa Re: popieram debilka ignoranta 21.06.09, 10:11
                      - Po pierwsze primo - please mnie tu nie "paniować" - bo teoretycznie na forum
                      wszyscy są równi!:) Po za tym z racji urodzenia w "niesłusznym obecnie reżimowym
                      państwie czyli w PRL-u" forma "Pan" jest mnie ideologicznie obca!:)
                      - Po drugie primo - toż zakład w Gliwicach zysk jednak przynosił WŁAŚCICIELOM a
                      jak wiadomo właścicielem jest jednak podmiot prywatny czyli najbliższy sercu
                      rządzącym naszym pięknym krajem nieprzerwanie od 1989 roku!Że nie przynosił
                      zysku państwu?! Toż to problem państwa a nie właściciela! Po za tym wszystkim
                      jak to już pewien mądry człowiek wyartykułował kilkadziesiąt lat temu "Rząd się
                      sam wyżywi"!:)
                      -Pozdrawiam!
                      • billy.the.kid Re: popieram debilka ignoranta 21.06.09, 10:33
                        możesz śmiało napisac że tym MĄDRYM CZŁOWIEKIEM jest JERZY URBAN.
                        jakżeż ta prawda o rządzie jest cały czas AKTUALNA.
                        • marek_boa Re: popieram debilka ignoranta 21.06.09, 11:34
                          Drogi Bilu ależ każdy to wie!:) Łącznie z tymi,którzy twierdzą ,że nie czytają
                          "Nie" i do ręki gazety tej by nie wzięli!:) Toż zdanie to wypowiedziane przez
                          J.Urbana w 1982 roku stało się kanonem późniejszej polityki rządzących naszym
                          krajem po 1989 roku!
                          -Pozdrawiam!
                      • browiec1 Re: popieram debilka ignoranta 21.06.09, 15:45
                        Zapominasz drogi Marku(bo z tamtymi odrzutami szkoda w ogole gadac)
                        ze mimo iz panstwo nie otrzymuje kasy z podatkow od wlascicieli,to
                        jednak wlasciciel zapewnia prace i place(skads to haslo znam...)
                        pracownikom(panstwo nie musi im zasilkow placic),owi pracownicy
                        placa podatki,a zarobiona kase wydaja na konumpcje dzieki czemu
                        zarabiaja tez inni utrzymujac swoje miejsca pracy.Wiem ze to trudne
                        ale Ty to powinienes zrozumiec(od reszty tego nie wymagam:)
                        • marek_boa Re: popieram debilka ignoranta 21.06.09, 16:00
                          Ależ Browiec ja to doskonale rozumiem!:)
                          -Pozdrawiam!
                          • browiec1 Re: popieram debilka ignoranta 21.06.09, 16:10
                            Jak widzisz po wczesniejszym poscia forumowego zomowca on tego nie
                            rozumie,co bylo dla mnie oczywiste.
                        • ignorant11 Browiec daj spokój!:)) 21.06.09, 16:05
                          browiec1 napisał:

                          > Zapominasz drogi Marku(bo z tamtymi odrzutami szkoda w ogole
                          gadac)
                          > ze mimo iz panstwo nie otrzymuje kasy z podatkow od wlascicieli,to
                          > jednak wlasciciel zapewnia prace i place(skads to haslo znam...)
                          > pracownikom(panstwo nie musi im zasilkow placic),owi pracownicy
                          > placa podatki,a zarobiona kase wydaja na konumpcje dzieki czemu
                          > zarabiaja tez inni utrzymujac swoje miejsca pracy.Wiem ze to
                          trudne
                          > ale Ty to powinienes zrozumiec(od reszty tego nie wymagam:)


                          Sława!

                          Chcesz nauczyc tego prymitywnego pałkarza ekonomii?

                          Przeciez on skończył az goledzinowski uniwersytet, reszta uzpełnił
                          w "nie" i gazetkach sciennych na komisariacie...

                          Juz mu sie nic nie zmiesci w tym ptasim a włąsciwie milicyjnym
                          móżdzku, bo ptaki bywaja duuuuzo madrzejsze.

                          jednosta inteligencji to CJANT a on jest oficjalnie miliCJANT, choc
                          tez pewnie awansem i na wyrost bo dla mnie to najwyzej microCJANT,
                          nawet jesli nie nanoCJANT.



                          Forum Słowiańskie
                          gg 1728585
                          • marek_boa Re: Browiec daj spokój!:)) 21.06.09, 16:10
                            Nigdy dosyć śmiania się z TKR-a!:) Mła czyli ja ukończyłem elitarną( w pewnym
                            sensie) uczelnię wojskową a "Toto" nawet po Polsku Pisać nie potrafi!:(
                            - Ech!
                            • browiec1 Re: Browiec daj spokój!:)) 21.06.09, 16:11
                              A mozna wiedziec jaka? Bo jak rozumiem oficerska,ale
                              jakiej "specjalnosci"?Chyba nie marynarz slodkich wod:)
                              • marek_boa Re: Browiec daj spokój!:)) 21.06.09, 16:27
                                Uśmiejesz się!:) WAT! Specjalizacja....saper!:)
                                -Pozdrawiam!
                                • odyn06 Re: Browiec daj spokój!:)) 21.06.09, 16:53
                                  Zwiadowca - zmechol pozdrawia sapera - waciaka:-))
                                  • marek_boa Re: Browiec daj spokój!:)) 21.06.09, 17:02
                                    No to Ty się już ni Dziw Odyn ,że postrzeganie "wojny" mamy podobne!:)
                                    - Uniżony sługa!:)
                                • browiec1 Re: Browiec daj spokój!:)) 21.06.09, 18:53
                                  No kto by pomyslal.Widac skoro do tej pory piszesz,to chyba jestes
                                  nieomylny,bo wiadomo jak to z saperami bywa:)
                                  • ignorant11 on tylko kapował:)) 22.06.09, 16:06
                                    browiec1 napisał:

                                    > No kto by pomyslal.Widac skoro do tej pory piszesz,to chyba jestes
                                    > nieomylny,bo wiadomo jak to z saperami bywa:)

                                    Był oddelegowany na WAT by donosic na kadetow, czy nie szemraja na
                                    bratnia armie radziecka...
                                    :))

                                    Sława!
                                    Forum Słowiańskie
                                    gg 1728585
                          • cie778 ignorant 22.06.09, 15:31
                            Człowieku, daj se na wstrzymanie, przecież tego co Ty produkujesz czytać się nie
                            da. Po kiego takie plucie? Nie potrafisz przegadać Marka-boa bo za dużo wie? To
                            się doucz a nie bluzgaj.

                            pozdrawiam
                            • ignorant11 Re: ignorant 22.06.09, 16:09
                              cie778 napisał:

                              > Człowieku, daj se na wstrzymanie, przecież tego co Ty produkujesz
                              czytać się ni
                              > e
                              > da. Po kiego takie plucie? Nie potrafisz przegadać Marka-boa bo za
                              dużo wie? To
                              > się doucz a nie bluzgaj.
                              >
                              > pozdrawiam


                              Sława!

                              ??????????????

                              Ja nawet nie czytam tych zwyrodnialców ubecko-utrwalaczowych ani
                              polskojezycznych rosjan, a wie on nie tak wiele, mam jakies
                              sowieckie zrodła które traktuyje jak biblie i cytuje sowieckie tezy
                              propagandowe.

                              W ogóle on nie uprawioa dyskusji ale tylko sowiecko-rosyjska
                              propagande.

                              Z tym sie nie dyskutuje, mozna jedynie wysmiewac
                              Forum Słowiańskie
                              gg 1728585
                              • cie778 Re: ignorant 22.06.09, 17:41
                                a możesz mi wyjaśnić:
                                1. Jak jesteś w stanie kogokolwiek wyśmiać jeśli go nie czytasz?
                                2. Skąd wiesz, że to "sowieckie tezy propagandowe" jeśli ich nie czytasz?
                                3. Jak Twoje postępowanie ma się do tytułu "Forum dyskusyjne"?

                                Marek-boa dysponuje ogromną wiedzą nt. sowieckich konstrukcji a jednocześnie
                                potrafi się przyznać do niewiedzy. A to, że ma odmienny od mojego punkt widzenia
                                czyni go idealnym partnerem do dyskusji.
                                Tymczasem Ty robisz bydło i co najgorsze - niby głosisz hasła mi bliskie, ale
                                nic prócz bluzgów nie masz na ich poparcie. Weź zbastuj, doucz się i spróbuj
                                ponownie. Argumentami, nie bluzgami. To jest możliwe. Taki Michał Buslik kiedyś
                                miał wyłącznie zapał i zacietrzewione poglądy a teraz robi coraz lepsze pismo i
                                sam bardzo ciekawie pisze.

                                pozdrawiam
                                • browiec1 Re: ignorant 23.06.09, 08:39
                                  To oni sie z REMOVEM znaja?
                                  vmc.org.pl/news.php?id=60
    • browiec1 Re: Wielka wyprzedaż demobilu... 21.06.09, 14:40
      Na razie to moze Slonce Peru pomoze Bumarowi
      wiadomosci.onet.pl/1993999,11,item.html
    • browiec1 Re: Wielka wyprzedaż demobilu... 21.06.09, 15:40
      A tak chcialo brac udziel w rozdziale majatku lewctwo
      wiadomosci.onet.pl/1994008,12,item.html
    • browiec1 Re: Wielka wyprzedaż demobilu... 21.06.09, 15:50
      Tu chyba jest drobna niescislosc:
      ta kasa to chyba tylko za mienie tzw. ruchome,sprzedaz nieruchomosci
      da pewnie sumy o wiele wyzsze.
      • billy.the.kid Re: Wielka wyprzedaż demobilu... 21.06.09, 15:57
        oj jabłonowo-ty już po ludzku nie rozumiesz . że podatki od 3
        mln.bezrobotnych NIE WPŁYWAJĄ. i id tych co to w londonie i w
        jackowie takoż więc nie pij więcej jabłonowa durniu- bo to szkodzi.
        no i te zyski wywiezione za granicę najjąsniejsze rzeczypospilitej
        takoż.
        • brigada_di_bandito Re: Wielka wyprzedaż demobilu... 21.06.09, 16:44
          Widzisz Billy,w swej durnocie ten browiec zapiał socjalistycznym argumentem nie
          wiedząc o tym.
          • billy.the.kid Re: Wielka wyprzedaż demobilu... 21.06.09, 16:45
            wszyscy po jabłonowie tak mają.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka