Dodaj do ulubionych

Ubraniowo pytanie

18.09.22, 12:59
Co do takiej koszuli poza dżinsami ? Chciałam taka klasyczną,a teraz myślę i myślę. Mam w poniedziałek dość formalne spotkanie, ale mnie na elegancji nie zależy: tyle że dżinsów nie włożę. Tylko co bym mogła zamiast 🤔
modivo.pl/p/united-colors-of-benetton-koszula-5awrdq00n-bialy-regular-fit?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_PL_PLA_CSS_Z_potencja%C5%82em_MOBILE&is_retargeting=true&pid=google&af_sub1=cpc&c=_PL_PLA_CSS_Z_potencja%C5%82em_MOBILE&gclid=CjwKCAjwg5uZBhATEiwAhhRLHoi6GJEJ5dhSENtGcM3zjrqflc2UNOnUrO18eowwBYQt7mNJt3WpahoCW_cQAvD_BwE
Obserwuj wątek
    • alina460 Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 13:03
      Czarne spodnie jak na zalinkowanym zdjęciu?
      • extereso Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 13:08
        No ale jakie? Szerokie, zebrane w mankiet, proste, cygaretki?
        • alina460 Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 13:09
          Proste lub cygaretki.
          • demodee Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 13:12
            To będzie wyglądała jak pani domu zatrudniająca służbę.
        • kk345 Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 13:12
          Do szerokiej koszuli szerokie spodnie? Jaki efekt chciałabyś osiągnąć, Pavarottiego?
          • extereso Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 13:15
            No wydaje mi się to najbezpieczniejszym wyborem. Bo z wąskimi to będą lata 90-te,co? Kupiłam do dżinsów, ale jutro nie wypada a mam ochotę na ubrać
            • malia Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 13:20
              Jakie lata 90?
              To o jakim kroju masz dżinsy?
              • extereso Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 13:31
                Każdym tylko wąskie dżinsy i szeroka koszula to już mi się znudziła. Mam wiele dżinsów, ale ostatnio noszę boyfriendy,straight, balloon.
                • majenkir Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 13:58
                  A ja dalej nosze jeggins i mam wywalone na to co to za lata. Mom jeans w życiu nie założę!
                  • extereso Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 14:02
                    Jak lubisz, to pewnie. Mnie się wąskie przejadły,a pewno niedługo wrócą do łask, ale trudno
    • malia Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 13:05
      Spodnie materiałowe i buty na obcasie
    • demodee Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 13:05
      Granatową spódnicę ołówkową do kolan i granatowe buty na słupku.

Koszulę oczywiście wrzucić w spódnicę.
      • extereso Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 13:07
        Jest zbyt obszerna, a poza tym nie noszę butów na słupku z zasady. Albo płaskie albo szpilki.
        • demodee Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 13:10
          No to buty płaskie albo szpilki, ale to będzie przełamanie konwencji.

A koszulę, to można chyba kupić mniej obszerną? Czy tylko w jednym rozmiarze występuje?
          • extereso Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 13:16
            Kupiłam s,w ramionach jest dobra, ona ma krój obszerny a nie że na mnie zbyt duża.
        • mid.week Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 13:17
          Oversizowa koszule nosi się do srodka. Ważne żeby dol nie był wtedy zbyt obszerny.
          • extereso Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 13:18
            Hmm, tylko z tą beżowa mi się podoba. No to chyba jej jutro nie ubiorę, poczeka na dżinsy.
            • panna_lila Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 14:50
              a ja nie rozumiem takiego zakładania koszul - z przodu włożona do środka a z tyłu na wierzchu. Ktoś mi to wytłumaczy?
    • demodee Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 13:13
      Jeśli spotkanie formalne, to może żakiet na wierzch?
    • kk345 Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 13:13
      Na klasyczną to ta koszula jest za wielka.
      • extereso Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 13:17
        No tak, ale ja się tak biurowo typowo nie mogę ubrać, bo mi sumienie nie pozwala się przebierać smile
      • demodee Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 13:18
        Nie wiadomo, jaką autorka wątku ma sylwetkę. Bo może wcale nie taką, jak modelka na zdjęciu i na niej ta koszula nie jest taka wielka?

Ogólnie, jeśli spotkanie formalne, to i strój formalny. Kolor biały może być. Do tego może być antracyt, granat lub szary. A jakim typem urody jesteś: latem, zimą czy czymś innym?
        • extereso Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 13:20
          Soft summer. Granat, szary itd moim zdaniem był dobry pięć lat temu, teraz mam 50 więc tych zasad moim zdaniem nie muszę się trzymać.
          • demodee Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 13:30
            A jesteś pewna, że ci ludzie z którymi się formalnie spotykasz, o tm wiedzą?
            • extereso Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 13:33
              Wiem że oni będą w garniturach damskich i męskich, mnie to nie odpowiada, mnie to nudzi, dla mnie to przerost formy nad treścią. To byłoby najłatwiej, bo ołówkowych biurowych sukienek mam w opór, ale raczej już ich nosić nie będę
              • gryzelda71 Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 14:45
                Ależ problem .....W sumie to nie wiem o co ci chodzi. Ze ciuchy cie nudza, że chcesz być o krok przed trendami, bo chyba nie jest problem ubeac się w coś co będzie odpowiednie do okazji.
                • extereso Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 14:53
                  Trendy mnie nie obchodzą za bardzo, ale dla mnie te garnitury i jedwabie na służbowe spotkanie tu głupota. Oczywiście po każdym musisz lecieć do pralni. Obok wojna a tu takie marnotrawstwo bezsensowne. Wiem jak creepy to brzmi, ale ludzie wzięliby się do pracy w godzinach pracy a nie takie parady.
                  • gryzelda71 Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 14:57
                    A z sensem jest szukanie czegoś poza szafą?
                  • majenkir Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 15:03
                    Pierzesz garnitur po każdym założeniu? Jesteś moim dzieckiem? 🤪
                    • extereso Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 15:18
                      Sorry, dostałam bardzo przykra wiadomość od ukraińskiego przyjaciela. Nie, racja że też powinnam wynosić to z szafy, ani ja święta ani oni. Mnie się po prostu nie chce dopasowywać już do reguł i od covid przestałam, trochę na jutro szukam złotego środka.
                    • extereso Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 15:26
                      I moim... Bluzki jedwabne oddaje do czyszczenia po każdym założeniu, trochę starsze piorę a garnitur tak po trzech razach. To znaczy robiłam tak, bo teraz chodzę w szerokich dżinsach i koszulkach tyle że jutro to już naprawdę nie wypada.
                  • malia Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 15:25
                    Przecież ty sama wpisujesz się w tę paradę - spodnie nie takie, bo lata 90, słupek w butach nie, tona ciuchów w szafie i nosić nie będę, to mnie nudzi, granat i grafit dobry parę lat temu. Do reguł się nie chcesz dopasować, ale na siłę chcesz się wyróżnić luzem i to też jest parada
                    • extereso Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 15:31
                      E, nie, ale nie chce mi się tłumaczyć. Tylko co do jednego przyznaję Ci rację: powinnam wynosić te rzeczy co mam. Natomiast co do obcasa na słupka to nawet gdybym miała w skrzyni pięć, to nie nałożyłabym.
                      • pade Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 19:15
                        to botki załóż
                        • extereso Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 19:26
                          Fajny pomysł botki mam
                    • 35wcieniu Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 21:02
                      Przecież ty sama wpisujesz się...

I wszystko w temacie. A już wkładanie do takiego wątku wojny i "szkoda marnotrawić na pralnię kiedy jest wojna, ale mówcie co kupić" jest, być może tylko dla mnie, ale skrajnie nie na miejscu. Pomijając absurd.
      • baatexja Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 13:20
        Ale udziwnione te ciuchy teraz, różne mody przeżyłam ale teraz jest najbrzydsza.
        • yennefer.00 Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 14:25
          Teraz jest najfajniejsza 😁
    • klaviatoorka1 Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 13:27
      Na formalne spotkanie nie trzeba ubierać się sexy, podkreślać płci ani wieku. Wystarczy śnieżna biel wyprasowanej koszuli, do tego materiałowe spodnie w jakimś spokojnym kolorze, stonowane buty( nawet sneakersy), jakaś owersajzowa marynara/płaszcz i torebka.
      Również nie szalałabym z biżuterią, makijażem, styl clean girl jest bardzo na czasie.
      I popracowalabym nad fryzurą- biorąc pod uwagę pogodę i to, co ona może zrobić z włosami.
      Jestem pod wrażeniem dram azjatyckich- lubię minimalistyczny, acz luksusowy styl młodych Koreanek
      • demodee Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 13:33
        Jeśli koszula owersajzowa, to czy w owersajzowej marynarze autorka nie będzie wyglądała komicznie?

Sneakersom na formalnych spotkaniach mówimy - nie!
      • extereso Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 13:36
        To bo piszesz do mnie przemawia. Absolutnie nie chce podkreślać płci avi wieku tylko nie chce też ubierać się w garnitury czy ołówki na biurowy event, już mi się to znudziło
    • demodee Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 14:04
      Ta modelka w rozpiętej koszuli wygląda jak w kitlu. Nie rób sobie tego!
      • majenkir Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 14:11
        Mam taką lnianą i właśnie tak wyylądam, lato minęło, a ja ani razu nie założyłam
    • pepsi.only Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 14:20
      Cygaretki, chinos,
      Spódnica, ale niekoniecznie ołówkowa

(Ja na przykład dobrze wyglądam w spódnicy o fasonie A.
      Albo lubię klasyczną spódnicę z dżinsu, i skoro taka koszula może pasować ze spodniami dżinsowymi, to uważam, że ze spódnicą dżinsową też będzie OK. )
    • yennefer.00 Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 14:32
      A może właśnie narzucić rozpięta koszulę na top do spodni/ spódnicy lub na prostą sukienkę?
      • yennefer.00 Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 14:40
        pl.pinterest.com/pin/67694800639735175/?nic_v3=1a3dZxQsZ taki z brzegu przykład, top nie musi też być taki krótki
        • extereso Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 14:46
          👍
          • kk345 Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 15:18
            I to jest według ciebie look na formalne spotkanie???
            Deklarujesz w tym wątku jednocześnie: znudzenie, brak zainteresowania trendami, niechęć do banału lat 90-tych, niechęć do klasycznych zestawień a jednocześnie jakoś wyjątkowo ważne wydaje się dla ciebie, co forumki myślą o twoich stylizacjach. Sorki, ale to jakoś wyjątkowo niekonsekwentne mi sie wydaje takie miotanie się, szczególnie (kolejne sorki) w twoim wieku. Powinnaś już mieć swój styl, wiedzieć, co sama lubisz i nie pytać "a mogę się tak ubrać"?

Plus- skoro deklarujesz, że ekologia jest dla ciebie ważna, to po co kupujesz ciuch, na który nie masz pomysłu na ogranie?
            • extereso Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 15:34
              Co do ostatniego, racja. A styl- trochę szukam,a trochę wiem co nosiłabym, gdybym miała warunki. To znaczy gdybym była bardzo wysoka i szczupła. Ale, dobrze, nawet mnie już temat znudził, więc i Wam odpuszczam 🤔
            • extereso Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 15:41
              I nie przepraszaj, bo nie ma za co całkiem, myślisz co myślisz i bardzo dobrze. Co tam myślą forumki o stylizacjach, dla mnie ciekawe, ale przecież nie o moich, bo ich nie pokazuję,a tak gadac w ciemno o ciuchach to takie pitupitu.
    • lilia-anna Re: Ubraniowo pytanie 18.09.22, 22:10
      Ja ostatnio na formalne spotkanie do takiej właśnie koszuli założyłam szare materiałowe spodnie z wąskimi nogawkami. Do tego jasne szpilki (wiem, mało kto już je nosi) i jasna torebka. No, ale to jeszcze ciepło było (sierpień).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka