Dodaj do ulubionych

Naczynia do mikrofali

04.06.20, 18:42
Hej!

Chciałam podpytać, czy macie jakieś sprawdzone naczynia (szczególnie talerze i miseczki do zupy), których da się używać w mikrofalówce. Mam serwis z ikei i podgrzewanie w nim jedzenia to jakiś dramat - naczynia potwornie się grzeją (w zasadzie bez względu na ustawiona moc), żarcie w środku zimne, plus po jakimś czasie użytkowania zaczynaja pękać (chociaż niby można je wkładać do mikrofali). Chce kupić nowy serwis, ale wolałabym, żeby mi zaraz nie popękał. Gdzie szukać? Szczerze mówiąc oprócz ikei i duki to niewiele mi przychodzi do głowy. Nie musi być wyjątkowo piękne (dzieciaki i tak wytłuką), byleby spełniało dobrze swoją funkcję.

Z góry wielkie dzięki! smile
Obserwuj wątek
    • mary_lu Re: Naczynia do mikrofali 04.06.20, 18:53
      Wybierz sobie jakąś serię porcelany od polskiego producenta.

Od 20 lat do różnych domów kupuję naczynia Castel z fabryki Karolina. Sprzedają je w kompletach, na sztuki, co jakiś czas jest jakiś niwy element do kolekcji. Talerze, miski, kubki, plus różne dodatki we wszystkich możliwych rozmiarach. Jak mi się coś wytłuczone, to zawsze mogę dokupić.

Mam w Gdańsku kultową hurtownię Szczepan, tam jest dużo takich serii, różne style, różni producenci. Może w okolicy masz coś podobnego. W internecie też można kupować na sztuki.
    • nowaczek1 Re: Naczynia do mikrofali 05.06.20, 16:46
      Znam sprawę - bo sam przerabiałem talerze z Ikea. Te ikeowskie talerze są z materiału, który zawiera dużo cząstek metali - i to te cząstki się nagrzewają i pobierają energię. Dlatego naczynia są gorące a potrawy niedogrzane. Ten rodzaj ceramiki się do mikrofali po prostu nie nadaje.
      Ja na niektórych miskach w domu mam napisane 'microwave safe' i te się świetnie nadają.
      Natomiast każda porcelana i porcelit się nadają. Zwykłe szkło i arcoroc też.
    • turzyca Re: Naczynia do mikrofali 05.06.20, 18:39
      Ja do mikrofali zamiast miseczek używam dużych płaskich kubków.
      Dzięki czemu zawartość jest ciepła, a w ręce nie parzy.

Polscy producenci zawsze na propsie, Karolinę bardzo lubię.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka