Dodaj do ulubionych

Dobra wcierka do wlosow

23.09.22, 21:26
Macie coś do polecenia? Bez alkoholu i aminexilu.
Nie wiem ... stres, wiek, jesień. ... strasznie mi wypadają włosy. Odżywiam się raczej zdrowo. Białko, ryby, warzywa, owoce, twaróg ... wszystko jem.
Obserwuj wątek
    • annaboleyn Re: Dobra wcierka do wlosow 23.09.22, 21:35
      Jantar!
      • gaskama Re: Dobra wcierka do wlosow 23.09.22, 21:37
        A to nie ma alko?
        • annaboleyn Re: Dobra wcierka do wlosow 23.09.22, 22:32
          Specjalnie dla Ciebie sprawdziłam, zanim napisałam smile
          • gaskama Re: Dobra wcierka do wlosow 23.09.22, 22:36
            Dziękuję. Zakupie.
    • chococaffe Re: Dobra wcierka do wlosow 23.09.22, 22:23
      onlybio.life/hair-of-the-day-by-onlybio-wcierka-stymulujaca-do-skory-glowy-100ml.html

napieknewlosy.pl/pl/p/HERBARIA-BANFI-Wcierka-kofeinowa-bez-alkoholu-Nagietek-i-Rumianek-250ml/3185
      • gaskama Re: Dobra wcierka do wlosow 23.09.22, 22:38
        Próbowałaś któraś z nich?
        • chococaffe Re: Dobra wcierka do wlosow 24.09.22, 08:32
          Obu.

Wcierek używam na stałe, profilaktycznie, mniej lub bardziej regularnie. Używałam już "miliona" - żadna mi krzywdy nie zrobiła, ale też po żadnej lwia grzywa mi nie urosła, nawet tzw baby hair było dyskusyjne, - czasami miałam wrażenie, że się pojawiają czasami nie. Natomiast ogólne, może subiektywne, wrażenie jest pozytywne - skóra głowy i włosy są jakby zdrowsze i świeższe.

Dwa razy miałam problem z wypadającymi włosami - raz przyczyna była łatwa do zidentyfikowania i wystarczyło ją wyeliminować, za drugim razem nie było to jasne - pomogła nie tylko wcierka ale i suplementacji biotyny i cynku, odpowiednie szampony.

Z wcierek najfajniejsza wydawała mi się Biotebalu (dla mężczyzn, z palmą sabałową, ale ma alkohol) i ta z Only Bio (ale ta brązowe naklejki, nie różowe). Niezła jest też zwykła Banfi, ale ma alkohol.

Ta z only bio ma w składzie hennę - na moich włosach nie widać czy przyciemnia. Ta druga, Banfi z kofeiną, bez alkoholu, ma rumianek (tez fajna) - mi nie rozjasniała, ale też byłoby słabo widać na moich włosach.

I jak ktoś wspomniał - masaż przy tym jest ważby (ja używam zwykłego masażera do glowy, bo jest bardzo przyjemny)

Jeżeli olejujesz włosy, dodałabym olejku rycynowego, jeżeli nie to chyba nie ma sensu zaczynanie zabawy.
          • gaskama Re: Dobra wcierka do wlosow 24.09.22, 10:54
            Dzieki!!!
      • 3-mamuska Re: Dobra wcierka do wlosow 23.09.22, 23:28
        Miałam polecić olnybio .
        • chlodne_dlonie Re: Dobra wcierka do wlosow 25.09.22, 20:46
          Czy tą wcierkę z Onlybio stosujemy na skórę głowy przed myciem włosów?
          • 3-mamuska Re: Dobra wcierka do wlosow 25.09.22, 21:04
            Można codziennie lub przed każdym myciem głowy.
          • chococaffe Re: Dobra wcierka do wlosow 25.09.22, 21:58
            Ja wszystkie wcierki (w tym only bio) wcieram wieczorem na noc. Włosy myję codziennie rano.

Nigdy nie robię tego rano nawet jak jest wskazówka , zeby robić to dwa razy dziennie.
            • 3-mamuska Re: Dobra wcierka do wlosow 25.09.22, 22:05
              Ja robię podobnie wcieram wieczorem myje rano.
              Wyżej napisałam ci producent poleca.
              • chlodne_dlonie Re: Dobra wcierka do wlosow 25.09.22, 22:43
                Ok, dzięki 👌
    • leyla76 Re: Dobra wcierka do wlosow 23.09.22, 22:43
      A dlaczego bez aminexilu, jeżeli można zapytać.
      Tez okropnie zaczely mi wypadać włosy, nie wiem w sumie czemu, ale podejrzewam przejście na dietę niskoweglowodanowa.
      Od jakis dwóch lat stosuje tzw świadoma pielęgnacje i w sumie co mycie wcierka. Miałam ich kilka rożnych. Było niezle do około 2 miesięcy temu. Z desperacji zakupiłam kapsułki Vishy, bo kiedyś mam wrażenie, ze pomogły + suplementy na włosy (biotyna z cynkiem i cos tam jeszcze).
      • gaskama Re: Dobra wcierka do wlosow 23.09.22, 23:09
        Aminexil podrażnią mi skórę.
    • koko8 Re: Dobra wcierka do wlosow 23.09.22, 22:53
      Wcierka Dermeny Hair Care, milion razy skuteczniejsza od ziołowych.
    • klaramara33 Re: Dobra wcierka do wlosow 23.09.22, 23:14
      Konkretne efekty to da alkohol w składzie. Banfi góra.
      • gaskama Re: Dobra wcierka do wlosow 23.09.22, 23:20
        Czemu?
      • fibi00 Re: Dobra wcierka do wlosow 23.09.22, 23:31
        Również polecam Banfi.
      • koko8 Re: Dobra wcierka do wlosow 23.09.22, 23:50
        Stosowałam przez kilka miesięcy i dokładnie nie robi niczego. Ja nie polecam.
    • aurinko Re: Dobra wcierka do wlosow 23.09.22, 23:41
      Moja córka aktualnie używa tych ze zdjęć, wcześniej miała banfi. Stosuje naprzemiennie, z masażerem. Po covidzie bardzo jej wypadały wlosy, dla nastolatki, która zapuszczała wlosy to był dramat. Po roki wcierek i pielęgnacji (córka stała się "ksiazkowa" wlosomaniaczka) ma grubsze wlosy, bo urosło jej dużo baby hair, zarosły też gole placki skóry, można zapleść przyzwoitego warkocza a nie sznurek. Ale nie wiem czy skład będzie ok, nie rozczytam bez okularów.
    • huexido Re: Dobra wcierka do wlosow 24.09.22, 00:15
      Z własnych przejść z wypadaniem (po jakiejś paskudnej infekcji miałam połączone wypadanie telogenowe z dodatkowymi zmianami wskazującymi na wypadanie androgenowege) z perspektywy czasu uważam, że wcierka ma drugorzędne znaczenie, a wypróbowałam wieeeele. I z przepisu lekarza i trychologiczne i wszystko co się na rynku pojawiało. I to co u mnie dopiero okazało się najważniejsze to są warunki wzrostu, u mnie regularny peeling, porządne mycie i trzymanie drugiej piany, wczesywanie odżywki oraz regularny codzienny masaż i rozluźnianie skóry głowy (jak to określiła mi trycholog "rozluźnianie spiętego skalpu"). I to nie jakimiś grabkami, nimi to se można co najwyżej plecy podrapać. Peeling i porządne mycie z trzymaniem drugiej piany oczyszczają skórę, spulchniają i uwalniają z włosów, które weszły w fazę wypadania (bo co weszło w fazę telogenu i tak wypadnie), pozwalają zdjąć warstwę krystalizacji i przebić się na wierzch młodym włosom. Masaż poprawia ukrwienie, pozwala dotrzeć składnikom do mieszka, a odpowiednio zrobiony rozluźnia i zmniejsza stres. Spróbuj ułożyć palce ciasno w rządek naprzeciw siebie i delikatnie poruszać nimi przesuwając skórę głowy w przeciwnych kierunkach, tak żeby Ci się aż ciepło zrobiło w głowę.
      Z instrukcji jak masować zaglądnij tu: www.instagram.com/reel/Cge4_wPj_SZ/?igshid=YmMyMTA2M2Y=
      Ale jako, że pytasz o wcierkę bez alko to:
      banfi kofeinowa biała, joanna konopie, glutek lniany, glutek owsiany, glutek kozieradkowy, babuszka agafia z chili (teraz trudno dostać), chilliwcierka z kosmetykówDla (cuchnie ale ponoć skuteczna, ja szybko zużyłam, bo mnie zapach zabijał), wszystkie wcierki htc, wszystkie sattva (najlepsza anyż lukrecja), serum więcej włosów mniej problemów. Nie mam wypróbowanej nowości resibo, ale pracowała przy niej bardzo dobra trycholog, której poleceniom ufam i mam wcierkę w planach.
      Na Twoim miejscu po prostu spróbowałabym zastosować oczyszczanie i masować i rozluźniać skórę głowy zgodnie z instrukcją, a dla lepszego poślizgu np. glutek lniany np z 1 kropelką olejku herbacianego.
      • raczek47 Re: Dobra wcierka do wlosow 24.09.22, 08:43
        Banfi niesamowicie poprawia kondycję włosów,wypróbowałam.
        Tylko nie wiem czy ma alko w skladzie.
        • nuclearwinter Re: Dobra wcierka do wlosow 25.09.22, 22:10
          Banfi są różne rodzaje, jest też wersja bez alkoholu.
      • gaskama Re: Dobra wcierka do wlosow 24.09.22, 10:57
        Dzieki!
      • gris_gris Re: Dobra wcierka do wlosow 24.09.22, 11:01
        huexido napisał:

> Z własnych przejść z wypadaniem (po jakiejś paskudnej infekcji miałam połączone
        > wypadanie telogenowe z dodatkowymi zmianami wskazującymi na wypadanie androgen
        > owege) z perspektywy czasu uważam, że wcierka ma drugorzędne znaczenie, a wypró
        > bowałam wieeeele. I z przepisu lekarza i trychologiczne i wszystko co się na ry
        > nku pojawiało. I to co u mnie dopiero okazało się najważniejsze to są warunki w
        > zrostu, u mnie regularny peeling, porządne mycie i trzymanie drugiej piany, wcz
        > esywanie odżywki oraz regularny codzienny masaż i rozluźnianie skóry głowy (jak
        > to określiła mi trycholog "rozluźnianie spiętego skalpu").

Napiszesz prosze wiecej o myciu? I o co chodzi z ta druga piana?
        • huexido Re: Dobra wcierka do wlosow 24.09.22, 11:22
          Druga piana to po prostu piana po drugim myciu czyli myjesz raz masując (nie trzesz, nie szarpiesz, robisz masaż, włosy są myte przy okazji, Ty skupiasz się na myciu skóry głowy), spłukujesz i aplikujesz szampon po raz 2gi, myjesz, zostawiasz pianę na kilka minut (5 wystarczy). Spłukujesz porządnie, aplikujesz odżywkę wczesując ją szerokim grzebieniem lub co tam masz do wczesywania odżywki. Spłukujesz.
          • gris_gris Re: Dobra wcierka do wlosow 24.09.22, 11:49
            huexido napisał:

> Druga piana to po prostu piana po drugim myciu czyli myjesz raz masując (nie tr
            > zesz, nie szarpiesz, robisz masaż, włosy są myte przy okazji, Ty skupiasz się n
            > a myciu skóry głowy), spłukujesz i aplikujesz szampon po raz 2gi, myjesz, zosta
            > wiasz pianę na kilka minut (5 wystarczy). Spłukujesz porządnie, aplikujesz odży
            > wkę wczesując ją szerokim grzebieniem lub co tam masz do wczesywania odżywki. S
            > płukujesz.

Ok, dziekuje! Myje tak samo, ale nie wiedziałam o tym zestawianiu piany na chwile. No i nie wyczesuje odżywki, wiec zacznę.
      • homohominilupus Re: Dobra wcierka do wlosow 25.09.22, 21:12
        Ej, co dokładnie znaczy trzymanie drugiej piany? Po drugim myciu nie spłukiwać od razu tylko potrzymać na włosach?
        • homohominilupus Re: Dobra wcierka do wlosow 25.09.22, 21:13
          Ok, doczytałam 😊
      • nuclearwinter Re: Dobra wcierka do wlosow 25.09.22, 22:14
        Też polecam tę wymienione wcierki - HTC, Sattva, Mniej problemów, więcej włosów, Ziołowa chilliwcierka Dla (zapach dla mnie ok, po zmyciu niewyczuwalny), dodałabym tu jeszcze Mawawo obie wersje (anti hairloss i antylupiezowa) i Anwen Grow Me Tender. To u mnie taki top do którego powracam, wszystkie bez alkoholu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka