Dodaj do ulubionych

Modły publiczne

28.09.21, 17:30
www.lublin112.pl/wyszli-na-ulice-modlac-sie-o-powrot-uchodzcow-prezydenta-dude-i-zakonczenie-pandemii-zdjecia/
Ciut z opóźnieniem, ale wkurw mnie ogarnął. Dzieki tej grupie dewot nie mogłam dojechać normalnie do domu. 😑
Obserwuj wątek
    • sarah_black38 Re: Modły publiczne 28.09.21, 18:12
     nigdynigdynigdy84 napisała:

     > Oni szli przez chodniki z kościoła, a na środku ulicy stanęli modlili się.
     > Samochody trąbiły a oni dalej amen amen
     > No szlag człowieka trafia

     No pacz pani, ja w Paryży koło północy na środu Pól Elizejskich widziałam sesję ślubną. Trwała kilka minut zanim para młoda zeszła z ulicy. Nikt nie trąbił, kierowcy spokojnie czekali. Ale to inna kultura ... . Myślę ze konfabulujesz na potrzeby gównoburzy na kilkast wpisów. Dziś w kilku miejscach widziałam modlących się ludzi. Nikt nie robił tego na środku ulicy!
     • allijja Re: Modły publiczne 28.09.21, 18:23
      >No pacz pani, ja w Paryży koło północy na środu Pól Elizejskich widziałam sesję ślubną.


      tylko pisuarski tłumok nie dostrzega róznicy miedzy parą (ślubną) robiacą zdjecia "ok. północy" a tłumem dewot blokujacych ulice, "w kilku miejscach" miasta i w środku dnia (roboczego).
      "W Lublinie modlono się przy skrzyżowaniach ul. Diamentowej i Romera, Koncertowej i al. Kompozytorów Polskich, Kunickiego i Głuskiej, Zana i Bohaterów Monte-Casino, Choiny i Elsnera, przy krzyżu obok siedziby ZUS przy ul. Zana, przed Bramą Krakowską oraz na wysokości kościoła na Poczekajce."
  • aniani7 Re: Modły publiczne 28.09.21, 17:37
   Kiedy wracalam w sobote w nocy do domu, nie moglam przejechac przez most Poniatowskiego, bo suweren bawil sie na narodowym przy disco polo. Tam byl pewnie mlody suweren, a tu, po zdjeciu z tylu widze, ze stary suweren. Dla jednego majteczki w kropeczki, a dla drugiego zbiorowe spacerki. Jak pieknie jest w Polsce.
  • chicarica Re: Modły publiczne 28.09.21, 18:40
   5 Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. 6 Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
  • jasnoklarowna Re: Modły publiczne 28.09.21, 20:07
   To był jakiś coroczny dzień modłów na skrzyżowaniach czy coś takiego. Rocznica czyjejś tam beatyfikacji. W tym roku mieli modlić się za Dudę, pandemię, uchodźców i coś jeszcze. Nie pamiętam.
   U nas prasa dzień wcześniej ostrzegła, napisali które skrzyżowania będą brać w tym udział. Dzięki temu nie wpakowałam się w korek.

   Robić coś takiego na skrzyzowaniu/ulicy o 15.00 w dzień powszedni to naprawdę ktoś psychiczny wymyślił.
  • purchawka2020 Re: Modły publiczne 29.09.21, 08:20
   A to ładne , za Dziennikiem Wschodnim:
   "We wtorek wierni z Lublina spotkali się m.in. przed Bramą Krakowską. Wspólnie modlili się za pokój na świecie, ofiary kataklizmów i oddalenie pandemii koronawirusa. W tym roku koronkę odmawiano również w intencji prezydenta Andrzeja Dudy. Wierni modlili się także za „powrót uchodźców do ich ojczyzn”.
  • taka-sobie-mysz Re: Modły publiczne 29.09.21, 11:52
   Ja mam regularnie problem z dojazdem różne miejsca, ponieważ w naszym mieście co chwila są jakieś marsze, biegi i inne maratony. Z tej okazji zamykają ulice w mieście. No, ale to teraz jest modne, to nie przeszkadza. Przeszkadza procesja raz w roku.
   • morekac Re: Modły publiczne 29.09.21, 12:15
    No raczej nie raz. Procesje są i na BC (wszędzie) i na 3Króli. Ale jakieś koronki czy inne różańce? I dlaczego na środku ulicy, a nie na placu przy kościele czy chodniku? Kiedyś na Ursynowie stare baby zrobiły sobie majowe pod wiatą w parku (ludzie tam grilla robią) i miały pretensje, że psy biegają, a bachory drą japy...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka