Dodaj do ulubionych

śince pod oczkami

10.11.04, 12:05
moja mała - 3,5 latka ma od jakiegoś czasu śince pod oczkami o ile pamietam
to w zeszłym roku też tak miała czy to może być grozne? bardzo mało je, ale
lekarz powiedział że nie wygląda na chorą, jest szczuplutka ,taka drobinka
daje jej codziennie witaminki (teraz marsjanki) od czego to moze być?
Obserwuj wątek
    • sasha3 Re: śince pod oczkami 11.11.04, 00:10
      U mojego syna objawy takie nasilały się szczególnie jesienią, po rozpoczęciu
      sezonu grzewczego. Do tego dochodził także suchy kaszel.
      Podkrążone oczy mogą być także objawem choroby pasożytniczej, chocaż badania
      kału rzadko dają wynik pozytywny. Najlepiej upomnieć się u lekarza o kurację
      dla całej rodziny, leczenie proste i wiem, że niektórzy lekarze zalecają je
      nawet profilaktycznie, ale niestety niektórzy to lekceważą.
      • hedom1 Re: śince pod oczkami 11.11.04, 17:13
        Witam,
        My mamy tak samo ale moja córka jest alergiczką. Takie objawy - tj. podkrążone
        oczy a w szczególności idące w parze z suchym kaszlem wskazują na alergie -
        właśnie w tym okresie, kiedy zaczyna się sezon grzewczy , może to wskazywać na
        roztocza (nasilenie objawów), pleśnie - ostatnio zaczęło padać, kurz, itp. Ja
        radzę wizytę u alergologa. U mojej córy zaczęło sie od podkrążonych oczu w
        wieku 3,6 roku (oczy zrobiły się dziwne w ciągu jednago tygodnia) i wszyscy
        zwracali na to uwagę. Wystąpiła też wysypka a potem poszło błyskawicznie,
        długotrwałe kaszle męczące w nocy itp. W tej chwili musi brać wziewne sterydy,
        żeby jakoś funkcjonować więc radzę nie lekceważyć objawów.Od 2 tygodi znowu ma
        podkrązone oczy a od 2 dni ten znajomy kaszel (mimo wziewów), jutro idziemy na
        wizytę do alergologa.
        Pozdrawiam, Dominika
    • miss96 Re: śince pod oczkami 24.11.04, 23:34
      Moja córcia tez miala podkrążone oczy.
      Robiliśmy badania, krwi na anemię, alergologiczne.
      Nigdy nic nie wychodzilo.
      Ale byly stale przy tym objawy: ból brzuszka i częste śmierdzące gazy.I
      nieprawdopodobne uczulenie na wszystko- nawet woda ją podrażniala podczas mycia.
      Badania kału nic nie wykazały, krwi na obecność pasożytów- nic nie wykazały.
      Wkońcu doszło do wymiotów i biegunki, ropiejących oczu,
      Najgorsze jest to, że biegaliśmy od pediatry do alergologa, pulmonologa,
      dermatologa.
      I okazao się jednak że mała miaa GLISTE!!!!!!!!!!!!!!
    • julianek_2002 Re: śince pod oczkami 25.11.04, 12:25
      U mojego syna podkrążone oczy, ból brzucha i inne podobne zanikły wraz z
      zaleczeniem lambii.Fakt, że trudno jest je wykryć.Może warto sprawdzić.
      mama Dawida i Julka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka