Dodaj do ulubionych

Nie warto instalowac Windowsa XP

22.01.02, 18:21
sprawia wiele klopotow.
wiele programow i gier na nim nie chodzi.
Miesza ze sterownikami.
I uwazam ze stara poczciwa 98 jest duzo sprawniejsza w obsludze, chociaz
graficznie odstaje.
XP ma kilka bajerow, ale nie sa one warte nerwow.
Rhemek
Obserwuj wątek
    • p8 warto instalowac Windowsa XP 22.01.02, 18:30
      rhemek napisał(a):

      > sprawia wiele klopotow.
      > wiele programow i gier na nim nie chodzi.
      > Miesza ze sterownikami.
      > I uwazam ze stara poczciwa 98 jest duzo sprawniejsza w obsludze, chociaz
      > graficznie odstaje.
      > XP ma kilka bajerow, ale nie sa one warte nerwow.
      > Rhemek


      Cóż, myślę że się mylisz, bo jedyną jego większą wadą jest nieszczęsny
      MediaPlayer, którego da się jednak wyłączyć. No i w ciągu miesiąca nie zbiesił
      się ani razu, a 98 potrafił to robić średnio raz na tydzień:)
      To tylko kwestia przyzwyczajenia, ja też nie mogłem z początku przestawic się z
      ME, ale teraz nie żałuję.

      panBozia
      • Gość: Baton Re: warto instalowac Windowsa XP IP: *.bydgoszcz.sdi.tpnet.pl 22.01.02, 18:33
        A mojemu koledze Winda XP eXPressssowo
        wykasowala BEZPOWROTNIE 20 GB danych z dysku,
        bo powalila sie instalacja......
        Naprawde fajnemozliwosci, tylko DOS'owy "format c:"
        zajmuje jakby mniej miejsca.... ;-)))
      • krotoss Re: warto instalowac Windowsa XP 22.01.02, 18:37
        i racje ma pB of corbs-Rhemek nie umiesz sobie cyba radzic widac... co do
        gierek to fakt, ale Ty sei jeszcze w to bawisz? ;-) A WMP pB
        mozna "zneutralizowac" ja np. odpalam wszelkie mp3 na WinAmpie bo mam mp3
        ustawione jako rozpoznawane przez ten program wlasnie. Bardziej denerwuje mnie
        netmetting tego g... tez nie moge odinstalowac ale wylaczam na szczescie.

        KroTosS

        Ps.Co do "wieszalnosci" to 98 sie chowa przy XP.
        • rhemek Re: warto instalowac Windowsa XP 22.01.02, 18:55
          a nie mozna sobie czasem w cos pograc:)))))))))))
          Kroti??????
          • p8 Re: warto instalowac Windowsa XP 22.01.02, 18:58
            rhemek napisał(a):

            > a nie mozna sobie czasem w cos pograc:)))))))))))
            > Kroti??????

            Można, i u mnie jakoś wszystko działa, nawet z nie ma problemów z emulatorami
            Amigi, co na 98, a zwłaszcza na ME był nie całkiem sprawne.
            A inne gierki też chodzą - te stare, np Warlords, jak i nowe np. FIFA 2002

            greetz
            panBozia
            • rhemek Re: warto instalowac Windowsa XP 22.01.02, 19:02
              to ja nie wiem... Ja reinstalowalem xp na 98, i czesc moich plyt z grami nie
              czyta, piszac komunikat: prosze zaktualizowac , albo zly format pliku...
              rhemek
              • krotoss Re: warto instalowac Windowsa XP 22.01.02, 19:06
                hej kolego chcesz powiedziec ze wrociles do 98 z XP? jak tak to pewnie miales
                pod XP format dysku NTFS, a 98 fat 32 lub 16 obsluguje-to chyb ato jest ten
                problem. Ale wroc kolego do XP dobrze zainstaluj i dopiesc system-bedzie
                dzialal jak zyletka. Poprzegladaj www tam jest pelno porad jak to zrobic.

                KroTosS
                • rhemek Re: warto instalowac Windowsa XP 22.01.02, 19:08
                  nieee ja napisalem ze instalowalem xp na 98 i moze to przezto.
                  Rhemek
            • krotoss Re: warto instalowac Windowsa XP 22.01.02, 19:03
              mi nie dziala Half Life, a raczej raz dzial jedna czesc tak druga nie. Ale
              Starcraft dziala ^___^ lubie czasem dac czadu Protossami nie kojarzyc mojego
              nicka z nimi-ma inne pochodzenie calkowicie.

              KroTosS "my life for conclave"
              • p8 Re: warto instalowac Windowsa XP 22.01.02, 19:44
                krotoss napisał(a):

                > mi nie dziala Half Life, a raczej raz dzial jedna czesc tak druga nie.
                Ja mam polską wersję i działa, ale nie można online, co wynika z rosyjskiego
                spolszczenia gry:) - ale i tak RTS und RPG rulz.


                panBozia

                • krotoss Re: warto instalowac Windowsa XP 22.01.02, 20:21
                  tez mam PL i o grze przez net to juz nie mowie bo musze najpierw sciagnac
                  najnowsza wersje CS bo ta, ktora mam na plytce nie chce chodzic jako za stara,
                  ale i tak mnie do tego nie ciagnie wole inne rzeczy... chyba dorastam ;-)

                  KroTosS
    • polynomial Re: Nie warto instalowac Windowsa XP 24.01.02, 15:03
      1.Miłośnicy XP, a tryb MS-DOS u was jest, czy tylko konsola?
      2.Ja używam win98 i mi się nie wiesza. Jest w tym duży sukces szybkiego
      procesora no i dopieszczenia systemu. A "oram" nim zdrowo.
      3.Mimo wszystko jeszcze poczekam z przeskoczeniem na inny system. I raczej nie
      będzie to kolejna wersja okienek. Raczej "Uśmiech pingwina". Aby tylko więcej
      softu pod ten system było (no i gierek).
      4.Za nim rozgorzeje dyskusja (miejmy nadzieję, że nie, chyba że rzeczywiście
      ROZGORZEJE-wtedy się dołącze), który system lepszy a który gorszy, to chciałbym
      powiedzieć, że nie ma systemu gorszego lub lepszego.
      Wszystkie są siebie warte. To a`propos czy warto/nie warto instalować. To tylko
      zależy od użytkownika. Programiście Borlanda wystarczy DOS 6.** , Protossi
      akceptują XP, a FIFA woli `98. Mój Sub Command na szczeście "chodzi" na 98se.

      Zagorzały (nie mylić z upitym, chyba że...- patrz wyżej) miłośnik Sub Commanda
      Polynomial
      • Gość: atomski Re: Nie warto instalowac Windowsa XP IP: *.bydgoszcz.sdi.tpnet.pl 24.01.02, 16:05
        Mnie drażni to ,że cała profesjonalna rodzina Windowsa sama nie wyłącza
        komputera .Tak jak robi to rodzina rozrywkowa : ME czy 98.
        Muszę się schylać pod biurko i szukać wyłacznika .Mam BIOS ,który pozwala
        włączać kompu z klawiatury. Gdyby XP sam się wyłączał ,to komu by to
        zaszkodziło ????
        XP faktycznie pod odchudzeniu (po odłożeniu wszystkich bombek ) nie wyglada jak
        choinka i jest szybki . Do tego nie wiesza się . Aczkolwiek mam specyficzny
        komputer . Mój modem gryzie sie z kartą dźwiękową. Pod Me jak grzebnąłem w
        systemie ,to starczało na długo .Wywalałem modem na dodany COM np z numerem 6 i
        po sprawie. Tymczasem XP może jest fajny jak się "czysto" .Po każdym ładowaniu
        dynamicznie skurczybyk przydziela COM-y i wywala zarówno kartę dźwiękową jak i
        modem . Można w systemie parę razy puknąć odświeżanie i chłopak się
        odnajdzie ,ale czasem trzeba łopatologicznie przydzielać przerwania . Tego typu
        manualną robotę ma XP bardzo ograniczoną . To jest irytujące. Zastanawiam się
        więc ,czy wywalić kartę dźwiękową ,modem czy XP.
        Zapomniałem o drażniącym wymogu "podpisu elektronicznego" drivera . O tym ,że
        Easy CD 4 jest np za starym programem ,którego sie nie zaleca ,bo nie ma
        owego "podpisu elektronicznego" zgodnosci z XP .
        Cały dzień spędziłem w internecie bujając za najaktualniejszymi wersjami
        sterowników ,a i tak nie zadowala go (XP) połowa . Np sterowniki Nvidii ,które
        są niby specjalnie pod XP.
        Ostatecznie zabawa z przerwaniami ,com-ami ,sterownikami skończyła się tak ,że
        po zaisnstalowaniu najnowszej wersji sterowników do myszy Logitech wszystko się
        posrało . Mysz wyleciała w kosmos (chociaż działa - taki cud) .
        I nie chce wrócić . Siedzi teraz na przerwaniach karty dźwiękowej ,a obie mają
        akurat te sporne przerwnia ,zasoby nie do ruszenia (akurat w XP ).
        A system działa niezachwianie i tak .Tylko pokazuje co uruchomienie,ze
        system ,by pracować stabilnie odłączył skonfliktowane urządzenia . To ciekawe .
        Mysz działa ,dźwięk zwykle też ???
        • krotoss Re: Nie warto instalowac Windowsa XP 24.01.02, 19:22
          wkurza mnie rzeczywiscie feler wylaczania kompa, juz kilka razy wisial
          z "mozna teraz bezpiecznie..." bo sie przyzwyczailem do autoamtu... moze mozna
          to gdzies ustawic?

          KroTosS
          • rhemek Re: Nie warto instalowac Windowsa XP 24.01.02, 20:14
            Dziwne...
            Moj xp automatycznie wylacza kompa tak jak 98 od pierwszego wlaczenia.
            moze macie jakies starsze wersje xp?

            Ja tez mialem problemy ze sterownikami modemu. Skurczybyk nachalnie laduje
            wlasne, i nawet specjalista sie przy tym zalamal i poradzil mi reinstalacje
            98... ale w koncu sobie poradzilem.
            pozdrawiam
            Rhemek
            • krotoss Re: Nie warto instalowac Windowsa XP 24.01.02, 20:18
              rhemek napisał(a):

              > Dziwne...
              > Moj xp automatycznie wylacza kompa tak jak 98 od pierwszego wlaczenia.
              > moze macie jakies starsze wersje xp?

              Czyli do ustawienia! ^_^ moze reset i w biosiku pogrzebac...

              KroTosS

              Ps.Ja z modemikiem nie mialem problemow-a od tego wszystko zalezalo bo dzieki
              temu moglem posciagac wszystkie sterowniki z sieci, a tak to...
              • Gość: atomski Re: Nie warto instalowac Windowsa XP IP: *.bydgoszcz.cvx.ppp.tpnet.pl 24.01.02, 22:47
                To jak to jest jest z tym samodzielnuym wyłączaniem ?
                Bo nic nie robie przy BIOS-ie i jak mam ME to sie sam wyłącza ,a jak mam NT
                4 ,2000 PROFESSIONAL lub XP , to nie bardzo ?
                A może rhemku robisz to bezwiednie nogą przy "POWER"?
                • krotoss Re: Nie warto instalowac Windowsa XP 24.01.02, 22:52
                  Gość portalu: atomski napisał(a):

                  > To jak to jest jest z tym samodzielnuym wyłączaniem ?
                  > Bo nic nie robie przy BIOS-ie i jak mam ME to sie sam wyłącza ,a jak mam NT
                  > 4 ,2000 PROFESSIONAL lub XP , to nie bardzo ?
                  > A może rhemku robisz to bezwiednie nogą przy "POWER"?


                  Bioik odpada wtedy widac, wiec musi byc to jakies wewnetrzne ustawienie systemu,
                  mysle ze nie bedzie trudne zeby znalezc jak ktos ma chwilke czasu-moze cos
                  wydobede jutro w przerwie miedzy zjazdem a kuciem laciny.

                  KroTosS
    • polynomial Nie warto? Lepsze jest wrogiem Dobrego (niestety) 25.01.02, 16:25
      Komputerek nie chce się sam wyłączyć ?! Nie ma rady! Trzeba aktualizować BIOS
      (najlepiej zadziała gdy czipset firmy jest dedykowany systemowi operecyjnemu).
      Podobny problem, pamiętam występował przy win2000 (wszystkie wersje). I to jest
      właśnie ta kompatybilność w dół. Poprostu firma z Redmond nas nie kocha.

      Polynomial

      p.s Ale najważniejsze, że Sub Command chodzi!
      • p8 Re: Nie warto? Lepsze jest wrogiem Dobrego (niestety) 25.01.02, 17:17
        polynomial napisał(a):

        > Komputerek nie chce się sam wyłączyć ?! Nie ma rady! Trzeba aktualizować BIOS
        > (najlepiej zadziała gdy czipset firmy jest dedykowany systemowi operecyjnemu).
        >
        > Podobny problem, pamiętam występował przy win2000 (wszystkie wersje). I to jest
        >
        > właśnie ta kompatybilność w dół. Poprostu firma z Redmond nas nie kocha.
        >
        > Polynomial
        >
        > p.s Ale najważniejsze, że Sub Command chodzi!


        Oświeć mnie - jak to nie chce się wyłączyć???

        panBozia
    • rhemek Re: Nie warto instalowac Windowsa XP 25.01.02, 18:14
      Naprawde sie wylacza od samego zainstalowania.
      ale moja nowa plyta glowna ma dopiero 5 miesiecy.
      Moze wasze sa starsze i stad problem...
      Rhemek
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka