Dodaj do ulubionych

Czy warto inwestować w podgrzewacz do butelek?

20.04.09, 11:53
Oczywiście zamierzam karmić piersią, ale w życiu różnie bywa, więc może być
tak, że będę musiała wspomagać się butlą. Czy warto inwestować w podgrzewacz?
Jakie firmy polecacie? I jak Wy radzicie sobie z podgrzewaniem pokarmu dla Dzidzi?
Obserwuj wątek
    • aarwenaa_82 Re: Czy warto inwestować w podgrzewacz do butelek 20.04.09, 12:18
      witaj

ja podgrzewacz posiadam ,korzystam w zależności od sytuacji, jeżeli
      mały się obudzi i , przewaznie , płacze w niebogłosy to podgrzewam
      mleko w mikrofali, wiadomo, moment, jeżeli sama obudzę go na
      karmienie to wcześniej wstawiam mleko do podgrzewacza. w sumie rzecz
      dobra , ale czas podgrzewania, w moim, wynosi 6 min dla pojemności
      100 ml, ale za to do odpowiedniej temp. natomiast wiadoma jak mały
      się drze to nie chcemi sie czekać, w mikrofali za to czesto za
      gorące albo za zimne, ale za to moment...także różnie

pozdrawiam
      • netuszka Re: Czy warto inwestować w podgrzewacz do butelek 20.04.09, 12:31
        W mikrofali nie wolno podgrzewać mleka! coś sie dzieje z białkami mleka dlatego
        nie wolno a poza tym mikrofala grzeje nierównomiernie. Mleko matki podgrzewać
        można w kąpieli wodnej albo podgrzewaczu ustawionym na odpowiednią temp. a mleko
        w proszku najłatwiej od razu przygotować z ciepłego mleka.
        Co do podgrzewacza to na pewno się przyda ale raczej poza własnym domem. Ja
        własnie kupilam choć corka ma 9mcy ale stwierdziłam ze mi się przyda do
        podgrzewania obiadków, wody na mleko czy kaszki, głównie kupiłam ze względu na
        wyjazdy, myślę że przyda się na wczasach, czy w gościach czy dłuższej jeździe
        samochodem. Kupiłam tufi z wtyczką do domowego gniazdka i dodatkową do samochodu ;)
          • bweiher Re: Czy warto inwestować w podgrzewacz do butelek 20.04.09, 12:59
            Cięzko stwierdzić czy Tobie się akurat przyda.Mi się nie przydał choć przy pierwszej ciazy karmiłam piersią parę miesiecy potem butelką.Cieszę się że miałam pozyczone a nie kupione bo szkoda by mi było tej kasy.
            O wiele szybciej podgrzewało mi się moje mleko ściagnięte w czajniku elektr,w którym zazwyczaj jest gorąca woda.Wstawiałam butelkę do czajnika i raz dwa mleko podgrzane.W podgrzewaczu trwało to o wiele dłuzej.
            Teraz mam bliźniaki i od urodzenia karmię butelką.Głównym sprzętem jest oczywiście niezawodny czajnik elektr. a i mikrofalówka jest świetna.
            Dodam jeszcze ze w mikrofali podgrzewam wodę a nie zrobione mleko.W parę sekund jest podgrzana,zamieszam(nawet jak się nie równo podgrzeje to po wymieszaniu jest już si)dosypuję proszek i gotowe. Trwa to dosłownie parę sekund.
            A więc jak pisałam ja bym nie kupiła bo mam lepsze sposoby na podgrzanie mleka,ale nie twierdzę ze Ty musisz zrobić tak samo.Najlepiej jakbyś mogła od kogoś pozyczyć i sama sprawdzić.
            --
            butelkowy.blox.pl/html
            O mleku modyfikowanym bez uprzedzeń,o mleku matki bez emocji....Mi się nie przydał
      • matylda07_2007 Re: Czy warto inwestować w podgrzewacz do butelek 20.04.09, 14:13
        Najlepsza mikrofala. Podgrzewasz wodę w kilka, kilkanaście sekund, zabełtasz, żeby była równomiernie ciepła i dorzucasz proszek.
        Słoiki też podgrzewałam w mikrofali i mieszałam, żeby Młodej nie poparzyć.
        Podgrzewacza używałam tylko na wyjazdach.
        Będziesz się martwić później. Jeżeli będziesz karmić piersią, to wg.mnie podgrzewacz rzecz zbędna.
    • lusia2008 tak do trzymania w nim ciepłej wody na mleko 20.04.09, 15:07
      Dziewczyny, czytam wypowiedzi i ja zupełnie inaczej używam
      podgrzewacza niż Wy - nie podgrzewam w nim zrobionego mleka, bo
      szybciej takie podgrzewanie idzie w naczyniu z wrzątkiem,
      ja trzymam w nim czytą butelkę z odmierzoną przegotowaną wodą -
      podgrzewacz nastawiony na minimum /w każdym samemu trzeba wyczuć
      jaka temp. potrzebna - podgrzewacz ma termostat nie grzeje do
      zagotowania tylko na ustawioną temp./ i jak dziecko chce jeść to
      wyciągam butelkę - woda ma już idealną temperaturę, wsypuję
      wcześniej odmierzoną ilośc mleka modyfikowanego i w drodze w kuchni
      do pokoju potrząsam butelką w celu wymieszania wszystkiego :)
      zawsze uważałam, że to jest główny cel kupowana podgrzewacza, bo do
      podgrzania zimnego mleke to by mnie coś trafiło - jeszcze tego
      ustrojstwa pilnować.
    • katija1 Re: pytanie o podgrzewanie w mikrofali 20.04.09, 15:25
      czy w mikrofali podgrzewacie kranówke/wczesniej przegotowana wode
      czy źródlaną z butelek?

Ja do tej pory podgrzewałam w podgrzewaczu wode Gerber, ale juz
      konczy mi sie jej zapas(a wycofali ją z produkcji :( wielka wygoda z
      nią była, bo nie wymagała przegotowywania..
      • yasemin1 Podgrzewacz Aventu 20.04.09, 16:09
        Mam go od początku i już się przyzwyczaiłam i nie chciałoby mi się
        podgrzewać wody w czajnikach, garnkach czy też innaczej. Poprostu
        nastawiam wcześniej przygotowaną wodę na odpowiednią temperaturę i
        on mi podgrzeje tak że jest ok, a w czajnikach to jak miałabym
        sprawdzać czy już, tylko ... z nim jest taki numer, że wszystko
        trzeba podgrzewać z poziomu lodówki bo z temp. pokojowej to jest
        dalej chłodne. Słoiczki też fajnie podgrzewa, ale on jest tylko do
        podgrzania nie do utrzymywania stałej temperatury jak inne, więc na
        początku kiedy trzeba i w nocy zrobić szybko jeść kiedy maluch
        płacze to jest lekki problem, chyba że się budzisz wcześniej i zanim
        mały głodomorek się obudzi to ty już stoisz z butelką obok.
        --
        [url=https://www.suwaczek.pl/][img]
        www.suwaczek.pl/cache/96e9554272.png[/img][/url]
      • bweiher Re: pytanie o podgrzewanie w mikrofali 20.04.09, 19:43
        Butelkowaną już teraz. Jak mi się dzieciaki urodziły to przez pierwsze 3 miechy
        przegotowywałam najpierw i wlewałam do dzbanka i zawsze woda była,ale to dla
        tego że moje urodziły się wcześniakami i nie chciałam ryzykować żadnych
        brzusznych przypadłości.
        Potem już normalnie z butelki lałam.
        I obiadki też w mikrofali podgrzewam.
        Uważam to urzadzenie za najlepszego przyjaciela młodej mamy :)
        --
        butelkowy.blox.pl/html
        O mleku modyfikowanym bez uprzedzeń,o mleku matki bez emocji....
        • matylda07_2007 Re: pytanie o podgrzewanie w mikrofali 20.04.09, 20:32
          Przeszłam na butlę, jak Młoda miała 8 tygodni. Zawsze miałam przygotowaną przegotowaną wodę w butlach. Miałam ze 3 butelki. Wrzucałam później taką flachę do mikrofali (wiedziałam wtedy na ile, teraz już nie pamiętam), no i dalej to już pisałam. Nigdy nie podgrzewałam zrobionego już mleka.
          Zwykłej wody mineralnej nie należy gotować, bo wytrąca się coś, co nie jest zdrowe.
      • super.domi Do podgrzewania słoiczków 21.04.09, 07:38
        jak maluch już trochę podrośnie to na pewno Ci się do tego przyda. Ja korzystam
        chociaż jestem na karmieniu mieszanym. Mleka w ogóle w nim nie podgrzewam,
        jedynie obiadki. Ja mam podgrzewacz babyono ale tam nie wchodzą butelki tommy
        tipi. A mleka chyba w mikrofali nie można podgrzewać.
        --
        [url=http://www.glitterfy.com/][img]//img34.glitterfy.com/81/glitterfy153047527D34.gif[/img][/url]
    • anaveronika zainwestowałam w termos 21.04.09, 14:09
      karmie tylko mieszanka wiec kupiłam termos, 07l rano wlewam do niego wode o odpowiedniej temperaturze i przez poł dnia nie ma problemu. Jak mały płacze to odkręcenie termosu i wlanie wody do butelki zajmuje 3 sekundy.
      A do podgrzewania własnego mleka to bym uzywała garnuszka z woda. To taka sama kąpiel jak w podgrzewaczu. Jedzonka ze słoiczkow bede podgrzewac w mikrofali.
      Musze jednak sie przyznac, ze dąłam sie naciągnąc na podgrzewacz. Było kilka mocno nieudanych prob podgrzewania wody na mleko i za kazdym razem była za gorąca. Obecnie owo urządzenie stoi i sie kurzy a 130 zł poszło sobie.
    • w_isienka Re: Czy warto inwestować w podgrzewacz do butelek 22.04.09, 11:22
      Jak dla mnie to strata kasy. Kup lepiej termos i butle wody mineralnej. Szybko i
      bezproblemowo przygotujesz mleko (mieszając w odpowiedniej proporcji wodę z
      termosu (gorącą) z mineralną dla dzieci).
      Jesli zaś chodzi o butle to jesli chcesz karmić piersią to radzę zapomieć iz
      takie urządzenie istnieje :)
      Jak bedziesz musiala naprawde dokarmić to już lepiej łyżeczką - wtedy dziecko
      się tak szybko nie odzwyczai od piersi.
      A na butlę przejść zawsze przecież można :) a z powrotem do piersi to baaaaardzo
      różnie bywa...
      --
      [url=https://www.suwaczek.pl/][img]https://www.suwaczek.pl/cache/ae9a2bf435.png[/img][/url]
      [url=http://pierwszezabki.pl]
      [img]https://s2.pierwszezabki.pl/010/0103799a2.png?5333[/img] [/url]
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka