Dodaj do ulubionych

Kompaktowe mieszkanie - by developer

05.08.20, 16:37
Deweloper przysłał mi maila, gdzie reklamuje swoje nowe mieszkania:

"Tak jak poprzednio proponujemy Państwu funkcjonalne i kompaktowe mieszkania w mniejszych metrażach, które można efektywnie zagospodarować."
"Proponujemy Państwu lokale mieszkalne:
1 pokojowe w metrażu 25-30 mkw
2 pokojowe 31-42 mkw
3 pokojowe 43-51 mkw
4 pokojowe 55-57 mkw
- zlokalizowane w 2 budynkach - 6 i 8 piętrowych;"

3 pokoje na 43 metrach a 4 pokoje na 55?
No kurde chyba inspirował się szpecami od mikrokawalerek smile
No holender chyba jakieś normy powinny powstać żeby nie oferować takich klitek.
Obserwuj wątek
    • volta2 Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 05.08.20, 16:42
      normy są przecież od dawna i na każdy temat, czyli metraż, powierzchnia okien i np. kwestie nasłonecznia w pomieszczeniach
    • woman_in_love Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 05.08.20, 16:46
      czy to są te mieszkania obiecane przez PiS, czy jakieś inne?
    • barattolina Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 05.08.20, 16:47
      Przecież niedawno rząd uwolnił te „normy” żeby przepisy nadążały na rynkiem.

Skoro ktoś sprzedaje takie mieszkania to znaczy ze ktoś je kupuje i są potrzebne. Rynek sam się reguluje.
      • bywalec.hoteli Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 05.08.20, 17:54
        Rynek sam to może wprowadzać patologie, jak ta, a nie się sam uregulować.
        • woman_in_love Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 05.08.20, 17:58
          PiS wprowadził tę patologię więc nie marudź.
          • arwena_11 Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 18:43
            Pieprzysz jak potłuczona. Jak w 2010 roku szukałam mieszkania - to zaproponowano mi 5 pokoi na 80 metrach. Najmniejszy miał coś ok 5,5 metra. Śmieszne to było, zwłaszcza że szukaliśmy 4 pokoi na minimum 100 metrach.
        • alicia033 Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 05.08.20, 18:05
          bywalec.hoteli napisał:

> Rynek sam to może wprowadzać patologie, jak ta, a nie się sam uregulować.

jak ci się to nie podoba, to leć szymuś ze skargą do swojego umiłowanego piss-nierządu, że przyzwala na taką rynkową patologię.
    • alpepe Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 05.08.20, 17:54
      Ja mam w Polsce takie mieszkanie w sumie trzypokojowe na 43 i coś tam metrach. Ten trzeci pokój to całkiem wygodna jadalnia. Mieszkanie w bloku z lat chyba 60. Inna sprawa, że przebywa tam głównie jedna osoba, ale wolę coś takiego, niż mieszkanie w Berlinie mojej znajomej, 85 metrów i tylko dwa pokoje.
      • snakelilith Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 05.08.20, 18:03
        A ja odwrotnie. Mam trzy pokoje na 90m2 i gdyby były to dwa, typu sypialnia i wielki, wielofunkcyjny salon, to wolałabym to drugie. Akurat ten trzeci pokój, to wykorzystujemy tak naprawdę dopiero w czasie korony, bo mąż ma tam home office, ale i tak tylko przez pół dnia. Ok, w przypadku posiadaniu dzieci, to się dodatkowy pokój (pokoje) przydaje, ale wtedy 90m2 byłoby mi za mało. Mam traumę po małych, prl-owskich dziuplach.
        • alpepe Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 05.08.20, 18:14
          Ja mieszkam w B. w mieszkaniu czteropokojowym, jako jedyna z kamienicy, bo blok to raczej nie jest, przerobiłam pokój przechodni, tak, że pokoje są mniejsze, ale za to każdy dostępny z przedpokoju. Każda z córek ma pokój, ja mam sypialnię, jest też dzienny. Ale ja jestem z opcji minimalistycznej i już patrzę, by na starość się przenieść do jakiejś klitki, a duże mieszkanie wynająć na WG, i trzepać kasę.
          • snakelilith Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 05.08.20, 18:30
            O, ja jestem też minimalistką, ale muszę mieć w mieszkaniu przestrzeń i światło, metraż jest mi ważniejszy od ilości pokoi. Mieszkanie typu penthouse jest dla mnie idealne. Teraz mieszkam podobnie, choć balkon nie jest dookoła. wink
          • wbka1 Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 06.08.20, 16:48
            Mieszkać w klitce, by trzepać kasę, naprawdę? Mnie ta kasa byłaby potrzebna, między innymi, abym mogła pięknie i komfortowo mieszkać - dla mnie to wartość. Kocham Berlin, świetnie się czuję
            • alpepe Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 10:24
              Ja nie będę miała emerytury. Ja nie chciałam emigrować. A Berlin sam w sobie jest syfiastym miastem pełnym lewaków i nierobów wszelkiej maści i wszystkich ras.
              Wczoraj miałam pogawędkę z córką, która chce studiować na Wolnym Uniwersytecie medycynę, tylko późno się zdecydowała i świadectwo nie to, i na moje zdanie, że jej ojciec wolałby, by studiowała w Heidelbergu czy bodajże w Tybindze, ona powiedziała, że kocha Berlin i nie chciałaby mieszkać gdzieś indziej. Mnie zaś obojętne, tak samo mieszkanie nie jest dla mnie najwyższym dobrem, ale sto lat temu myślałam bardzo poważnie o pójściu do zakonu.
              • bywalec.hoteli Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 12:15
                alpepe napisała:

> Ja nie będę miała emerytury. Ja nie chciałam emigrować. A Berlin sam w sobie je
                > st syfiastym miastem pełnym lewaków i nierobów wszelkiej maści i wszystkich ras

Oj to się forumowa Niemka wkurzy, oj, oj! Żeby tak stolicę Niemiec krytykować? smile
              • snakelilith Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 14:16
                alpepe napisała:

> Ja nie będę miała emerytury. Ja nie chciałam emigrować. A Berlin sam w sobie je
                > st syfiastym miastem pełnym lewaków i nierobów wszelkiej maści i wszystkich ras

No więc zawsze się dziwię, że ktoś chce tam mieszkać. Dla mnie Berlin jest i zawsze był syfiastym miastem. Stolicą tylko formalną, bo w żadnym wypadku nie reprezentuje Niemiec, to tylko taki skansen dla turystów, biedne miasto rządzone przez nieudolnych chaotów. Za nic w świecie nie chciałabym tam mieszkać. To już w Zagłębiu Ruhry jest ładniej i nawet klimat mamy tu lepszy. Jeżeli już koniecznie musiałabym zamieszkać w mieście większym niż moje, to ewentualnie Hamburg, ale nawet Kolonia ma już więcej uroku, Berlin mogą zakopać.
                • alpepe Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 17:55
                  W Hamburgu też się stało gorzej, odkąd rządzą nimi lewacy.
                  • snakelilith Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 18:00
                    Nic nie przebije Berlina.
                    • alpepe Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 18:32
                      A to się zgadza, najlepsza była ta Lompscher, co to teraz poleciała za niepłacenie podatków.
                  • bywalec.hoteli Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 20:00
                    alpepe napisała:

> W Hamburgu też się stało gorzej, odkąd rządzą nimi lewacy.
                    >

Co się tam stało?
              • semihora Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 08.08.20, 08:38
                alpepe napisała:

Rozumiem, że ty jesteś wyjątkowym płatkiem śniegu, ale w takim razie, co tam robisz? Czy może też jesteś syfiastym nierobem?

>>ale sto lat temu myślałam bardzo poważnie o pójściu do zakonu

Aaaaa, no to całkiem nieźle tłumaczy tę miłość do bliźnich...
                • alpepe Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 08.08.20, 09:00
                  Nie, ostra strzało, mam firmy, i w Niemczech jak w przypadku wolnych zawodów, nie płacę ubezpieczenia emerytalnego.
                  • snakelilith Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 08.08.20, 11:56
                    alpepe napisała:

> Nie, ostra strzało, mam firmy, i w Niemczech jak w przypadku wolnych zawodów, n
                    > ie płacę ubezpieczenia emerytalnego.

>

Ubezpiecznie emerytalne w przypadku wolnych zawodów nie jest jednak zabronione i jeżeli nie masz akurat fabryki, którą możesz sprzedać za miliony i grubego konta na Caymanach, to lepiej jest się ubezpieczyć dobrowolnie. Niekoniecznie przecież w ustawowym ubezpieczeniu. Z kasy z wynajmu można się też tylko utrzymywać, gdy takich mieszkań masz wiele, najlepiej całą kamienicę, ale nawet wtedy przeróżne koszty, np. remontowe mogą zeżreć ci szybko uzbieraną gotówkę. A jak mieszkanie jest stare, wymagające kiedyś poważnych remontów, a lokalizacja tak se, to aż tak dużo za wynajem się nie natrzaska.
                    • alpepe Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 08.08.20, 12:16
                      Nie, nie jest. Nie mam jednego mieszkania.
            • marta.graca Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 11:00
              A ile pokoi Twoim zdaniem potrzebuje jedna osoba, by komfortowo mieszkać?
              • wbka1 Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 16:15
                Nie wiem czy to pytanie do mnie, ale odpowiem: każdemu według potrzeb i możliwości - to bardzo indywidualna sprawa, jakie kto ma priorytety. Są tacy, dla których nie ma znaczenia jak mieszkają, a są tacy, którym ,,byt określa świadomość."
                • alpepe Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 17:57
                  Ależ ona pytała o Twoje zdanie, a nie o truizmy. Co dla ciebie znaczy komfort?
                  • snakelilith Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 18:06
                    Metrażowy komfort to mniej więcej 40 m2 na dorosłą osobę. Przy jednej osobie mieszkanie powinno być jednak większe, bo dochodzą pomieszczenia jak łazienka, kuchnia i przedpokój. Więc dla jednej osoby 50-60m2, dla dwóch 80m2, a dla rodziny z jednym dzieckiem 90-100m2. Przy dwójce dzieci o komforcie można mówić powyżej 100m2. Ja mam 90 m2 na dwie osoby i za dużo to na pewno nie jest.
                  • wbka1 Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 18:07
                    OK, ja lubię duże przestrzenie, w miarę wysokie, taK, aby aby sufit mnie nie przytłaczał. Komfort według mnie to harmonia we wnętrzu, jeśli eklektyzm to zamierzony a nie przypadkowa zbieranina....bardzo cenię sobie dobre tkaniny.
                    • alpepe Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 18:35
                      To spodobałoby ci się moje mieszkanie. Jest takie lekkie, aczkolwiek w dużym pokoju mam dywan na ścianie. Reszta to biel, szarość, czerń i kwiaty.
      • netlii Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 06.08.20, 11:30
        Mam o identycznym metrażu, 3 pokoje i też sprzed dekady Gierkowskiej - na warszawskim Bródnie.
        Studenci nie narzekają na metraż wink
    • mika_p Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 05.08.20, 18:05
      Wielka płyta, wielki blok. Nigdy nikt cię nie zaprosił do takiego mieszkania?

M-2, dwa pokoje, 32 m2, brak balkonu, wszystkie okna na jedną stronę, duży pokój przechodni, WC w jednym pomieszczeniu z łazienką (środkowe mieszkanie na klatce).
      M-3, dwa pokoje, 38 m2, balkon, okna na dwie strony, każdy pokój jedne drzwi, WC i łazienka oddzielnie.
      M-4, 3 pokoje, powierzchni nie pamiętam, balkon, okna na dwie strony, każdy pokój jedne drzwi, WC i łazienka oddzielnie.
      • bywalec.hoteli Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 05.08.20, 18:34
        zauważ, że tu poszli jeszcze bardziej w ścisk smile
        M-2 25-30 mkw
        M-3 31-42 mkw
        M-4 43-51 mkw
        M-5 55-57 mkw
        • mika_p Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 05.08.20, 19:06
          Poniżej 30 m2 to kawalerka, nie M-2
          • bywalec.hoteli Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 05.08.20, 19:21
            A liczba w m nie oznacza liczby pomieszczeń z oknem? smile
            • mika_p Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 05.08.20, 19:31
              Nie, liczba w M oznacza, dla ilu osób jest przeznaczone.
        • hanusinamama Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 06.08.20, 11:43
          Bywalec pochawal sie swoimi salonami....normalnie czekam na to. Zaraz sie okaze ze moj dom to chatynka.dawaj!!
          • margot28 Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 21:52
            kiedyś pisał, że mieszka w blokowisku na 50 paru metrach. W 5 osób wink I podobno jest przestronnie
            • bywalec.hoteli Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 23:20
              Kula szpiegula się znalazła? Otóż nie jest przestronnie, stad zakup domu.
              • alpepe Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 08.08.20, 09:01
                Twierdziłeś coś innego.
                • bywalec.hoteli Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 08.08.20, 11:11
                  Nie zrozumieliście albo ja się wyraziłem nieprecyzyjnie.
                  Przestronnie, bo mam okna na obie strony świata na przestrzał.
                  • iwoniaw Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 08.08.20, 14:49
                    bywalec.hoteli napisał:

> Nie zrozumieliście albo ja się wyraziłem nieprecyzyjnie.
                    > Przestronnie, bo mam okna na obie strony świata na przestrzał.
                    >

Kup sobie słownik języka polskiego, bo żenada, co odstawiasz.
                    • alpepe Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 08.08.20, 14:50
                      podpisuję się.
                    • bywalec.hoteli Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 08.08.20, 15:40
                      Kup sobie słownik dobrego wychowania, bo ewidentnie ci go brakuje.
    • sumire Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 05.08.20, 18:18
      Ty chłopcze PRL-owskich bloków nigdy nie widziałeś?
      Moi "teściowie" wychowywali dzieci w 4-pokojowym mieszkaniu, które miało niespełna 60 metrów, maleńką kuchnię bez okna i łazienkę bez umywalki.
      • gru_z_gru Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 05.08.20, 18:20
        Ja mam czteropokojowe 65 metrów, trzypokojowe u nas na osiedlu mają 56 metrów. Właśnie PRL. Nie jest źle, lepiej rozplanowane niż niektóre efekty współczesnej radosnej twórczości developerów.
        • fantomowy_bol_mozgu Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 06.08.20, 10:59
          Fakt, mieszkałam przez chwilę w mieszkaniu 2pokojowym, 38 metrów, z wielkiej płyty. I wszystko tam miało ręce i nogi, była wielka szafa w zabudowie w przedpokoju, w salonie mieściła się wielka meblościanka (też z PRL-u), wersalka i stół. Kuchnia była faktycznie ciemna, ale był prześwit do salonu (czyli prawie tak samo jak teraz z aneksami kuchennymi). A jak patrzę na współczesne mieszkania w identycznym metrażu, to mam wrażenie,że tam się nic nie mieści.
          Też mam traumę życia w klitce. Niestety w Krakowie (i pewnie nie tylko) jest święty paradygmat ceny za metr kwadratowy i duże mieszkania są po prostu chorrendalnie drogie. Deweloperzy nawet takich nie budują, bo po co robić jedno 100 m, które będzie długo stało puste (bo cena w okolicy bańki), jak można zrobić dwa po 50 metrów i wciskać kit, że to mieszkanie dla rodziny z dziećmi.
          • bywalec.hoteli Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 06.08.20, 11:54
            No właśnie o to mi chodzi.
        • pyza-wedrowniczka Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 06.08.20, 11:49
          Moi rodzice mają 74 metry - 4 bardzo ładne pokoje. Salon 18 metrów, sypialnie 14, 12 i 10 metrów. Co prawda kuchnia i łazienka są małe, ale kuchnia z oknem, a łazienka osobno z WC. Można też było połączyć kuchnię z tym najmniejszym pokojem i niektórzy uzyskiwali dużą kuchnię z jadalnią, salon + 2 sypialnie. W przedpokoju mieści się wielka 4-drzwiowa szafa. Moim zdaniem metraż i rozkład idealny. Dużo mniej bym nie chciała mieć na 4 pokoje, ew. sypialnie te większe można zmniejszyć do jakiś 11 metrów (ja mieszkałam w tym pokoju 12 m2 i było luźno).
          • bywalec.hoteli Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 12:16
            74 metry na 4 pokoje, wc, łazienkę i kuchnię to trochę mało.
            • alpepe Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 17:58
              Przecież sam mieszkasz komfortowo w sporo mniejszym mieszkaniu, to o czym w ogóle piszesz?
              • bywalec.hoteli Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 19:00
                Mieszkam w 3-pokojowym mieszkaniu, które jest jednak o 20 metrów kwadratowych za małe. Komfortowa jest tylko lokalizacja. Będę się przeprowadzał do domu, ale za lokalizacją będę tęsknił.
                Any questions? Fragen?
      • snakelilith Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 05.08.20, 18:33
        60m w PRLu to był luksus. Choć kuchnia bez okna trochę mniej. big_grin
        • gru_z_gru Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 06.08.20, 11:15
          My mamy kuchnię z oknem nawet. Fakt, ma zaledwie 6 metrów kwadratowych ale jest. I jest korytarz z szafą w zabudowie
        • sumire Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 06.08.20, 11:45
          Ano był, ale takie dostali, nie wnikam smile
          Trzeba przyznać, że to mieszkanie ma jeden ogromny plus, mianowicie położenie - stare nowohuckie osiedle, zielono, przestrzennie, wszystko pod nosem. Z okien widać drzewa, a nie, jak przeważnie w nowym budownictwie, sąsiada z naprzeciwka łażącego w gaciach. Teraz mieszkania w tej okolicy sprzedają się na pniu. Trochę przerobić i byłoby super.
          • fantomowy_bol_mozgu Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 06.08.20, 12:02
            W ogóle widziałam już w Krakowie z dwie firmy, które kupują mieszkania na tych fajnych, dobrze skomunikowanych osiedlach, przerabiają (m.in. otwierają kuchnię) i sprzedają takie już odremontowane, spod igły smile więc popyt ewidentnie jest.
            • sumire Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 06.08.20, 12:18
              Tak, moi znajomi takie kupili na Placu Centralnym. Mieszkanko cudne, przerobione zupełnie, ale bez gwałtu na oryginalnym projekcie. Ale kosztowało ich to fortunę...
    • tol8 Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 06.08.20, 10:29
      3 sypialnie po 9 metrow
      Łazienka 4 metry
      Hol 4 etry
      Salon z aneksem 20 metrów

55 to nie tak mało
      • fantomowy_bol_mozgu Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 06.08.20, 11:10
        20 metrów salonu z aneksem dla minimum 4 osobowej rodziny (zakładam, że o takiej mówimy przy 3 sypialniach) to bardzo mało. Zakładając, że każdy potrzebuje miejsca przy stole i miejsca do siedzenia (kanapa/fotel) to się robi ciasno.
        • gru_z_gru Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 06.08.20, 11:19
          Nasza szescioosobowa rodzina plus pies mieści się w salonie 16 metrów. Tylko pies narzeka na brak miejsca na kanapie
          • fantomowy_bol_mozgu Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 06.08.20, 13:03
            Gru, ja wiem, że się da. Ale wkurza mnie, że w Polsce to norma i standard, ze praktycznie nie buduje się już większych mieszkań (chyba, że apartamenty za miliony), a i domy budowane przez deweloperów to często klitki. Budownictwo PRL-u ustanowiło pewien standard, a to przecież było niskokosztowe, socjalne budownictwo. Zwłaszcza, że ten standard obowiązuje zarówno w dużym mieście ( gdzie można go jakoś usprawiedliwić brakiem miejsca), jak i w miasteczkach po 20-30 tys mieszkańców.
            • gru_z_gru Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 06.08.20, 13:08
              Ja ciągle szukam sensownego pięciopokojowego mieszkania lub domu i jest dramat jeśli chodzi i ofertę. To znaczy coś fajne za 3 miliony smile
            • makurokurosek Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 10:47
              Mieszkania większe się buduje, ale mało bo i chętnych na nie jest niewielu. Dla większości osób wydatek rzędu 500 tys na mieszkanie 60 m (Poznań) jest po prostu ceną bardzo wysoką stąd na topie są mieszkania mniejsze o niższej cenie, zwłaszcza że obecny model rodziny to 2+1, 2+2
          • majenkir Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 06.08.20, 17:00
            gru_z_gru napisała:
            > Nasza szescioosobowa rodzina plus pies mieści się w salonie 16 metrów.

Nie nazywalabym 16-metrowego pokoju salonem....
            • gru_z_gru Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 06.08.20, 18:21
              To nie nazywaj
        • hanusinamama Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 06.08.20, 11:42
          Ja mam duzy salon...a stół mam 90x90. Taki chciałam. 4 krzesła na codzien, jak trzeba stół sie rozciąga do ponad 3 metrów.
      • jehanette Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 13:05
        A gdzie w takim mieszkaniu zmieszczą się buty, kurtki, torby/plecaki, sprzęt sportowy etc rzeczy których ludzie używają - czteroosobowej rodziny? W przedpokoju miejsca nie ma, w sypialniach tym bardziej. Do tego jedna łazienka...
    • lot_w_kosmos Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 06.08.20, 11:09
      To są mieszkania inwestycyjne po prostu.
      Albo dla ludzi, którzy mają duże rodziny i mało kasy.
      Żadna filozofia.
      • gru_z_gru Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 06.08.20, 11:20
        Na dużą rodzinę i mało kasy to jest rynek wtórny
        • hanusinamama Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 06.08.20, 11:39
          A jak ktoś chce pierwotny. Poza tym nie zawsze musi byc rodzina. Kolezanka mieszka w takim z partnerem. Sa sami, maja salon z kuchnia, sypialnie, ona ma biuro bo jest tłumaczem. Bardzo fajne mieszkanko, nie kazdy chce miec 100m2
          • gru_z_gru Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 06.08.20, 12:57
            Wiesz, ja chcę duży dom w Warszawie big_grin jak się nie ma kasy to raczej się nie celuje w pierwotny, po prostu
            • sol_13 Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 06.08.20, 18:59
              gru_z_gru napisała:

> Wiesz, ja chcę duży dom w Warszawie big_grin jak się nie ma kasy to raczej się nie ce
              > luje w pierwotny, po prostu

I masz rację szukaj domu, bo pięciopokojowego mieszkania fajnego nie znajdziesz albo cena bedzie zabójcza. Jeśli jest Was szescioro to zdecydowanie dom.
              Nas jest czworo, tez szukaliśmy duzego mieszkania 4- pokojowego i albo rozklady do bani, albo co fajniejsze juz zarezerwowane, a cena masakra. Kupiliśmy dom 170m w cenie nizszej niz mieszkanie 100m, mamy ogrodek i miejsce do parkowania na 4 samochody. Oczywiście w obrzeżnej dzielnicy, a mieszkania które oglądaliśmy były w jednej z tzw "dobrych" dzielnic. Ale nigdy nie żałowałam wyboru, mieszka się świetnie, dojazd do pracy 45 minut (z tamtej dzielnicy byloby ok 20). A obecnie i tak mamy zdalna pracę i nie wiadomo, jak będzie z powrotami - jesli beda, to i tak nie bedziemy jezdzic w takim stopniu, jak kiedyś.
              • berdebul Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 10:55
                To akurat norma, że dom wychodzi taniej, zwłaszcza na pierwotnym. Mój dom kosztował tyle, co dwupokojowe mieszkanie w Warszawie. big_grin big_grin
                • bywalec.hoteli Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 12:08
                  berdebul napisała:

> To akurat norma, że dom wychodzi taniej, zwłaszcza na pierwotnym. Mój dom koszt
                  > ował tyle, co dwupokojowe mieszkanie w Warszawie. big_grin big_grin

Wybudowany samemu czy od dewelopera?
                  • berdebul Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 16:26
                    Deweloper. Dom kanadyjski.
                    • bywalec.hoteli Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 19:57
                      berdebul napisała:

> Deweloper. Dom kanadyjski.

Kanadyjski? To jest budownictwo z drewna? Zdradzisz więcej informacji i cos o kosztach?
              • bywalec.hoteli Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 12:10
                sol_13 napisała:

> Nas jest czworo, tez szukaliśmy duzego mieszkania 4- pokojowego i albo rozklady
                > do bani, albo co fajniejsze juz zarezerwowane, a cena masakra. Kupiliśmy dom 1
                > 70m w cenie nizszej niz mieszkanie 100m, mamy ogrodek i miejsce do parkowania n
                > a 4 samochody. Oczywiście w obrzeżnej dzielnicy, a mieszkania które oglądaliśmy

Fajnie! A kupiłaś nowy dom od dewelopera czy też używany od kogoś?
                • sol_13 Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 17:12
                  Nowy od dewelopera, tzn takiej małej rodzinnej firmy która buduje tylko w tej dzielnicy, zrobili kilka podobnych inwestycji.
                  • bywalec.hoteli Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 19:58
                    sol_13 napisała:

> Nowy od dewelopera, tzn takiej małej rodzinnej firmy która buduje tylko w tej d
                    > zielnicy, zrobili kilka podobnych inwestycji.

Na poznańskich Podolanach działa taka rozdzielna firma i buduje domy tam smile
                    • sol_13 Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 21:54
                      A nie wiem, ja z Warszawy jestem.
    • hanusinamama Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 06.08.20, 11:36
      Oferują, ktoś to kupuje. Koleżanka w Szwecji mieszka na chyba 45m, ma 3 pokoje. Bardzo fajne, funkcjonalne, dobrze zaprojektowane mieszkanie.
      Dorosłemu chłopu trzeba tłumaczyć ze nie kazdy ma miliony monet na 100m apartament a ludzie potrzebuja 2-3 pokoi do życia.
      Ja sie np dziwie jak mozna życ wiecznie dywagując o kupnie domu. Albo kupuje czy buduje jak mnie stać albo odpuszczam sobie. Wybudowalismy sie w 3 lata nikomu nie trułam dupy ani budowaniem ani urządzaniem.
      • majenkir Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 06.08.20, 17:07
        hanusinamama napisała:
        > Ja sie np dziwie jak mozna życ wiecznie dywagując o kupnie domu.

Znam takich ludzi, ktorzy od 15 lat gadaja (caly czas wynajmujac), ze dom kupia dopiero jak bedzie krach na rynku mieszkaniowym. I wtedy posiadlosci beda za darmo rozdawac big_grin.
        • bywalec.hoteli Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 06.08.20, 17:46
          Z tego co widzę na necie, to niektórzy czekają od 2006 roku na krach (wtedy był w pl duży skok cen - na szczescie zdążyłem kupić przed skokiem), krach jednak nie nastąpił smile ale u Was w USA chyba był w okolicach 2008?
          • hanusinamama Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 11:05
            Przeciez ty tez na to czekałes...i oburzony byłes ze jest kryzys a ludzie domów za darmo nie oddają...
    • netlii Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 06.08.20, 12:12
      Bywalcu hoteli a Ty przypadkiem nie nabyłeś ostatnio domu gdzies pod Poznaniem?
      • bywalec.hoteli Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 06.08.20, 12:30
        Maile cały czas dostaję.
        • netlii Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 09:53
          Sądziłam, że zrobiłeś wizytacje po takim bloku w towarzystwie agenta nieruchomości i krótko rzecz biorąc sie z nimi optycznie zderzyłeś wink
          Rzut nie zawsze dokładnie oddaje rozkład pomieszczeń. Oglądając na miejscu czasem człowiek zweryfikuje - wygląda lepiej/gorzej niż na zdjęciu.
          Swoją drogą mam odziedziczone mieszkanie po cioci na warszawskim Bródnie wybudowane w latach 60, na 43 metrach znajdują się 3 pokoje. Metraż pokoi odbija się kosztem przestrzeni na mikro kuchnie i drobną łazienkę za to jest stosunkowo długi przedpokój i brak przejściówek. Mieszkanie na tyle było akceptowalne, że zastanawialiśmy się z wówczas narzeczonym czy nie przenieść się tam jako bezdzietne małżeństwo na dorobku, ale stanęło na innej opcji.
          Stąd tez moja ciekawość jak te 3 pokojowe 43 metrey developer urządził.
          • bywalec.hoteli Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 12:20
            Netlii, nie, nie chadzam po blokach z agentami nieruchomości smile
            Jakby były sensowne oferty - typu mieszkanie 100 m w cenie 1,5 x cena mieszkania 50m, to pewnie szukałbym mieszkania zamiast domu. A tak to zdecydowaliśmy się na dom.
      • wtop.ek Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 06.08.20, 13:10
        Nabył big_grin

https://farm8.staticflickr.com/7074/14029783752_49d5cee9cd.jpg
    • mia_mia Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 06.08.20, 12:15
      Moi najemcy mieszkali na 30 metrach z dwójką dzieci, a to podzielili na jakieś pokoje na swój koszt (ich mieszkanie), tak im pasowało.
    • iwoniaw Zapomniałeś dodać 06.08.20, 12:32
      że w każdym z tych mieszkań jeden z pokoi jest tak naprawdę kuchnią, do której wedle projektu można wstawić stół z czterema krzesłami oraz (pod warunkiem braku drzwi w otworze wejściowym z korytarza) ewentualnie kanapę.

Tak, projekty mieszkań w zabudowie wielorodzinnej to obecnie najczęściej jakiś dramat, szczególnie jeśli ktoś myśli o lokum dla więcej niż 2 osób, zwłaszcza posiadających jakiś dobytek typu ubrania, sprzęt agd, książki papierowe...
      • alpepe Re: Zapomniałeś dodać 06.08.20, 13:04
        Nie wiem, jak tu, ale w mieszkaniu, o którym napisałam powyżej, kuchnia, z maleńkim okienkiem, jest osobno.
        • iwoniaw Re: Zapomniałeś dodać 06.08.20, 16:58
          alpepe napisała:

> Nie wiem, jak tu, ale w mieszkaniu, o którym napisałam powyżej, kuchnia, z male
          > ńkim okienkiem, jest osobno.
          >

Ja piszę o ofertach deweloperów budowanych/świeżo wybudowanych mieszkań. Już rynek wtórny w wielkiej płycie ma lepsze rozwiązania, inne opcje tym bardziej. Nie wiem co współcześnie projektujący bloki mają z tym brakiem osobnej kuchni i umieszczaniem kuchenki i zlewu w pokoju dziennym.
          • barattolina Re: Zapomniałeś dodać 07.08.20, 10:41
            Już wyjaśniam co mają.
            Pokój + kuchnia zajmuje więcej miejsca niż pokój z aneksem.
            Więcej metrów to droższe mieszkanie.
            Droższe mieszkanie = wyższa zdolność i wyższy kredyt.
            Developerzy zlecają projekty lokali, które mają popyt, żeby je potem łatwo sprzedać i łatwo zarobić.

Poza tym, świat się zmienia - kiedyś babę zamykało się w kuchni żeby ryba przy smażeniu nie śmierdziała. Teraz jest emancypacja i baby chcą uczestniczyć w życiu rodzinnym przygotowując posiłki i wszyscy doszli do wniosku że i tak ryba śmierdzi w całym domu.
            • bywalec.hoteli Re: Zapomniałeś dodać 07.08.20, 12:23
              Zależy jaka kucharka/kucharz smile Jak dobry, to pięknie pachnie, a nie śmierdzi.

Co do radosnej oferty deweloperów, to ciasny metraż mieszkań i budowanie tzw. eurokuchni czyli kuchni w pokoju to jedno. Natomiast odległość między blokami, jakość przestrzeni wspólnych oraz infrastruktura na miejscu to dramat wołający o pomstę do nieba.
            • pyza-wedrowniczka Re: Zapomniałeś dodać 07.08.20, 14:30
              Jest jeszcze jeden powód, dla którego kiedyś kuchnia w blokach z wielkiej płyty była osobna. W większości przypadków salon był też sypialnią rodziców. Mało kto miał mieszkanie z nadmiarem sypialni, jak był osobny pokój dla każdego dziecka to już było super. A spanie w kuchni to już słaby pomysł.
          • beataj1 Re: Zapomniałeś dodać 07.08.20, 13:40
            A propos otwartej kuchni - a nie jest tak że to jest teraz taki trend? Bardzo lubię amerykańskie programy o remontach domów i oni tak wszystkie kuchnie otwierają na salon. Choćby oznaczało to przebudowę domu bo ścian pomiędzy kuchnią a salonem jest nośna to i tak to robią.
            Zatem u nas w blokach - mniej miejsca, to kuchnie otwiera się poprzez wpychanie ich w róg salonu.
            • aragorna71 Re: Zapomniałeś dodać 07.08.20, 13:51
              Moje pierwsze mieszkanie prawie 30 lat temu mialo 42 metry, 2 rozkladowe pokoje i zamknieta kuchnia. Mieszkanie w wiezowcu z wielkiej plyty. Pierwsza moja dezyzja bylo rozbicie sciany ( duzy problem w wielkiej plycie) i polaczenie kuchni z pokojem dziennym. Ojciec pukal sie w glowe (budowlaniec) ale to zrobil. 2 decyzja bylo pomalowanie scian na szaro i bialo. Nie kazdy kieruje sie moda, ja zawsze lubilam i lubie otwarte przestrzenie i brak kurzolapek orz stnowane kolory.
              2 mieszkanie mialo 74 metry i w tym 2 male sypialnie a reszta otwarta przestrzen. Dom tez dopasowalam do swojego gustu a nie aktualnej mody. Ludzie sa rozni, dla mnie kuchnia zamknieta to problemwink
              • aragorna71 Re: Zapomniałeś dodać 07.08.20, 14:11
                i jeszcze ciekawostka dla tych (wiekszosc) co byli dziecmi w tamtych czasach.
                Nie bylo kabin prysznicowych a ja oczywiscie chcialam kabine zamiast wanny. Ojciec i jego ludzie zbudowali brodzik i scianke z plytek/glazury, o ktore zreszta tez bylo trudno. Wspomnien czar...
    • aaa-aaa-pl Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 06.08.20, 13:24
      Pokaż plan takiego mieszkania ...
      Moje 60 metrów i 2 pokoje, to prawie apartament.
      • bywalec.hoteli Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 12:28
        aaa-aaa-pl napisał:

> Pokaż plan takiego mieszkania ...
        > Moje 60 metrów i 2 pokoje, to prawie apartament.

Tu na 55,36m kw 4 pokoje smile
        • makurokurosek Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 14:00
          Bardzo sensowny rozkład. Sypialnie po 8-10 metrów, czyli dość sensowne. Natomiast salon to bardziej kuchnia z jadalnią. Fajne mieszkanie dla rodziny 2+2, dla rodziny 2+3 troszkę małe ale też całkiem znośne
          • alpepe Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 18:02
            Też myślę, że układ świetny, tym bardziej, że na upartego można zamknąć tam kuchnię.
            • bywalec.hoteli Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 19:02
              taaaaa, zwłaszcza salon z kuchnią 16,82 mkw. Zamkniesz kuchnię to zostanie 10 metrów smile smile smile smile
              • makurokurosek Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 19:42
                Traktuje się to wówczas jako jadalnie. Wszystko zależy od tego dla jak dużej rodziny przewidujemy takie mieszkanie i jakie wymagania ma ta rodzina. Przypomnę , że w blokach z lat 70, duże pokoje miały między 12 a 20m, w zależności od budownictwa, a wielka płyta jest cały czas dość rozchwytywana
          • arwena_11 Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 19:18
            8 metrów to sensowna sypialnia?
            • alpepe Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 19:33
              Każdy mierzy według siebie, na pokój dziecięcy się nada.
            • iwoniaw Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 20:04
              arwena_11 napisała:

> 8 metrów to sensowna sypialnia?

No wiesz, łóżko się zmieści, wszak ma mniej niż 4 metry powierzchni 😀
              Ale serio, to malutkie sypialnie nie byłyby dla mnie aż takim problemem, gdyby te mieszkania miały metraż do życia (i przechowywania) poza pokoikami do spania. Tymczasem w zalinkowanym przez bywalca mieszkaniu nie ma w ogóle miejsca na jakiekolwiek rzeczy - ludzie z reguły mają jakieś ubrania, sprzęt sportowy, książki, gry, zabawki, sprzęt agd... A tam nie ma miejsca nawet na zapasowe ręczniki czy szafkę z porcelaną. Jednym słowem - wyraźnie mieszkania dla minimalistów, którzy mają po jednej kurtce, jednej parze butów, jedym kubeczku i talerzyku, a książki tylku na kindlu 😉
              • bywalec.hoteli Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 20:12
                Minimalisci maja mało rzeczy ale lubia duze przestrzenie, np sypialnia duża a w środku tylko materac tongue_out
                To mieszkanie nie dla minimalistów tylko dla liliputów smile
              • arwena_11 Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 20:13
                No dobra - to i tak więcej niż 5 pokój w mieszkaniu 80 metrowym. Tamten miał 5,5 metra. Pośredniczka była bardzo obrażona, jak spytałam ją stojąc w tym pokoju - fajnie, że jest schowek z oknem - ale gdzie 5 pokój. Przy czym jak szliśmy do tego mieszkania - to się słowem nie zająknęła że ono ma 80 metrów. Od razu bym jej powiedziała, żeby nie traciła mojego czasu, bo mieszkam w 3 pokojach na 75 metrach i gdybym chciała małe pokoje - to przerobiłabym salon na dwa mniejsze - a i tak byłby większy niż największy pokój w tamtym mieszkaniu.
                • bywalec.hoteli Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 20:18
                  No i co w końcu Arwena kupiłaś?
                  • arwena_11 Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 21:18
                    4 pokoje na 104 metrach. Jasne, okna na 3 strony
                    • bywalec.hoteli Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 21:23
                      ale w nowym budownictwie? wyszło cenowo rozsądnie?
                      • arwena_11 Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 21:32
                        W nowym, tylko nie wiem co rozumiesz przez rozsądnie.
                        Na pewno w akceptowalnej dla nas. Deweloper zszedł trochę z ceny ( na początku sprzedawał chyba po 14 tys za metr ), ale na duże mieszkania nie miał wielu chętnych - zszedł poniżej 10, ale niewiele.
                        • makurokurosek Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 21:36
                          czyli nadal za cenę na którą bywalca nie stać. Bywalec chciałby duże mieszkanie, w świetnej lokalizacji i za cenę kawalerki
                          • arwena_11 Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 21:45
                            No tak się nie da. Jak dobra lokalizacja - to w Warszawie w nowym budownictwie nie zdarza się właściwie cena poniżej 10 tys.
                            Zresztą cena za metr zależy od metrażu. Im większy metraż tym niższa cena - ale też mówimy o cenach od 10 tys wzwyż.
                            Oczywiście na Białołęce możesz dostać pewnie i za 5-6 tys, ale mówimy o dobrej lokalizacji
                          • bywalec.hoteli Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 23:22
                            Juz ty nie pierdziel na co mnie stać a co nie. Pilnuj swojego portfela. Większość moich znajomych ma domy, a wiec nie wszyscy są ograniczeni do 42-52 metrów. Co to w ogóle za zwyczaj zaglądać komuś do kieszeni? Oj bo pomyśle, ze albo brak ci manier albos zazdrosna albo jedno i drugie. Żegnam ozięble.
                            • makurokurosek Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 08.08.20, 01:04
                              W przeciągu kilku miesięcy napłodziłeś kilkanaście postów o nieruchomościach i twoich oczekiwaniach finansowych. Tak więc to nie ja ci zaglądam do portfela, tylko ty zawartość tego portfela pokazujesz, jak również nierealne oczekiwania co do wielkości mieszkania i jego ceny.

• makurokurosek Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 20:48
                To spójrz na mieszkania w wielkiej płycie . To ile metrów potrzebujesz do życia , zależy od tego do czego jesteś przyzwyczajona.
                • arwena_11 Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 21:23
                  Mieszkałam w wielkiej płycie. 3 pokoje na 64metrach. Najmniejszy pokój 9,5 m/2 największy chyba z 18 m/2. 8 m/2 miała osobna kuchnia z oknem. Osobno łazienka ( bez wc ) i wc. Okna na przestrzał.
                  Mieszkanie ustawne. W przedpokoju miejsca na szafy.
                  Moja teściowa mieszka w 3 pokojowym na 60m/2. Też ma osobną widną kuchnię, osobno łazienkę i wc. Gorszy rozkład niż nasz, bo okna na 2 strony - ale nie są na przestrzał.
                  • makurokurosek Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 21:35
                    Również mieszkałam w wielkiej płycie, na 64m cztery pokoje i kuchnia. Mój pokoik miał 7m, cały czas się zastanawiam jak ja się tam mogłam pomieścić, ale to właśnie o ten najmniejszy pokój jest największa walka w trakcie wakacyjnych wyjazdów do babci. Salon u mojej mamy to pokój 12 czy 13m.
                    Moi teściowie na 64m mają trzy pokoje, duży 25m salon ale kosztem małej kuchni i mało ustawnych mniejszych pokoi.

Mam duży dom, przyzwyczaiłam sie już do dużych, przestronnych pokoi , ale nie jestem odrealniona większość mieszkań w nowych blokach ma pokoje 8-10 metrowe, i większość ludzi stać nie na 80m mieszkania, ale właśnie na mieszkania 42-52 m., dlatego to właśnie mieszkania tej wielkości stanowią lwią część. Dodajmy do tego, że na zakup tego 52m mieszkania ludzie zaciągają kredyty na 30 lat.
                  • 1matka-polka Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 08.08.20, 08:45
                    Ja mieszkalam kiedys w nowych blokach, w apartmą 64m2:
                    2 pokoje 11m2, salon 20m2, kuchnia 9m2, lazienka 4, dla 3-4 osob bez problemu. W przedpokoju szafa.
                    Teraz mieszkam w domu 160 m2 na 3 osoby i jest deczko za duzy.
        • asiairma Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 20:26
          Większym problemem tego osiedla jest ciasnota, kilkaset mieszkań w kilku blokach w podkówkę i hałasy, szczególnie w nocy. Z drugiej strony w tym mieście nie ma tańszych ofert. Sporo wykupionych małych mieszkań jest na wynajem i to raczej nie długoterminowy.
          • bywalec.hoteli Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 23:25
            asiairma napisała:

> Większym problemem tego osiedla jest ciasnota, kilkaset mieszkań w kilku blokac
            > h w podkówkę i hałasy, szczególnie w nocy. Z drugiej strony w tym mieście nie m
            > a tańszych ofert. Sporo wykupionych małych mieszkań jest na wynajem i to raczej
            > nie długoterminowy.

Którego osiedla? Tego, co załączyłem plan przykładowego mieszkania? Deweloper na M smile
            • asiairma Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 08.08.20, 08:32
              Tego osiedla w G. smile
              • bywalec.hoteli Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 08.08.20, 10:13
                W Gdańsku? A ja mówię o Poznaniu.
                • asiairma Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 08.08.20, 10:24
                  murapol?
                  • bywalec.hoteli Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 08.08.20, 11:12
                    Tak, murapol. Znasz?
            • asiairma Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 08.08.20, 08:33
              Znam rzuty mieszkań deweloperów pewnie w połowie Polski wink
    • 1matka-polka Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 10:15
      "3 pokojowe 43-51 mkw"

Mam takie 44m2 po babci. Lata 60-te, kiepski uklad. 2 sypialnie po 6,5 m, ktore polaczylam w jeden pokój, salon ze ślepą kuchnią ze 24m2, malutka łazienka i przedpokój.
    • makurokurosek Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 10:50
      Każdy kupuje to na co go stać. Sam narzekałeś, że w Poznaniu nie buduje się dużych mieszkań, a jak ci udowodniłam i przesłałam linki to stwierdziłeś, że nie stać cię na mieszkanie za ponad milion.
      • bywalec.hoteli Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 12:30
        makurokurosek napisała:

> Każdy kupuje to na co go stać. Sam narzekałeś, że w Poznaniu nie buduje się duż
        > ych mieszkań, a jak ci udowodniłam i przesłałam linki to stwierdziłeś, że nie s
        > tać cię na mieszkanie za ponad milion.

Prześlij jeszcze raz. Za 500 tys.-milion to są domy w Poznaniu, więc mieszkanie za milion traci sens.
        • makurokurosek Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 13:32
          Dlatego ty kupiłeś nieruchomość w miejscowości pod poznańskiej i to w sąsiedztwie krzesin bo tam taniej. Na dom/mieszkanie w Poznaniu nie było cie stać, a dziwisz się że ludzie kupują to na co ich stać, a nie to co byłoby bardziej funkcjionalne
          • bywalec.hoteli Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 14:57
            makurokurosek napisała:

> Dlatego ty kupiłeś nieruchomość w miejscowości pod poznańskiej i to w sąsiedztw
            > ie krzesin bo tam taniej. Na dom/mieszkanie w Poznaniu nie było cie stać, a dzi
            > wisz się że ludzie kupują to na co ich stać, a nie to co byłoby bardziej funkcj
            > ionalne

Nie masz pojęcia. Koło żadnych Krzesin.
            • makurokurosek Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 16:04
              Ostatnio podawałeś lokalizację. Ja rozumiem, że ta nieruchomość to nieruchomość widmo i dlatego mocno się zdziwiłeś, że osoby z Poznania i okolić wytknęły ci, że nieruchomość tania bo blisko lotniska wojskowego.
              • bywalec.hoteli Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 18:58
                Niestety wątek został przeniesiony na Oślą Ławkę. Jak się dokładnie wczytasz, to zauważysz, że pisałem wyraźnie nie są to Kamionki ani Szczytniki ani to trzecie zadupie koło nich, którego nazwy nie pamiętam. O tych miejscowościach wspomniałem niejako przy okazji, bo przejeżdżałem przez nie i zaskoczyła mnie ilość domów nowo wybudowanych tam, praktycznie całe ławice domów od deweloperów tudzież szeregówek. Z powodu RODO nie podaję dokładnej lokalizacji, ale osoby inteligentne i znające poznański zespół miejski się zorientują.
                @Makurokurosek, już rozumiesz?
                • makurokurosek Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 20:57
                  Napisałeś okolice Kamionek i Sczytnik, czyli jednym słowem sąsiedztwo bazy lotniczej. Wszyscy doskonale wiemy, że żadnego mieszkania nie kupiłeś, a twoje posty o nieruchomościach jasno pokazywały, że nie znasz Poznania i okolić, nie mówiąc już o tutejszym rynku nieruchomości
                  • bywalec.hoteli Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 21:06
                    Ale pierdzielisz głupoty jak potłuczona.
        • hanusinamama Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 07.08.20, 13:57
          Jeszcze raz za ile??
        • arwena_11 Re: Kompaktowe mieszkanie - by developer 08.08.20, 07:51
          A to zależy co potrzebujesz. Fakt za milion w Warszawie kupisz dom pewnie że 200-250 metrów. Tylko to będzie Białołęka, Wawer, wsie w stronę Piaseczna. Mając dzieci idące szkolne i chcąc im zapewnić dobrą szkole - robisz za kierowcę. Do tego większość tych domów blisko jakiejś sensownej komunikacji, ma mikro działki i sąsiad na sasiedzie. To ja jednak wolę duże mieszkanie w bloku.