Dodaj do ulubionych

Terminal Cargo w Porcie Lotniczym

11.05.07, 21:24
Czy coś wiadomo na ten temat? Coś dzieje się w tej sprawie?
Obserwuj wątek
    • kuroslip Re: Terminal Cargo w Porcie Lotniczym 11.05.07, 21:55
      Nic, zmarła smiecia naturalna.
      • kolo82 Re: Terminal Cargo w Porcie Lotniczym 12.05.07, 01:55
        Jak dobrze pamietam, inwestycja zostala odlozona na dalszy plan, potrzebni sa
        potencjalni klienci!
    • marboro2 Re: Terminal Cargo w Porcie Lotniczym 12.05.07, 07:38
      Zapomnij o cargo .wg mnie stracona szansa raczej przespana
    • pol_czlowieka Re: Terminal Cargo w Porcie Lotniczym 12.05.07, 08:12
      W wielu wywiadach Hydzik podkreślał, że budowa cargo nie ma u nas ekonomicznego uzasadnienia i pewnie jest to racja. Gdyby powstało, trzebaby było do niego dopłacać. Nie bądźmy tacy jak torunianie którzy na złość innym chcą pobudować u siebie lotnisko. :)
      • krysmat Re: Terminal Cargo w Porcie Lotniczym 12.05.07, 20:10
        pol_czlowieka napisał:

        > W wielu wywiadach Hydzik podkreślał, że budowa cargo nie ma u nas
        ekonomicznego
        > uzasadnienia i pewnie jest to racja. Gdyby powstało, trzebaby było do niego
        do
        > płacać. Nie bądźmy tacy jak torunianie którzy na złość innym chcą pobudować u
        s
        > iebie lotnisko. :)
        A na jakiej podstawie Hydzik twierdzi ze nie ma ekonomicznego uzasadnienia ?Czy
        byly robione jakies badania?NIE, nic takiego nie bylo.Jezeli nie teraz to kiedy
        bedzie uzasadnione ?Teraz kiedy rusza sharp i inne firmy pod Toruniem jest
        szansa aby naklonic je do kiorzystania z cargo u nas ,a tak bedzie ze zaczna
        korzystac w Gdansku.Nigdy nie bedzie tak ze przyjdzie firma i powie Hydzik
        wybuduj mi cargo a ja wam zlece wysylke.Najpierw musi cos byc aby mozna bylo z
        tego korzystac.Prawda ze jak teraz sie nie wybuduje cargo to juz nigdy u nas
        nie bedzie .Potencjalni klienci uciekna do Gdanska.
        • pol_czlowieka Re: Terminal Cargo w Porcie Lotniczym 12.05.07, 20:48
          krysmat napisał:

          > A na jakiej podstawie Hydzik twierdzi ze nie ma ekonomicznego uzasadnienia
          > ?Czy byly robione jakies badania?NIE, nic takiego nie bylo.

          Skąd ta pewność że nie było badań rynkowych. Czy wszystko musi być oficjalnie ogłaszane

          > Jezeli nie teraz to kiedy bedzie uzasadnione ?Teraz kiedy rusza sharp i inne
          > firmy pod Toruniem jest szansa aby naklonic je do kiorzystania z cargo u nas
          > ,a tak bedzie ze zaczna korzystac w Gdansku.

          Jest szansa? A co by było gdyby Sharp i inni powiedzieli "nie dziękujemy" Inwestycja bez żadnego zysku!!

          > Nigdy nie bedzie tak ze przyjdzie firma i powie Hydzik
          > wybuduj mi cargo a ja wam zlece wysylke.Najpierw musi cos byc aby mozna bylo
          > z tego korzystac.Prawda ze jak teraz sie nie wybuduje cargo to juz nigdy u
          > nas nie bedzie .Potencjalni klienci uciekna do Gdanska.

          Tyle że teraz nie ma kasy na cargo, są inne potrzeby które wiadomo napewno że przyniosą zysk.
          • krysmat Re: Terminal Cargo w Porcie Lotniczym 12.05.07, 22:37
            Bo nie bylo takich badan robionych a pozatym jezeli juz by byly to powinny byc
            oglaszane.Co do twojego stwierdzenia co by bylo gdyby sharp sie nie
            zdecydowal.To z takim podejsciem nic nie powinno byc budowane np.nikt nie
            powinien otwierac kawiarni bo moze klient ja omijac mimo ze mialby ja pod
            nosem,.Lotniska tez nie powinnismy rozbudowywac bo jaka masz gwarancje ze ktos
            bedzie chcial tu ladowac (mysle tu o o liniach).Co do kasy to w tym kraju a w
            szczegolnosci w naszym miescie na nic nie ma kasy, czyli rozumiem ze wg ciebie
            nic nie robic
            • pol_czlowieka Re: Terminal Cargo w Porcie Lotniczym 12.05.07, 23:20
              Źle mnie zrozumiałeś. W obecnej chwili przy takim a nie innym finasowaniu Portu Lotniczego lepiej jest inwestować w rzeczy pewniejsze (połączenia lotnicze) i pod tym kątem rozbudowywać port niż cargo (nikła szansa na użytkowników).
              To się nazywa chyba racjonalne wykorzystanie możliwości.
              • marboro2 Re: Terminal Cargo w Porcie Lotniczym 13.05.07, 00:03
                pol_czlowieka napisał:

                > Źle mnie zrozumiałeś. W obecnej chwili przy takim a nie innym finasowaniu
                Portu
                > Lotniczego lepiej jest inwestować w rzeczy pewniejsze (połączenia lotnicze)
                i
                > pod tym kątem rozbudowywać port niż cargo (nikła szansa na użytkowników).
                > To się nazywa chyba racjonalne wykorzystanie możliwości.
                Wtrace sie w dyskusje i powiem tak polowa czlowieka ma racje ze przy takim
                finansowaniu nie ma szans na cargo ale racje ma krysmat ktory twierdzi ze tak
                naprawde nikt nie raczyl sprawdzic czy byloby zapotrzebowanie na cargo.A
                stwierdzenia Hydzika ze jak znajdzie sie klient to moze wtedy bedzie cargo sa
                smieszne i tyle
                • kolo82 Re: Terminal Cargo w Porcie Lotniczym 13.05.07, 14:23
                  Pamietac trzeba, ze fabryka Sharpa ma swoich kooperantow wokol siebie, a i
                  kolejni sie buduja.
                  Sharp to juz zdarta plyta.
                  • krysmat Re: Terminal Cargo w Porcie Lotniczym 13.05.07, 16:15
                    kolo82 napisał:

                    > Pamietac trzeba, ze fabryka Sharpa ma swoich kooperantow wokol siebie, a i
                    > kolejni sie buduja.
                    > Sharp to juz zdarta plyta.
                    O to chodzi Sharp wszyscy kooperatorzy .powstaja wciaz inne firmy .A pytanie do
                    Hydzika jakie podstawy ekonomiczne ma przejecia pola pod Toruniem.Tam nie
                    potrzeba pieniedzy do doprowadzenia lotniska do stanu uzytecznoosci .Oczywiscie
                    ze tak i kto na to da pieniadze ?Zaleski powiedzial wprost ze kasy miejskiej na
                    lotnisko w Toruniu nie da on bedzie stal z boku i podpowiadal
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka