28.02.07, 00:51
miasta.gazeta.pl/bialystok/1,35235,3948979.html
Co myslicie na ten temat?
Jakos cicho o tym na naszym forum, a przeciez
dotyczy to nas wszystkich.

Wierze, ze nie dojdzie do realizacji tych planow!
Czy bedzie referendum ogolnopolskie, czy tylko
regionalne?
Obserwuj wątek
    • zinekk Re: Rospuda 28.02.07, 01:13
      Ja śledzę. Mocy sprawczej nie mam. Oglądałem troche ten cyrk na żywo dzis na
      tvn24, ale mi sie odechciało patrzec na gadające głowy i zajałem się, czytaniem
      ( bo w koncu elyta jestem, jak to z przekąsem stwierdził mozilla.org).
    • tytt Re: Rospuda 28.02.07, 11:35
      ojro1 napisała:

      > miasta.gazeta.pl/bialystok/1,35235,3948979.html
      > Co myslicie na ten temat?
      > Jakos cicho o tym na naszym forum, a przeciez
      > dotyczy to nas wszystkich.
      >
      > Wierze, ze nie dojdzie do realizacji tych planow!
      > Czy bedzie referendum ogolnopolskie, czy tylko
      > regionalne?

      w marcowym momencie moj felieton na powyzszy temat :)
      • zonc Re: Rospuda 28.02.07, 12:50
        Witaj 10 nago ośmiornicy :) Honorowy członku gangu kontrolującego forum :)

        Może by się ktoś tak odezwał ?:)


        Co do Rospudy... nie ma mojej zgody, inwestycji nie będzie!! I koniec:)
        Zbierałem podpisy po znajomych i wysłałem ekologom, którzy teraz ten siedzą.
        Wiele organizacji takie akcje organizowało...

        ...i dobrze!!
        • ojro1 Re: Rospuda 01.03.07, 02:10
          zonc napisał:

          > Witaj 10 nogo ośmiornicy :) Honorowy członku gangu kontrolującego forum :)<

          Jasne! Ja - krwiozerczy szpon ;-P

          > Co do Rospudy... nie ma mojej zgody, inwestycji nie będzie!! I koniec:)
          > Zbierałem podpisy po znajomych i wysłałem ekologom, którzy teraz ten siedzą.
          > Wiele organizacji takie akcje organizowało...
          >
          > ...i dobrze!!<

          Zonc, wiedzialam, ze Ty nie bedziesz bierny,
          super!
          :-)

          Zinekk cos tam pomruczal, ale nie powiedzial
          ani "tak", ani "nie" ;-)
      • zonc nie nago, a nogo :) [ntxt] 28.02.07, 12:51
      • ojro1 Re: Rospuda 01.03.07, 02:05
        tytt napisał:

        > w marcowym momencie moj felieton na powyzszy temat :)<

        Chetnie poczytam, ale nie wiem, gdzie szukac
        tego momentu? ;-)

    • coooler1 Re: Rospuda 28.02.07, 14:49
      Osobiście jestem za tym , aby odbyło się referendum regionalne. To przecież ich
      sprawa. Ten problem dotyczy Augustowa.
      Zresztą my i tak nie mamy wpływu na to.
      • intervention Re: Rospuda 28.02.07, 14:52
        Ten problem nie dotyczy tylko Augustowa. Dotyczy również nas bo przyroda jest
        doberm ogólnym. Dolina Rospudy jest bardzo cennym ekosystemem.
        • coooler1 Re: Rospuda 28.02.07, 14:54
          Twoje zdanie.
          • normalna.kobieta Re: Rospuda 28.02.07, 19:19
            ludzie ewentualne referendum nie ma znaczenia całkowici,e gdyż to Unia podejmuje
            ostateczne decyzje, będąc we wspólnocie podlegamy decyzjom podejmowamnym na
            szczeblu unijnym, a nie narodowym w takich kwestiach, które dotyczą nie tylko
            nas lecz ogólnie Europy. Jeśli nie wydarzy się coś nieprzewidzianego to Rospuda
            zostanie uratowana i bardzo dobrze:)
            • ojro1 Re: Rospuda 01.03.07, 02:19
              normalna.kobieta napisała:

              > ludzie ewentualne referendum nie ma znaczenia całkowici,e gdyż to Unia
              podejmuj
              > e
              > ostateczne decyzje, będąc we wspólnocie podlegamy decyzjom podejmowamnym na
              > szczeblu unijnym, a nie narodowym w takich kwestiach, które dotyczą nie tylko
              > nas lecz ogólnie Europy. Jeśli nie wydarzy się coś nieprzewidzianego to
              Rospuda
              > zostanie uratowana i bardzo dobrze:)<

              Mam nieustajaca nadzieje, ze zostanie uratowana,
              bo jesli ktos jest glupi, to trzeba go zmusic
              do tego, by zaczal myslec dalej, niz tylko o swoim
              nosie.
              Slyszalam, ze kara pieniezna (ok.1 mio euro) nie
              jest czynnikiem odstraszajacym. "Jak trzeba, to
              zaplacimy i bedziemy robic swoje", tak mowia ci,
              ktorzy sa za zniszczeniem tego wyjatkowego miejsca.
              :-(

        • ojro1 Re: Rospuda 01.03.07, 02:22
          intervention napisał:

          > Ten problem nie dotyczy tylko Augustowa. Dotyczy również nas bo przyroda jest
          > doberm ogólnym. Dolina Rospudy jest bardzo cennym ekosystemem.<

          O! Wlasnie! Slusznie!
          Zeby wszyscy (a chociazby wiekszosc) tak mysleli
          swiat bylby lepszy
          :-)
      • ojro1 Re: Rospuda 01.03.07, 02:14
        coooler1 napisał:

        > Osobiście jestem za tym , aby odbyło się referendum regionalne. To przecież
        ich
        >
        > sprawa. Ten problem dotyczy Augustowa.
        > Zresztą my i tak nie mamy wpływu na to.<

        Nie, to nie jest tylko ich sprawa!
        Coooler, a czy wycinanie lasow n.p. w Brazylii
        (posrednio m.i. na hamburgery) jest tylko sprawa
        Brazylijczykow?

        • madziarrka1 Re: Rospuda 01.03.07, 09:55
          To jest unikalny ekosystem, to jest sprawa całej Europy, powina zostać ocalona i
          myślę ,że tak się stanie. Chciałabym wspomóc ludzi walczących o dolinę jakimś
          manifestem poparcia, lecz przykre jest to ,że w Bydgoszczy w odróznieniu od
          wielu innych miast, nic się nie działo. W ogóle przygnębia mi to ,że Bydgoszcz
          nigdy się nie wychyla, tutejsi ludzie jakoś mają taką mentalność ,że nigdy nie
          ruszą swoich pupć:), żeby zorganizować jakąś manifestacje w ważnej sprawie,
          podczas gdy w innych miastach potrafią coś takiego zorganizować. Ta bydgoska
          obojętność na ważne dla kraju sprawy, jest przykra, oznacza, że my Bydgoszczanie
          nie potrafimy się jednoczyć walcząc o ważne kwestie:(...Ja mam taką mentalność
          ,że zawsze jak są takie sprawy to chciałabym się z solidaryzować z innymi i
          zaminifestować to co czuję, np. poparcie dla ekologów w ostatnim czasie, ale ja
          nie jestem czystą bydgoszczanką tylko mieszanką hehe, stąd pewnie moja odmienna
          od tutejszej mentalność:) Oggólnie uważam ,że musimy się trochę zmienić pokazać,
          że też potrafimy się jednoczyć w przypadku takich spraw, niech sobie nie myślą,
          że my jesteśmy jakieś czarne owce na tle kraju zawsze gdzieś w ogonie, bo
          narazie tak myślą, zmieńmy to, niech zobaczą ,że bydgoszczanin potrafii:)
          Obawiam się jednak ,że bydgoszczan ciężko będzie zreformować i ta moja wizja
          jest jak narazie jedynie utopią, szkoda:(...
    • foczafoka Re: Rospuda 01.03.07, 10:44
      webankieta.pl/survey/w37xmch5xda
      Ankieta.

      Nie rozumiem mieszkancow augustowa, oni i tak wyjada za granice znajac zycie a
      chca zniszczyc przyrode, nie rozumiem czemu sa przeciwnie azebyby droga
      przebiegala i nie niszczyla rozpudy, przeciez to dobro ogolno polskie nawet i
      europejskie to nie jest zwyczajny las, zniszcza zycie zwierzat, roslin, a
      przeciez droga ekologiczna takze omija augustow, nie rozumiem,
      Ale ciesze sie ze Unia jest przeciwko, ze jest ktos madrzejszy dla kogo liczyc
      sie dobro ogolne, czyli zwierzat i przyrody takze,

      Najlatwiej zniszczyc wszystko!! Augustowianie o tym nie pamietaja
      Polski tyle lat nie bylo stac na autostrady, teraz unia moze nam pomoc a oni
      chca to wszystko zaprzepascic!!! Unia powinna dowalic kary tym augustowianom takze
      • foczafoka Re: Rospuda 01.03.07, 10:47
        Jak ktos chce uratowac srodowisko naturalne, czyli nasza kochana Rospude to
        polecam podpisac, siebie i cala rodzine:
        www.greenpeace.org/poland/kampanie/via-baltica-nie-t-dy-droga/ratuj-rospude
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka