Dodaj do ulubionych

badania profilaktyczne ? po co ...

15.04.08, 12:50
czuję tylko żal, rozpacz, złość i goromny ból... 2 lata walki o
zdrowie wujka , wspaniałego cżłowieka, który zrobił w życiu bardzo
dużo, jeden z najwspanialszych ludzi, jakiego miałam okazję
poznać ...

walczyliśmy z całych sił, z zaniedbaniami lekarskimi w szpitalach X
i Y i nieboję się tego napisać, mógł być leczony w centrum
onkologii w Warszawie ale koniecznie chcieli wycinek z węzła
Szpital w X za 1 razem wydał tkankę tłuszczową, a za 2x wycinek
innego cżłowieka !!! wujek stracił 2 miesiące potem stan się
poprawiał, a bez badań i skierowania Warszawa nie chciała go
przyjąć. Mijały miesiące stan wujka się pogarszał. W szpitalu Y
leczyli go objawowo na chłoniaka, nie mniej w czasie konsultacji w
Warszawie, lekarka stwierdziła, że raczej to nie jest chłoniak ale
potrzebuje tego wycinka. W lutym zaczęło byc źle, cały czas temp 40C
w X podawali "tylko" pyralginę, krew, sterydy ( miał chyba 2 dawki
chemii w ciagu 2 lat. Zaczęłam szukać pomocy w innym miejscu,
pomogła foremka z innego forum, wujek miał zostać przyjęty w
Z... za późno... ledwo dojechał do X, nie miał sił
oddychać, podali krew, ciocia pełna żalu i złości pojechała robić
raban do Y,ż e gdzie wycinek, że człowiek umiera itd. Dopiero
niedawno zdecydowali się zrobić konkretne badanie w konkretnym
kierunku - dla mnie to skandal,bo TO badanie miało być zrobione
dawno temu... 2 lata temu !!!

znamy już diagnozę, wujek umiera na białaczkę... 2 lata bez
diagnozy... jest w śpiączce, leży na IOMIE. a mi serce pęka ......

wybaczcie ale jestem sama w domu, a nie radzę sobie z tym
bólem...musiałam to z siebie wyrzucić...

wkurzają mnie reklamy o badaniach profilaktycznych, bo kiedy
człowiek chce się leczyć, zamykają mu drzwi przed nosem, wujek jest
młodym cżłowiekiem, po 40stce. Nie napisałam o jakie szpitale
chodzi, nie teraz... jeżeli ciocica zechce, czeka nas Walka, nie
mamy zamiaru tego tak zostawić...

byc może jestem nieobiektywna, być może, zbyt wiele żalu ale mam
prawo tak własnie to odczuwać
Obserwuj wątek
    • bea.bea Re: badania profilaktyczne ? po co ... 15.04.08, 12:58
      swietnie cie rozumiem...ale nie wiem co moze zmienić stan rzeczy....

      w mojej obecnosci zapisywano czlowieka na wizyte do kardiologa...na ...wrzesień....

    • elza78 Re: badania profilaktyczne ? po co ... 15.04.08, 13:03
      pieprzona biurokracja a pacjenta i jego cierpienia w tym wszystkim nie ma,
      czasem mam wrazenie ze ten cholerny system jest san sobei sterem zeglarzem i
      okretem, ze jest aby nabijac kabze ludziom ktory ze SLUZBA zdrowia nie maja nic
      wspolnego...
      wspolczuje okrutnie, i Twojej cioci tez wspolczuje
      dzisiaj bedac w przychodni pomyslalam ze to logo NFZ z sercem w srodku to
      pomylka, oni tam sobie powinni harpia umiescic...
    • demonii.larua Re: badania profilaktyczne ? po co ... 15.04.08, 13:16
      W sumie...moja ciocia rok czasu prosiła lekarza o skierowanie na zwykła
      morfologię, jak zrobiła w końcu prywatnie to po tygodniu juz na hematologii
      leżała z ostrą białaczką szpikową uncertain
      Przykładów mnóstwo... na oszczędzanie, na zaniedbania, na opieszałość...
      Profilaktyka szyjki macicy to samo, dobrze że zrobiłam prywatnie cytologię, aż
      mi się nie chce myśleć co było by gdybym 2,5 roku hodowała w sobie raka uncertain
      Straszna jest to, gdy w tej chorobie szybka diagnoza decyduje o życiu pacjenta...
      Najgorsze jest to, że tak naprawdę nikt nie ma pomysłu by cos z tym zrobić, bo
      to nie rodzina pacjenta powinna tego pilnować, prosić, ponaglać... brak słów mi.
      Tulę Cię Lea.
    • babsee Re: L.e.a 15.04.08, 14:26
      Bardzo mi przykro kochana.Najgorsza jest bezsilnosc.
      Ja dlaego płace za wszytsko jak opetana bo szlag by mnie trafil
      jakbym miala prosic albo czekac po pol roku./Stad tez uwazam ze
      bezplatna sluzba zdrowia to mit.Przyklad?moje dziecko boli
      brzuszek,kilka dni z rzedu-dostaje skierowania na usg-termin?za 3
      tygodnie....Czyli 3 tygodnie ma dziecko płakac z bólu?Nie.Place i
      mam w ten sam dzien.Zenada.Rzygac sie chce.
      • l.e.a Babsee 15.04.08, 15:18
        Oni też jeździli prywatnie ale wycinka i badań biobsii nie byli
        wstanie zrobić prywatnie, a tym bardziej przyjąć się prywatnie na
        oddział uncertain
        • przeciwcialo Re: Babsee 15.04.08, 16:45
          I bipsję i wycinek mozna dac zbadac prywatnie. Zakłady
          histopatologii bez problemów robia badania prywatne. Tylko kwestia
          pobrania wycinka lub biopsji. Pobiera się w gabinecie chirurga i
          zanosi do patologa.
          Prywatnie poszli nie do tych gabinetów co trzeba.
    • lila1974 Re: badania profilaktyczne ? po co ... 15.04.08, 14:27
      Nóż się w kieszeni otwiera uncertain

      Lea, czy oni są w Szczecinie, czy już nie zdążyli?
      Będziesz tutaj?
      Ciocia jest w Szczecinie? Może jej czegoś potrzeba?
      • guderianka Re: badania profilaktyczne ? po co ... 15.04.08, 14:35
        Nie wiem co napisać sad
      • l.e.a Liluś 15.04.08, 15:17
        Nie zdążyli sad
    • e_r_i_n Re: badania profilaktyczne ? po co ... 15.04.08, 14:41
      Lea, przykro mi bardzo sad
    • przeciwcialo Re: badania profilaktyczne ? po co ... 15.04.08, 16:47
      Przykro mi.
    • denea Re: badania profilaktyczne ? po co ... 15.04.08, 20:56
      Przeczytałam to rano, nie miałam czasu odpisać, ale cały dzień o tym
      myślę.
      Bardzo mi przykro, L.e.a., szczerze współczuję Twojej rodzinie i
      Tobie. Chciałabym CIę jakoś pocieszyć, wesprzeć, a nie znam takich
      słów sad Przytulam...

      P.S. Są fundacje zajmujące się prawami pacjenta itd., gdyby ciocia
      się zdecydowała na jakieś działanie zapewne mogliby bardzo pomóc.
      Jestem z Wami.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka