Dodaj do ulubionych

Chyba jest chory. Co robic? POMOZCIE

08.10.04, 09:03
Oto fakty:
* zeszly piatek - cos mnie zaniepokoilo bo zaczal troszke wymiotowac (a dawno
tego nie robil), ale nie chlustal i nie zawsze tak raz na jakis czas
troszeczke. Temperatura w pupie wieczorem 37,7 (przy jego normie 37,5). Kupka
w porzadku. Lekko przytkany nosek zwlaszcza rano (ale tak ma juz od ponad
miesiaca).Humor super. Postanowilam nie panikowac, ale odsunelam szczepienie
ktore mialam zaplanowane na poniedzialek.

* do srody sytuacja bez zmian - lekko podniesiona temperatura. Niewielkie
wymioty nie za czesto. Humor dobry.

* sroda - wieczorem lekkie rozwolnienie 37,8 w pupie. Myslalm ze to po bobo
frucie ktory dostal pierwszy raz. Humor dobry.

* czwartek - rano temperatura w jego normie (37,5). humor caly dzien super.
Spacerowalismy bo pogoda byla super. Wieczorem temperatura 38,1 i zielona
kupa.

* piatek - temperatura zaraz po obudzeniu 37,4 teraz juz 37,9.

Co robic? pierwszy raz jestem w takiej sytuacji. Co to moze byc? Co mam
robic? Czy zbijac temperature? Czy wzywac lekarza do domu czy jechac do
przychodni? Dodam tylko ze maly ma prawie 5 miesiecy jest karmiony piersia i
nic niepokojacego nie jadlam przez ostatnie dni.

Bede dozgonnie wdzieczna za pomoc smile
K.
Obserwuj wątek
    • zebra12 Re: Chyba jest chory. Co robic? POMOZCIE 08.10.04, 13:28
      Nie wiem w jakim dziecko jest wieku. Temperatura dopóki nie jest wysoka nie
      powinna byc zbijana. Wysoka to powyżej 38. Koniecznie jednak idź do lekarza, bo
      z opisanych objawów, to może być wiele rzeczy. Na pewno dłużej utrzymujący się
      stan podgorączkowy nie jest ani noramalny ani bezpieczny. Może się czymś
      przytruł skoro wymiotował i kupki były zielone? Przy infekcjach żołądkowo-
      jelitowych też lubi być gorączka. Ale ja nie jestem lekarzem, tyle co dla
      swoich dzieci - a chorowały często!
      • kasiacs Re: Chyba jest chory. Co robic? POMOZCIE 08.10.04, 21:39
        Ma niecale 5 miesiecy i jest karmiony piersia a ja nic dziwnego nie jadlam tak
        wiec to raczej odpada. Moze to zeby? - czy to mozliwe zeby od zebow dostac
        takiej zielonkawej biegunki? A moze to od tego katarku? - Sama juz nie wiem.
        Z lekarzem narazie telefonicznie sie slyszalam i kazal podac marchwianke czopek
        jesli temperatura bedzie wysoka i obserwowac. Mam nadzieje ze przetrwamy
        weekend.
        K.
        • dadgam Re: Chyba jest chory. Co robic? POMOZCIE 29.11.04, 10:54

          witam
          od 3 dni mój szkrab jest chory, zaczęło się od marudzenia, potem nagle strasznie zwymiotował (raz), okazało się, że ma 38,4 temp, przez całą noc mu nie spadła mimo czopków więc pojechalismy do lekarza, doszły do tego zielone wodniste kupki ze śluzem sad, lek orzekł wirusowe zapalenie gardła i układu pokarmowego
          Dziś temp. spadła ale kupki dalej sa wodniste i "wystrzałowe" sad(( , tak z 3-4 dziennie, jasnozielone, mały bierze antybiotyk Augmentin, spray na gardło i ma czopki w razie temperatury
          Martwie sie tymi kupami, mały jest gł. na piersi, zaczelismy miu miesiac temu podawac zupki,deserki ale je ich bardzo mało, nie lubi, teraz,podczas chproby jest na samej piersi.
          • dadgam Re: Chyba jest chory. Co robic? POMOZCIE 29.11.04, 10:54
            ps.skończył 7 miesiecy
    • zgagusia Re: Chyba jest chory. Co robic? POMOZCIE 08.10.04, 14:06
      zapalenie ucha daje u malych dzieci czesto objawy zoladkowo - jelitowe.
      Powinien malego obejrzec lekarz, nie zwlekaj z tym, tym bardziej ze idzie
      weekend.
      duzo zdrowka

      Aga

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka