Dodaj do ulubionych

dywan - z czego?

18.06.20, 14:36
Nie znam sie na dywanach, ogolnie to jestem przeciwniczka, ale corka sie uparla, ze chce dywan w swoim pokoju i niech tam ma.
W jednym sklepie pomacalam dywan, byl mily, gladki, sliski, taki jakby chlodny w dotyku, zrobilam zdjecie wzoru, bylam przekonana, ze ten dywan znajde w sklepie internetowym tego sklepu, ale niestety nie ma, nie zrobilam zdjecia metki sad a sklep za daleko.
Z czego on mogl byc? Cena nie wskazywala na welne ani jedwab, choc w dotyku byl wlasnie taki jedwabisty, ale domyslam sie, ze z czegos sztucznego. A jak ogladam w necie dywany, to widze, ze sa rozne nazwy wlokien. I teraz nie wiem, ktory to byl ten mily. Pomozecie? Z czego najlepiej kupic? Ma byc niedrogi, bo pewnie dlugo nie bedzie sluzyl, to nie ma byc zakup na lata.
Obserwuj wątek
      • mikams75 Re: dywan - z czego? 18.06.20, 17:51
        rozpisalam sie i mi wcielo...
        rabbit - wiem o jaki chodzi, faktyczne jest gladki i mily, ale ten "moj" mial krotkie wlosie i caly dywan raczej cienki byl, nie byl taki puchaty, raczej jak jamnik, ale nie szorstki. Wyczytalam, ze rabbit dywan to poliester. Sklep - nic nie podpowie, bo nie mieszkam w pl.
    • danaide Re: dywan - z czego? 18.06.20, 17:29
      Niedrogiego - dajmy na to do 300 - z wełny, że o jedwabiu nie wspomnę raczej nie znajdziesz. Chyba że używany. Albo nieduży, na wyprzedaży np. w IKEI - trzeba trafić. Dywan z wełny w dotyku może być drapiący, zależnie od sposoby wykonania. Czym szczegółowo różnią się różne składniki sztuczne nie powiem, bo czasem to kwestia technologii - poliester też może być bardzo różny w dotyku. Natomiast niektóre z tych sztucznych dywanów dziecka strasznie przyciągały wszelkie paprochy. Wróć, u ematki w domu można jeść z podłogi.
      • mikams75 Re: dywan - z czego? 18.06.20, 17:47
        haha, u mnie nie mozna jesc z podlogi, choc zwierzat nie mamy i mieszkam w b. czystej okolicy, wiec sie malo syfi, ale dziecko na pewno nie bedzie szczegolnie dbac o dywanik, biore pod uwage krotki czas uzytkowania.
        No wlasnie, technologia wykonania... i badz tu madry po opisach w necie. Uzywanych nie biore pod uwage (pchly, pluskwy itp, no boje sie, choc inne uzywane rzeczy uznaje), w ikei tez nic nie podpasowale, w necie jest cale mnostwo dywanow, ale widze, ze ciezko bez macania. Myslalam, ze da sie okreslic, ze jak poli-cos-tam, to bedzie mily w dotyku.
        • danaide Re: dywan - z czego? 18.06.20, 18:16
          Nie poradzę. Ja lubię wełnę, nawet drapiącą, a dziecko ma skórkę z tej nieszczęsnej owieczki czy z czego tam IKEA pozyskuje te skórki. Milutka, a do tego mobilna, niestety - jednoosobowa. Sztucznych więcej nie chcę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka