Dodaj do ulubionych

Dziewczyny, może pomożemy??

01.11.07, 17:06
www.dwukropek.pl/2,74376,3100469,23083745,Warszawa_Dla_dziecka___Blizniaki_i_wiecej,4-191.html

Zamieszczam linka ze strony: Dwukropek, na którą chyba mało kto
zagląda. Moze znajdziecie jeszcze coś po swoich dzieciakach? Ja
miałam zostawić dla rodziny, ale szkoda mi tej dziewczyny i wyslę,
jej co mi zalega na pólkach po moich łobuzach.
Obserwuj wątek
    • asia889 Camina 01.11.07, 21:13
      Mam pytanie sprowadzające na ziemię? Czy znajdzie się jakaś mama, która miała cesarkę (w 8 mies!) "bo dzieci mają już za mało miejsca"? Jest informacja, że urodziły się z wagą 2100 g i 1980 g. Moim zdaniem ta dziewczyna nigdy nie była w ciąży.
      • ai.ni Re: Camina 01.11.07, 23:26
        Znam pewną mamę bliźniąt, która na miesiąc przed terminem miała cesarkę na własne życzenie, bo wg niej dzieci miały za mało miejsca a jej było za ciężko.

        Natomiast co do ogłoszenia na dwukropku: IMHO podejrzane jakieś. Ale z drugiej strony wiele 20-latek (a nawet starszych kobiet) nie ma w ogóle pojęcia o fizjologii ciąży, więc w zasadzie nie ma czemu się dziwić.

        Ja chętnie pomagam, ale wyłącznie w sytuacji, kiedy mam pewność, że moja pomoc trafia tam, gdzie faktycznie jest potrzebna. W tym przypadku za dużo jest niewiadomych.
        • blizniaki14 Re: Camina 02.11.07, 08:59
          Nie wiem czy to prawda czy nie....ludzie dziś często oszukują crying
          pomagam tym, o których wiem,że rzeczywiście pomocy potrzebują.
          a co do cc:
          Ja miałam cesarkę w 36t2d w sumie na mc przed terminem (termin był na 14 marca,
          ur.16lutego), a dzieci ważyły po 3 kg. Lekarz od początku mówił żeby się liczyć
          z cc w 35 i 36tc. Dzieci faktycznie nie miały już mca... ale miałam 6kg samych
          dzieci
    • gosiapal Re: Dziewczyny, może pomożemy?? 02.11.07, 08:35
      nie wiem jaka jest sytuacja tej dziewczyny ale...
      raz znalazlam takie ogloszenie na pomocnych e-mamach.
      dziwczyna byla w ciazy, sytuacja trudna, brak pieniedzy.
      spakowalam rzeczy po maluchach, niestety złamalam sobie palec u nogi
      i nie moglam wyjsc na dwor.
      paczka stala w przedpokoju i czekala na wyslanie.
      w miedzyczasie postanowilam sprawdzic inne posty tej dziewczyny na
      forum i co sie dowiedzialam ?
      ze czas ciazy to najlepiej spedzic w kawiarniach spotykajac sie na
      plotach z kolezankami- pomysl fajny ale mnie nie bylo stac na
      to,zeby latac po kafejkach, kawe mozna wypic w domu.
      a okien to ona nie myje bo nie lubi, bierze sobie jakas pania do tej
      roboty- no coz ja myje sama.
      a paczka pojechala tylko nie do niej a do szpitala do nowego sacza,
      gdzie rzeczywiscie potrzebowali pomocy.
      tak wiec ja juz nie pomagam takim osobom.
      teraz na pomocnych e-mamach jest akcja dla Filipka, ktory stacil
      mame i tam tez planuje wyslac paczke- bynajmniej wiem, ze pomagam
      tym, ktorzy potrzebuja i rzeczywiscie sa w trudnej sytuacji.
      • izek26 Re: Dziewczyny, może pomożemy?? 02.11.07, 10:37
        Tak naprawde to nie wiadomo co o tym sądzić ale dam cynk co ja o niej
        znalazłam,na allegro jest pod nickiem :ewunia201187 ,wyszukałam po adresie
        mailowym,i dziwne jest to ,że kupiła strasznie dużo butów Bartek rozm.24-25
        itp,sprzedała jakiś komplet dla maluszka,ale to był chyba dla dziewczynki,kupiła
        leżaczek dla malucha-to by pasowało.
        Ja jestem tego zdania co poprzedniczki pomagam tam jeśli ta pomoć jest
        potrzebna,a jeśli nie wiadomo to wolę wynieść do opieki społecznej,i tak też
        robię,przynajmniej wtedy weźmie sobie ktoś kto potrzebuje
        • jummymami Re: Dziewczyny, może pomożemy?? 02.11.07, 10:48
          milo z waszej strony, ja mam pytanko mianowicie: termin mam na 17
          maja u wedlug poradni ginetycznej 5 maj ale wszystko jedno bo widze
          ze duzo kobiet z blizniakami urodzily dosc wczesnie przed terminem,
          jakie jest prawdopodobienstwo urodzenia tak wczesnie przed terminem.
          Najlepiej to chcialabym urodzi naturalnie a nie przez cc

          dzieki za podpowiedz i pozdrawiam wink
          • izek26 Re: Dziewczyny, może pomożemy?? 02.11.07, 10:54
            w ogóle to co to ma do tego postu?17maj a 5 maj to tylko 12dni,to w normie,taki
            poród.
            A co do tej dziewczyny z dwukropka to chyba jednak ściema,na googlach znalazłam
            jeszcze ,że szukała pracy jako opiekunka ,jest studentka pedagogiki,ale nie to
            mnie przekonało,raczej to,że sprzedała we wrześniu pake ubranek dla noworodka po
            chłopcu o-3m,więc co ktoś jej da a ona tym handluje na allegro?
            • jummymami Re: Dziewczyny, może pomożemy?? 02.11.07, 15:39
              nie chodzi mi o date 17 czy 5 maj chodzi o duzo wczesniejszy porod
              jak poprzedniczki napisaly, czy wczesny porod wywolany cc jest
              czestym zjawiskiem? w przyblizeniu czy na ogol blizniaki rodza sie
              duzo wczesniej?

              pozdrawiam
      • jummymami Re: Dziewczyny, może pomożemy?? 02.11.07, 11:00
        witam, wlasnie ogladalam twoje zdjecia z momi dziewczynkami (11. 14)
        jej blizniaki wygladaja tak slodko sa poprostu piekne....!!!
        ciekawe jak beda wygladac moje,na pierwszy plan to zdrowie to
        oczywiste... termin mam na maj

        pozdrawiam wink
        • keja34 Re: Dziewczyny, może pomożemy?? 02.11.07, 11:32
          Ja zawoze ubranka do szpitala bo wiem,ze potrzebuja.Tylko szlag mnie
          trafia bo nie piora ich u nas na miejscu tylko wysylaja do innego
          miasta a stamtad bardzo czesto juz nie wracaja...No i kiedys na
          ulicy zaczepila mnie obca kobieta i powiedziala,ze jej sasiadka
          urodzila blizniaczki i czy mam moze jakies rzeczy do sprzedana.I tak
          sie zgadalam z jej sasiadka,ze moje rzeczy trafiaja do niej. A ja
          sie ciesze,ze moge pomoc bo tam sie nie przelewa(ma jeszcze synka).A
          ten post rzeczywiscie jakis podejrzany.
    • camina Re: Dziewczyny, może pomożemy?? 02.11.07, 11:55
      hej,
      ja chyba za bardzo naiwna jestem, za bardzo wierzę ludziom. Chciałam
      pomóc, ale teraz się waham. Dzięki za wskazówki, w sumie nieźli z
      was detektywi, ze aż do takich wiadomości doszłyście.

      pozdrawiam
      • camina Re: Dziewczyny, może pomożemy?? 02.11.07, 12:01
        A z t a cesarką z braku miejsca, to coś w tym jest - u mnie w 34.
        tyg.zadecydowano o cesarce, bo ani ja ani dzieciom juz nie było
        dobrze. Olkowi spadało tętno - lekarz mówił, ze to z powodu
        ciasnoty, ja nie mogłam chodzić, ruszyć się bo miałam ucisk na
        jakieś nerwy i straszne bóle. Tylko ze ja jestem bardzo szczupła -
        49 kg, a dzieci miały w sumie 4,5 kg.
        Ja od lekarzy czesto słyszałam, ze "u mnie nie ma już miejsca", więc
        post tej dziewczyny mnie akurat tym nie zdziwił.
        • asia889 Re: Dziewczyny, może pomożemy?? 02.11.07, 12:39
          Generalnie to chodziło mi o to, że cesarkę robi się bo coś się dzieje, zagrożenia dla dziecka lub mamy przwyższają korzyści z możliwości dłuższego przebywania w brzuchu mamy, lub zwyczajnie zaczyną się już skurcze porodowe, a nie dlatego że dzieci (zdaniem lekarza) jedynie odczuwają dyskomfort z powodu ciasnoty.
          Moja waga 53kg, dzieci miały razem 5kg. Przed porodem miałam brzuszek płaski jak decha (ech... ).
          Ale muszę przyznać, że nie tylko ta cesarka ze względu na ciasnotę wydała mi się dziwna.

          • blizniaki14 Re: Dziewczyny, może pomożemy?? 02.11.07, 12:46
            wiecie co mnie zawsze najbardziej dziwi?? że ludzie tak perfidnie oszukiwac
            potrafią???sad

            a detektywi z was nieźli smile
          • jummymami Re: Dziewczyny, może pomożemy?? 02.11.07, 15:42
            wlasnie tez tak mysle ze cc robi sie w czasie zagrozenia dla mamy
            lub maluchow....

            wink
            • izek26 Re: Dziewczyny, może pomożemy?? 02.11.07, 17:00
              dodam jeszce tyle,laska wyprzedaje ciuchy po chłopcu,przecież pisała,że to jej
              pierwsza ciąża,może to zbieg okoliczności ale już nie uwierzę,a ubranka jeśli
              chcemu pomóc to właśnie można oddać sąsiadce,opiece,szpitalowi,na dom dziecka
              itp.przynajmniej mamy pewność,że komuś pomogłyśmy ,ja jeśli mam takie ubranka to
              tak robie i chociaz mam pewność że ktoś tym nie handluje,tzn potem jak mu nie
              potrzebne to niech sobie robi co chce
    • camina Re: Dziewczyny, może pomożemy?? 02.11.07, 17:07
      Ta , wlasnie weszłam na allegro - troche dziwna sprawa, kolejna
      kłamczucha...
      • izek26 Re: Dziewczyny, może pomożemy?? 02.11.07, 18:36
        i jeszcze zobacz ostatnie logowanie:1,11,2007,no przecież chyba jest w
        szpitalu,chyba lapka nie ma skoro taka biedna i koleżanka pisała na dwukropku,
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka