Dodaj do ulubionych

Kwarantanna

25.03.21, 17:53
Jak jest sprawdzana? Jest obowiazwk odbierania telefonu od sanepidu i otwierania drzwi komukolwiek? (Moge spac)
Obserwuj wątek
  • sabina211 Re: Kwarantanna 25.03.21, 18:40
   U nas była/jest sprawdzana telefonicznie przez dzielnicowego i wojska ochrony terytorialnej. Nie wiem, czy telefon jest namierzany, czy wierzą na słowo. W ciągu ponad tygodnia dzwonili 3 razy.
   • mia_mia Re: Kwarantanna 25.03.21, 18:43
    A kogo sprawdzają jeśli w domu jest ktoś ze skierowaniem na test i są inni domownicy? Kwarantanna jest tylko dla tej osoby czy dla całej rodziny?
    • huang_he Re: Kwarantanna 25.03.21, 18:46
     Jak jest ze skierowaniem na test, to nikogo nie będą sprawdzać. Test raczej robi się szybko, a zanim dane zostaną przekazane wszystkim, to mija często kilka dni.
     A kwarantanna jest tylko dla tej osoby. Osoby współmieszkające z osobą na kwarantannie nie podlegają kwarantannie. Poza tym służby wiedzą o nas tyle, ile sami im podamy.
     • mia_mia Re: Kwarantanna 25.03.21, 19:19
      Test dopiero pojutrze, ściemniać nie zamierzają z różnych powodów, zwłaszcza, że i tak z potencjalnie chorą osobą ktoś musi siedzieć, bo sama z dzieckiem, które prawdopodobnie przyniosło ze szkoły, nie zostanie. Problemem okazało się czy da się legalnie wyskoczyć po papierosy czy już nie można🤦🏼‍♀️
      • z_lasu Re: Kwarantanna 25.03.21, 20:04
       Skierowanie na test powoduje, że osoba skierowana automatycznie trafia na kwarantannę. Do momentu otrzymania wyniku testu domownicy tej osoby są wolnymi ludźmi. Jeśli test okaże się pozytywny, to choremu kwarantanna zmienia się w izolację, a domownicy (od razu, nie dopiero po telefonie z Sanepidu) trafiają na kwarantannę. I teraz najlepsze: jeśli domownicy się nie przetestują, to ich kwarantanna będzie o 7 dni dłuższa niż izolacja osoby chorej.
      • sol_13 Re: Kwarantanna 25.03.21, 21:50
       mia_mia napisał(a):

       Problemem okazało się czy
       > da się legalnie wyskoczyć po papierosy czy już nie można🤦🏼‍♀️

       To w sumie jest problem😆 może niech kupi na zapas.
   • elenelda Re: Kwarantanna 26.03.21, 11:45
    Do mnie też przyjeżdżali ale do mieszkania, w którym już nie mieszkam. Codziennie dzwonili, codziennie podawałam nowy adres i codziennie sprawdzali mnie pod starym🙈
  • jkl13 Re: Kwarantanna 25.03.21, 18:54
   W sumie przez 15 dni kwarantanny i izolacji (4 osoby pozytywne,w odstępach 2-3 dni) raz, RAZ zadzwoniła do mnie policja z pytaniem,czy ja i pozostali domownicy jesteśmy w domu. Potwierdziłam, miły funkcjonariusz życzył zdrowia i się rozłączył. To był jedyny kontakt w celu potwierdzenia izolacji. Nikt nie przyjeżdżał, nikomu nie musiałam pokazywać się w oknie, nikt z nas nie zainstalował rządowej aplikacji.
   Zachodniopomorskie, marzec 2021, mała gmina wiejska.
  • aurinko Re: Kwarantanna 25.03.21, 19:28
   U mnie: 2 osoby na izolacji, 2 na kwarantannie. Telefon był raz z policji do najmłodszego dziecka czy siedzi w domu big_grin Nie mamy zainstalowanych aplikacji do kwarantanny, nikt więcej nas nie sprawdzał choć może jeszcze zdążą bo kwaranrannę mąż i synek mają do 1.04
  • z_lasu Re: Kwarantanna 25.03.21, 20:08
   Do nas jak na razie policja się nie odezwała, nikt nie kazał machać, ale może jeszcze wszystko przed nami. Ja dzisiaj 4 dzień w odosobnieniu, rodzina drugi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka