Dodaj do ulubionych

Maseczki-skutecznosc

07.06.20, 16:49
Slucham sobie program i mowia tam o badaniach
www.google.com/amp/s/amp.zdf.de/nachrichten/heute-journal/aerosolen-eine-unsichtbare-gefahr-100.html
W skrocie- maseczki szkodza to jasne, co wazne- nie chronia poniwaz wydzielaja sie tzw areozole omijajace maseczke...
Pytanie czemu kaza w Polsce nosic cos co szkodziuncertain
Ja nie nosilam i nie nosze aczkolwiek to wszystko jest grubymi nicmi szyta
Obserwuj wątek
    • zazou1980 Re: Maseczki-skutecznosc 07.06.20, 17:03
      Narod ma juz w dudzie maseczki i wiecej nie da sobie wcianac tego kitu. Kto mial na nich zarobic, to juz zarobil. Polskie szwalnie pozostana z niesprzedanym towarem na lata.
      Coraz wiecej ludzi nie nosi w komunikacji, sklepach, CH, itd. ja nawet nie zaczelam nosic, czas na chusty i apaszki sie skonczyl, wiec nie kryje sie juz niczym...
    • kosmos_pierzasty Re: Maseczki-skutecznosc 07.06.20, 17:13
      A tu przeciwne wnioski i inne badania. Właśnie ze względu na aerozole maski są bardziej pomocne niż sądzono początkowo.
      www.br.de/nachrichten/wissen/masken-daemmen-die-sars-cov-2-uebertragung-durch-die-luft-ein,S0HxpQE
      Tu niewiele od góry jest rysuneczek, z maską i bez:
      science.sciencemag.org/content/early/2020/06/02/science.abc6197.1
      • kosmos_pierzasty Re: Maseczki-skutecznosc 07.06.20, 17:15
        "Masks reduce airborne transmission.

Infectious aerosol particles can be released during breathing and speaking by asymptomatic infected individuals. No masking maximizes exposure, whereas universal masking results in the least exposure."

Brak masek maksymalizuje ekspozycję, powszechne noszenie masek skutkuje najmniejszą ekspozycją.
      • piesiedwa Re: Maseczki-skutecznosc 07.06.20, 17:35
        I teraz mozna sie zarzucic za i przeciwsmile
        Na logike to jasne wnioski mozna wyciagnac tylko ta dezinformacja. Science ma tez artykul nt zachorowalnosci na covid ze jest bardzo mala. Zostaje logika.
        • kosmos_pierzasty Re: Maseczki-skutecznosc 07.06.20, 17:55
          I właśnie logika nakazuje korzystać z masek - najlepiej tych skutecznych, z filtrem - w pomieszczeniach zamkniętych. Szczególnie w Polsce, gdzie jesteśmy zdani sami na siebie, bo rządzący myślą tylko o władzy i kasie i właśnie w tym momencie, z tylko sobie wiadomych powodów, robią co w ich mocy, by podbić statystyki zachorowań. Tylko rozsądek poszczególnych osób pozwoli nam utrzymać zachorowalność w Polsce na takim poziomie, jak mamy. Namawianie do rezygnacji z masek w pomieszczeniach, gdzie przebywa wiele osób mieszkających osobno, kłóci się z rozsądkiem i mogłoby nawet przywieść na myśl działania jakichś prorządowych trolli smile
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Maseczki-skutecznosc 08.06.20, 09:39
      A ja sobie chwalę.
      Już pisałam, że my praktycznie co roku na przedwiośniu chodzimy przeziębieni. W tym roku nic a nic nie złapaliśmy.
      Także ja te maseczki do sklepu i zatloczonych miejsc będę nosiła chyba już zawsze na przełomie jesienno-zimowym i zimowo-wiosennym.
    • araceli Re: Maseczki-skutecznosc 08.06.20, 09:59
      piesiedwa napisał(a):
      > W skrocie- maseczki szkodza to jasne, co wazne- nie chronia poniwaz wydzielaja
      > sie tzw areozole omijajace maseczke...

Proponuję, żebyś lekarzowi, który może kiedyś będzie cię operował powiedziała, żeby nie ubierał maseczki. Na pewno się ucieszy bo będzie mu wygodnie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka