Dodaj do ulubionych

Były wykopaliska i szkielety, została tablica

28.07.09, 11:40
"archeolog planuje wykupienie działki na cmentarzu Starofarnym"

Powinno to zrobić miasto, ale trudno na to liczyć, skoro sam Prezydent zrobił temu archeologowi karczemno-medialną awanturę, że swoimi pracami blokuje rozwój Bydgoszczy... Przeszłość naszego miasta to niepotrzebny i nieistotny balast dla tego przybłędy z Ludowic! XI-wieczne grodzisko, Stary Rynek, stosunek do prac archeologicznych - to wszystko pokazuje, jak Dombrowicz "czuje" Bydgoszcz...
Obserwuj wątek
    • zbydzio Re: Były wykopaliska i szkielety, została tablica 28.07.09, 12:02
      Bo teraz nastał czas na nową świecką tradycję.
      Trzeba iść z postępem i np nastawiać wiewiórek. Na miarę naszych
      potrzeb i możliwości.
      • janka561 Re: Były wykopaliska i szkielety, została tablica 28.07.09, 12:13
        NIe wiem co sie stalo z ludzmi z Bydgoszczy.Urodzilam sie i wychowywalam na
        Szwederowie obecnie 17 lat za granica ale w miescie jestem trzy razy w roku.Nie
        rozumie waszych durnych wpisow o "ludziach z ratusza" mam pytanie kto ich wybral
        jak nie wy i to dwa razy .Jak to jest ,ze teraz kazdy z was udaje ,ze ich nie
        wybieral wydaje mi sie ,ze pogniotlo was troszke.Mam nadzieje ,ze teraz tez go
        wybierzecie i bedziecie glupie posty donosy pisac.
        Kto z was bral udzial w referendum zeby odwolac to barachlo ?zaden ale teraz
        jacy wy zatroskani o Bydgoszcz was pierwszych powinno sie wywiezc na taczkach z
        Bydgoszczy.
        • bydgoski1 Odp. 14.08.09, 15:50
          Nie wiem kto głosował, ale generalnie władze w Bydg. są ok. Czasem tylko
          popełniają pomyłki jak każdy. Poza tym osoby tu wypowiadające się to nie cała
          Bydgoszcz a jedynie paru zainteresowanych tematem.

          Z tą tablicą to w sumie dziwnie. Sam nie wiem, generalnie to nie jest
          kryptoreklama, bo taka jest skryta i niewidoczna na pierwszy rzut oka. Tutaj
          mamy do czynienia z reklamą wprost. Pytanie czy archeolodzy mogą w ten sposób
          się reklamować?

          No cóż... archeologia to zupełnie inna branża niż komercja, ich praca jest
          przeważnie ukryta i nie widzimy jej, a jedynie podziwiamy jej skutki.

          Nic się od tej notatki nie stanie,bo przecież nikt nie wyskoczy zaraz z komórką,
          żeby wynając akurat tych archeologów do wykopania ruin zamku ze swojego ogródka.

          Także to jest trochę paranoja, reklama to raczej nie jest jednak, ale sposób
          uświetnienia tego, kto to zrobił. Tak samo jak podpis malarza na obrazie albo
          pisarza na okładce książki. To nie jest reklama.

          No i czy powinni liczyć im za to coś albo wyciąć? No nie.

          A jezeli się dogadywali to po co teraz robią wielkie halo? Jakiś absurd,
          poniżają się. Nie podoba mi się to, że tak reagują.
        • monnie92 Re: Były wykopaliska i szkielety, została tablica 14.08.09, 19:14
          A ty głosowałaś?

          ja nie i się nie wpier... :P
    • intervention Re: Jak to w poniedzialek? 28.07.09, 12:38
      Skoro tablica była umiejscowiona już w środę
    • malepiffko mam pytanie zwiazane z archeologia 28.07.09, 13:54
      wie ktos cos moze o strefie ochrony rozpoznanych stanowisk
      archeochologicznych "W" nr 46 na osiedlu Glinki?

      wikimapia.org/#lat=53.097503&lon=18.0234575&z=15&l=28&m=b&show=/11147651/pl/Strefa-ochrony-rozpoznanych-stanowisk-
      archeochologicznych-W-nr-46

      wdzieczny bede za kazda informacje.
    • kiwi_pl Były wykopaliska i szkielety, została tablica 28.07.09, 19:04
      Stiwi, trzymaj się. Nie daj się temu nieudacznikowi i ignorantowi. Wytrzymaj
      jeszcze rok i będziesz mógł prowadzić normalne badania. Żaden debil nie będzie
      się wpie...ł więcej w historię Bydgoszczy.
    • ramboost Były wykopaliska i szkielety, została tablica 28.07.09, 23:48
      A tak z ciekawości; może ktoś opisze, jakie budynki były na miejscu stadionu
      Polonii i jak przebiegała ulica Jastrzębia do dzisiejszej Wyczółkowskiego?
      Mieszkałem w pobliżu 30 lat i zawsze intrygowało mnie to pytanie? Bo przecież
      przed rokiem 1930 to miejsce wyglądało inaczej?
    • bartas1 Czy archeolodzy reklamują się nielegalnie? 14.08.09, 14:30
      Wrócił z urlopu palant co w lustro ostatni raz patrzył w latach 60 -tych i
      sie przypie... do porządnych ludzi.Jak ci napis w rogu przeszkadza , to kup
      sobie węższe okulary , nie będziesz go widział
    • splaris Czy archeolodzy reklamują się nielegalnie? 14.08.09, 15:59
      Siuda ? , czy to nie ten sam palant od węższych rowerków ? , kolega
      Dombrowicza , specjalista od bydgoskich ulic przypominających
      wiejskie drogi........ . Panie Siuda jeszcze rok i na zieloną
      trawkę, razem z Kostkiem z Ludowic. A mi to nie przeszkadza ,że jest
      nazwa sponsora.Jak zacznę kopać w ogródku , to wiem gdzie chociaż
      zadzwońić.Panie Siuda , specjalisto od siedmiu boleśći , zerkńij
      Pan na bydgoskie ulice , a się nogą przeżegnasz. O takim gościu jak
      Ty , mówimy po prostu "burak z Ludowic" , lub " śmietanka kołchozowa"
    • bosyantek1 Tablica dobra rzecz, nazwa firmy jednak wiocha! 14.08.09, 16:25
      - Poza tym już jesienią minionego roku podczas oficjalnego spotkania
      z "drogowcami" ustaliliśmy, że to miejsce musi być jakoś
      wyeksponowane. Nie wiem, dlaczego teraz wszyscy są zaskoczeni. (cyt
      za art.)

      A no dla tego panie Siwiak, że w Wolnym Świecie nie ma nic za darmo,
      a za reklamę się płaci i zaskoczeni są nie tablicą, a nazwą firmy na
      niej i brakiem wymaganych uzgodnień. Poza tym panie archeolog
      przestrzega się prawa, a przepisy tego prawa stanowią, że o
      umieszczeniu tablicy w takim miejscu oraz napisie na niej decydują
      "drogowcy" wespół zespół z ratuszem. Poza tym poza pokrzywdzonego,
      chciałem dobrze ale źli ludzie kłody pod nogi rzucają bardzo tu nie
      pasuje, bo z tego art. wynika, żeś pan panie archeolog ograbił
      miejską kasę z opłat za reklamę, czyli wszystkich z 358 tys.
      mieszkańców razem i każdego z osobna.
      • splaris Re: Tablica dobra rzecz, nazwa firmy jednak wioch 14.08.09, 17:40
        bosyantek1 - mi to wygląda na ratuszową wazelinkę , rodem z Ludowic
        lub Barćina. Ale mi zajebista reklama ..... . Pie...ij się w
        łeb "bosyantek1" , albo odmów kilka zdrowasiek, jak robi to Kostek
        Toruński......
      • bartas1 Re: Tablica dobra rzecz, nazwa firmy jednak wioch 14.08.09, 17:40
        > A no dla tego panie Siwiak, że w Wolnym Świecie nie ma nic za
        darmo,
        > a za reklamę się płaci

        no to zacznij od skasowania kondoma za finansowanie kampanii
        wyborczej synalka , z pieniędzy tych wszystkich z 358 tys.
        mieszkańców
    • sova_i_wilk Siedźpan cicho panie Siuda! 14.08.09, 16:27
      Już po tym co pan wygadywał na temat szerokości rowerów, w normalnym kraju,
      przy odpowiedzialnych władzach lokalnych, by pan ze stołka poleciał! Niestety
      u nas układy są jakie są. W XIX wieku w Poznaniu działał społecznie Edward
      Raczyński, który wziął na siebie ciężar budowy złotej kaplicy w poznańskiej
      katedrze oraz praktycznie sam wyłożył środki na rzeźby władców Mieczysława i
      Bolesława. Z tyłu pomnika umieścił swoje imię i nazwisko. Wówczas grono panów
      Siud i innych tego pokroju ludzi podniosło wielkie oburzenie, przyczyniając
      się do samobójczej śmierci Edwarda, dziś czczonego jako jednego z
      najwybitniejszych poznaniaków obok Marcinkowskiego w XIX wieku. Niech ten
      przykład da do myślenia co niektórym, by zamiast wpadać w szał umieli sprawy
      załatwiać w cywilizowany sposób.
      • zbydzio bo miała być inna tablica 14.08.09, 18:49
        Bo to wicie rozumicie towarzysze, to wszystko miało wyglądać inaczej.
        Miała być wstęga i jej przecięcie na uroczyste odsłonięcie.
        Przecinać miał sam prezydent w otoczeniu gwardii przybocznej.
        Napis na tablicy też nie taki - powinno być coś w stylu:
        "W hołdzie Prezydentowi Bydgoszczy, który w tym miejscu po
        bohaterskiej walce z wrogim reakcyjnym podziemiem odgrzebywaczy
        niepotrzebnej miastu przeszłości, doprowadził do zwycięskiego końca
        remontu ul. Focha w terminie"
      • mikimaus11 Re: Siedźpan cicho panie Siuda! 14.08.09, 21:27
        A czy Pan Raczyński prowadził wówczas w Poznaniu działalność gospodarczą? A może
        Pan archeolog wzorem Pana Raczyńskiego zechciałby pozostawić na tablicy co
        najwyżej imię i nazwisko, a nie całą nazwę firmy? To jest jawna reklama i
        powinien niestety za nią zapłacić. Dura lex, sed lex. Czy to się komuś podoba,
        czy nie.
    • arafat11 Re: Były wykopaliska i szkielety, została tablica 14.08.09, 19:43
      mozna sie zalamac...
      fakt gosciu nie do koncazachowal procedury, ale zrobil cos dla nas
      wszystkich...a jak by to wygladalo gdyby sie mailo formalnie odbyc?
      bylyby wymiany pism, spory co ma tam byc napisane itp itd...a na
      koncu by sie okazalo, ze nie ma ksy na tablice...i co wedy? sprawe
      by odlozono na polke jak wiele innych tgo typu...ile juz ratusz
      planowal pomnikow, tablic itp?
      poza tym sa w bydgoszczy tablice pamiatkowe( upamietniajace np
      ofiary wojny)gdzie jest napisane kto ja ufundowal ( np pewne
      centrum handlowe) czy to centrum tez placi kase za zajecie pasa
      drogowego, tudziez muru na kamienicy miejskiej? czy raczej prezydent
      rozplywal sie w podziekowaniach, ze ufundowali ta tablice?

      -
      Nie warto dyskutowac z hecerem, obrzuci wyzwiskami, a gdy zabraknie
      agumentow usuwa posty ze swojego forum...a mowia, ze prawdziwa
      cnota krytyk sie nie boi!
    • patronikus Kompromitacji Siudy c.d. 14.08.09, 20:33
      Nie wiem czy pan Siuda aby do końca przemyslał swoje postępowanie - pewnie nie
      jak przystało na prawdziwego polityka. Ech ... i nasze podatki idą na
      utrzymanie takich pasożytów ... .t
    • clough Czy archeolodzy reklamują się nielegalnie? 14.08.09, 21:07
      Panie Siuda, jak nie masz się pan na kogo lub co wkurzać to panu
      podpowiem. Wkurz się pan potężnie na tych swoich ludzi, którzy na
      wylocie z Bydgoszczy na Nowotoruńskiej i dalej za miastem ustawili
      ograniczenie do 30-tki. Jeżeli to mało, moge podrzucic panu jeszcze
      naście powodów z bydgoskich ulic do wkurzenia się.
      • mikimaus11 Re: Czy archeolodzy reklamują się nielegalnie? 14.08.09, 21:30
        Ależ jeśli Ratusz będzie nadal dawał tyle kasy na drogi takie i tyle na siakie,
        to trzydziestek będzie więcej. Zarząd Dróg jest od zarządzania, a Ratusz od
        płacenia. Tak mu krawiec kraje... Przyjdzie nowy krawiec, będą inne znaki. Może
        50km/h, a może 20km/h. ;-)
        • gulfer Re: Czy archeolodzy reklamują się nielegalnie? 15.08.09, 04:04
          Przestań koleś bredzić jak ći z ratusza , jak się daje facetom w
          czarnych sukienkach forsę na pielgrzymki , bramy do nieba , remonty
          kościołów , pseudo promocje miasta i kampanię wyborczą juniora , to
          forsy nie ma..... . Co do Siudy , na jego miejscu , ryja z domu by
          lepiej nie wystawiał, bo go może jakiś rowerzysta zbyt szerokim
          rowerkiem zachaczyć . Dla mnie to zarozumiały cham i wiejski
          cwaniaczek.Zresztą , jaki pan , taki kram , Dombrowiczowi też słoma
          z butów wystaje ......
    • a_creep Nielegalne plakaty... 15.08.09, 10:19
      Czemu nikt się nie zajmie nielegalnymi plakatami promującymi Mistrzostwa Europy
      w Koszykówce Mężczyzn EuroBasket 2009 i Mistrzostwa Europy Kobiet w Piłce
      Siatkowej? Albo chociaż nielegalnymi ogródkami piwnymi? ;-)
      • newsnews Re: Nielegalne plakaty... 15.08.09, 14:36
        A czemu są nielegalne, jedne i drugie? Serio pytam. :-)
        • a_creep Re: Nielegalne plakaty... 15.08.09, 20:07
          Ponieważ ktoś powiesił je bez zgody plastyka, albo plastyk wydał zgodę wbrew
          rozporządzeniu prezydenta Dombrowicza, które zakazuje takich reklam w mieście.

          Urzędnicy nigdy nie przejmowali się tym rozporządzeniem, ale głupio jeśli się
          powołują na prawo, którego sami nie przestrzegają.
    • bigcharles Czy archeolodzy reklamują się nielegalnie? 15.08.09, 21:20
      Fajnie że jest taka tablica. Miasto powinno wstawić nową i bez nazwy
      archeologów.
      • brods Re: Czy archeolodzy reklamują się nielegalnie? 15.08.09, 21:53
        bigcharles - to do ciebie świrze z ratusza , a może byś tak swoją
        kase wyłożył ? , tylko że żal dupe śćiska wyłożyć nawet
        złotówkę .....
    • jacek.killman Miasto: archeolog musi zapłacić za reklamę 25.08.09, 10:12
      Jeśli zarządca dróg jest zdania, że w tym przypadku mamy do
      czynienia z zajęciem pasa drogowego przez reklamę, to idąc tym
      torem myślenia - powinien również pobierać opłaty za logo MZK
      umieszczone na wszystkich tramwajach i autobusach, które kursują po
      bydgoskich ulicach, a zatem również zajmują pas drogowy.
    • pawel.wojtaszko Miasto: archeolog musi zapłacić za reklamę 25.08.09, 11:52
      Mnie intryguje tabliczka tj. pozłacane litery w lastryko – KREDENS przed wejściem do tego Pubu. Przy przebudowie Zbożowego rynku ową tabliczkę pozostawiono. Czy jest na nią zgoda? Czy opłacana jest regularnie od samego wmontowania.
      Temat pokrewny. Proszę redakcje GW o zainteresowanie się tym problemem.
    • pistolet13 Miasto: archeolog musi zapłacić za reklamę 25.08.09, 11:57
      ..OWA TABLICA TUTAJ: www.panoramio.com/user/926658
      ..I NIE TYLKO..TROCHĘ Bydzi..TEŻ..
    • pawel.wojtaszko Miasto: archeolog musi zapłacić za reklamę 25.08.09, 12:06
      Jaka jest pobierana opłata? Jak jest? Tabliczek firm budowlanych, które wygrywają przetargi w naszym mieście i remontują nasze ulice. Przykładowo ile miasto ma rocznie, z informującej tabliczki, ze firma „Gotowski” postawiła wiadukt na ul. gdańskiej? Czy owe opłaty są na tyle wysokie i znacząca w budżecie miasta, ze warto je stawiać przy remontowanych obiektach, zakłócając ład przestrzenny i estetykę miasta? Dlaczego rozpisując przetarg miasto nie stawia warunku, ze o żadnych późniejszych tabliczkach mowy być nie może?
      Może redakcja GW tym się zajmie?
    • pistolet13 Miasto: archeolog musi zapłacić za reklamę 25.08.09, 12:09
      ..NA tablicy W DOLNYM LEWYM ROGU JEST TEŻ REKLAMA "zarządu dróg"...Hehehe ..DOWÓD:
      www.panoramio.com/user/926658
    • marsianin Re: Były wykopaliska i szkielety, została tablica 25.08.09, 15:08
      Siuda - zmień nazwisko na Szmaciak, że taki przygłup od wąskich
      rowerków , zajmuje takie stanowisko i jeszcze nie wyleciał na zbity
      pysk z roboty .Ale co się dziwić .Prezydent -idiota , a i koleżkowie
      o inteligencji podobnej do niego. Te 2 tys.zł. , które zaoszczędziło
      miasto nie wydając na tablicę , powinno wpłaćić na fontannę "Potop",
      i odpie...ć się od archeologów......
    • jacek.killman Miasto: archeolog musi zapłacić za reklamę 25.08.09, 21:24
      Już nie mogę się doczekać, jakie następne bałwaństwo wymyślą
      urzędnicy Dombrowicza. Może warto byłoby stworzyć coś w rodzaju
      specjalnego rankingu? Zwycięzcy mogliby otrzymać promocyjne warunki
      podczas późniejszego ewentualnego leczenia. W Łodzi już funkcjonuje
      coś takiego: złoty sedes dla mistrza głupoty.
    • ababyd Miasto: archeolog musi zapłacić za reklamę 26.08.09, 08:26
      Co za żałosne, choć kochane miasto!
      To Pan Siwiak powinien być nagrodzony!
      Kiedy ta władza pokocha Bydgoszcz i Jej mieszkańców?
      Dziękuję Panu Siwiakowi, a wstydzę się za wyobcowanych przedstawicieli
      kochanej Bydgoszczy.

      ŁĄCZY NAS BYDGOSZCZ

      Andrzej Adamski
    • marko1945 Miasto: archeolog musi zapłacić za reklamę 26.08.09, 12:29
      bardzo proszę zwolnijcie państwo tego fotografa, szlag mnie trafia patrząc
      na te głupie, krzywe ujęcia - a może ma zeza, to bardzo przepraszam, ale
      przenieście go na inne stanowisko - może na ksero?
    • bymen precz z inicjatywami społecznymi 26.08.09, 12:35
      Dombrowicz nie poświęcił więc musi zapłacić,
      precz z inicjatywami społecznymi, każdego dnia i o każdej porze
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka